Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Urząd pracy?
Post: 25 sie 2006, 12:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 sie 2006, 11:36
Posty: 1
Każdy z nas wie gdzie znajduje się uzrąd pracy w Zgorzelcu, tak samo każdy z nas wie czym zajmuje sie ta instytucja państwowa. Jednak po wejsciu Polski do UE teoretycznie instytucja ta ma więcej mechanizmów pomocowych dla osób bezrobotnych. Do postawowych programów należy EFS Europejski Fundusz Społeczny. Który w tym miejscu jest w miarę widoczny. Ale odchodze od teamtu ostatnio przeglądałem bazę ofert pracy w której było parę ofert godnych uwagi jak na tak małe miasto. Wszystko ok, lista niczego sobie, zamieszczona w internecie na stroninie urzedu, do wglądu dla osób szukających pracy. Tylko jest jeden mały defekt, ogłoszenia nieaktualne!!!!!!!! I ten biedny bezrobotny biegnie przez całe miasto, żeby na jego końcu w urzedzie, gdzie panie jedzą poczki, popijają kawkę i w końcu z pełną buzią jedzenia, z krzywą miną (bo przeszkadzam w pracy) odpowiada oferta jest nieaktualna. Bezrobotny pyta a od kiedy nie aktualna? Dowiaduje, sie że od jakiś 2 miesięcy!!!!! Gratuluje bazy danych, to raz. Dwa- urząd wypadałoby posprzatać. Trzy- zatrudnić więcej kompetentnych i przyjaznych osób, bo pracownik musi też być osobą dającą wspacie psychologiczne temu biednemu załamanemu bezrobotnemu, bo on go potrzebuje!!! Mozna wysłać personel do szkoły, jest taki kierunek jak Poradnictwo Zawodowe i Edukacyjne. Poradnictwo tak na marginesie to pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Doradca zawodu powinien być widoczny w urzedzie parcy!!! żenada nic dodać nic ująć!!
A o kursach na wózki widlowe, na kase, oraz naukę spawania szkoda mi palców żeby to opisać!!! razę wziąść sie do roboty bo pracy z bezrobotnymi jest tutaj bardzo dużo!!! zamopiałem barkuje kompetencji i chęci!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2006, 13:15 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Taaaa... A większość bezrobotnych jest niechętnych do pracy... Moja żona od ponad roku nie może skompletować załogi do sklepu spożywczego, oferując bardzo przyzwoite warunki...
Kiedyś dawaliśmy oferty do UP, ale jeśli już jakaś pani przybyła ze skierowaniem, to żądała (!) coby jej napisać, że nie spełnia oczekiwań, bo pracować to jej się nie chce i woli brać zasiłek. Informowała także, że w przypadku odmowy stosownego wpisu i zatrudnienia jej, po otrzymaniu umowy natychmiast uda się na chorobowe... (no comments).

Może skończmy już z biadoleniem, że biedni bezrobotni nie mają możliwości zatrudnienia. Wystarczy przejść się po mieście i pooglądać wystawy sklepowe. Na większości z nich znajdzie się kartka "Przyjmę do pracy"...

Dopóki minimalna pensja będzie niewiele wyższa niż zasiłek, dopóty będą bezrobotni... A pensja minimalna będzie taka niska tak długo, dopóki złodziejski system podatkowo-ubezpieczeniowy będzie wysysał z przedsiębiorcy gigantyczne haracze... Niestety w tym miejscu wpadamy w błędne koło...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2006, 13:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Z Paniami w P.U.P
można troche wychamować ton.
Raz,że w większości ich "klientami" sa menele.
Dwa za 760zł tez nie chciałoby mi sie wysilac w pracy jakaby ona nie była.
A to,że ofery sa nieaktualne to wina ich informatyka.Znam go i nie polecam.Wpadki ,które mu się przydazaja sa dość ciekawe np.zapomniał pewnego razu archiwizowac dane przez kilka miesięcy,przypomniał sobie kiedy padł system.
A z bezrobotnymi to,że wolą mieć niewiele niższy zasiłek,niż pracować to chyba norma.
Co innego pracodawcy,którzy składając zapotrzebowania na ludzi do P.U.P myślą,że dostaną wykwalikowanego człowieka ,który zgodzi sie pracowac za 100zł wiecej niż ma zasiłku.
Ale tak już u nas jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2006, 13:25 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
nicek pisze:
Taaaa... >>>>>>>>>>

Dopóki minimalna pensja będzie niewiele wyższa niż zasiłek, dopóty będą bezrobotni... A pensja minimalna będzie taka niska tak długo, dopóki złodziejski system podatkowo-ubezpieczeniowy będzie wysysał z przedsiębiorcy gigantyczne haracze... Niestety w tym miejscu wpadamy w błędne koło...

Siedzisz dobrze umocowany w temacie to moze mi wyjasnisz.
Jak to sie dzieje, ze polscy przedsiebiorcy ( na czele z pania Henryką Bochniarz) skamlą,że ich państwo strasznie gniecie, i oni, owszem, nieba by pracownikom przychylili, ale nie mogą......!
Natomiast zewszęd słychać,że zagranic zny kapitał, jak lokuje się w Polsce to - znecony zodstał NISKIMI kosztami pracy.
Ja tu czegoś nie pojmuję.
Zagraniczni maja lżej?
A w Niemczech(daleko nie szukając) jak jest z tymi podatkami dla firm?
Ma ktoś precyzyjne rozeznanie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2006, 13:25 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 sie 2006, 11:40
Posty: 100
Lokalizacja: z pufy
Stoisz sobie z kartą stazu 3 godziny w kolejce (a w tej kolejce byłes szósty)a pani w pokoiku po tym jak usłyszała, że coś to za wolno idzie odpowiada " jaka płaca taka praca"?
nicek pisze:

Może skończmy już z biadoleniem, że biedni bezrobotni nie mają możliwości zatrudnienia. Wystarczy przejść się po mieście i pooglądać wystawy sklepowe. Na większości z nich znajdzie się kartka "Przyjmę do pracy"...


Przepraszam czy każdy bezrobotny jest z zawodu sprzedawcą?Czy każdy bezrobotny nadaje się na sprzedawcę? Trochę tutaj z tym przesadziłeś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2006, 13:37 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
z_drw pisze:
znecony zodstał NISKIMI kosztami pracy.


Wdług standardów zachodnich sa niskie.
Gdyby pracodawca chciał dać pracownikowi 1 zeta podwyżki to 70gr dodatkowych kosztów.
Lepiej na papierze płacić 800zł ,a na ręke 1500zł.
Tylko kto na tym straci w momencie przejścia na emeryturę czy nawet podczas ubiegania sie o kredyt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2006, 13:37 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie każdy jest sprzedawcą, masz rację. Niestety nie dotyczy to tylko sklepów. Znajoma ma firmę budowlaną i brakuje jej ludzi. W hurtowniach brakuje magazynierów, kierowców i przedstawicieli. Także roboty jest mnóstwo...

z_drw:
Rachunek jest prosty... Jeśli chcesz pracownikowi dać 1000PLN pensji to kosztuje Cię on w rzeczywistości 2000 PLN...
Poza tym temat jest dość złożony i nie da się go prosto rozwiązać... Jak napisałem jest to błędne koło....

Inwestorzy zagraniczni skuszeni są rzeczywiście niskimi kosztami pracy, ale w porównaniu z ichnimi warunkami... U siebie taki Niemiec musiałby zapłacić pracownikowi 3-4 razy tyle co w Polsce... Do tego jeszcze te długoletnie zwolnienia lub ulgi podatkowe... Poza tym do Polski nie wchodzą firmy typu "Hans und Sohn" tylko ogromne firmy mające olbrzymie pieniądze...

Temat jest baaaaardzo długi i obawiam się, że żaden normalny Polak nie jest w stanie wypić tyle alkoholu :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2006, 14:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Niceku drogi, a ile Twoja żona płaci w tym sklepie pracownikowi ???
600zł, no moze 800. Za takie pieniądze to raczej domu i rodziny się nie utrzyma. Próbowałeś kiedyś wyżyć wraz z całą rodziną za 600 zł / m-c ???
Ja za sam czynsz i pokrewne opłaty wykładam co miesiąc ok. 600zł (mieszkanie 42metry kwadratowe w bloku), a gdzie reszta. Żyć też za coś trzeba.
Póki nie zmieni sie polityka płacowa w tym kraju, to ciągle nie będzie komu pracowac, a z RUP będą kierować do pracowców , osoby niedouczone i meneli. Bo co światlejsze osoby już zarabiają godziwe pieniądze w UK.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2006, 15:41 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Czas prosperity płacowej(pracodawcom)już niestety minął...
Tak stan obecny oceniają tzw. szarzy.
I się z tego faktu cieszą.
Jakkolwiek by się pracodawcy nie tłumaczyli, (i nie tylko SIĘ, a otaczajaca ciężką dla nich rzeczywistość -też) to MUSŻĄ zacząć płacić. Znacząco więcej-płacić. Od tego już nie ma odwrotu.
Już ksiegowej ze znajomością projektowania mostów i spawania automatami MIG/MAG, z francuskim, angielskim i niemieckim "na pokładzie" za 1000 zł -nie znajdą.
"To se ne wrati"
I dobrze, bo stan obecny był zbrodnią.
Nie będę tych uzasadnień dlaczego- dalej rozwijał, bo szkoda piane bić.
A czy to wina rządu, czy szaraczków, czy przedsiebiorców- niech rozsądzi ten, kto ma w tym ineteres, i zyskuje, a nie traci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2006, 19:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Niebawem nawet menele nie będą chceili pracować za 3 zł / h, bo pojadą do UK rowy kopać, albo melasę mieszać na budowie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2006, 19:48 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Ernesto pisze:
A to,że ofery sa nieaktualne to wina ich informatyka.Znam go i nie polecam.Wpadki ,które mu się przydazaja sa dość ciekawe np.zapomniał pewnego razu archiwizowac dane przez kilka miesięcy,przypomniał sobie kiedy padł system.


Doooooooobre. Gdybym ja coś takiego zrobił w pracy, to by mnie szefostwo rozstrzelało w trybie pilnym a następnego dnia miałbym CBŚ u drzwi.

Fajna fucha.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2006, 20:28 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Viper, są u nas dziewczyny, które zarobią i 1000 zł, ale muszą coś pokazać...

Ja pracuję od 6 lat jako elektromonter za 1100 netto. Ale pracuję... Wytłumacz mi tylko, skoro dziewczyny nie chcą pracować w normalnym sklepie za 850PLN (np.), to dlaczego lgną jak muchy nie powiem do czego do takiego reala czy inego kalafiora za dużo niższe stawki?

Powiem Wam tylko, że prowadzenie własnego sklepu nie jest takie cacy jak się niektórym wydaje... Tyrasz od świtu do późnej nocy, płacisz VAT, podatki, ZUS, czynsz, prąd, inne media, no i pensję dla pracowników... Musisz patrzyć na ręcę klientom żeby nie kradli (sprzedawczynie mają to gdzieś... a klienci (!) i złodzieje wynoszą miesięcznie na kilka stówek - i to stali klienci, których byś nie podejrzewał o to, a wyłapani są przypadkowo przez monitoring). Zdaża się tak, że całym miesiącu twój dochód jako przedsiębiorcy wynosi 2500-3000 złotych netto.... To masz powiedzieć?

Z mjej strony EOT w tym temacie. A wszystkim, którzy uważają że własny biznes to lekki i przyjemny kawałek chleba radzę spróbować...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sie 2006, 21:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Dlatego piszę jasno - TO PAŃSTWO JEST CHORE !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sie 2006, 23:04 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
nicek pisze:
Viper, s± u nas dziewczyny, które zarobi± i 1000 z³, ale musz± co¶ pokazaæ...

Ja pracujê od 6 lat jako elektromonter za 1100 netto. Ale pracujê... Wyt³umacz mi tylko, skoro dziewczyny nie chc± pracowaæ w normalnym sklepie za 850PLN (np.), to dlaczego lgn± jak muchy nie powiem do czego do takiego reala czy inego kalafiora za du¿o ni¿sze stawki?

Powiem Wam tylko, ¿e prowadzenie w³asnego sklepu nie jest takie cacy jak siê niektórym wydaje... Tyrasz od ¶witu do pó¼nej nocy, p³acisz VAT, podatki, ZUS, czynsz, pr±d, inne media, no i pensjê dla pracowników... Musisz patrzyæ na rêcê klientom ¿eby nie kradli (sprzedawczynie maj± to gdzie¶... a klienci (!) i z³odzieje wynosz± miesiêcznie na kilka stówek - i to stali klienci, których by¶ nie podejrzewa³ o to, a wy³apani s± przypadkowo przez monitoring). Zda¿a siê tak, ¿e ca³ym miesi±cu twój dochód jako przedsiêbiorcy wynosi 2500-3000 z³otych netto.... To masz powiedzieæ?

Z mjej strony EOT w tym temacie. A wszystkim, którzy uwa¿aj± ¿e w³asny biznes to lekki i przyjemny kawa³ek chleba radzê spróbowaæ...


To jest w³a¶nie dziwna sprawa, czemu ludzie lgn± do marketów, skoro pracê mo¿na znale¼æ w normalnym sklepie, na normalnych warunkach. Z tego co zauwa¿y³am, do marketów g³ównie lgn± uczniowie, bo w przypadku godzin pracy idzie im siê na rêkê (tak jest np. w Realu). Z kolei moja siostra szko³ê ma ju¿ dawno za sob±, rozpaczliwie szuka normalnej pracy i nijak jej znale¼æ nie mo¿e, wiêc tu³a siê po marketach. Nie wiem, na czym to polega, czy ma ma³o szczê¶cia, czy po prostu s³abo siê stara o znalezienie czego¶ lepszego. Inna strona medalu jest taka, ¿e czêsto ludzie prowadz±cy w³asny biznes zatrudniaj± ludzi "po znajomo¶ci".

Mam pytanie: czy Twoja ¿ona dalej szuka kogo¶ na stanowisko sprzedawcy do sklepu? Bo je¶li tak, to powiedzia³abym o tym siostrze, prawdopodobnie by³aby zainteresowana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 31 paź 2013, 20:13 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
Mam pytanie:

Chciałbym pracowac w KGHM.
Czy ktoś wie gdzie złożyc CV;


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..