Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czipy dla psów
Post: 10 wrz 2006, 7:39 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2006, 9:27
Posty: 118
Lokalizacja: Z hodowli porów na Kaukazie
W ramach nowego projektu chcą u nas wczepiać psom czipy. Czy może mi ktoś udzielić informacji, kto to będzie robił i jak właściwie? Mam dostać wezwanie, czy co??? :?: Bo ja już sama nie wiem... Psia polityka rozwija się w takim tempie, że nie mogę się połapać ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2006, 10:43 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sty 2006, 11:44
Posty: 1099
Lokalizacja: Wrocław
Zajeli by sie lepiej przestepczościa,a nie psami :? I co wszczepia taki chip a pozniej co? Jak znajda kupalka na chodnikum to beda pobierali probki :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2006, 11:11 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:23
Posty: 453
Lokalizacja: Zgolek -> Ujazd
madzia_zgc pisze:
znajda kupalka na chodnikum to beda pobierali probki :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2006, 12:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Z tego, co pamiętam, to kilka lat temu już chcieli psom chipy pod skórę wszczepiać, ale nic z tego nie wypaliło, bo sprzęt do tego potrzebny był zbyt drogi. Nie wiem czy teraz coś się zmieniło, ale myślę, że takie chipowanie mogłoby się odbywać za darmo, tzn. psy, które mają opłacony podatek zostałyby automatycznie zachipowane i wtedy w razie np. ucieczki psa łatwiej byłoby go odnaleźć itp., itd. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 16:02 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2005, 17:16
Posty: 80
Lokalizacja: Leeds
Też mam psa ale nigdy mu tego nie zrobię, tylko czekać aż ktoś wymyśli żeby przyszywać psom smycz i przybijać gwoździami kaganiec :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 16:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Mały John pisze:
Też mam psa ale nigdy mu tego nie zrobię, tylko czekać aż ktoś wymyśli żeby przyszywać psom smycz i przybijać gwoździami kaganiec :?


A ja miałem psa i nie widzę problemu. Chip jest wszczepiany pod skórę - prosty zabieg wykonywany w znieczuleniu. Świetna sprawa przydatna szczególnie wtedy, gdy pies się zgubi.

Przy okazji załatwia sprawę ewentualnego wyjazdu za granicę - psy i koty muszą od jakiegoś czasu posiadać paszport i wszczepiony chip właśnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 17:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Ja już kilka lat temu byłam jak najbardziej za wprowadzeniem chipowania psów. Akurat wtedy moje bydlątko było małe i lubiło czasem się oddalić od właścicieli ;) Na szczęście zawsze po kilkunastu minutach wracał, ale nigdy nic nie wiadomo... Dlatego gdybym teraz miała małego pieska zachipowałabym go, bo dzięki chipowi odnalezienie go byłoby o wiele prostsze. Jeśli chipy zostaną wprowadzone teraz zachipuję swojego psa ze względu na ewentualny wyjazd za granicę, ponieważ piesek mój wydoroślał i nie w głowie mu ucieczki ;)
Nie mam nic przeciwko chipom, one przecież nie robią psom krzywdy, a mają im jedynie pomóc. Zastrzyk też boli, a psy się szczepi przeciwko wściekliznie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 20:44 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2006, 9:27
Posty: 118
Lokalizacja: Z hodowli porów na Kaukazie
Mojego psiaka mało co boli, na zastrzyki nawet nie reaguje. Chodzi mi bardziej o techniczną stronę tego zjawiska - jak, gdzie i kiedy. Bo czy właściciel dostanie wezwanie do weta, czy przy opłacaniu podatku coś dostanie... naprawdę, nie wiem... :]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2006, 6:25 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
F!fkaM pisze:
Mojego psiaka mało co boli, na zastrzyki nawet nie reaguje. Chodzi mi bardziej o techniczną stronę tego zjawiska - jak, gdzie i kiedy. Bo czy właściciel dostanie wezwanie do weta, czy przy opłacaniu podatku coś dostanie... naprawdę, nie wiem... :]

Straż Miejska będzie robić PRZEGLĄD domów i mieszkań, jedno po drugim, ;) i REJESTROWAĆ stworzenia z machajacymi ogonkami. potem tylko wezwania do Urzędu, i weteryniarza ;)
I już! :)
A mieszkańcy ze swoimi najkochańszymi stworkami będą mieli ABSOLUTNY ZAKAZ przemieszczania się( np. dla zmylenia pogoni)
;)

PS.
Chip- to element wielkości (chyba;) ziarnka przenicy(?)
Nie zauważyłem dobrze, tak szybko poszła ta akcja za-czipowania mego stwora;). i bez znieczulenia- na tzw. zywca.
Przyrząd wielkości strzykawki jest do tego chipowania używany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2006, 9:24 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 wrz 2005, 21:36
Posty: 33
Lokalizacja: Tu
Czipy bêda zak³adane przy okazji szczepienia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2006, 12:35 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Bezpłatnie czy odpłatnie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2006, 12:45 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 wrz 2005, 21:36
Posty: 33
Lokalizacja: Tu
Z tego co wiem to bezp³atnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2006, 1:06 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Jeśli chodzi o nasze psy to całość została uregulowana w Uchwale Rady Miasta Zgorzelec w sprawie Regulaminu utrzymywania porządku i czystości w Gminie Miejskiej Zgorzelec:
..........
Rozdział 10
Wymagania w zakresie obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe w zakresie ochrony przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku.
§ 31
Zwierzęta domowe winny być utrzymywane tak, by nie stwarzały zagrożenia dla osób trzecich.
§ 32
1. Wyprowadzanie psów w miejsca publiczne dozwolone jest tylko z użyciem smyczy i w kagańcu.
2. Zwolnienie psów ze smyczy
dopuszczalne jest jedynie w miejscach odosobnionych, mało uczęszczanych przez ludzi oraz oddalonych od szlaków komunikacyjnych, pod warunkiem że pies jest w kagańcu, a właściciel (opiekun) psa znajduje się od psa w niedalekiej odległości i ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.
3. Uwalnianie psa z kagańca dozwolone jest w sytuacjach, gdy zwierzę nie stwarza zagrożenia dla osób trzecich i mienia.
4. Zabrania się wprowadzania psów na piaskownice, place zabaw służące dzieciom jako teren do zabawy.

§ 33
Właściciel zwierzęcia domowego obowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa i zastosowania środków ostrożności spełniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi, zanieczyszczaniem terenów przeznaczonych do użytku publicznego. W przypadku zanieczyszczenia, obowiązany jest do natychmiastowego ich usunięcia, a w szczególności na klatkach schodowych, chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych. Nieczystości te umieszczone w szczelnych, nie ulegających szybkiemu rozkładowi torbach mogą być deponowane w komunalnych urządzeniach do zbierania odpadów. Postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z pomocy psów przewodników.
§ 34
Kojce dla psów mogą być zlokalizowane w odległości minimum 3 m od granicy posesji.
§ 35
Posiadacz psa zobowiązany jest do dbałości o to, by jego zwierzę nie zakłócało spokoju innym mieszkańcom.
§ 36
1. Posiadacz psa w wieku powyżej 3 miesięcy zobowiązany jest do jego rejestracji w terminie 14 dni, po wejściu w jego posiadanie.
2. Obowiązek zgłaszania psa do rejestracji spoczywa na posiadaczu zwierzęcia.
3. W przypadku zmiany osoby utrzymującej psa dotychczasowy posiadacz i nowy posiadacz są obowiązani zawiadomić podmiot rejestrujący w terminie 14 dni o tej zmianie.
4. Posiadacz psa zobowiązany jest do zaopatrzenia go w obrożę.
5. Wprowadzasię obowiązek oznakowania psów.
6. Oznaczenie psa następuje przez zamocowanie przy jego obroży znaczka z numerem ewidencyjnym oraz założenie dla niego karty ewidencyjnej.
7. Znaczka ewidencyjnego nie wolno niszczyć, wypożyczać, sprzedawać, a także przeznaczać dla innego psa niż ten, któremu został pierwotnie przyznany.
8. W przypadku zagubienia lub zniszczenia znaczka z numerem ewidencyjnym psa oraz zaginięcia psa, posiadacz psa zobowiązany jest do zawiadomienia o tym w ciągu 14 dni od zdarzenia właściwą administrację rejestrującą psa.
9. W razie utraty psa, jego śmierci lub sprzedaży posiadacz psa wnosi o skreślenie psa z rejestru, a także zwraca znaczek z numerem ewidencyjnym w terminie 14 dni od zdarzenia.
10. Burmistrz Miasta Zgorzelec w drodze zarządzenia ustali podmioty upoważnione do rejestracji psów.
§ 37
1. W terminie 3 miesięcy od dnia obowiązywania niniejszego regulaminu wprowadza się obowiązek znakowania elektronicznego psów polegającego na wszczepienia zwierzęciu tzw. chipa elektronicznego
2. Z dniem wprowadzenia znakowania elektronicznego psów przez okres 6 miesięcy koszt wszczepienia mikrochipów ponosi Gmina Miejska w Zgorzelcu, po tym czasie właściciel psa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2006, 16:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 kwie 2006, 9:30
Posty: 74
Prosba do Marko: proszę podać link do Regulaminu utrzymywania porządku i czystości...
Niestety nie mogłem tego znalezc na stronie miasta, może jest w jakis odległych Uchwałach, wyszukiwarka równiez nic nie daje, a wydaje mi sie, że Regulamin ten powinien byc szeroko znany. Dziekuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2006, 21:38 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Wykorzystaj wyszukiwarkę i wpisz BIP Zgorzelec
Pojawi się BIP Burmistrz Miasta.... - wybierz
Dalej na prawo lokalne/uchwały/ i poszukaj Uchwały Nr 373 ….


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..