Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2007, 8:57 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
nikos pisze:
Czy ty Krytyczny jesteś fachowcem od wszystkiego.


A do czego to się dotyczy? Przedstawiłem inny punkt widzenia niż Twój i tyle. Czekam jednak z utęsknieniem, na rzeczową polemikę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2007, 10:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
ń.


Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 18:57 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2007, 11:24 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
nikos pisze:
Witam serdecznie
Dziś rano dopiero przeczytałem te wszystkie głosy.Teraz jadę na koncerty.Po poniedziałku odpiszę na te bzdury które karmi was Krytyczny.Czy ty Krytyczny jesteś fachowcem od wszystkiego.Udowodnię ci że nie.
Nikos


Nie żebym był upierdliwy ale czy wszystkie Twoje posty będą tak merytoryczne?

Krytyczny - pewnie już się boisz ;) hehehehhe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2007, 11:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
YELLO_35 pisze:
nikos napisał/a:
Witam serdecznie
Dziś rano dopiero przeczytałem te wszystkie głosy.Teraz jadę na koncerty.Po poniedziałku odpiszę na te bzdury które karmi was Krytyczny.Czy ty Krytyczny jesteś fachowcem od wszystkiego.Udowodnię ci że nie.
Nikos


Nie żebym był upierdliwy ale czy wszystkie Twoje posty będą tak merytoryczne?

Krytyczny - pewnie już się boisz ;) hehehehhe


Nie żebym był upierdliwy ale co Twój post wnosi merytorycznie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2007, 12:22 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
..a czy wszystkie posty muszą być merytoryczne? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2007, 12:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
no właśnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2007, 9:22 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
YELLO_35 pisze:
nikos napisał/a:
Witam serdecznie
Dziś rano dopiero przeczytałem te wszystkie głosy.Teraz jadę na koncerty.Po poniedziałku odpiszę na te bzdury które karmi was Krytyczny.Czy ty Krytyczny jesteś fachowcem od wszystkiego.Udowodnię ci że nie.
Nikos


Nie żebym był upierdliwy ale czy wszystkie Twoje posty będą tak merytoryczne?

Krytyczny - pewnie już się boisz ;) hehehehhe


Nie żebym był upierdliwy ale co Twój post wnosi merytorycznie?



Tadam - to było pytanie. Ono nie musi być merytoryczne - ta cecha powinna towarzyszyć sensownym wypowiedziom ;)

PS. Zresztą jak widzę Paździoch już rozwiał wątpliwości ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2007, 20:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
krytyczny pisze:

A do czego to się dotyczy? Przedstawiłem inny punkt widzenia niż Twój i tyle. Czekam jednak z utęsknieniem, na rzeczową polemikę.

Zbyt mało masz danych by tak wyrokować. Na "rzeczową" polemikę chyba cię nie stać bo nie znasz tematu. Z resztą to nie pierwszy raz łamiesz pierwszą zasadę dziennikarską, która mówi o rzetelnej informacji.
Po rozmowie z nim wiem , że Nikos wróci do tematu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2007, 22:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
krytyczny został,..dziennikarzem??? :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2007, 7:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Cytuj:
Z resztą to nie pierwszy raz łamiesz pierwszą zasadę dziennikarską, która mówi o rzetelnej informacji.


Gdybym był dziennikarzem to bym się z Tobą zgodził, ale nie jestem więc się z Tobą nie zgodzę. Korzystam z ogólnodostępnych źródeł i na ich podstawie wyciągam wnioski i wyrażam opinie z którymi można się zgodzić, dyskutować lub być im przeciwnym. Tajnych źródeł nie posiadam.

Przyjmując Twoje podejście to w tym momencie zostałeś rzecznikiem prasowym Nikosa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2007, 9:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
To ja pozwolę sobie wyrazić nadzieję, że do pierwszej konfrontacji słownej pomiędzy "dziennikarzem" o nicku krytyczny a "rzecznikiem prasowym" Nikosa znanym pod pseudonimem qba dojdzie już niebawem,...

W oczekiwaniu na owo starcie nie mogę powstrzymać się od zacierania łapek,... :smt030

Krytyczny, przypominam:
Prawo Prasowe, rozdz. 2, art.12.1:
Dziennikarz jest obowiązany:

1) zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystywaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło,

2) chronić dobra osobiste, a ponadto interesy działających w dobrej wierze informatorów i innych osób, które okazują mu zaufanie,

3) dbać o poprawność języka i unikać używania wulgaryzmów,

2. Dziennikarzowi nie wolno prowadzić ukrytej działalności reklamowej wiążącej się z uzyskaniem korzyści majątkowej bądź osobistej od osoby lub jednostki organizacyjnej zainteresowanej reklamą.

Krytyczny
,..właśnie wpadł mi do głowy pomysł,..
A może przyjmiesz na jakiś czas rolę "forumowego" rzecznika prasowego,..burmistrza??? :smt026 Przynajmniej w tej kwestii,..

Byłoby dużo ciekawiej,... 8)


Ostatnio zmieniony 13 wrz 2007, 9:56 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2007, 9:48 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
przekorny pisze:
Może przyjmiesz na jakiś czas rolę "forumowego" rzecznika prasowego,..burmistrza??? :smt026


:) hehehe :) nie śmiałbym Ci odebrać tej roli :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2007, 13:09 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
zarządzam powrót do tematu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2007, 20:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
nie jestem żadnym rzecznikiem, nie byłem i nie chcę być. Po prostu byłem przy każdej z 10-ciu edycji festiwalu i wiem jak wygląda to wszystko od kuchni. To nie żadna prywata ze strony Nikosa tylko chęć organizowania czegoś dla mieszkańców. Natomiast jeśli komus się wydaje, że na festiwalu zarabia się straszne pieniądze to jest w błędzie. Faktem jest że imprezy nie ma a była. na razie 1:0 dla miasta w plecy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2007, 18:43 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam serdecznie.
Nie będę odpowiadał i polemizował z każdym z osobna, gdyż pytań, insynuacji i pomówień jest bardzo dużo, ale postaram się odpowiedzieć ogólnie na wszystko.
Budżet na imprezy kulturalne w Zgorzelcu w ostatnich latach wahał się jeśli się nie mylę między 280 - 320 tys. złotych, które przyklepuje na sesji Rada Miasta. Dalej jednoosobowo pieniądze dzieli burmistrz. To co słyszałem od niego, że festiwal w 2008 r dostanie 50 tys. zł mnie poirytowało - było to chyba normalną reakcją, nie było żadnego szantażu z mojej strony i dlatego opuściłem gabinet, gdyż jakie to przesłanki przemawiają, aby ten budżet zmniejszyć z 92 tys. zł. Bajki, które słyszymy o tym, że kwota ta jest początkową są nie do przyjęcia gdyż jak pisałem wcześniej nie decyduje o tym Rada tylko burmistrz. Nie była to kwota orientacyjna tylko pewniak wypowiedziany z premedytacją. Chyba, że już propozycja, którą mi przedstawił została zmodyfikowana, bo teraz skonsultował ją z zespołem burmistrza i swoimi partyjnymi kolegami.W tym miejscu informuję, że 10 tys. zł otrzymywali bezpośrednio z rąk burmistrza na scenie wykonawcy konkursowi. 2000zł było przeznaczone na dobudowę sceny, która defacto kosztowała prawie 9000 zł. W tym roku na organizację zostało 80 tys. zł do tego doszli sponsorzy.
Ktoś zarzuca, że ja jestem stroną roszczeniową, a Gronicz oszczędnościową, więc może i tak, ale ja nie mówiłem o żadnej kwocie tylko przyszedłem posłuchać jaka to kwota i to co usłyszałem nie było satysfakcjonujące, bo za 50 tys. zł nie można zrobić dwóch profesjonalnych dni festiwalu. Trochę wyliczanki:
1. Dobry festiwal to gwiazdy i ich honoraria
2. Koszt pobytu i wyżywienia w hotelach wykonawców konkursowych, gwiazd i ekip technicznych to około 8000zł.
3. Bilety lotnicze artystów z zagranicy plasowały się między 7000 - 20 000zł w różnych latach.
4 Wynajem profesjonalnej aparatury i oświetlenia kształtowało się w kwocie ok. 11000 - 12000zł.
No to ile zostaje dla wykonawców???
Sami sobie to pytanie zadajcie.
Nie mogą na każdym festiwalu śpiewać zespoły greckie działające w Polsce, które są tanie i
ich jakość jest jaka jest, więc konieczne jest sprowadzanie wykonawców z zewnątrz.
Ja przez wiele lat dostawałem dofinansowanie m in. przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Grecji, Urzędu Marszałkowskiego, zakładów pracy itp. ale nie były to kwoty, które były dominujące w stosunku do sponsoringu budżetu miasta.
Festiwal Grecki i uzyskana każda złotówka od sponsorów równała się za każdym razem z lepszym programem, lepszym artystą, większą ilością wykonawców, lepszym nagłośnieniem, oświetleniem i scenografią.
Ja w zwołanej konferencji prasowej nie zamknąłem za sobą furtki jasno to powiedziałem, że zależy to tylko od woli jednej strony. Wiele lat temu Rada Miasta zrozumiała pomimo wielkich oporów części radnych moje wizje dotyczące amfiteatru.
1. W latach 90 w raz z innymi powołaliśmy społeczny komitet odbudowy amfiteatru.
2. Byłem inicjatorem budowy zadaszenia amfiteatru (koszt ok 100 tys. zł)
3. Podwyższenie sceny amfiteatru i wykonanie dwóch orkiestronów.
4. Doprowadzenie do amfiteatru z ul. Wolności zasilania o dużej mocy na potrzeby telewizji i dużych wydarzeń artystycznych.
4. Na terenie amfiteatru ułożenie chodników, dróg, parkingów z kostki brukowej.
5. Przygotowanie profesjonalnych (teatralnych) garderób.
Co mamy w tym roku? Odbyła się jedna wspólna impreza Dni Miasta i Festiwal Piosenki Greckiej i nic więcej oprócz spotkań dzieci oraz jedna niemiecka impreza z kilkudziesięcioosobową publicznością. Czy aby pieniądze nie zostały zmarnowane???
Jeśli będziemy niszczyć imprezę, która ma swoje korzenie w tym mieście to za chwilę ktoś zaraz zapyta - po co nam amfiteatr?????
Jeśli władzy jest na sercu dobro miasta i poszanowanie tego co ktoś zrobił, albo ja zrobiłem dla wizerunku i promocji miasta to tu nie gra roli mój znak patentowy. Czy ja przez ostatnie 10 lat kiedykolwiek o nim mówiłem?
Mój żal co do pozyskiwania środków z Unii Europejskiej przez UM czy MDK jest uzasadniony, bo to oni powinni zabiegać o takie środki tak jak to robią na różne inwestycje w mieście. Budżet festiwalu mając więcej pieniędzy - to zarazem lepszy festiwal, a do tej pory festiwal był robiony pod określoną kwotę. Więc czasami był lepszy, czasami gorszy. Proszę mi wierzyć, najpierw organizowałem festiwal - miała być jakość, a później liczyłem pieniądze, których przy każdej edycji brakowało. Z tego też powodu m in. rozstałem się ze wspólnikiem Agencji Orfeusz.
Agencja Artystyczna "Orfeusz" przez 10 lat organizacji festiwalu nie zarobiła "złamanego grosza". Może to kogoś rozśmieszy, ale jak wiele razy mówiłem - mam gdzie zarabiać. Robiłem to gdyż sam jestem artystą, byłem 11 lat radnym, jestem przewodniczącym Towarzystwa Greków w Zgorzelcu. Festiwal był moim dzieckiem.
Jeden z forumowiczów napisał, że miasta nie angażują się w prywatną własność. To jest sprawa pośrednia. Miasto rozporządza publicznym majątkiem mieszkańców Zgorzelca, a ja jestem tylko wykonawcą zlecenia i nic innego nie wchodzi tutaj w rachubę. Wielokrotnie wykazałem w swoim dorosłym życiu, że jestem polskim i greckim patriotą.
W cywilizowanym świecie to właśnie dotuje się pomysły, które przecież służą własnym mieszkańcom. Jeśli one nie są realizowane (w Zgorzelcu Festiwal Piosenki Greckiej)przez instytucje do tego powołane to co w tym złego?
Rejestrując znak w Urzędzie Patentowym - "Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu" z nazwą Zgorzelec zgodzili się na to uchwałą rady - radni miasta Zgorzelca, więc czy oni wtedy byli ubezwłasnowolnieni? Nie, ktoś wymyślił pomysł, chce go realizować, miasto zgodziło się dotować więc jest to wspólne osiągnięcie. Przecież mogły to wymyśleć inne osoby lub instytucje. Jeśli chodzi o ścisłość to Dni Zgorzelca i Festiwal Piosenki Greckiej zostały powołane do życia uchwałami Rady Miasta. Natomiast impreza - Jakuby nie ma takiego umocowania. Wielu mieszkańców się zastanawia - kto to był ten niemiecki filozof?
Czemu się Rada Miasta tym tematem nie zajęła?
Kończąc, chcę powiedzieć, że na pewno mi się w pupie nie poprzewracało. Niektórzy piszą żeby wprowadzić bilety na Festiwal Piosenki Greckiej i wtedy będzie więcej pieniędzy. Mieszkańcy Zgorzelca - przyjaciele Greków swoim tłumnym przybyciem na każdą edycję Festiwalu potwierdzają aprobatę organizacji do tej pory tej imprezy poprzez maile, listy jak i spotkania na ulicach miasta.

Nikos Rusketos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..