Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2007, 19:01 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Wielu mieszkańców się zastanawia - kto to był ten niemiecki filozof?
Czemu się Rada Miasta tym tematem nie zajęła?
no właśnie, a kto to jest Nikos, każdy wie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2007, 21:07 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
ff


Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 18:58 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2007, 13:38 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
mieszczuch pisze:
Pytanie do Nikosa.
Kto (nazwisko lub firma) sponsorował przyjazd D.Roussosa na FPG w Zgorzelcu, i dlaczego nie da grosza na imprezę przez Ciebie organizowaną?

Wszystkie festiwale sponsorowały Urząd Miasta i wiele firm z pobliskiego terenu. Jeśli chodzi o koncert Demisa Roussosa dotacja z miasta wynosiła 100 tys. zł do tego doszła dotacja z TVP 2 w wysokości 30 tys. zł. Budżet tamtego festiwalu wynosił prawie 200 tys. zł. Oczywiście tą różnicę pozyskałem.
Ówczesny Zarząd Miasta w związku z tym, że impreza była bardzo droga zezwolił na biletowanie w kwocie 10 zł samego recitalu Demisa Roussosa. Oczywiście mieszkańcy Zgorzelca nie byli z tego faktu zadowoleni choć wiele miast praktykuje biletowanie Dni swojego miasta biletami w cenie 5-10 zł. Oczywiście w tym dniu na domiar złego padało. Przed bramami amfiteatru stało masę ludzi, więc tuż przed rozpoczęciem koncertu zadecydowałem o otwarciu bram, aby amfiteatr przy nagrywaniu recitalu przez telewizję nie świecił pustkami. Do tej praktyki nigdy więcej nie wróciłem podczas festiwalu greckiego. Chociaż kto pamięta zorganizowałem 3 komercyjne koncerty z gwiazdami polskiej estrady, które przyniosły straty. Uważam, że ten amfiteatr nie nadaje się do organizowania imprez biletowanych.
Wydatkowana kwota przez miasto była "trafiona". Mieliśmy kilkakrotną retransmisję koncertu galowego i wywiadów z Demisem Roussosem.
TVP nie garnęło się przez wiele edycji, kiedy starałem się na różne sposoby by z kamerami odwiedzili i retransmitowali kolejne edycje festiwalu. Nie wystarczyły pisma burmistrza do TVP lecz trzeba było jeździć, prosić, robić lobby, zaangażować dolnośląskich parlamentarzystów, jeśli rozumie się słowo PROMOCJA ZGORZELCA, ale to przecież impreza Nikosa.
A gdzie ona się odbywa????
Nie w naszym Zgorzelcu???
Nie dla mieszkańców Zgorzelca i z i ich podatków???
Pomimo tego udało mi się 5-cio krotnie załatwić reportaże z festiwalu, które były emitowane w ogólnopolskiej telewizji.
To ja jeździłem do wszystkich możliwych programów telewizyjnych sam lub z moim zespołem i zawsze opowiadałem o festiwalu oraz mieście, w którym on się odbywa.

Wracając do wczorajszego postu przypomniałem sobie, że nie mając przed sobą dokumentów nie napisałem o dodatkowych i najważniejszych zarazem kosztach:
1. 20% od honorariów artystów zagranicznych.
2. 10% od honorariów dla ZAIKS-u.
Więc ile zostaje na cały festiwal???
Proponowane 50 tys. zł to jak udowadniam w dwóch moich postach zbyt małe pieniądze by zorganizować sztandarową zgorzelecką imprezę. Chyba, że zależy nam na dużej ilości imprez o marginalnym znaczeniu. Tak też można.
Pozdrawiam Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2007, 14:10 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
nikos pisze:
Chyba, że zależy nam na dużej ilości imprez o marginalnym znaczeniu. Tak też można.


Dotarliśmy zdaje się do sedna sprawy: nadmiernie rozdmuchane ambicje. Koncert Roussosa był siedem lat temu!, jak długo poruszać się będziemy na polu dawno przebrzmiałej chwały ? Jeśli mam wybierać pomiędzy "sztandarową" imprezą raz na rok, a kilkoma czy kilkunastoma o "marginalnym znaczeniu" wybieram te "marginalne" byle były zróżnicowane i często.


Jak mantra powtarzane jest słowo "promocja". Promocja służy czemuś, najczęściej temu by coś sprzedać. Gdańsk promuje się w TV przyciągnąć turystów, inne miasta by przyciągnąć inwestorów, a my mamy kosztownie się promować by...no właśnie nie mamy póki co nic do zaofiarowania ani sprzedania.

Ps. Tak na marginesie nie macie wrażenia, że styl pisarski postów Nikosa poszybował w górę ?

Ps nr 2. Sprawdzamy co robi nam "promocję". Wchodzimy na gazeta.pl, wpisujemy Zgorzelec i mamy odpowiedź.... Analizujemy jak często są transmisje na żywo ze Zgorzelca i z jakich wydarzeń i mamy odpowiedź... Przykro mi ale nie jest Festiwal Grecki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 wrz 2007, 10:00 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytat:
"W czasie tegorocznego lata żaden uczeń ze zgorzeleckich szkół nie pojechał do Grecji w ramach oficjalnej wymiany prowadzonej przez samorządy Zgorzelca i Naussy . Jak wyjaśnia Barbara Małecka naczelnik wydziału edukacji miasta, Grecy nie zaprosili naszych uczniów tłumacząc sie brakiem pieniędzy" http://www.e-zgorzelec.pl/
str. nr 10. Ma być zaproszone tylko 9 osób w październiku.
hmmm.... czyżby brak kasy na festiwal piosenki greckiej miał cos z tym wspólnego :roll: jak nie wiadomo o co chodzi to .......... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 wrz 2007, 16:49 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
czyli spiskowa teoria dziejów :grin: nie przeceniałbym tu możliwości Ruskietosa, ale świadczy to dobitnie o podstawach tej tak zwanej przyjaźni miast.
Na czym ona polega?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 wrz 2007, 22:21 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam serdecznie
Szkoda abym za każdym razem każdemu z was, odpowiadał na sprawy wirtualne które są przedstawiane.Proponuję się spotkać.Z bliska wyjaśnię wam, wszystko raz na zawsze.Pod warunkiem że pieniacze przyjdą,a nie schowają się za klawiaturą.Proszę o termin i miejsce.
pozdrawiam Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2007, 6:37 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Nie oczekuję odpowiedzi na zadane pytanie nikos, bo pytanie jest do Rady Miasta, ew. do burmistrza a nie do Ciebie. To, że chcesz odpowiadać świadczy, że jeszcze ze zgorzeleckimi 'sprawami wirtualnymi' nie skończyłeś. Tak zresztą jak niejaki Miller, który również jeszcze nie skończył. A po tym jak kończy, poznaje się podobno mężczyznę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2007, 12:34 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2006, 15:21
Posty: 113
Lokalizacja: se Zgorzelca
Czy prawdą jest, że ostatnio Nikos został wezwany do siedziby burmistrza i obaj z zastępcą zmienili zdanie i ponoć chcą już dać Nikosowi możliwość robienia festiwalu ??????

W sumie racja wg mnie.
Lepiej niech bedzie jedna wielka rozpierducha słyszalna w całej Polsce niż kilka pierdnięć, które rozejdą się po okolicy i nikt nie poczuje i nie usłyszy :grin:

Lepiej mieć impreze i menagera niż dupę w trawie.

pozdrawiam
Bal Kani


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2007, 14:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Odpowiedz dla Bal Kani.

Ja nie chcę tylko tobie odpowiedzieć na zadane pytanie o współpracy Zgorzelec Naoussa,ale chcę odpowiedzieć na wszystkie inne, o które pytają mnie inni i zarzucają niestworzone rzeczy.Może tego nie praktykujecie.No to ja wprowadzam innowacje.Nie ma co się chować i być znakomitym na forum.Przykładem były moje wystąpienia przed kamerami. Zobacz moje wywiady
a/ o czym mówiłem na początku roku? o rozpoczynających się problemach dotyczące festiwalu jubileuszowego.
b/rezygnacja z Palace konfrontacja z Dyr MDK
c/konferencja prasowa o prawdopodobnym zakończeniu
11 tej edycji festiwalu.
Proszę to ze sobą zestawić

Pozdrawiam Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2007, 16:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
nikos pisze:
Witam
Odpowiedz dla Bal Kani.

Ja nie chcę tylko tobie odpowiedzieć na zadane pytanie o współpracy Zgorzelec Naoussa,ale chcę odpowiedzieć na wszystkie inne, o które pytają mnie inni i zarzucają niestworzone rzeczy.


Śmiało. Czekamy.

nikos pisze:
No to ja wprowadzam innowacje. Nie ma co się chować i być znakomitym na forum.


Nikos włączyłeś się w dyskusje na forum, a tym samym przyjąłeś jej warunki, więc nie wprowadzaj "innowacji" tylko stosuj się do zasad. To po pierwsze. Po drugie nikt się nie chowa, bo prawi wszyscy tu się znamy, co więcej spotykamy się w różnym składzie regularnie w "realu". Po trzecie najważniejsze nie mamy gwiazdorskich zapędów i całkiem wystarcza nam dyskusja na forum, kamery i flesze zostawiamy Tobie. To tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2007, 18:14 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam Serdecznie
To ty Krytyczny na tym forum uchodzisz za gwiazdę.i tak niech zostanie.Ja z kolei na pewno ci nie wezmę tego zaszczytu.A ja robię za gwiazdę na innych polach, czy ci się podoba czy nie tak będzie.
Pozdrawiam Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2007, 18:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
he he, brawo Nikos :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2007, 20:51 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
nikos pisze:
Witam Serdecznie
To ty Krytyczny na tym forum uchodzisz za gwiazdę


:smt049 dziękuje, podbudowałeś mnie a już wątpiłem czy ktoś to dostrzeże...

nikos pisze:
A ja robię za gwiazdę na innych polach, czy ci się podoba czy nie tak będzie.


Tak, zgadzam się się w całej rozciągłości, masz racje. Możemy teraz wrócić do meritum ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 wrz 2007, 14:49 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Krytyczny
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

Jak ty już wyjeżdżasz Arystotelesem to ja ci powiem jedną grecką myśl
"Nie chodż boso po kolcach"
pozdrawiam Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..