Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 24 lip 2005, 10:43 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
viper126pzgc pisze:
Sławku, Sławku. 50 000 km rocznie? Ja jeżdżę zawodowo, ok. 7 - 10 godz. dziennie. Robię w m-cu 2900 - 3500 km i nijak nie da to rezultatu 50 000 km rocznie. Kiedy ty śpisz, jesz, zażywasz rozrywki? :D


Sugerujesz, ze jezdzac zawodowo po 7-10h robisz ok 35tys km rocznie?
To cos male zawodostwo, ja nie jezdze zawodowo a przez rok zrobilem
wlasnie okolo 35tys. Zreszta, przeliczmy, ok 50tys rocznie, to jest
4200km w miesiacu. Zakladajac, ze w miesiacu popracujemy 20dni,
to daje nam dziennie raptem tylko 210km. Dla kogos kto jezdzi
TIRem, 210km to chyba zadna odleglosc? racja?

Moze sie myle, jak tak to mnie poprawcie.

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2005, 12:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Tuka, masz rację, nie wziąłem pod uwagę czasu postojów. Poza tym nie jeżdżę TIRem. No ale to inny temat. 50 000 km rocznie to dużo. Przy obliczaniu tego typu przebiegu należy wziąść pod uwagę ograniczenia które nakłada na nas ustawodawca, a więc max prędkość
- 80 km/h dla samochodów ciężarowych
- 90 km/h dla samochodów osobowych
i max czas pracy, a więc 9 h/ dobę.

Nie kłóćmy się tu jednak w takich kwestiach, o tym to sobie możemy przy dobrym, chłodnym browarku porozmawiać. Tu i teraz - POLOWANIE NA ROGACIZNĘ :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lip 2005, 9:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 sty 2005, 8:52
Posty: 21
UWAGA.

Robiąc zdjęcie proszę zanotować datę i godzinę. Na nasze fotki czekają policjanci i wnioski na kolegium. Potrzeba jednak dokładnych danych gdzie, kiedy i o której godzinie.
Fotki na CD trafią do ruchu drogowego. Oni chętnie je pooglądają z wszystkimi tego konsekwencjami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lip 2005, 9:53 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 sty 2005, 8:52
Posty: 21
No i oczywiście nie zamalowywac rejestracji. :)
Nie ma przepisu który to nakazuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lip 2005, 11:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja też w zeszłym tygodniu rozmawiałem z policjantami i usłyszałem od nich to samo co Ty Pioti, a mianowicie że nasze fotki sprawią im niebywałą radość, bo jakby nie było to prawie pół roboty, a jak wiadomo policjant nie może być w kilku miejscach na raz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lip 2005, 16:24 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Viper, zarabiasz punkty i widzę Cię docelowo na stanowisku Komendanta Głównego Powiatowego Centrum Zapobiegania Przestępczości i Komendanta Policji zgorzeleckiej jednocześnie.
Tylko, zanim to nastąpi, uważaj na łosiów. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sie 2005, 10:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
Wczoraj późnym wieczorem w pobliżu siedzuby zinfo upolowaliśmy bardzo, bardzo dorodnego łosia. Można rzec że był to nawet megałoś, dobrze że było nas pięciu bo inaczej byśmy sobie nie poradzili :-)

Aleksie dawaj zdjęcia !


pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sie 2005, 13:06 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
http://zinfo.hostings.pl/al3xand3r/los_ ... obowym.jpg

prosze bardzo

a oto krotki opis sytuacji: przy ul. Warszawskiej w godzinach wieczornych na parkingu po stronie urzedu miasta parkuja autobusy turystyczne z ktorych wychodzi tlum ludzi. Co w tym zlego ?

-> wyciagajac swoje rzeczy z bagaznika wychodza na ulice stwarzajac zagrozenie na drodze dla kierujacych

-> przy budynku, ktorym staje autobus pozostaja puste butelki po napojach czy inne smieci, a straz pozniej chodzi bo jest brudno i zarzadca budynku dostaje OPR (opiernicz) :)

-> nawet Policjany tlumaczyl mi na komisariacie (jak juz raczyli przyjechac), ze przeciez ci ludzie musza jakos przejsc do hotelu

-> w drodze na posterunek kolo bylego Baru Mila na chodniku stal zaparkowany samochod, a przed komisariatem drugi na miejscu dla inwalidow, wyobrazcie sobie ze nie udalo mi sie zmusic policjanta do interwencji, bo tlumaczyl ze nie wiadomo czy aby na pewno ten samochod nie nalezy do inwalidy a juz na pewno jest to samochod petenta ktory jest w srodku, aby zalatwic sprawe. Okazalo sie (dzisiaj) ze byl to samochod sluzbowy :) fajnie sie kryje kolegow co ? W efekcie koncowym widzac jak Pan Policjant przyniosl 6 kartek A4 i zaczal je recznie wypelniac zdecydowalem sie nie zkladac zeznania. Zastanawiajacy jest fakt, ze dzwoniac na numer 112 dwa razy uslyszalem informacje: "Ale chce Pan zlozyc zeznania ?Bo wie Pan , bedzie musial byc Pan swiadkiem, bedzie Pan ciagany po sadach, wiec chce pan zlozyc zeznanie ?"

Swietny sposob zeby odstraszycc przecietnego Kowalskiego od skladania zawiadomienia o popelnieniu przestepstwa prawda ?


Ostatnio zmieniony 04 sie 2005, 3:47 przez aleksander, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2005, 9:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2005, 13:58
Posty: 17
Gdzie Waszym zdaniem kierowca autobusu powinien zaparkowac?
Czy kierowca ponosi odpowiedzialnosc za gromade niekulturalnych ludzi? Moze po godzinie 22 parking na ul. Warszawskiej jest tak okupowany, ze autobus zablokowal cenne miejsca parkingowe?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sie 2005, 11:42 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 sty 2005, 10:05
Posty: 146
Lokalizacja: Zgorzelec
kolego. powiem ci tak. parking za hotelem . miejsca sporo. na bank by bylo bezpiecznie. nie widziales tej sytuacji tak wiec nie wiesz co sie dzialo. powiem ci ze naprawde omijac takich ludzi to niezbyt ciekawa rzecz. niechcialbym potracic osoby ktora sie zatoczy z wielka torba na ulicy... dla mnie porazka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2005, 14:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
slawekbx19@interia.pl pisze:
Gdzie Waszym zdaniem kierowca autobusu powinien zaparkowac?
Czy kierowca ponosi odpowiedzialnosc za gromade niekulturalnych ludzi? Moze po godzinie 22 parking na ul. Warszawskiej jest tak okupowany, ze autobus zablokowal cenne miejsca parkingowe?


- Jakieś 50 metrów dalej jest strzeżony parking m.in dla autobusów.
- Odpowiedzialności nie ponosi, ale ma oczy i doskonale widzi że parkując w tym miejscu ludzie będą wychodzić na ulicę przy opróżnianiu luku.


Jeśli do sprawy podchodzić będziemy w sposób " to co że tak zaparkował, było późno itp." to nie dojdziemy do niczego.


Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sie 2005, 17:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Muszę się zgodzić z trueRApem. To przez postkomunistyczne oszołomstwo i ich chore interpretowanie prawa, mamy taką Polskę jaką mamy - C H O R Ą :!:

Znałem kiedyś pewnego Araba, który podczas Ramadanu używał sobie do woli co chciał i ile chciał. Spytałem go:
Pascal co ty robisz, przecież jest Ramadan?
On odpowiedział beztrosko:
Tu jest Polska, tu jest wasz Bóg, nasz Bóg tutaj nie widzi...

To zupełnie tak jak z traktowaniem przepisów przez różnej maści łosiów:
Co się waść czepiasz, komu to przeszkadza że zaparkowałem na chodniku?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2005, 21:38 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2005, 18:39
Posty: 124
Lokalizacja: Zgorzelec-Orzeszkowej/Batorego
Chciałbym zwrócić uwagę, że w Zgorzelcu jest spora grupa osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Dla takiej osoby ominięcie oszołoma, który nie przestrzega 1,5 metra jest poważnym problemem a czasem wogóle niemożliwe. Nagminnie łosie parkują też na miejscach dla niepełnosprawnych. W krajach zachodnich jest to poważne wykroczenie. U nas strażnik miejski widząc coś takiego odwraca głowę. Popieram akcję "Polowania na łosie".
Rozpoznać auto osoby niepełnosprawnej jest prościutko: za przednią szybą ma specjalną kartę parkingową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2005, 22:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Jakiś czas temu pod Kauflandem widziałem zgorzeleckiego policjnata znanego niektórym jako "Kopara", który parkował swojego opla na miejscu dla inwalidy, a inwalida ten człowiek raczej nie jest. Przukro na to patrzeć, ale taka jest polska rzeczywistość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sie 2005, 23:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 lip 2005, 13:40
Posty: 2
W tym momencie zapraszam wszystkich zainteresownych na stronę www.zgorzelec.blox.pl bo tak na prawdę to właśnie od niej zaczął się temat... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 102  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..