Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 28 paź 2005, 23:10 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Ty się Lenka nie przejmuj, jest tu paru dinozaurów :lol:
Karanie, jak wiadomo, nie jest jedyną i najlepszą metodą wychowawczą, o czym niektórzy zdają się zapominać. Co do palenia, to uważam za całkowicie przesadzone domaganie się zakazu palenia na otwartej przestrzeni. Więcej powiem, myślę, że takie domaganie się i nietolerancja prowadzi do czegoś bardzo niebezpiecznego i to nie tylko w kwestii palenia papierosów. Przecież w ten sposób można dojść do zakazów i karania wielu zachowań i czynności, które przykładowo wymieniłem wcześniej. Czy ktoś jeszcze pamięta kuriozalne zakazy deptania trawników :?: :lol:
Można byłoby postawić pytanie: jak daleko powinna sięgać tolerancja w stosunku do zachowań nieakceptowanych :?: Czy w ogóle powinno się je tolerować? A może od razu zakazywać i karać :?: Zwiększyć nabór do Policji, Straży Miejskiej, dać większe uprawnienia i - będzie spokój. Tylko, czy na pewno będzie i dokąd to nas doprowadzi :?: :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 paź 2005, 8:55 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 12 cze 2005, 21:32
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec
Zaraz na mnie posypią sie grony ale co mi tam.
Jeszcze proponuje zakazać kierowcy palenia podczas jazdy samochodem :twisted: Jesli nie można w czasie jazdy rozmawiać przez komórke, to również to powinno być zakazane. Wpływa to na bezpieczeństwo, bo w tym przypadku napisy na paczkach w stylu "palenie zabija" - mogą być dosłowne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 paź 2005, 10:08 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 wrz 2005, 21:36
Posty: 33
Lokalizacja: Tu
Przepisy okre¶laj±ce gdzie mo¿na paliæ a gdzie nie, ju¿ s±. Co wiêcej daj± one prawo radzie gminy wprowadziæ dowolne strefy wolne od dymu. Jest te¿ okre¶lone jak to powinno wygl±daæ w przypadku szkó³, urzêdów, lokali itp. £amanie tych przepisów karane jest grzywn±.

„USTAWA z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed nastêpstwami u¿ywania tytoniu i wyrobów tytoniowych”

Art. 5.
1. Zabrania siê palenia wyrobów tytoniowych poza pomieszczeniami wyodrêbnionymi i odpowiednio przystosowanymi:
1) w zak³adach opieki zdrowotnej, z zastrze¿eniem ust. 2,
2) w szko³ach i placówkach o¶wiatowo-wychowawczych,
3) w pomieszczeniach zak³adów pracy oraz innych obiektów u¿yteczno¶ci publicznej, a w ma³ych, jednoizbowych lokalach gastronomicznych - poza wyra¼nie wyodrêbnionymi miejscami.
1a. Za wprowadzenie zakazu palenia tytoniu w miejscach, o których mowa w ust. 1, odpowiedzialny jest w³a¶ciciel lub u¿ytkownik obiektu.
2. W szczególnych przypadkach lekarz prowadz±cy leczenie mo¿e zezwoliæ pacjentowi przebywaj±cemu w zak³adzie opieki zdrowotnej na odstêpstwo od zakazu palenia wyrobów tytoniowych.
3. Minister w³a¶ciwy do spraw obrony narodowej, minister w³a¶ciwy do spraw wewnêtrznych i minister w³a¶ciwy do spraw sprawiedliwo¶ci okre¶l±, w drodze rozporz±dzeñ, zasady dopuszczalno¶ci u¿ywania wyrobów tytoniowych na terenie
podlegaj±cych im obiektów.
4. Rada gminy mo¿e ustaliæ, w drodze uchwa³y, dla terenu gminy inne ni¿ wymienione w ust. 1 miejsca przeznaczone do u¿ytku publicznego jako strefy wolne od dymu tytoniowego.”

A dlaczego nikt tego nie przestrzega. Bo wielu kierownikom tak wygodniej. Zobaczcie szko³y, urzêdy, starostwo. I co? I nic? I dlatego w naszym kraju nie ma poszanowania prawa. Zaczyna siê od takich dupereli a koñczy na ³apówach, podpisywaniu za kogo¶ i urzêdniczym z³odziejstwie.
Admin rób akcjê. Urz±d, szko³a bez papierosa – ³apmy ich.
Co do lokali – niech zadecyduje rynek. Niech bêd± takie ca³kiem dla niepal±cych i takie z wyznaczonymi miejscami. A przecie¿ wiadomo ze dym i tak siê roznosi. Zauwa¿cie, ¿e w ustawie w punkcie o lokalach nie ma mowy o specjalnym przygotowaniu :).
Aha – palê ale rozrywkowo, dla przyjemno¶ci :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 paź 2005, 22:12 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
No,cóż,chciałam tylko wykazać ile w polaku jest przekory-nie wolno?,a właśnie,że będę!!!!Może jeszcze trochę tupania nogami?Tak,czy inaczej - ja nie będę nikogo do tego zmuszaćMyślę o "moim"dymku.I nie chodzi wyłącznie o przepisy.Wystarczy odrobinę dobrej woli...Ja też nie bardzo wierzę w skuteczność karania.Najczęściej te kary zresztą nie są możliwe do wyegzekwowania i pozostają tylko na papierze.Zawsze jednak podpiszę się pod zakazem palenia w pomieszczeniach zamkniętych.A poza tym:na dinozaura pasuje mi Paździoch,kto jeszcze?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2005, 0:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Cytuj:
na dinozaura pasuje mi Paździoch
proponuję nie sugerować się fotkami, bo to może być mylące :lol:
a na temat zakazów to powiem tak: takie prawo jak obecnie obowiązujące w naszym kraju nie ma szans na przestrzeganie. Ludzie je tworzący w wielu przypadkach nie mają o tym pojęcia, wiele przepisów jest zwyczajnie nieżyciowych i trudnych do wyegzekwowania. Czy takie prawo zasługuje na szacunek :?: :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2005, 19:16 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Do Paździocha:nie kierowałam się zdjęciem,po prostu sposób wyrażania opinii na różne tematy...Przepraszam za zakwalifikowanie wiekowe....Pozdrowienia..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2005, 0:09 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:59
Posty: 121
Lenko , istnieje teoria że gdyby nie istnienie dinozaurów , człowiek by się nie narodził . Dlatego miej trochę serca dla tych staroci ( jakim jestem rownież ja ) . Co do palenia ... palę już kilkadziesiąt lat i wcale nie mam ochoty rzucić tego nalogu . Jednakże uważam , że mimo wszystko powinno być uszanowane prawo innych do niepalenia . To po prostu przejaw jakiejś kultury w życiu ogolnoludzkim . Na pewno nie chcialabyś by ktokolwiek rtobil coś w twojej obecności co ci szkodzi , lub mierzi . Nie czulabyś sie wtedy njlepiej . Prawda ? Co do karania . To rownież nie rozwiązuje sprawy . W psychice człowieka jest zakodowane , że owoc zakazany lepiej smakuje . No coż jesteśmy mimo wszystko ludżmi .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2005, 21:25 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
aleksander pisze:
Czy palenie w restauracjach, kawiarniach i pizzeriach powinno być zakazane ?


Jak najbardziej. Spozywanie pokarmow w pomieszczeniu z dymem papierosowym jest bardzo trujace i niezdrowe. Calkowity zakaz palenia w miejscach, wk torych przebywaja dzieci, oraz w ktorych spozywane sa pokarmy.

aleksander pisze:
Czy Straż Miejska i Policja powinni karać za palenie w miejscach publicznych ?


To zalezy jakich miejscach publicznych. W restauracjach itp. powinny. I to kary dosc wysokie byc, zeby ludzi oduczyc.

aleksander pisze:
Czy przechodzień z papierosem w ustach popelnia przestepsto idac chodnikiem ?


Nie. Na swiezym powietrzu nie powinno byc zadnego zakazu palenia. Natomiast za rzucanie petow gdzie popadnie powinno sie obrywac. PRoblem w tym ze nie ma w Zgorzlecu smietnikow z popielniczkami. Tutaj po glowie powinny dostac wladze miasta.

aleksander pisze:
Czy Palenie w trakcie prowadzenia samochodu jest dozwolone ?


Zgodnie z nasyzm prawem (i slusznie) jest ile pamietam niedozwolone, powniewaz niedaj Boze fajka albo rozzazony popiolek spadnie na noge kierowcy, przypali go, on sie zagapi i... Fajki w aucie ogolnie powinny byc zabronione, trujemy pasazerow.

aleksander pisze:
Czy ktos potrafi odpowiedziec na te pytania ?


Prosze bardzo :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lis 2005, 23:12 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lip 2005, 12:08
Posty: 112
Lokalizacja: Zgorzelec/Dublin/Donabate
ostatnio bylem w lokalu w którym sie nie pali w Zgorzelcu ....... a jestem palaczem i jakos dalem rade jak mi sie chcialo zapalic to wychodzilem aleksander swiadkiem........... pozdrowka dla ajrona i aleksandra sie dzialo ........................


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lis 2005, 1:19 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
No tak tu nalezy pochwalic bar RELAX przy ul. Dzikiej (www.noclegi.zgorzelec.info) Obiecalem ze pochwale wiec to robie - bylem mile zaskoczony tym ze szaf zwrocil uwage palaczom na zakaz palenia i ci chcac nie chcac musieli wyjsc na zewnatrz. Nie zrazilo ich to a atmosfera wcale sie nie pogorszyla. Przeciwnie, siedzialo sie bardzo przyjemnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lis 2005, 15:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
No tak pub RELAX pod tyw względem jest ok, ale na samym początku jak go tylko otworzono można było palić i było tam totalnie szaro po pewnym czasie. Ale w Zgorzelcu mało jest takich miejsc. Ostatnio byłam w Lubaniu w trzech lokalach jednego wieczoru i w każdym z nich był zakaz palenia. I również nikt nie miał nic przeciwko jeśli musiał wyjść na zewnątrz.
POZDRAWIAM :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2005, 1:04 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2005, 18:39
Posty: 124
Lokalizacja: Zgorzelec-Orzeszkowej/Batorego
Nawet nie czytałem poprzednich listów. Nie palę od urodzenia...dziś odwiedziłem "Zagłobę" i " Stefa".....DRAMAT..... Chmura tu i tam........jeszcze mną zarzuca. Oczywiście zażyłem alkoholu w małej ilości. Jestem przeciw paleniu w miejscach publicznych. Dym z papierosów z połączeniem np. z piwem dla niepalących, to zabójstwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2006, 20:02 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
powracam do tematu, który był już poruszany na forum. Dotyczy palenia. Jak dotąd jedynym barem w Zgorzelcu, w ktorym obowiązuje zakaz palenia jest Bar RELAX przy ul. Dzikiej.

Obecnie w naszym mieście powstaje nowa restauracja w ktorej zakazu co prawda nie będzie ale... przeczytajcie:

Dzisiaj byłem robić zdjęcia do katalogu firm. Właściciele odstawili całość naprawdę uroczo. Panuje naprawdę romantyczna atmosfera. Szef zapowiada że na stołach nie będzie popielniczek, a przed wejściem postawi jedną wielką, żeby palacze mogli stać i marznąć zamiast dusić dymem innych gości. Zakazu palenia jednak nie będzie, a popieliniczka na stole pojawi się dopiero po prośbie palącego.

Mimo to dwie rzeczy: wielka widoczna popielniczka na zewnątrz oraz brak popielniczek na stole to dobry krok w stronę niepalących.

http://zinfo.hostings.pl/al3xand3r/espr ... resso1.jpg
http://zinfo.hostings.pl/al3xand3r/espr ... resso2.jpg

co wy na to ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2006, 20:20 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2006, 17:57
Posty: 739
Lokalizacja: Węgliniec
Bardzo przyjemna restauracja - z tego co widzę na zdjęciu .

A co do palenia w miejscach publicznych to jestem absolutnie przeciw . Wiem , że niektórzy twierdzą iż ,,, wędzone dłużej się przechowuje" ale ja wcale tak nie uważam . Wszędzi śmierdzi dymem , można się udusić . A obiad jedzony w takich awrunkach nie samkuje ani trochę .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 mar 2006, 0:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Alex, nie podałeś terminu otwarcia i adresu!
W linkach też nie znalazłem.

Osobiście też jestem przeciw paleniu.
Jako już nieaktywny :) ( na szczęście-z czego sie nieustannie cieszę) wieloletni palacz, wiem-co się traci-zaczynając palić, i wiem też- co się odzyskuje- po skończeniu z paleniem.

Jestem zdania, że palenie powinno być zakazane w jak najwiekszej ilości miejsc.
Myślę, że te państwa (Irlandia, Włochy, Hiszpania) w których wprowadzają coraz szersze zakazy palenia, wiedzą co czynią.

Nie ma sensu przypominać wszystkich argumentów przeciw paleniu. Każdy je zna.
Zaś palacze/palący ich nieodmiennie nie uznają. I nie ma się im co dziwić. Kto podcinałby gałąź,na której siedzi?

:)))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..