Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 21:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 kwie 2008, 19:06 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 31 mar 2008, 19:56
Posty: 418
Lokalizacja: Zgorzelec
Od dłuższego już czasu dręczy mnie pewien temat, mianowicie temat pieśni na meczach. Mamy "trochę" ciekawych, ładnych i wg mnie fajnych piosenek związanych z drużyną. Moim zdaniem coraz mniej pojawia się ich na meczach, ponieważ coraz mniej osób zna tekst. Być może wymagam zbyt wiele, może jestem niepoprawnym marzycielem, ale pamiętam, jak podczas meczu pojawiało sie ich dużo, a w zasadzie zdecydowana większość. Moim marzeniem jest usłyszeć przynajmniej połowę na meczu.
Poniżej wypiszę teksty piosenek mi znanych, jeśli będą błędy lub przeinaczenia, proszę poprawić, bo wiadomo różne wersje są. Chciałbym również, aby ten "śpiewniczek" był rozbudowywany przez innych kibiców, bo nie wierze, że znam wszystkie pieśni. Może dla niektórych będą to nowości, może dla niektórych będzie to przypomnienie, ale zapewne znajdą się i tacy, którzy doskonale znają te "utwory". Myślę, że na zbliżający się play-off będą "jak znalazł".

1) Czarno-zielone barwy każdy kibic zna, z ósemką na boisku Robert Witka gra! Czarno-zielone barwy każdy kibic zna, bo z ósemką Robert gra! Glory, Glory, Alleluja! Turów wygra nie ma .....! Glory, Glory, Alleluuja Turów wygra(ł) dzisiaj mecz!
(pozwoliłem sobie wstawić Roberta, bo wg mnie dobrze pasuje do melodii, ale innych też można)

2) Czarno-zielone w słońcu się mieni, to kibiców Turowa znak, Ci kibice są niezwyciężeni, boi się nas cały świat. Boją się nas kibice angielscy, boją się nas także holenderscy, o Turowie, Turowie, Turowie, tyś najlepszy w świecie jest!

3) Dziś Turowa nie pokona, nawet słynna Barcelona, ani Juve, ani Roma, dziś Turowa nie pokona!

4) Turów Zgorzelec to złota drużyna, czy wygrywa, czy przegrywa, zawsze jest jedyna!

5) Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham Cię, w moim sercu Turów, i na dobre i na złe!

6) Szły mróweczki przez zielony las i śpiewały cichuteńko tak, Alleluja, Alleluja, Alleluja Zgorzelec!

7) Nie pijący kibice, nie palący kibice, bo Turowa kibice ole!
( ta pieśń trochę juz nieaktualna, ale ciekawa :D )

8) Ja ko-cham Turów sialalalalala! ja kocham Turów sialalalalala! ja kocham Turów sialalalalalalalala!

9) Turów to pany, czarno-zielone szatany!

10) Górnicy!x2 Ten mecz musicie wygrać!x2 .... pokonamy!x2 O Turowie klubie nasz!x2 Do boju, do boju, do boju Zgorzelec!

11) Tak się bawi/wygrywa!x2 Zgorzelec!

To na tyle z mojej pamięci. Proszę o "uzupełnienie" tego zbioru, bądź poprawienie błędów. Być może uda nam się przywrócić "piękny" czas I ligi, kiedy to każdy znał pieśni oraz każdy śpiewał.

Pozdrawiam :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2008, 19:50 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lut 2008, 16:17
Posty: 39
Lokalizacja: Sulików
jedna piosenka podobna jest do tej podanej w punkcie 2 przez kolegę:) a Brzmi ona tak:
Boją się nas kibice angielscy, boją się nas także holenderscy, boją się nas kibice Górnika, boi sie nas cala nasza liga!!!!:) są jeszcze takie:

1. O nasz Turowie!!! Ambicja Ci dzisiaj każe! Grać na calego!! i walczyc do upadlego!!
2. Bo nasz Turów najlepszy w Polsce jest!!!! ( na melodię "W górę serca bo Turów wygra mecz")
3. Polska sie chowa, w cieniu Turowa:)
4. Plynie Nysa plynie po Polskiej Krainie, po Polskiej Krainie, a dopóki plynie Turów nie zaginie, a dopóki plynie Turów nie zaginie:)
Można też śpiewać pieśń do kibiców którzy przedwcześnie opuszczają halę, kiedy mecz jeszcze się nie skończyl: Gdzie wy idziecie, o ..... , gdzie wy idziecie, gdzie wy idziecie, o ..... , gdzie wy idziecie:) oczywiście żartuję:)

Mam jeszcze taki malutki pomysl, nie wiem, może się da go zrealizować:) mianowicie proponuję kupno czarno zielonych baloników, napompowanie ich i machanie podczas meczu, to daje ciekawy efekt:) moim skromnym zdaniem, na na ostatnim dolnym rzędzie, tuż przy parkiecie powinna stać jedna, być może dwie osoby, które kierują calym dopingiem ( a jeszcze jakbym mialy megafon...:D:D:D) bo jak zauważylem, często jest tak, że ktoś zacznie jakąś piosenkę, ktoś inny inną i jest zamieszanie:) to takie moje male zastrzeżenia, KK kibica może, lecz nie musi ich rozpatrywać, ale bylbym wdzięczny:) pozdrawiam wszystkich fanów naszej wspanialej drużyny:) TURÓW!!!!!!!:) :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2008, 21:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2006, 18:05
Posty: 455
Lokalizacja: Zgorzelec
tur16 pisze:
5) Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham Cię, w moim sercu Turów, i na dobre i na złe!


Tutaj są trzy zwrotki ale zazwyczaj śpiewa się jedną, bo tak jak napisałeś "niewszyscy znają tekst" Poniżej pełna wersja:

Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham Cię,
w sercu moim Turów, i na dobre i na złe!

I na dobre i złe jestem z drużyną swą,
zawsze będę kochał Cię, po kres życia hejahoo,

I nie ważne gdzie grasz, tam się spodziewaj nas,
bo najlepszy w Polsce jest KS Turów Zgorzelec.


Inna sprawa jest na melodię "w górę serca". To co śpiewamy jest tylko refrenem. Jak ktoś chce sobie odświerzyć całą melodię to wrzucam linka. Całość śpiewa się ciągiem, najepiej przez ostatnie 2-3 minuty. Te słowa podrywają całą halę do śpiewu. A słowa są takie:

Więc śpiewajmy wszyscy, bo Turów Zgorzelec to właśnie my x2
w górę serca bo turów wygra/ł mecz, bo turów wygra/ł mecz, bo turów wygra/ł mecz x2


P :smt028 zdr :smt028 .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2008, 22:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dobrze by było gdybyście podawali do jakiej melodii są te pieśni.
A poza tym proponuję, aby na razie nie było ich za dużo, bo będą kłopoty z
zapamiętaniem.
Aby to wszystko miało sens to proponuję wybrać 2-3 najlepsze utwory,
a aby zaznajomić z tym wszystkich kibiców - wydrukować/skserować ich teksty
i rozdać przed meczem - najlepiej przy wejściu. Nie powinno być z tym kłopotów,
bo wielu członków KK ma w pracy kserokopiarki ;)

Polecam wszystkim (szczególnie członkom i zarządowi KK) wątek o oprawach
i dopingu w halach europejskich: http://forums.interbasket.net/showthread.php?t=728

Warto z większości pomysłów skorzystać, coby "równać w górę", a nie w dół. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2008, 18:25 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 31 mar 2008, 19:56
Posty: 418
Lokalizacja: Zgorzelec
Pomysł tekstów byłby dobry, aczkolwiek czasochłonne byłoby wydrukowanie tylu tekstów... Myślę, że po zaśpiewaniu piosenki na jednym meczu, na kolejnym byłaby już "pi razy drzwi" znana :) Moim zdaniem na hali są również ludzie pamiętający "piękne czasy" 8) Najważniejsze jednak jest to, aby członkowie KK znali owe teksty, bo to Oni (My) napędzamy doping na hali... i generalnie nie dość że napędzamy to go ciągniemy i tak przez cały sezon:P Z małymi wyjątkami, co pokazuje, że wyjątek potwierdza regułę:P

Co do pomysłu "miśka_sul" to mam trochę inne zdanie:) 2 osoby na dole, to za dużo i wystarczy jedna za bębnami (moje miejsce:D) która po prostu "ciągnie" cały doping, bębny to klepią, a ludzie na bokach KK słuchają i włączają się... Gorzej gdy takiej wyznaczonej osoby nie ma, wtedy jest "problem" typu, prawa strona sobie, lewa sobie, a bębny jeszcze coś innego:D

Moim marzeniem jest poczuć się na play-offie jak na pierwszej lidze:D:D:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 16:07 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
gregor-85 → uważam że pozytywnym faktem jest :

-większy udział i zaangażowanie kobiet w wieku "od przedszkola do opola" w życiu KS Turów;
- większy udział ludzi młodych, którzy po seniorach przejmą pałeczkę ( wg mnie ich udział jest niezbędny i powinien być większy );

Co do wyjazdów aby nie myśleć o piciu proponuję uczyć się i śpiewać w trakcie jazdy oto taką pioseneczkę zapodaną już przez Tomka. Tekst można zmienić na lepszy jak ktoś ma pomysł

http://www.youtube.com/watch?v=qCT7l4d9o70


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 16:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
o tym własnie mowie-brak pomysłów!!! nie sztuką jest naśladować podpatrzone u innych kibiców zachowania a stworzyc cos własnego.. no chyba ze w d..ie macie ten KK i jestescie w nim tylko dlatego ze zniżka na karnety jest :-?

jak tak dalej pojdzie to bedziemy niedługo słuchać na meczach "pieśni" o "skomplikowanej" treści HEJ TURÓW HEJ pod melodie hymnu Zimbabwe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 16:22 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
Co do słów zgoda- można stworzyć coś własnego, co do melodii nie , ponieważ na stadionach w halach śpiewa się w większości przypadków "utarte standardy" z aren klubów greckich, byłej Jugosławii i innych. Może trochę się je przerabia i nic więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 16:41 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
hakunamakata pisze:
Co do słów zgoda- można stworzyć coś własnego, co do melodii nie , ponieważ na stadionach w halach śpiewa się w większości przypadków "utarte standardy" z aren klubów greckich, byłej Jugosławii i innych. Może trochę się je przerabia i nic więcej.


Zgadzam się z przedmówcą . Obawiam się że tekst i tak będzie się rodził w bólach. „gdzie dwóch Polaków tam 3 idee” Melodia jest ponad-klubowa . Tekst nasz! Łza się w oku kręci jak oglądam te filmiki. :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 16:45 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
co nie oznacza ze nie mozna wniesc nic nowego i trzeba te "utarte standardy" kontynuowac.. melodia ponadklubowa? jakoś nie słyszałem jej nigdzie poza filmikami z grecji wiec bez przesady.. wystarczy troche chęci i zaangażowania..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 16:54 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Nie, ta melodia a ogólnie melodia. Chyba używam skrótów myślowych. Nie upieram się ja tam tylko śpiewam. :D


Ostatnio zmieniony 15 sty 2010, 16:55 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 17:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
Na stworzenie czegoś własnego potrzeba zdecydowanie więcej czasu. Nie mówię, że to niemożliwe, ale skoro nauczenie się prostej melodii przychodzi z trudem to co dopiero nauczenie się czegoś zupełnie nowego. Uważam że melodia jest fajna, prosta , należy dobrać tylko właściwy tekst gdzie użyte będą słowa TURÓW, MIŁOŚĆ, DUMA, Chwała itp. Niedoszłych albo "doszłych poetów" zapraszam to pracy. Wykorzystujmy ZGORZELECKI potencjał ludzki.
Może coś z tego wyjdzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 17:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
hakunamakata pisze:
Co do słów zgoda- można stworzyć coś własnego, co do melodii nie , ponieważ na stadionach w halach śpiewa się w większości przypadków "utarte standardy" z aren klubów greckich, byłej Jugosławii i innych. Może trochę się je przerabia i nic więcej.


nie tylko bałkany, ale Italia i Hiszpania... ogólnie kraje południowej Europy, gdzie ludzie mają gorący temperament...

a co do słów, jak już ktoś chce się uczyć jakiś nowych tekstów to w/w wypadku MKS wystarczy zamienić na Turów i tyle...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 19:27 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 sty 2010, 22:04
Posty: 49
Lokalizacja: z Lipska do Cipska
Cytuj:
proponuję uczyć się i śpiewać w trakcie jazdy oto taką pioseneczkę zapodaną już przez Tomka. Tekst można zmienić na lepszy jak ktoś ma pomysł

http://www.youtube.com/watch?v=qCT7l4d9o70


Mariusz, jestem już parę lat w KK i wiem, że ta piosenka nie chwyci nawet na sektorze KK, nie mówiąc już o rozkręceniu "hali".
Jesteśmy narodem słowiańskim i nam nieco inne rytmy w duszy grają.
Można np. na tę melodię:
http://www.youtube.com/watch?v=ogGm6NPEym8
do słów:
Naszym klubem Turów jest
Cała Polska o tym wie
Tam gdzie "Tura" widać znak
To kibice Turowa
Lalalalalala.....

To na 100% złapie, tak jak : "Hej Turów kosz...." i hala pomoże przynajmniej klaszcząc. ]:->
Haya.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 19:41 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2009, 12:36
Posty: 790
Lokalizacja: Zgorzelec
andrzej.p pisze:
Jesteśmy narodem słowiańskim i nam nieco inne rytmy w duszy grają.
Można np. na tę melodię:
http://www.youtube.com/watch?v=ogGm6NPEym8
do słów:
Naszym klubem Turów jest
Cała Polska o tym wie
Tam gdzie "Tura" widać znak
To kibice Turowa
Lalalalalala.....

To na 100% złapie, tak jak : "Hej Turów kosz...." i hala pomoże przynajmniej klaszcząc. ]:->
Haya.

http://www.youtube.com/watch?v=2wQ1MX_s ... re=related
Albo coś takiego pod tekst, oczywiście można jakiś inny :

Lalalalala
Lalalalala
Lalalalala
Lalalalala

Turów wygraj mecz !
Bo to piękna rzecz !
My kochamy cię !
Na dobre i na złe !

Lalalalala
Lalalalala
Lalalalala
Lalalalala

Prościej się chyba nie da ! I dodatkowy plus to to że przy tym można się powydzierać !!! :smt026


Ostatnio zmieniony 15 sty 2010, 20:10 przez Hakunamakatek, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..