Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Basket w TV
Post: 22 wrz 2008, 15:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sie 2008, 6:31
Posty: 40
Lokalizacja: z miasta
W czwartek startuje ekstraklasa koszykówki (Czarni - PBG Poznań) i wszystko wskazuje na to, że pokazywana będzie w niszowym kanale TVP Sport, dostępnym chyba tylko na cyfrowej 'n' - ce. Wobec ogromnego zainteresowania basketem na naszym terenie z niecierpliwością oczekuję na włączenie tegoż programu do oferty programowej telewizji kablowej 'Tomków'. Jak sądzę, pozyskanie takiego programu nie przekracza możliwości technicznych tego operatora, a ewentualne koszty szybko zwróciłyby się z pieniędzy nowych abonentów.

Ps. Wróbelki ćwierkają, że także piątkowy mecz Turowa z AZS-em będzie tam transmitowany


Ostatnio zmieniony 29 lis 2008, 18:00 przez wrocek50, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 15:21 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 28 lut 2008, 21:43
Posty: 342
Lokalizacja: zzz
Z pewnością nie przekracza... Jednak właściciel kablówki woli transmitować Msze Św. z parafii Bonifacego niż mecze Turowa... Z tego co słyszałem prawa do transmisji wykupili właściciele kablówek z Bogatyni i Zawidowa... nasz liczy, że w niedziele zasiądzie więcej widzów oglądając komsat i Msze Św. live niż weekendowe mecze drużyn PLK...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 15:29 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sie 2008, 20:59
Posty: 149
Lokalizacja: zgorzelec
No wlasnie powini pokazywac mecze bo do kosciola kazdy moze isc a na mecze juz nie tak wiec pokazujcie wiecej meczy niech kazdy kibic zobaczy mecz a nie tylko nieliczni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 15:41 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2006, 0:03
Posty: 212
Lokalizacja: Zgorzelec
A czy nie można zrobic w ten sposób, żę zamiast np Polsatu Sport wstawic TVP Sport?? Nienormalne nie dosc że na mecz nie mogę pójsc to jeszcze w tv sobie nie obejżę. :smt084


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 16:01 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2008, 12:30
Posty: 560
Lokalizacja: Bogatynia/Zgorzelec
Wiem że mecze mają być transmitowane w tv internetowej http://www.itvp.pl/anteny/tvpsport/ ale nie daje sobie głowy uciąć ;P Aha żeby oglądać na tej stronie trzeba wgrać sobie program sopcast :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 16:05 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lip 2008, 14:55
Posty: 60
Lokalizacja: ZGC ;)
Tylko ze meczu Turowa z AZS Tvp sport transmitowac nie będzie :/ słyszalem ze TVP Wroclaw ma transmitować , ale w programie tez nie widzialem zeby cos tam bylo :/ Chyba zostaje tylko PLK.pl :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 16:07 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2008, 12:30
Posty: 560
Lokalizacja: Bogatynia/Zgorzelec
SeveNSinS pisze:
Tylko ze meczu Turowa z AZS Tvp sport transmitowac nie będzie :/ słyszalem ze TVP Wroclaw ma transmitować , ale w programie tez nie widzialem zeby cos tam bylo :/ Chyba zostaje tylko PLK.pl


Właśnie miałem to napisać bo przed chwilą zobaczyłem w program :/ transmitowany jest tylko superpuchar w ten dzień :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 16:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Kpiną totalną jest to, że PLK nie ogłosiło jeszcze czy jest sponsor ligi oraz gdzie i jak będą transmitowane mecze! Oficjalnej informacji nie ma! Ba - na stronie ligi nie ma jeszcze terminarza i aktualnych składów!!!

Z tego co słyszałem to nasz piątkowy mecz ma być na TVP Wrocław. Czwartkowy mecz Poznania ze Słupskiem ma być na TVP Sport. Magazyn "Za trzy" też ma być na TVP Sport.
Z tego wszystkiego wynika, że, aby oglądać kosza trzeba sobie kupić "n" bo nigdzie indziej tvp sport nie ma!
Ciekawe czy mecze będą transmitowane w necie na itvp.pl?! Bo byłby to jedyny powszechny sposób oglądania PLK w tym sezonie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 16:20 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2008, 12:30
Posty: 560
Lokalizacja: Bogatynia/Zgorzelec
W tym programie http://tv.wp.pl/index.html nie ma naszego meczu na TVP Wrocław :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 16:22 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lip 2008, 14:55
Posty: 60
Lokalizacja: ZGC ;)
paawlus pisze:

Z tego co słyszałem to nasz piątkowy mecz ma być na TVP Wrocław. Czwartkowy mecz Poznania ze Słupskiem ma być na TVP Sport. Magazyn "Za trzy" też ma być na TVP Sport.

co do TVP Wrocław to nie wiem, bo w programie cisza :/ A Czarni ze słupskiem bedzie transmitowany w TVP Sport, i tak jak Paawlus napisal ciekawi mnie to czy bedzie mozna oglądnac to w ITVP..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 16:55 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 31 mar 2008, 19:56
Posty: 418
Lokalizacja: Zgorzelec
Mecz Turowa z AZSem w piątek o 18.30 będzie pokazywany w TVP Wrocław :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 18:20 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
PrzecPolitWSpor pisze:
Z tego co słyszałem prawa do transmisji wykupili właściciele kablówek z Bogatyni i Zawidowa

ciekawe :roll: myslałem ze takie prawa ma tylko TVP Wrocław :P a moze kupili sygnał bo TVP Wrocław nie ma na naszym terenie ani w eterze ani na satelicie ?? moze cos wiesz wiecej?
Wade pisze:
A czy nie można zrobic w ten sposób, żę zamiast np Polsatu Sport wstawic TVP Sport??
to akurat mozna zrobić i niekoniecznie w zamian za Polsat Sport moze byc zamiast np. RTL , ZDF, ARD albo całego innego pakietu programów nieogladanych albo mało ogladanych...tylko co na to Pan Tomków to tylko od niego zalezy....jestem za :)
tur16 pisze:
Mecz Turowa z AZSem w piątek o 18.30 będzie pokazywany w TVP Wrocław
Tak to prawda ale co z tego ? moze sopcast?

[ Dodano: Pon Wrz 22, 2008 7:39 pm ]
BR3MEK pisze:
Wiem że mecze mają być transmitowane w tv internetowej http://www.itvp.pl/anteny/tvpsport/ ale nie daje sobie głowy uciąć ;P Aha żeby oglądać na tej stronie trzeba wgrać sobie program sopcast

tu akurat nie trzeba sopcastu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 19:32 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lip 2008, 8:47
Posty: 9
Lokalizacja: ...
Temat TVP 3 Wroclaw byl juz poruszany w poprzednim sezonie.

TVP 3 Wroclaw jest programem regionalnym dla Dolnego Slaska - tylko jakos nas ominelo.

Podawanym na poczatku powodem byl brak wolnych czestotliwosci.

Problem mial byc rozwiazany poprzez przejscie niemieckiej telewizji na DVB-T (cyfrowa telewizja naziemna).

Niemcy w naszym regionie na DVB-T juz przeszli i wszystkie programy analogowe zostaly wylaczone - a u nas dalej sie nic nie dzieje.

Z tego co wiadomo - TV Tomkow ma mozliwosc techniczna odbioru TVP 3 Wroclaw i wlaczenia go do kablowki - lecz robic tego nie moze :-? dlaczego - nie wiadomo - a jak nie wiadomo to chodzi o kase.

Mieszkancy placa za abonament a prgramu ogladac nie moga - ani przez antene ani przez kablowke.

Jest jednak cien nadzieji na odbior TVP Sport.

Cytuje:

" Potwierdzamy uruchomienie przez TP EmiTel dwóch emisji DVB-T z obiektów RTCN Zielona Góra / Jemiołów i RTCN Żagań / Wichów pracujących w SFN w k. 45.
Skład programowy:
TVP 1
TVP 2
TVP INFO Gorzów
TVP HISTORIA
TVP KULTURA
TVP SPORT
TVP POLONIA
PR 1
PR 2
PR 3

Programy kompresowane są w MPEG-4 AVC / H.264, dźwięk AC-3 (Dolby Digital) "

Nadajnik w Wichowie nadaje podobno z moca wystarczajaca na odbior do 120 km odleglosci.

Ze Zgorzelca jest ok. 75 km w lini prostej - dlatego szanse sa duze ze przy uzyciu odpowiedniego odbiornika DVB-T MPEG4 (do kupienia w DE za ok. 39 Euro) - mozna ogladac TVP Sport.

Z ciekawosci nabede jutro takie cudo i przetestuje ten wariant.

Jest to troche dziwne ze kibice ze Zgorzelca z powodu braku miejsc na hali nie beda mogli obejrzec meczu na zywo - a co jeszcze dziwniejsze - nie stworzono nawet mozliwosci ogladniecia meczu w TV lub na telebimie ..........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 19:53 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 28 lut 2008, 21:43
Posty: 342
Lokalizacja: zzz
saso pisze:
PrzecPolitWSpor napisał/a:
Z tego co słyszałem prawa do transmisji wykupili właściciele kablówek z Bogatyni i Zawidowa

ciekawe :roll: myslałem ze takie prawa ma tylko TVP Wrocław :P a moze kupili sygnał bo TVP Wrocław nie ma na naszym terenie ani w eterze ani na satelicie ?? moze cos wiesz wiecej?
Oczywiście mają zgodę na wyświetlania transmisji z tej stacji, która ma oficjalne prawa do transmitowania pojedynków drużyn PLK - z tego co dobrze pamiętam, to tak się to prezentuje...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2008, 21:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
jeru - dzięki za info i czekam na to jak wypadły testy. Poniżej info, które potwierdza to co napisałeś. Jeśli do nas dochodzi ten sygnał to miód :grin: Choć TA mapka pokazuje, że chyba nie...

Cytuj:
W dniu 8 kwietnia 2008 roku uruchomiona została emisja DVB-T z nadajników zlokalizowanych na obiektach RTCN Zielona Góra / Jemiołów (17kW ERP) oraz RTCN Żagań / Wichów (50kW ERP). Nadajniki pracują w sieci synchronicznej (SFN) na kanale 45.
za: http://www.emitel.pl/innowacje/telewizj ... t/w-polsce
Cytuj:
Zielona Góra
Jemiołów / Żagań K. 45
konfiguracja SFN
Jemiołów: ERP 17kW / kierunkowa
Wichów: ERP 50kW / dookólna
MPEG-4 AVC

TV: TVP 1, TVP 2 , TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Sport, TVP Polonia
Radio: Jedynka, Dwójka, Trójka
za: http://telewizja-cyfrowa.com/nadajniki.html


Może to nie miejsce na kwestie techniczne, ale warto przybliżyć niektórym co i jak, co nas czeka już od przyszłego roku - stopniowe przechodzenie na naziemne nadawanie cyfrowe (ostateczne wyłączenie nadawania analogowego w 2015).
Otóż zgodnie z ustaleniami w naszym kraju na 99,9% będzie obowiązywać DVB-T w nowocześniejszej/pojemniejszej wersji MPEG-4 (H.264/AVC) (niekiedy w wersji HDTV oraz z dźwiękiem Dolby Digital Plus). Warto więc kupując teraz telewizor pamiętać, aby zawierał on tuner tv cyfrowej (ale MPEG-4 a nie MPEG-2!). Takich telewizorów nie ma na rynku na razie zbyt wiele, ale sukcesywnie się pojawiają. Można też kupić tv bez takiego cyfrowego tunera - będzie można zakupić dodatkowy osobny tuner i połączyć go z tv.

PS Mam nadzieję, że co niektórych udało mi się "uświadomić" ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..