Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23 kwie 2005, 22:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
No Szamo, super.
Ale mój link to humor, a twój na poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lip 2005, 10:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
Tu kontynuujemy dyskusję zaczętą na forum "Historia" przez Małego Johna.


Za komuny było lepiej ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lip 2005, 19:37 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2005, 17:16
Posty: 80
Lokalizacja: Leeds
A czy ktoś z Was pamięta ten program? Szkoda chłopaków, odwalali kawał naprawdę dobrej roboty...
http://www.tk.pl/sonda/index.htm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2005, 5:13 
sie w tym forum pogubić idzie, zanim się cos znajdzie :cry: chyba tylko stali bywalcy się w tym galimatiasie orientują, czy forum tylko dla nich :? :?:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2005, 1:02 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2005, 0:14
Posty: 161
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie bylo w tamtych czasach Amerykanskich filmow? ;/ A chociaz w tamtych czasach byla jakas lacznosc z USA? Wiedzieliscie wtedy co sie tam dzialo? Byl chociaz internet?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2005, 7:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Człowieku o czym ty mówisz, jaka łącznosc. Na antenę satelitarną trzeba było mieć pozwolonie (druga polowa lat 80), a internet?
Przeciez komputerów jeszcze nie było w powszechnym uzyciu. Wogóle mało kto miał w domu telefon bo to był rarytas i telewizor kolorowy. Ten kto miał video to był gość. Pamiętam jak moi starzy w 1988 roku kupili magnetowid, to liczba kolegów zwiększyła mi się nagle kilkakrotnie. :lol:
A ty wiesz kto to był Telesfor i Teodor albo inny Pankracy :?: O Szadokach to ty wogóle pojęcia nie masz.
Ale że Cię lubię to podpowiem - spytaj ojca, bo słyszałem że równy gość, napewno Ci o nich opowie. I nie oglądaj amerykańskich filmów, bo strasznie ryją beret.
Jak już przy beretach jesteśmy, to w tamtych czasach, w pewnych kręgach, bardzo popularny był beret z antenką. :D

Przypominam słowniczek określeń z tamtej epoki:
http://www.aiw.cad.pl/kultowa.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2005, 10:41 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2005, 17:16
Posty: 80
Lokalizacja: Leeds
PRL to były odlotowe czasy, które zawsze będę miło wspominał. Osiedlowe rodzinne wyścigi do sklepu po kurczaka albo po kawę, bo akurat dowieźli. Sławna kolejka po kolumny glośnikowe przed sklepem RTV na Armii Krajowej (dawna ulica Boh.ZWM, teraz jest tam apteka) była tam częścią krajobrazu. Pamiętam też drewniane "warzywniaki", których na mieście było kilka (z tych, które pamiętam, jeden był na przeciw Kościoła Św.Bonifacego, drugi koło "Arkadii" na Daszyńskiego, trzeci na Czachowskiego tam gdzie teraz jest Lotto, czwarty na przeciw "Centrum" obok dzisiejszego salonu kosmetycznego, i piąty najbardziej mi znany ponieważ był blisko mojej szkoly SP3 i na przerwach chodzilo się na kolorowe kulkowe lizaki, a znajdował się na ulicy Poniatowskiego), do dzisiejszych czasów nie przetrwał ani jeden:( Jednym z kultowych miejsc tamtych czasów była tzw "Patelnia", czyli barak bez kół, przed którym ustawione były metalowe stoły połączone z taboretami. Wielki gość z wąsem lał tam kuflowe piwo. Znajdowała się na terenie targowiska miejskiego i też podzieliła los warzywniaków, podobnie jak drewniane wiaty handlowe, znajdujące się na tym samym targowisku. Szkoda ,że tak mało przetrwało z tamtych czasów, chyba tylko budka z zapiekankami na Staszica, Banderoza i Miła...

Dorzucam jeszcze parę linków:
http://klub.chip.pl/kk/ -samochody PRL-u
http://www.geocities.com/wojciech_jaruzelski/ -strona o Generale
http://republika.pl/printo/warszawa/ stolica w PRLu
http://www.math.niu.edu/~behr/Polish/Kawaly/ - dowcipy PRLowskie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2005, 14:29 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2005, 0:14
Posty: 161
Lokalizacja: Zgorzelec
Z http://www.aiw.cad.pl/kultowa.html :
Atari - 65 XE + firmowy magnetofon lub stacja dyskietek 12 XCA a do tego oczywiście telewizor, 130 XE, lub 800 XL - pełen profesjonalizm

ja mialem atari :D Jeszcze magnetofonowy :D Tylko ze rodzice komus oddali :( a takie fajne na to gierki byly ... :cry:
Ale za czasow PRLu nie bylo Chevroletow u nas ;] zreszta dalej nie ma... :P A pankracy to cos kojarze ... a szadoki - nie wiem czy to to ale takie cos lecialo chyba na minimatsie czy jakos tak...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2005, 14:34 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2005, 0:14
Posty: 161
Lokalizacja: Zgorzelec
Aha, a jak bylo z muzyka? ;] byly tylko polskie przeboje czy byl jednak dostep do amerykanskiej muzyki? ;]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2005, 18:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
W latach 80 np. nie słuchało się muzyki amerykańskiej. Wówczas królowała muzyka Italo Disco, wbrew temu co wskazywałaby nazwa tego nurtu w większości były to produkcje niemieckie i holenderskie.
Kaset magnetofonowych ani czystych, ani tym bardziej nagranych, nie można było kupić prawie wcale. Muzykę nagrywało się poprostu wprost z radia z nielicznych audycji które grały co innego niż muzyka klasyczna i polskie produkcje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lut 2010, 11:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
odgrzebałem stary wątek, bo mi się nazwa spodobała :o

Cytuj:
Jednym z kultowych miejsc tamtych czasów była tzw "Patelnia", czyli barak bez kół, przed którym ustawione były metalowe stoły połączone z taboretami. Wielki gość z wąsem lał tam kuflowe piwo. Znajdowała się na terenie targowiska miejskiego
to już historia a miejsce dotyczy obecnego CSR, mniej więcej było to w miejscu obecnego lodowiska, w czasach gdy kryzys socjalistyczny wymiótł nawet szklane kufle, piwo lano tam w słoiki po wekach :grin:


Ostatnio zmieniony 24 lut 2010, 11:40 przez Chuck Norris jr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lut 2010, 12:01 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Pierwsza Patelnia była na ,, Mogiłkach'' - stałem tam w kolejkach z kanką :smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lut 2010, 12:29 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Robert Gruszecki pisze:
Pierwsza Patelnia była na ,, Mogiłkach'' - stałem tam w kolejkach z kanką :smt030
nie pamiętam 'obiektów' w tamtych okolicach, może coś bliższego?, zawsze to już historia.., natomiast pamiętam 'Piasta' w miejscu obok obecnej 'taniej książki' na Daszyńskiego, 'Akademik' na Ujeździe (sprzedają tam obecnie chyba kominki), 'Studzienkę; na dole Daszyńskiego, nie mówiąc już o "Berzie' na stacji kolejowej Ujazd, zwanej również 'Barem Pod Nosorożcem' z racji wiszącej tam fotografii tego zwierzęcia, gdzie czerstwe bułki pod piwo były specialite de la maison :smt111


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lut 2010, 12:58 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
nie pamiętam 'obiektów' w tamtych okolicach, może coś bliższego?,

Znawcy tematu chodzili na teren obecnej hali sportowej przy ul. Maratońskiej.
Tam było targowisko i tam był protoplasta Patelni.
Kiedyś opowiadano mi, że dworzec Zgorzelec Miasto znajdował się obok szkoły na Mogiłkach, za torami po prawej stronie.
Dworzec funkcjonował w barakowozie, czy czymś takim.
Nie wiem natomiast, czy był tam wyszynk.

Podobno napić sie można było w miejscu, gdzie ma swój sklep inslalatorski na Łużyckiej Pan Pomorski.

P
G

I cooooo mało napisałem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lut 2010, 14:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Grzegorz pisze:
Tam było targowisko i tam był protoplasta Patelni.


Tam były dwa punkty "wydawania" browarów. Jeden od ul. Warszawskiej był GS-owy w ajencji mojej babci (choć oficjalnie na ciotkę ]:-> ) drugi od strony Maratońskiej był PSS-owy (pewnie tez w ajencji). Z tego co mi przekazał mój ojciec, który pracował w tym GS-owym to wlaśnie PSS miał barakowóz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..