Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 0:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 12:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Cytuj:
Kolejną manipulacją, tym razem, świadomie lub nie, powielaną przez media głównego nurtu jest informacja, jakoby grupa niemieckiej antify zaatakowała grupę rekonstrukcyjną. W rzeczywistości sytuacja wyglądała następująco: Niemcy zostali zaatakowani przez grupę faszystów i się bronili (nawiasem mówiąc w obecności policji, która nie reagowała). Po

kilku minutach posiłki prewencji zmusiły antyfaszystów do wejścia do lokalu Krytyki Politycznej, następnie wszystkich zatrzymano. Na komisariatach antyfaszyści traktowani byli poniżej wszelkich standardów. W chwili pisania tego oświadczenia większość obywateli Niemiec już jest na wolności, stawiane są im absurdalne zarzuty, będące lekkimi wykroczeniami - widocznie stołeczna policja chce już tylko wyjść z twarzą z całej

sytuacji. Mimo tego większość konserwatywnych, ale także neoliberalnych mediów w imię pogoni za sensacją, podsycając i kreując ksenofobiczne nastawienie odbiorców, już zdążyła wyprodukować dziesiątki artykułów i spekulacji, czasem nawet obarczając Niemców winą za późniejsze wydarzenia na Placu Konstytucji. Zdecydowanie potępiamy takie wybiegi, jako

wolnościowcy głośno mówimy: Nasz opór nie zna granic! Nie damy sobie narzucić standardów władzy!

Sprawą niemieckiej grupy, jak również innych zatrzymanych antyfaszystów, zajmuje się grupa prawna Porozumienia 11 Listopada oraz warszawska sekcja ACK.

http://antifa.bzzz.net/site/index.php?o ... &Itemid=72

no i jak wygląda w tej sytuacji rzeczywistość obiektywna?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 12:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
no i jak wygląda w tej sytuacji rzeczywistość obiektywna?

prawda jest tylko jedna :P ale jej akurat pewnie nie poznamy.
Ta cała zadyma z antifą i kolorową fajnie pokazuje jak to zwykle działa ale w drugą stronę. Ale tym razem to lewacy muszą udowadniać, że tak na prawdę to chodziło im o co innego :P

Przypominają mi się wszystkie wpisy CICHEGO, który zawsze mówi, że to nie tak jak pokazują media, że jemu chodzi o co innego... ale przecież wszyscy widzieli w wyborczej, że ten czy ów miał rękę uniesioną do góry.

Teraz z cyniczną satysfakcją przyglądam się jak miota się kolorowa niepodległa, która przecież chciała inaczej. A przecież wszyscy widzieli jak po 15:00 czyli po aresztowaniu Niemców cały kordon osiłków w czarnych kominiarkach mówiących w jakimś germańskim języku murem stał przy kolorowej niepodległej... i wszyscy widzieli kto wszczynał burdy

]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 12:33 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
CICHY pisze:
prawica i lewica to wytwór systemu-zwróc uwagę bez względu kto rządzi dla nas nic się nie zmienia.Światem rządzą BANGSTERZY.Politruków zastąpili poborcy podatkowi,komornicy,itd.Jesteśmy zniewoleni przez KAPITAŁ.

Ochooooo pachnie mi tu kolego REWOLUCJĄ PAZDZIERNIKOWĄ ktoś Ci zepsuł głowę. Pod sztandarami narodowego NOP'u chcesz rewolucji narodowo- socjalistycznej.
I tu Cie mam - to jest NAZIZM narodowo socjalistyczny który nam serwujesz. Tego się brzydzę. Polpot, Hitler, Mussolini, Franco, a nawet Lenin i Stalin próbowali wprowadzić twoją wizję świata. Nowy ład... Przemyśl swoje poglądy bo chyba nie znasz konsekwencji narodowo- socjalistycznych porządków. Zacznij od Folwarku zwierzęcego Orwella.
CICHY pisze:
rozumiem że pisząc tak masz na myśli ludzi młodych i w średnim wieku(bo to w nich jest przyszłość)
tak mam na myśli ludzi młodych, którzy są strasznie podatni na populizm, w brunatnych koszulach szli ludzie bardzo młodzi. Potem szli z pochodniami w większości niemieckich, włoskich, węgierskich, miastach. Potem Hitler, Musolini, ... doszli do władzy. Dalej sam sobie dopowiesz...
CICHY pisze:
dla mnie to bez różnicy czy w rękach po,pis,sld i inni.
Od 1989 roku tylko 2 razy w sprawowaniu władzy brały udział siły pozasystemowe(SAMOOBRONA i LPR)-dlatego skończyli jak skończyli.
CICHY pisze:
SYSTEM nie dopuści NIKOGO.
Dlatego TRZEBA ZMIEŚĆ SYSTEM.
najpierw wylecz się z narodowego-socjalizmu, a potem będę z Tobą rozmawiał o polityce.
CICHY pisze:
Właśnie to że naszych przodków kręciła przynależność do grupy(NARÓD POLSKI)pozwoliło nam po 123 latach niewoli odzyskać NIEPODLEGŁOŚĆ K O L E G O
Tak to prawda, Polacy w okresie niewoli, zagrożenia potrafią sie zmobilizować, zjednoczyć, ale w czasie rozluźnienia, wolności potrafią utopić się w łyżce wody. Za kilka srebrników, za poglądy, za barwy klubowe. Wy potrzebujecie wspólnego wroga, wokół którego się gromadzicie. Ja chcę aby ten naród nie szukał wroga a dobrobytu. Po tym poznaje wielkie narody, po ich dobrobycie i kulturze, a każdy przejaw socjalizmu oceniam jako droga na skróty.

tadam pisze:
jest dużo ludzi o poglądach prawicowych (co między innymi pokazał marsz niepodległości). Problem polega na tym, że głosząc swój pogląd który pasuje do definicji prawicy automatycznie zostajesz nazistą, nacjonalistą, szowinistą, ksenofobem, katolem i sam nie wiem kim jeszcze.
Myślałem kiedyś że to robota wywiadów obcych sąsiednich krajów ;) ale wyleczyłem sie teorii spiskowych... ;) Czyja to wina ? Większość naszych przywódców prawicowych to albo twarzowcy z niewyparzoną gębą, albo oderwane od rzeczywistości "eunuchy" którzy prawicę postrzegają wyłącznie jako obrońcy moralności katolickiej. No i mamy PiS nad którym nikt juz nie panuje, Jarosław zajął się okopywaniem swojego stołka, a młode jastrzębie eliminują każdego który wyciągnie dłuższy jęzor do lizania tyłka prezesa. Polska scena polityczna po prawej stronie jest zajęta sobą, a sytuację tą wykorzystują radykalne ugrupowania typu NOP. jest jeszcze PJN w pewnym momencie nawet wierzyłem w ich sukces, ale bez struktur lokalnych i kasy na kampanię nie mieli najmniejszych szans. Ta grupa dobrze funkcjonowała przy boku Lecha Kaczyńskiego który miał "chody" u Jarosława :-)

tadam pisze:
Mam całą masę znajomych, którzy są przeciwni wysokim obciążeniom podatkowym, którym nie podoba się ingerencja państwa w gospodarkę, którzy wolą silną rodzinę niż ingerującego w nią urzędnika, którzy bardziej kochają białoczerowne barwy niż niebieskie itp itd.
Ja też i co z tym zrobimy? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 12:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
tadam pisze:
tym razem to lewacy muszą udowadniać, że tak na prawdę to chodziło im o co innego :P

co wg mnie przypomina trochę tłumaczenie, że nie jest się wielbłądem w sytuacji gdy ich manifestacja została zarejestrowana jako pierwsza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 12:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Dr. Dre pisze:
Ochooooo pachnie mi tu kolego REWOLUCJĄ PAZDZIERNIKOWĄ ktoś Ci zepsuł głowę. Pod sztandarami narodowego NOP'u chcesz rewolucji narodowo- socjalistycznej.
I tu Cie mam - to jest NAZIZM narodowo socjalistyczny który nam serwujesz. Tego się brzydzę. Polpot, Hitler, Mussolini, Franco, a nawet Lenin i Stalin próbowali wprowadzić twoją wizję świata. Nowy ład... Przemyśl swoje poglądy bo chyba nie znasz konsekwencji narodowo- socjalistycznych porządków.

Wrzucając tych wszystkich ludzi do jednego WORA udawadniasz że to Ty masz zepsuty ŁEB .
Dr. Dre pisze:
Zacznij od Folwarku zwierzęcego Orwella.

To jak czytałem to Ty zapewne nie byłeś jeszcze w planach swoich rodziców, a oni zapewne budowali socjalizm w szeregach ZSMP.
A tak na marginesie co palisz(to zioło za legalizacją którego jest Twój góru JKM czy może coś innego). Patrząc na ten postulat to nic was nie odróżnia od PALI-KOTA.KONSERWATYŚCI. :smt021
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 12:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
tadam pisze:
tym razem to lewacy muszą udowadniać, że tak na prawdę to chodziło im o co innego :P

co wg mnie przypomina trochę tłumaczenie, że nie jest się wielbłądem w sytuacji gdy ich manifestacja została zarejestrowana jako pierwsza.


to akurat jest winą urzędnika (urzędasa), który ma tak dużo pracy z pieczątkami, że nie zauważył, że dał zgodę na dwie demonstracje w jednym miejscu. Przekorny twierdzi, że zrobił to celowo a ja twierdze, że wykonał uczciwie swoją urzędniczą prace - czyli złożył podpisy, pochuchał w pieczątki wpiął w segregatory. Urzędnik ów ponosi największą winę za zaistniałą sytuację ale kogo to obchodzi... urzędnicy są nietykalni... tylko ja i Ty musimy fedrować na przodku, żeby mu na wypłatę starczyło :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 12:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Jak wygląda rzeczywistość obiektywna wiedzą zapewne inicjatorzy i świadkowie zajść. Choć i tutaj rzeczywistość obiektywna jawi się nieco inaczej z uwagi na zgoła odmienną ocenę zdarzeń obu (lub więcej) stron...
My natomiast musimy sobie wyrobić ogląd sytuacji na podst. doniesień prasowych, telewizyjnych i internetowych... nie zapominając jednocześnie o wniesienie pewnych "poprawek" na każde z nich z uwagi na prosta oczywistość. Nikt nie relacjonuje czegokolwiek beznamiętnie i jeśli to robi, robi to w ściśle określonym celu...
Sztuka polega na tym, żeby wyłowić obraz najbardziej zbliżony do rzeczywistego przebiegu tego czy innego wydarzenia...

Jak wspomniałem już, przebieg manifestacji śledziłem dzięki transmisji TVN-u, gdzie padły słowa, że niemiecka ANTIFA zaatakowała grupę rekonstrukcyjną. W niedzielnym programie Rymanowskiego "Kawa na Ławę", głos zabierają przedstawiciele różnych opcji politycznych (tzn. tych, które mają swoje przedstawicielstwo w parlamencie). Tam również poruszany był ten temat i nikt choćby słowem nie zakwestionował udziału niemieckich bojówek w tym konkretnym zajściu. Wielu z nich zostało aresztowanych... Tymczasem ANTIFA dementuje te wieści... A niby co ma robić??? :roll:

Ja zadaję sobie pytanie, czy samo blokowanie legalnej manifestacji, na której zgodę udzieliły stosowne, uprawnione do tego organa, nie jest złamaniem prawa. A jeśli tak, kto za to rozliczy tych, którzy to prawo złamali???


Ostatnio zmieniony 15 lis 2011, 12:59 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 13:09 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
jak mają się doniesienia medialne do rzeczywistości, mogłem zobaczyć w praktyce raz, rok temu gdy woda zmyła zaporę na Witce, bo w zdarzenia byłem w pewien sposób sam zaangażowany i coś tam wiedziałem, mogłem więc to sobie porównać z przedstawieniem telewizyjnym.
ale chyba największą lekcją dziennikarstwa był dla mnie dzień w którym jedna z ekip telewizyjnych przyjechała nakręcić materiał na temat odbudowy zapory i ponieważ mieli zaplanowane kilka wejść "na żywo", przystąpili do nagrywania czegoś co sami nazywali "paralajfem" - nie od dziś wiadomo, ze najlepiej udają się improwizacje solidnie wcześniej przygotowane ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 13:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
... co mi z kolei przypomniało pochwały jakie padły z ust Millera (PO), że gdyby Gronicz (PO) był burmistrzem Bogatyni, a nie Grzmielewicz (PiS), walka z tamtejszą powodzią byłaby dużo bardziej skuteczna... :smt082 :smt044

Jak widzisz, nie tylko media "przekręcają" fakty w imię tych czy innych celów... :lol:

Dlatego też Tadam, ja nie wierzę w tego typu "niedociągnięcia" urzędnicze czy "przypadki". Nie w tego typu sytuacjach. Uważam, że cała ta sprawa była dokładnie przemyślana i że zgody na obie te manifestacje nie były wydane przypadkowo...


Ostatnio zmieniony 15 lis 2011, 13:23 przez przekorny, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 13:25 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2010, 14:03
Posty: 20
Lokalizacja: Z-c
Z gazety koszernej:

Cytuj:
...Doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego podkreślił, że zaproszenie przez środowiska lewicowe radykalnych antyfaszystowskich bojówek z Niemiec było "fatalnym pomysłem". - Nie wolno wysyłać w świat sygnału, że Polsce grozi faszyzm, że niemieccy antyfaszyści muszą się zjawiać w Warszawie, by walczyć z jakąś brunatną zarazą w Polsce.
W okresie międzywojennym ONR (Obóz Narodowo-Radykalny, jedno ze stronnictw uczestniczących w "Marszu Niepodległości" - red.) był organizacją faszyzującą, ale wielu jego działaczy zginęło potem w hitlerowskich obozach za Polskę - przypomniał Nałęcz. - Na pewno dziś nie można tych ludzi nazywać faszystami - podkreślił.

Jak dodał, "jest człowiekiem lewicy, ma serce po lewej stronie i bliska mu była idea kolorowego świętowania niepodległości". - Ale pomysł moich kolegów z lewicy, który doprowadził do pierwszej fazy burd, można było przewidzieć, bo oni nie narodzili się wczoraj w Warszawie - powiedział Nałęcz.

- Od początku krytykowałem pomysł moich przyjaciół z lewicy, aby blokować prawicową demonstrację...


Doradca prezydenta T. Nałęcz jest chyba wiarygodnym źródłem - tak mi się wydaje.

Chociaż patrząc na fora są tacy że się ich nigdy nie przekona



http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc ... natna.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 13:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
ale fakt pozostaje faktem - urzędnik dał doopy i włos mu z niej nie spadnie.

Jest natomiast dokument w którym widać naziola na marszu:
http://www.youtube.com/watch?v=4iSwjKupCO0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 13:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
atomic nie wiem po co sam siebie cytujesz sprzed dwóch zakładek? przecież już to wklejałeś.
nie bardzo też rozumiem dlaczego jego opinia miałaby być jakimś źródłem? przecież on nie zdaje żadnej relacji, tylko opiniuje i to też na zasadzie "ja wiedziałem, że tak będzie".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 14:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
tadam pisze:
Jest natomiast dokument w którym widać naziola na marszu:
http://www.youtube.com/watch?v=4iSwjKupCO0


Doskonały materiał - lecę go wkleić na Fb... :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 14:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
przekorny pisze:
Doskonały materiał

tak, bardzo bezstronna relacja, wszystko wyjaśnia :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 14:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2010, 14:03
Posty: 20
Lokalizacja: Z-c
neandertalski pisze:
atomic nie wiem po co sam siebie cytujesz sprzed dwóch zakładek? przecież już to wklejałeś.
nie bardzo też rozumiem dlaczego jego opinia miałaby być jakimś źródłem? przecież on nie zdaje żadnej relacji, tylko opiniuje i to też na zasadzie "ja wiedziałem, że tak będzie".

Liczyłem że wreszcie dojrzysz ... ;)
Ciebie nikt nie przekona

Poniżej jak świętują w Wielkiej Brytanii
http://www.youtube.com/watch?v=PnY83VTHSTM

W innych krajach ludzie bawią się wspólnie, świętują, używają symboli narodowych jest ok.
Wystarczy że u nas przejdę z naszą narodową flagą w dniu naszego (polskiego) święta narodowego i już jestem faszystą.
Lewacy w Warszawie mieli jakieś inne kolorowe... :cry: Kto sprowadził niemieckich zadymiarzy wg Ciebie?
Domyślam się Twojej odpowiedzi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..