Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 2:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 13:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Neandertalski, ależ oczywiście, że była zadyma, ba, nawet kilka w różnych miejscach. Z rozmaitych materiałów jakie widziałem wynika, że ktoś zablokował legalną manifestację, a właściwie nie "ktoś" tylko równie legalna kontrmanifestacja, że policja pobiła tego czy innego przechodnia z flagą, że ANTIFA zaatakowała konnicę grupy rekonstrukcyjnej po czym agresorzy czmychnęli do lokalu "Krytyki Politycznej", że młodzi ludzie w kominiarkach obrzucali policjantów kamieniami, że podpalono busa TVN-u...
Dzisiaj w TVN-ie podali, że sądy działające w trybie przyspieszonym wydały wyroki ws. zajść podczas manifestacji. 2 czy 3 osobników skazano na karę 3-miesięcznego więzienia, paru Niemców potraktowano mandatami po czym pojechali sobie spokojnie do domku...

Jeśli pytasz więc o zadymy, czy faktycznie miały miejsce - odpowiedź brzmi TAK, bo to nie ulega wątpliwości. Wątpliwości budzą się, kiedy zapytamy o powody i zasadność wydania zezwolenia na kontrmanifestację odbywającą się w tym samym miejscu i czasie, o brak jakichkolwiek ruchów ze strony policji świadomej przyjazdu do Warszawy uzbrojonej w pałki niemieckiej ANTIFY, o błyskawiczną reakcję prezydenta który niemal natychmiast zlecił prace nad zaostrzeniem przepisów dot. tego rodzaju "imprez" i wreszcie o to, czy przypadkiem komuś nie zależało na właśnie takim przebiegu Święta Niepodległości...???

Swoją drogą uważam, że i tak doszło do niewielu utarczek jak na manifestację o takim charakterze w którym brało udział grubo ponad 20 tys. ludzi. Oglądając bezpośrednią transmisję z obchodów w TVN odniosłem wrażenie, że choć tłum wyglądał groźnie, wszystko odbywało się nader spokojnie...

neandertalski pisze:
jeśli chodzi o manifestacje to mnie się widzi, że ludziska w naszym kraju doszli już do ściany po obu stronach barykady i nikt z nikim nie ma zamiaru rozmawiać bo i niby o czym, wszyscy są znudzeni ględzeniem i najchętniej by się po prostu pozabijali i szczerze mówiac ja bym im nawet nie przeszkadzał.


No to mi się spodobało szczególnie... Czyż nie jesteś jednym z owych "ludzisk", czyli częścią społeczeństwa polskiego??? Trudno komentować wydarzenia, wyraźnie stawać po którejś ze stron, krytykować inną,... po czym najnormalniej w świecie stanąć sobie z boku i obserwować jak obie strony naparzają się z ogromnym upodobaniem... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 13:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
przekorny pisze:
Czyż nie jesteś jednym z owych "ludzisk", czyli częścią społeczeństwa polskiego???

no właśnie nie bardzo, raczej czuję się tutejszym niż tzw. Polakiem. im robię się starszym, tym bardziej robią mi się obojętne nasze narodowe mity i wielkie spory kraju, który tak naprawdę jest gdzieś tam daleko nad Wisłą i w którym jeśli bywam raz na ruski rok czuję się po prostu obco. podobne zresztą mam wrażenie oglądając telewizor z takim jak ta manifestacja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 14:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
raczej czuję się tutejszym niż tzw. Polakiem. im robię się starszym, tym bardziej robią mi się obojętne nasze narodowe mity

mówiąc tutejszy masz na myśli Zgorzelec? Łużyce? Śląsk? Żeby czuć się tutejszym trzeba mieć jakąś więź, czuć jakąś przynależność. Jedni czują to bardziej lokalnie i są związani tylko ze swoim osiedlem, inni z regionem, jeszcze inni ludźmi. Ta potrzeba przynależności jest jedną z podstawowych i fajnie to widać gdzieś daleko zagranicą (dalej niż w NRD i Czechosłowacji ;)) gdzie ludzie cieszą się, że spotkali "ziomala" ze Zgorzelca na parkingu - autentycznie! Ważne jest też to poczucie, że możesz liczyć na pomoc swojej wspólnoty właśnie będąc w niebezpieczeństwie za granicą. Amerykanie opanowali to do perfekcji i są w stanie wysłać lotniskowiec i rozpirzyć pół świata jeśli coś lub ktoś zagrozi ich obywatelowi. Ale żeby zadziałała wspólnota to musi się ona jakoś identyfikować. Wystarczy, że mam DZG na rejestracji i już działa.

Zgadzam się z Tobą, że najłatwiej i najmocniej odczuwa się patriotyzm lokalny, ale obaj moi dziadkowie walczyli o to by zaistnieć w ciut większej wspólnocie, by w razie tarapatów liczyć na "ziomali". Jak pokazuje historia tarapaty zdarzają się nader często a jak pokazała historia najnowsza na Bałkanach na interwencje np. Holendrów w sprawie jakichś-tam-Jugosłowian nie ma co liczyć.

Rozmywanie tej więzi i tej przynależności jest zwyczajnie szkodliwe dla właśnie takiego małego ludka jak ja, albo Ty bo w końcu zostaniesz sam. Korzystne jest natomiast dla "Elit" bo społeczeństwem słabym łatwiej jest manipulować i choćbyś nawet razem ze wszystkimi sąsiadami chciał coś zrobić to i tak nie zrobisz bo powtórzą referendum i będą powtarzać aż do skutku by wyszło na ich a nie na Twoje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 14:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
Nie byłbyś sobą gdybyś przy każdej możliwej dyskusji ze mną nie czepiał się NARODOWEGO ODRODZENIA POLSKI myśląc że mi dokopiesz?


Nie traktuj tego tak personalnie - pisałem już o tym wcześniej :roll:

CICHY pisze:
wiadomo kim jesteś.

CICHY pisze:
TAK JESTEŚ CHWIEJEM.


Rozszyfrowałeś mnie - podziwiam intelekt ]:->

CICHY pisze:
wracając do meritum sprawy to co złego w dniu 11 LISTOPADA zrobił NOP że się go czepiasz?


A niby to dlaczego miałbym odpowiadać na Twoje pytania skoro Ty ignorujesz moje? :roll:
Dr. Dre napisał mądrze i pod tym się podpiszę - jeśli już tak prosisz... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 18:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 18:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 paź 2010, 10:17
Posty: 14
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam was! Możecie mi powiedzieć czy są już gdzieś dostępne zdjęcia ze Zgorzeleckich obchodów 11 listopada ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 19:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Tutaj jeszcze jeden filmik - ci kibole to granic nie znają normalnie... Hmm, może to jednak nie kibole a NOP... no bo kto inny mógłby tak brutalnie pastwić się nad człowiekiem?? :oops:

http://www.youtube.com/watch?v=iEJn3SvnQlY


Ostatnio zmieniony 14 lis 2011, 19:42 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 19:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 paź 2010, 10:17
Posty: 14
Lokalizacja: Zgorzelec
ten co tak kopie na tym filmiku to Policjant, a co ci kiedyś takiego NOP zrobił że za takich debili ich uważasz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 21:42 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Dr. Dre pisze:
CICHY napisał/a:
A wracając do meritum sprawy to co złego w dniu 11 LISTOPADA zrobił NOP że się go czepiasz?
Jest coś: NOP radykalizuje środowisko prawicowe, dając lewakom kolejne argumenty w głoszeniu swej kolorowej rewolucji pażdziernikowej.

Jeżeli zorganizowanie manifestacji patriotycznej w dniu 11 listopada uważasz za radykalizowanie to nie wiem co powiedzieć.
II Marsz PATRIOTÓW we WROCŁAWIU zorganizowało NARODOWE ODRODZENIE POLSKI.Jakoś żadna inna organizacja tzw.prawicy nie pokusiła się o to-trudno ale jest NOP.
Natomiast przybyło wiele srodowisk min.Kluby Gazety Polskiej,KOMBATANCI,Harcerze,wiele organizacji można nazwy ich odczytać z transparentów.Wreszcie zwykli ludzie w przedziale wiekowym od 15-80,rodzice z małymi dziećmi.Manifestacja zgromadziła ponad 3 tysiące ludzi.
Czy to zle że ktoś w tym dniu organizuje takie obchody?
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 22:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
berliso pisze:
ten co tak kopie na tym filmiku to Policjant, a co ci kiedyś takiego NOP zrobił że za takich debili ich uważasz?


Sadzisz, że nie domyśliłem się, że to policjant?? Gdybyś przeczytał dokładnie całą naszą dyskusję, pewnie dostrzegłbyś w moim wpisie mega wielką dawkę ironii... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 22:33 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Tak wyglądają faszyści.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2011, 23:08 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
a Ci? Transparenty, barwy klubowe, szaliki, tępe spojrzenia. Oczywiście nie wszyscy. Wyobrażasz sobie gdyby marsz warszawski spotkał sie z tym wrocławskim. Na czele kibice Śląska Wrocław natrafiają na kiboli z Legii warszawskiej. Wiesz co by sie stało? rzeźnia!!!!! Patrioci polscy :-) Nie przekonasz mnie nawet gdybyś miał na rękach niemowlę na tym zdjęciu. Bo Ty może i masz zdrowe podejście... ale większość tych małolatów z szalikami klubowymi kręci wyłącznie przynależność do grupy. W pojedynkę pewnie nie umieliby nawet powiedzieć kto to jest Dmowski. Pewnie padła by odpowiedz że trener reprezentacji Polski w okresie międzywojennym. :smt082 noooo ale jeśli ten marsz nauczy ich przynajmniej szanować polską flagę to juz jest sukces, jakiś.

[ Dodano: Wto Lis 15, 2011 12:25 am ]
CICHY pisze:
żadna inna organizacja tzw.prawicy nie pokusiła się o to-trudno ale jest NOP.
a to fakt - przyznaje. Polska prawica jest słaba. NOP przyciąga mięśniaków i zadymiarzy, Kaczyński dinozaurów, a mój ulubieniec JKM widziany był na warszawskim marszu w towarzystwie szalikowców kopiących lewaków. W ten sposób Polska długo jeszcze będzie w rękach PO.


Ostatnio zmieniony 14 lis 2011, 23:27 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 9:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Dr. Dre pisze:
Polska prawica jest słaba.

prawica i lewica to wytwór systemu-zwróc uwagę bez względu kto rządzi dla nas nic się nie zmienia.Światem rządzą BANGSTERZY.Politruków zastąpili poborcy podatkowi,komornicy,itd.Jesteśmy zniewoleni przez KAPITAŁ.
]:->
Dr. Dre pisze:
NOP przyciąga mięśniaków i zadymiarzy,

jak mam to rozumieć?
rozumiem że pisząc tak masz na myśli ludzi młodych i w średnim wieku(bo to w nich jest przyszłość)
]:->
Dr. Dre pisze:
W ten sposób Polska długo jeszcze będzie w rękach PO.

dla mnie to bez róznicy czy w rękach po,pis,sld i inni.
Od 1989 roku tylko 2 razy w sprawowaniu władzy brały udział siły pozasystemowe(SAMOOBRONA i LPR)-dlatego skończyli jak skończyli.
]:->

[ Dodano: Wto Lis 15, 2011 9:13 am ]
SYSTEM nie dopuści NIKOGO.
Dlatego TRZEBA ZMIEŚĆ SYSTEM.
]:->

[ Dodano: Wto Lis 15, 2011 9:17 am ]
Dr. Dre pisze:
Nie przekonasz mnie nawet gdybyś miał na rękach niemowlę na tym zdjęciu. Bo Ty może i masz zdrowe podejście... ale większość tych małolatów z szalikami klubowymi kręci wyłącznie przynależność do grupy.

Właśnie to że naszych przodków kręciła przynależność do grupy(NARÓD POLSKI)pozwoliło nam po 123 latach niewoli odzyskać NIEPODLEGŁOŚĆ K O L E G O .
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 9:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Dr. Dre pisze:
a to fakt - przyznaje. Polska prawica jest słaba.

To fakt, polska prawica jest formalnie słaba, ale jest dużo ludzi o poglądach prawicowych (co między innymi pokazał marsz niepodległości). Problem polega na tym, że głosząc swój pogląd który pasuje do definicji prawicy automatycznie zostajesz nazistą, nacjonalistą, szowinistą, ksenofobem, katolem i sam nie wiem kim jeszcze.
Mam całą masę znajomych, którzy są przeciwni wysokim obciążeniom podatkowym, którym nie podoba się ingerencja państwa w gospodarkę, którzy wolą silną rodzinę niż ingerującego w nią urzędnika, którzy bardziej kochają białoczerowne barwy niż niebieskie itp itd.
ale wolą siedzieć cicho bo przyklei się mu swastykę i jeszcze zostanie naziolem a bycie naziolem jest fuuu!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2011, 11:09 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2010, 14:03
Posty: 20
Lokalizacja: Z-c
....I Pułk Piechoty Legii Nadwiślańskiej tworzą studenci Wojskowej Akademii Technicznej. W historycznych mundurach z epoki Napoleona mieli oni przejść wyznaczoną wcześniej trasą w uroczystej historycznej defiladzie, m.in. Nowym Światem. zaatakowali ich niemieccy lewacy zaproszeni przez Kolorową Niepodległą...

źródło:
http://wiadomosci.wp.pl/title,Szok-po-z ... omosc.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..