Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 kwie 2009, 2:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
1) http://nt.interia.pl/internet/wiadomosc ... ec,1290927
2) http://www.worldnetdaily.com/index.php? ... geId=93966

Powoli kończy się okres wolności w sieci - trwało to chyba za długo...
Zamysł, zakres i sposób tego pomysły jest niepokojący.
Czyżby to ta zapowiadana przez pana O bamę "zmiana", którą większość w usa "wyczekiwała"? Chyba obudzą się "z ręką w nocniku"... U nas pewnie niedługo też pojawią się podobne "inicjatywy". A to wszystko w ramach poprawy "bezpieczeństwa"...


Ostatnio zmieniony 27 lip 2009, 16:08 przez paawlus, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwie 2009, 6:12 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
paawlus pisze:
U nas pewnie niedługo też pojawią się podobne "inicjatywy". A to wszystko w ramach poprawy "bezpieczeństwa"...


I co w tym złego?
Jeśli przestępstwo i zbrodnia wchodzi do netu, to dlaczego nie ma tam wchodzić prawo?
Nie podoba Ci się?
To zmień niewygodne prawo a do czasu, kiedy rządzić będzie większość demokratyczna możesz liczyć się wyłącznie z prawem ustanawianym przez tą właśnie grupę.
Jeśli Ty znajdziesz się w tej grupie sam będziesz stanowił prawo dla innych. Oczywiście również niewygodne dla innych.

P
G

Wniosek:
Najpierw głęboko się zastanów kto wg Ciebie powinien rządzić w państwie i w samorządzie lokalnym, potem
IDŹ NA WYBORY I GŁOSUJ na odpowiednich ludzi abyś potem nie wypisywał …


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwie 2009, 9:26 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
http://www.nacjonalista.org/archiwum_ne ... o=internet
Dawniej impuls szedł z Moskwy,dzisiaj? ;-)

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 10:29 am ]
Grzegorz pisze:
IDŹ NA WYBORY I GŁOSUJ na odpowiednich ludzi abyś potem nie wypisywał …

Rozwiń co to ma znaczyć, jak ich poznać (tych odpowiednich). ;-)

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 10:34 am ]
yARO_81 pisze:
czy to nie reklama portalu?

Przestań mnie targać, zamiast 5 linków na temat wkleiłem 1 i to wszystko.
Natomiast dla złośliwego to może znaczyc wiele. ;-)

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 10:39 am ]
Grzegorz pisze:
I co w tym złego?

Myślę że wszystko. Jak byś się czuł gdyby każdy internauta miał obowiązek podłączenia kamery do komputera i miała by być aktywna? ;-)


Ostatnio zmieniony 16 kwie 2009, 9:27 przez CICHY, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwie 2009, 9:45 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Internet jak wieleinnych cywilizacyjnych zdobyczy mozna poprostu wyłączyć . Napewno zwolni towiele laczy , wiele spraw załatwianych bedzie z jego pominięciem, podobnie jak w wielu sprawach wyłącza sie komórki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwie 2009, 9:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Społeczeństwo, które będzie sprzedawać odrobinę wolności za odrobinę porządku, utraci obie te zalety, na obie bowiem nie zasługuje.

— Thomas Jefferson


Jeśli tylko uwolni się ludzi od przesądu, że jedni mogą organizować życie innym - państwo stanie się niemożliwością.

— Lew Tołstoj


Grzegorz - widzę, że jesteś w stanie sobie wszystko wytłumaczyć, szczególnie jeśli dotyczy to prewencyjnej ochrony ze strony państwa... W necie nie ma przestępstw - jest to co najwyżej MEDIUM/NARZĘDZIE służące do popełniania przestępstw tudzież wykroczeń. Odpowiednie organy ścigania tak w Polsce jak i USA (policja, cia, fbi, nsa, dea i dziesiątki innych) mają ODPOWIEDNIE i SKUTECZNE instrumenty prawne, aby ścigać sprawców spenalizowanych czynów. Poza tym co do zasad demokracji nie musisz mnie uświadamiać - rządzi większość (przeważnie głupia), która raz na jakiś czas głosuję "oczami" a nie głową. Następnie z pokorą lub zazwyczaj niewiedzą, godzi się (nie pochwala!) na takie pomysły jak ten amerykański, który jest rodem z Orwella czy Huxleya. Natomiast stanowienie prawa i rządzenie nie musi być, jak to napisałeś: "niewygodne dla innych", pomijam że zawsze znajdzie się jakaś niezadowolona grupa - "rozwiązaniem" byłaby chyba anarchia.

Wracając do meritum - gdybyś zrobił referendum (ale "ciche" - bez sondaży i propagandy medialnej), to byś otrzymał od 95% wyborców opinie, że NIE CHCĄ kontroli i ograniczania swobód obywatelskich. Ma się to jednak nijak do tego, że politycy mają wolę wyborców głęboko w d.. i robią co chcą korzystając m.in. z ogłupieńczego oddziaływania mediów (głównie tv). Jak to mówił klasyk: "kłamstwo wielokrotnie powtarzane..." - a lud (większość) wierzy, że jest "racjonalny" i dokonuje "wolnych" wyborów...

PS Swoją"odkrywczą" myśl z końca wpisu mogłeś zachować dla siebie, takie truizmy i "mądrości" mnie obrażają. Poza tym widać w tym Twoje "zrozumienie" napisanego przeze mnie posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwie 2009, 12:45 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
paawlus pisze:
Wracając do meritum - gdybyś zrobił referendum (ale "ciche" - bez sondaży i propagandy medialnej), to byś otrzymał od 95% wyborców opinie, że NIE CHCĄ kontroli i ograniczania swobód obywatelskich.


Paawlus podał łapkę Weronice. Ona też swoje oceny wypowiada na podstawie domniemań i przypuszczeń.
Nie robiłeś z Cichym referendum, to nie wypowiadaj sądów, które są przeznaczone dla niego. (zart)

paawlus pisze:
Grzegorz - widzę, że jesteś w stanie sobie wszystko wytłumaczyć, szczególnie jeśli dotyczy to prewencyjnej ochrony ze strony państwa...

Tak . szczególnie to.
Jak popatrze na prędkość z jaką po zamachu w GB znaleziono sprawców, to jestem pewny, że słusznie prawię.
Nie biorę tutaj pod uwagę Orwela, kktórego słusznie w tym przypadku przytoczyłeś.
paawlus pisze:
Poza tym widać w tym Twoje "zrozumienie" napisanego przeze mnie posta.

Czy starasz się być złośliwy do istot o odmiennym zdaniu?
Napisałeś, że się czegoś boisz a ja twierdzę, żę nie masz czego się bać. Wystarczy?

CICHY pisze:
Rozwiń co to ma znaczyć, jak ich poznać (tych odpowiednich).

Cichy ja już dzisiaj chciałbym poznać kandydatów na stołek burmistrza, szefa powiatu, dyrektorów spółek, firm i organizacji, które zostaną obsadzine przez miernych ale wiernych po wygranych wyborach danej grupy.
Na dzień dzisiejszy to są mi wiadome dwie osoby, które prawdopodobnie nie odmówią kandydowania na stołek burmistrza.
I tylko tyle. Chciałbym wiedzieć więcej.
Czy to coś złego?

Nie chciałbym się dowiadywać, że jak będę głosował na człowieka (jak w przypadku europarlamentu) i on wygra, to do PE wejdzie zupełnie ktoś inny. ALE ZA TO W JEGO PARTII.

CICHY pisze:
Jak byś się czuł gdyby każdy internauta miał obowiązek podłączenia kamery do komputera i miała by być aktywna?

A jak się teraz czujesz?
Pokazujesz się upubliczniasz i jakoś dajesz sobie radę w życiu.
Jeśli nie popełniasz przestępstw, to nie masz się czego obawiać. No chyba, że masz.

paawlus pisze:
mają ODPOWIEDNIE i SKUTECZNE instrumenty prawne, aby ścigać sprawców spenalizowanych czynów.

Paawlus a dlaczzego szat nie rozdzierasz z powodu kompletowania przez telekomy Twoich rozmów telefonicznych?
To jest cacy ?

P
G


a ja tylko ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwie 2009, 15:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Grzegorz pisze:
Jak popatrze na prędkość z jaką po zamachu w GB znaleziono sprawców, to jestem pewny, że słusznie prawię.

UK a szczególnie Londyn są obecnie kontrolowane przez tysiące (dziesiątki tysięcy?) kamer i innych urządzeń. Jakieś 3 miesiace temu były szef Mi-5 (wywiad brytyjski) w wywiadzie sam wyznał, że tendencja i uprawnienia w którą zmierza UK jest niepokojąca! Niedługo z pewnością wielu będzie z uśmiechem na ustach dawało sobie wszczepiać microchipy (testy już trwają)...oby to jednak ZAWSZE DOTYCZYŁO OCHOTNIKÓW, a nie stało się "dobrodziejstwem, które zafunduje nam "opiekujące się" nami państwo.

Grzegorz pisze:
Napisałeś, że się czegoś boisz a ja twierdzę, żę nie masz czego się bać.

Ja to kwestionuję i sprzeciwiam się temu - jako człowiek wierzący nie boje się. Twoja wiara, że "nie ma się czego bać" jest (z całym szacunkiem) naiwnością lub w najlepszym wypadku "optymizmem mimo faktów".

Grzegorz pisze:
Paawlus a dlaczzego szat nie rozdzierasz z powodu kompletowania przez telekomy Twoich rozmów telefonicznych?
To jest cacy ?

Jeśli miałbym (oraz inni z forum) wymieniać wszelkie chore i niebezpieczne pomysły, to trzeba by zakładać nowy wątek co kilka dni. Poza tym ta wiadomość jest jakoś mocno niepokojąca (subiektywna opinia). Oczywiście na naszym polskim podwórku jest wiele niepokojących "inicjatyw" - choćby projekt zakładający przesyłanie wszelkich danych ze wszystkich instytucji publicznych do GUS-u albo kontrola i ewidencja korespondencji pocztowej przez A BW (prewencyjne, wszelkich, też "niepodejrzanych" przesyłek, bez decyzji sądowej). Tak więc możliwe, że widzimy tylko "wierzchołek góry lodowej".


Mimo wszystko pozdrawiam ;)


Ostatnio zmieniony 16 kwie 2009, 15:49 przez paawlus, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2009, 14:01 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja prowadze firme komputerowa, ale chyba przeprowadze darmowa akcje uswiadamiania ludzi, w jaki sposob moga cos robic w sieci zupelnei neiwykrywalnie dla wszelkich instytucji (w sensie anonimowo). Im wieksza kontrola, tym po prostu gorzej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2009, 15:30 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2006, 9:49
Posty: 270
Lokalizacja: Zgorzelec, PN
Nicram pisze:
Ja prowadze firme komputerowa, ale chyba przeprowadze darmowa akcje uswiadamiania ludzi, w jaki sposob moga cos robic w sieci zupelnei neiwykrywalnie dla wszelkich instytucji (w sensie anonimowo). Im wieksza kontrola, tym po prostu gorzej.


No tak zupełnie, to na mój gust się nie da.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2009, 18:19 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
Kubek pisze:
No tak zupełnie, to na mój gust się nie da.


Gwarancji nie ma, ale sa ogolnodostepne bardzo dobre, i przede wszystkim - sprawdzone metody, wykorzystywane np. przez dziennikarzy przekazujacych wiadomo jakie zdjecia z Chin czy Tybetu. Skoro ich kontrola ie poddaje, to czemu u nas mialo by byc lepiej ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwie 2009, 13:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
"Zagrożona neutralność internetu - teraz w Europie!"

1) http://di.com.pl/news/26427,0,Zagrozona ... ropie.html

2) http://blackouteurope.pl/

3) http://nt.interia.pl/internet/wiadomosc ... tu,1293561

Widać w usa i eurokracji skoordynowali działania ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lip 2009, 16:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
27.07.2009, 16:29 Autor/Wprowadził: Nicolass

Australia coraz bliżej cenzurowania Internetu

Choć filtrowanie sieci kojarzy się nam obecnie raczej z Chinami, okazuje się, że nie tylko ten totalitarny kraj chce zablokować swoim obywatelom dostęp do nieodpowiednich treści. Nad cenzurowaniem Internetu od kilku lat pracują także Australijczycy, o czym pisaliśmy nieco ponad rok temu. Ostatnio z powodzeniem zakończyli oni serię testów i przygotowują się do objęcia filtrowaniem wszystkich swoich Internautów.

W serii testów wzięło udział dziewięciu lokalnych dostawców Internetu z czego pięciu z nich oceniło je bardzo pozytywnie. Część spośród kilku tysięcy osób biorących udział w badaniu skarżyła się jednak, że nie mogli uzyskać dostępu do całkowicie legalnych treści, a ponadto niektórzy narzekali na wydajność zastosowanych filtrów. Znakomita większość badanych nie napotkała jednak żadnych problemów, a odwiedzane przez nie witryny otwierały się bardzo szybko. Ravi Bhatia – szef lokalnego ISP iPrimus Australia – potwierdził, że testy miały oczekiwany przebieg i zaowocowały wieloma pozytywnymi doświadczeniami.

Nad programem "Cyber-Safety Plan", który ma odciąć obywateli od nielegalnych treści Australia pracuje od 2007 roku. Przeprowadzone analizy wykazały, że koszt jego wdrożenia wyniesie około 189 mln dolarów australijskich. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi, nieodpowiednie treści mają być blokowane odgórnie, bez możliwości zrezygnowania z filtrowania. Blokada ma obejmować także wszystkie gry on-line, które mają status produktu dla osób pełnoletnich.

Z powodu niewielkich problemów, które zostały jeszcze do rozwiązania, nie jest znana dokładna data objęcia filtrowaniem wszystkich lokalnych dostawców Internetu. Ponadto w kraju projekt ma wielu przeciwników, którzy wątpią w skuteczność rozwiązania i zarzucają mu wysokie koszta, niewspółmierne do osiąganych wyników.
Źródło: Ars Technica
za: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... Internetu+


Sam pomysł to fundamentalny zamach na wolność, jednak ciekawe jaka to "rada starszych" będzie decydować co jest "nieodpowiednie" i na podstawie jakich kryteriów? A to wszystko, aby pod płaszczykiem prewencji "zrobić ludziom dobrze" 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lip 2009, 17:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
paawlus pisze:
ciekawe jaka to "rada starszych" będzie decydować co jest "nieodpowiednie"

jak to kto? demokratyczna większość :smt050
taka jak tu


Ostatnio zmieniony 27 lip 2009, 17:21 przez tadam, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lut 2010, 18:08 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Jak Wam się podoba taki efekt cenzury (w tym przypadku opisu treści filmu)? :grin: :
Cytuj:
Główny bohater filmu (w tej roli Dan Cook) jest seryjnym randkowiczem. Nad mężczyzną ciąży fatum: każda kobieta, z którą zaczyna się spotykać, zakoc*censored*e się w innym. Kiedy jest pewny, że spotkał miłość swego życia (Jessica Alba) musi jak najszybciej odkryć sposób na zdjęcie miłosnej klątwy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sty 2012, 12:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
http://www.nacjonalista.pl/2012/01/21/a ... al-za-nas/
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..