Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02 mar 2012, 11:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Dr. Dre pisze:
Jestem pod wrażeniem... :shock:

A tutaj oprawa z ostatniego meczu WKS ŚLĄSK.
]:->

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 11:16 am ]
http://www.youtube.com/watch?v=4rSCKvfp ... r_embedded

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 11:40 am ]
To się popisali.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... dzi-z-sali
Na takie zachowanie mam tylko jedną propozycję.
http://www.youtube.com/watch?v=VpEdcvVf ... _embedded#!
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2012, 13:12 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
no on Śląsk wreszcie zrobił oprawę na miarę nowego stadionu gratulacje!

Jednak polecam "niestety" program Pospieszalskiego, który jak na niego był bardzo wyważony,może z tego powodu, że za dużo się nie udzielał..... Najważniejsze jednak dla mnie były wypowiedzi prof. Andrzej Kunerta. Polecam wszystkim tym , którzy szukaja dyskusji a nie złych emocji.

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka ... 12/6477974


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2012, 13:27 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Nie trzeba długo szukać obecnych zdrajców i plugawych posłów. W głowie sie nie mieści że istnieją jeszcze Polacy którzy wierzą w słuszność radzieckiej sprawy po 45 roku i stalinowskich represji.
http://www.tvn24.pl/-1,1736821,0,1,sejm ... omosc.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 21:39 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
świetny tekst
http://blog.rp.pl/gursztyn/2012/03/02/o ... wykletych/
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2012, 11:57 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Ech teraz wiem dlaczego masz taki wstręt do okreslenia tego "wojną domową". Artykuł (blog ) traktuje " wybiórczo" :D pewne sprawi i interpretuje je po swojemu...... Ale nie chcę ładować się z toba w nową dyskusję ideologiczną bo nie ma sensu.... Jako przeciwwagę proponuję artykuł z Onetu na temat "Ognia" . Bohater i zbrodniarz w jednym, pokazuje, że nie ma możliwości bez dyskusji odzielić "ziarn od plew".

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/histori ... omosc.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2012, 12:21 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Tylko że w tym artykule zapomniano wspomnieć że 29 czerwca 1943 Niemcy z pomocą goralenvolkowców zamordowali jego ojca, żonę i 2,5-letniego syna, a następnie spalili jego dom. Znasz się na historii, więc przypomnij kim byli goralenvolkowcy i ich szef Wacław Krzeptowski i oczywiście o Słowakach którzy napadli razem z Hitlerowcami na Polskę w 1939 roku. O tym tutaj nie przeczytasz. Temat jest bardziej złożony niż w tym artykule, napisanym zresztą w bardzo lewicowym czasopiśmie.


Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 12:26 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2012, 14:51 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Tylko że w tym artykule zapomniano wspomnieć że 29 czerwca 1943 Niemcy z pomocą goralenvolkowców zamordowali jego ojca, żonę i 2,5-letniego syna, a następnie spalili jego dom. Znasz się na historii, więc przypomnij kim byli goralenvolkowcy i ich szef Wacław Krzeptowski i oczywiście o Słowakach którzy napadli razem z Hitlerowcami na Polskę w 1939 roku.



Dr.Dre, piszemy o Żołnieżach Wyklętych, nie o wojnie tylko o czasach po "wyzwoleniu" przez armię czerwoną. Nie tylko jego rodzina zginęła i to nie tłumaczy jego zachowania. A tak poza tym "bojownikiem o wolność" został kiedy przez miesiąc służył u "nowych, czerwonych panów" a po tym nastapił niesamowity zwrot w jego poglądach. (Czytałem pewne opracowanie na jego temat ale niestety nie posiadam źródła i nie były to blogi....... tylko opracowanie IPN). Bohater narodowy, któremy było bliżej do partyzantki sowiedckiej niż do AK.........Nie neguję jego działań w czasie wojny , tylko po wojnie. Jak mówiłem wcześniej " bohater i zbrodniarz". Tym przykładem chciałem bardziej uzasadnić hasło: Chwała prawdziwym bohaterom!!!

Dr. Dre pisze:
Temat jest bardziej złożony niż w tym artykule

Fakt i właśnie dla tego potrzeba jest dyskusjia a nie emocje.

Dr. Dre pisze:
napisanym zresztą w bardzo lewicowym czasopiśmie.


Heheheh no niestety nie znalazłem tego czasopisma - onet.pl na liście Redwatch :D :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2012, 16:55 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
fisban pisze:
Dr.Dre, piszemy o Żołnieżach Wyklętych, nie o wojnie tylko o czasach po "wyzwoleniu" przez armię czerwoną. Nie tylko jego rodzina zginęła i to nie tłumaczy jego zachowania
Fisbanie Goralenvolkowcy byli takimi samymi mordercami jak Józef Kuraś. Jedni i drudzy przeprowadzali czystki etniczne. Kuraś „Ogień” oszalał na zemstę. Główny zarzut jaki na nim ciąży to zamordowanie 10 mężczyzn ( prawdopodobnie tych którzy brali udział w czystkach etnicznych (cztery lata wcześniej), dokonywanych razem z Niemcami albo Słowakami. Ja nie jestem w stanie oceniać faceta który dokonuje egzekucji ( zbrodni w myśl prawa) na mordercach swojej rodziny. Nie w tamtych skomplikowanych czasach.

fisban pisze:
A tak poza tym "bojownikiem o wolność" został kiedy przez miesiąc służył u "nowych, czerwonych panów

Lokalne AK odcięło się od Kurasia. Wcale się nie dziwię – to była jego osobista wojna. Ale jednak ze zbrodniarzami którzy mordowali Polaków na Podhalu. Nie uznaję zemsty jako panaceum na sprawiedliwość ale nie potrafię go ocenić. Jego czyny tak – za zbrodnię, egzekucję bez procesu, prawa do obrony.

fisban pisze:
Heheheh no niestety nie znalazłem tego czasopisma - onet.pl na liście Redwatch


Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 17:15 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2012, 8:55 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
:D No Dr.Dre chodziło mi o onet.pl :P Ale dzięki za obrazek, wiem że znasz się na obrabianiu zdjęć, przypomina mi się inna dyskusja....... ]:-> A tak poza tym jestem pewien, że cichemu nie spodoba się w jego wątku wielka, czerwona "szczała" :smt058 Kolor czerwony, podobnie jak u pewnego bydła rogatego, wzbudza u niego agresję.... ]:-> .

Dr. Dre pisze:
Fisbanie Goralenvolkowcy byli takimi samymi mordercami jak Józef Kuraś.

Fakt i wg mnie nie powinniśmy hołbić bandytów jednej lub drugiej strony!!!

Dr. Dre pisze:
Lokalne AK odcięło się od Kurasia. Wcale się nie dziwię – to była jego osobista wojna. Ale jednak ze zbrodniarzami którzy mordowali Polaków na Podhalu. Nie uznaję zemsty jako panaceum na sprawiedliwość ale nie potrafię go ocenić. Jego czyny tak – za zbrodnię, egzekucję bez procesu, prawa do obrony.

Widzę że zaczyna nas coraz więcej łączyć :smt058 :D Zgadzamy się w tej kwestii, brawo!! Ale uwaga!!!! To może być niebezpieczne dla Ciebie, przez kręgi narodowe w naszym mieście może to być uznane za sodomię :smt082 i stracisz cały prestiż po prawej stronie miasta.......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2012, 16:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
fisban pisze:
A tak poza tym jestem pewien, że cichemu nie spodoba się w jego wątku wielka, czerwona "szczała" :smt058

Kolor czerwony bardzo piękny o ile nie odnosi się do ideologi.
]:->

[ Dodano: Wto Mar 06, 2012 4:07 pm ]
A tak na marginesie nie czepiaj się mnie przy każdej okazji jak niejaki yyyyelllloooo czy jak mu tam.Wymyśl własny styl nieco mniej gejowaty co by był.
]:->

[ Dodano: Wto Mar 06, 2012 4:12 pm ]
http://narodowcy.net/podatnicy-panstw-u ... 012/03/06/
to idzie wolność
]:->

[ Dodano: Wto Mar 06, 2012 4:13 pm ]
pomyłka nie ten wątek
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2012, 12:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
ostatnio gdzieś w radiu przypadkiem załapałem się na wspomnienie o tym, ze powstaje jakieś opracowanie IPNowskie na temat niejakiego "Otta" Olszówki - facet jest takim trochę dolnośląskim "Kurasiem", IPNowska wersja zdaje się być jedynie słuszna oczywiście, ale na forum internetowym ludzie wałkowali go juz jakiś czas temu, wg mnie dużo bardziej obiektywnie:
http://www.historiawielunia.fora.pl/his ... 3,332.html
bardzo spodobał mi sie komentarz kończąco-podsumowujący tamten wątek...
Cytuj:
Autora bardzo ekscytuje „bezkompromisowość” ostatnich redut walczących z reżimem i z zachwytu wskazuje na kalendarium działań żołnierzy „Warszyca”. Trzeba przyznać imponujący plon. Moim zdaniem gdyby w tamtym czasie było więcej kompromisu, tych ofiar byłoby mniej po obu stronach. Kim byli ci oprawcy wg zamieszczonego kalendarium? Jeżeli dobrze się doliczyłem, to były trzy przypadki wykonania wyroku. Nie podano jaki to sąd wymierzył tę sprawiedliwość, czy oskarżeni mieli możność złożyć wyjaśnienie na swoją obronę, czy mieli obronę prawną? Po prostu pytam. A pozostałych? Oczywiście nikogo nie zamordowano, tylko zwyczajnie zlikwidowano. Powód „likwidacji”? Przynależność i członkowstwo w PPR, ORMO, UB bycie komendantem MO i starostą też podlegało likwidacji. Niech nas nie dziwi, że gdy ci „likwidatorzy” znaleźli się w rękach tych „likwidowanych”, odpłacali się z nawiązką. Oczywiście nie podzielam takich metod ze strony władzy obojętnie jaka byłaby ta władza. Od władzy wymagane jest poszanowanie prawa. Chciałem jednak tym samym zwrócić uwagę na brutalność tamtego okresu, a stojący po obydwu stronach najczęściej pochodzili z tego samego środowiska i tej samej mentalności.
Jeżeli tamte struktury podziemia można zrozumieć, bo ci zwykli ludzie wierzyli w swój cel, wierzyli w bliskość III Wojny Światowej, która odwróci bieg historii. W tej wierze byli też wspierani pomimo, że zwierzchnie struktury już nie istniały. Oni „tymczasowo” przejmowali inicjatywę, bo jeszcze miesiąc, jeszcze dwa, a najdłużej pół roku trzeba wytrwać, bo wojna rozpocznie się od nowa. Kto był wstanie przekonać tych „bezkompromisowych” chłopców, że ten trud jest daremny, że „Zachód” nie ma zamiaru wszczynać nową wojnę i umierać za Polskę. Oni o tym nie wiedzieli i na pewno nie mogli w to zwyczajnie uwierzyć. Trudno natomiast jest zrozumieć autora, który z perspektywy czasu, każe tym chłopcom umierać w beznadziejnej sytuacji. Dla niego ich męczeńska śmierć była o wiele ważniejsza niż ich ŻYCIE.
Czy nikt nie może zrozumieć, że to nie Polacy w 1944/45 narzucili sobie takie system władzy? Czy nikt nie chce zrozumieć, że to zwycięskie mocarstwa, Polskę wraz z tą częścią Europy oddały do dyspozycji ZSRR za wkład tegoż ZSRR w pokonaniu Niemiec hitlerowskich, a tym samym za uratowanie ich części Europy? My byliśmy tylko środkiem płatniczym w tej cynicznej transakcji. Czy zadaje sobie ktoś (autor też )pytanie: jaką Polskę mielibyśmy, gdyby nikt nie chciał podjąć się w tamtym okresie sprawowania takiej, a nie innej władzy? W jakich granicach odzyskalibyśmy Polskę po roku 1989? Czy w tamtym czasie była inna alternatywa? Oczywiście, można było pozwolić się wysłać na białe niedźwiedzie, by ratować swój „honor” (wielu dzisiejszych „odważnych” moralistów wolało nie ryzykować i zdobyć doktorat wspierając się życiorysem Lenina w tej zniewolonej Polsce), ale czy tym samym nie stalibyśmy się rzeczywiście kolejną Republiką Rad? Zawsze była możliwość przyjścia z bratnią pomocą, przysłać doświadczonych „patriotów” z polskim życiorysem i nazwiskiem (Rokossowski), a potem prosić „bratni Kraj Rad” o przyłączenie naszego „bratniego” kraju do wielkiej wspólnoty narodów radzieckich. (Litwa, Łotwa, i Estonia) Oczywiście na taką prośbę, Rada Najwyższa ZSRR, po „wnikliwym” przeanalizowaniu, przychyliłaby się do „prośby”. Wprawdzie nie bylibyśmy „Prywislanskim Krajem”, ale Пoлша CCP, na pewno tak.



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2012, 13:54 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
IPNowska wersja zdaje się być jedynie słuszna oczywiście, ale na forum internetowym ludzie wałkowali go juz jakiś czas temu, wg mnie dużo bardziej obiektywnie:


Na tym forum dyskusja na temat "Otta" była wg. mnie wzorcowa. Bez ideologii i przekrzywień w prawo i w lewo. Starano się zagłębić w temat merytorycznie. Szkoda, że w naszych , poprzednich wypowiedziach dominowała pyskówka i wklejki Nopu.
Może kiedyś i u nas będzie podobnie :smt003


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2012, 15:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
fisban pisze:
wklejki Nopu

Nie możesz POlizusie bez przytyku do NARODOWEGO ODRODZENIA POLSKI wypowiadać się.
]:-> :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 paź 2012, 8:22 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
Nie możesz POlizusie bez przytyku do NARODOWEGO ODRODZENIA POLSKI wypowiadać się.


To nie prztyk to fakt.... cały czas reklamujesz "bibułę" nopowską. A tam pierdoły piszą,niczym nie różniąc się wypowiedziami z agitką SLD. Temat Żołnierzy Wyklętych powinien być dyskutowany bez polityki, obiektywnie bo to historia, a ona nie lubi popapranych idei z prawej czy lewej strony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 paź 2012, 10:44 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2012, 10:32
Posty: 23
to nie jest trochę teges jak się propaguje ideologię totalitarną/nacjonalistyczną i nazistwoską. chyba nawet prokuratura za to była!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..