Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 06 lis 2012, 16:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY oczywiście, Hartman to lewak, liberał oraz polakożerca i zapewne ukryty żyd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 06 lis 2012, 17:35 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
xionc pisze:
CICHY oczywiście, Hartman to lewak, liberał oraz polakożerca

pełna zgoda
xionc pisze:
zapewne ukryty żyd

brak zgody
NIE UKRYTY - Po prostu żyd i to jest fakt i nie robiłbym z tego sensacji.
]:-> :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 06 lis 2012, 18:55 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
xionc pisze:
Hartman to lewak

http://www.youtube.com/watch?v=zDm6wONh ... ture=share
]:-> :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 06 lis 2012, 22:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
błąd - mam trudności w znalezieniu źródeł, które Ty uznasz za niezależne.
może to? - http://www.bibliotekacyfrowa.pl/Content ... iewicz.pdf


Mam nadzieję, że tego nie czytałeś tylko uwierzyłeś, że doktor z uczeli jest niezależnym xródłem, bo do reszty bym zwątpił ;)

No więc ja przeczytałem to i starałem się podejść do tego bardzo krytycznie i pominąłem nawet fakt, że pan Rutkiewicz już na wstępie stwierdza, że do czynników stabilizujących sytuacje gospodarczą i zapobiegających recesji należy napływ funduszy Europejskich podając za źródło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego :)

Pomyślałem, że nie będę typowym polakiem i nie będę się upierał z tą niezależnością (sic!) i skupie się na meritum.

Otóż pan Rutkiewicz posługuje się dwoma modelami by udowodnić wyzej postawiona tezę. Na podstawie siedmiu danych czyli od roku 2004 do 2010 wyznacza trend dla dalszych pięciu czyli od 2011 do 2015 a czasami zapedza się do roku 2020. tymsamym wyciąga wniosek, że wzrost PKB jest dzięki dotacjom bo od 2004 roku rosnie, przy czym pomija milczeniem, że PKB rosnie od praktycznie upadku komuny a najwieksze wzrosty odnotowano w połowie lat dziewiećdziesiątych gdzie dotacji nie było praktycznie wcale.

Większą kreatywność pan Rutkiewicz pokazał przy udowadnianiu, że bezrobocie spada dzięki funduszom, bo zakładał, ze bezrobocie będzie malało jak to miało miejsce do czasu, kiedy pisał swoja prace. Niestety uzyty przez niego model MaMoR2 radośnie piął się w górę a czas i GUS pokazały, że bezrobocie od roku 2009 systematycznie rośnie. Co prawda model HERMIN podpowiadał, że z tym bezrobociem to lipa, ale pan autor to pominął milczeniem.

Stopa bezrobocia – nie wg modeli wybiegających w przyszłość, tylko wg twardych danych GUS ma się nijak do Funduszy Europejskich. Polecam zestawienie danych od roku 1990 do roku 2011.

Reasumując chciałeś się wykpić jakąś pracą, która z daleka cuchnie propagandą sukcesu i miałeś pewnie nadzieję, że nie przeczytam tych 30 stron. Pech. Przeczytałem. :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 06 lis 2012, 22:42 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
tadam szczęka mi opadła... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 07 lis 2012, 10:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
W ostatnim czasie pojawia się sporo wiadomości o policyjnych utrudnieniach, w związku ze zorganizowanymi wyjazdami na Marsz Niepodległości do Warszawy z innych miast w Polsce. Przypominamy, że kilka dni temu pojawił się na portalu narodowcy.net artykuł, w którym przestrzegano o nowej strategii służb policyjnych. Polegać ma ona na wyjątkowo drobiazgowych kontrolach autokarów, którymi będą chcieli do Warszawy dotrzeć uczestnicy Marszu. Kontrole te mają oczywiście na celu niedopuszczenie autokarów do jazdy, pod najbardziej bzdurnymi zarzutami.

Z dniem dzisiejszym pojawiły się kolejne niepokojące doniesienia. Dostaliśmy informację od organizatorów kilku wyjazdów, że przewoźnicy odstępują od umów na przejazd do Warszawy w dniu 11 listopada. Możemy się oczywiście domyślać, na skutek czyjej interwencji.

Jednocześnie w mediach pojawiła się bulwersująca informacja. Otóż policjant, który dotkliwie pobił jednego z uczestników Marszu Niepodległości, najpra
wdopodobniej zostanie całkowicie oczyszczony z zarzutów! Stołeczna prokuratura stwierdziła, że policjant – bandyta działał „w napięciu i szczególnym zdenerwowaniu”. A w związku z tym, że jego wcześniejsza służba przebiegała „bez zarzutu”, prokurator wnioskuje o umorzenie sprawy.

Wierzymy, że pomimo kłód nieustannie rzucanych pod nogi polskim patriotom i narodowcom, wszystkim nam uda się bezpiecznie dotrzeć 11 listopada na Rondo im. Romana Dmowskiego.

Odzyskajmy Polskę!
]:-> :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 07 lis 2012, 10:15 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
http://niepodlegli.net/2012/11/07/1480/
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... eTsY_CTzIk
]:-> :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 07 lis 2012, 12:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
...przewoźnicy odstępują od umów na przejazd do Warszawy w dniu 11 listopada...

Pewnie obawiają się Waszego pokojowego podejścia do tematu :smt075

CICHY pisze:
Wierzymy, że pomimo kłód nieustannie rzucanych pod nogi polskim patriotom i narodowcom, wszystkim nam uda się bezpiecznie dotrzeć 11 listopada na Rondo im. Romana Dmowskiego.

Katolicy do Częstochowy idą pieszo - pomyślcie o takiej formie dotarcia do celu :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 07 lis 2012, 15:36 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
antifa-hahaha
]:-> :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 07 lis 2012, 15:43 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
zubek pisze:
nikt już, nawet PiS nie neguje znaczenia środków unijnych w rozwoju Polski

Reklama sfinansowana przez UE. Na to idą Wasze pieniądze!
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... pRKTQh57WY
]:-> :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 07 lis 2012, 18:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Tadam – bardzo się cieszę, że przebrnąłeś przez te 30 stron – nigdy nie zakładałem, nawet przez moment, że odpuścisz :grin: .
Szukając danych w założeniu od razu odrzuciłem wszystkie dostępne dokumenty z rozszerzeniem gov.pl jako „cuchnące propaganda sukcesu”, ale w tedy niewiele pozostało. To co znalazłem okazało się, że nie jest dla Ciebie wystarczająco niezależne i wartościowe merytorycznie. Nie wiem na jakiej podstawie tak oceniłeś pracę pracownika naukowego ( choć tylko doktora) zajmującego się zawodowo ekonomią i publikującego w tym temacie.
Nie wiem też skąd można brać dane do analizy, skoro są one wykonywane na zamówienie rządu i Brukseli ( a te jak sugerujesz są be). Na żadnego innego zleceniodawcę się nie natknąłem. Myślę, że czym innym jest zbieranie danych, a czym innym ich analiza. W tym kontekście nie jest żadną zbrodnią korzystanie z danych oficjalnie podawanych. W dodatku prace, które znalazłem sygnowane są autorytetem uczelni, co wg. mnie zwalnia je z podejrzeń manipulacji.
Nie wiem również skąd Twoja niechęć do modeli, które wybrał Rutkiewicz. Chyba nie dla tego że autorem MaMoR2 jest dr Kaczor z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, a Hermin wymyślił inny doktor - John Bradley? :D Zastosowanie tego typu modeli o wielu parametrach i zmiennych rozumiem w ten sposób, że raz się dodaje zmienną a raz nie. Zaistniałe różnice są obrazem wpływu owych zmiennych na ogólny obraz. Zatem, jeśli Rutkiewicz przeanalizował dane z uwzględnieniem wartości funduszy unijnych, to albo zobaczył różnicę na niekorzyść przy ich braku, albo sobie to zmyślił.
Skąd masz dane na temat wzrostu PKB od upadku komuny? W sumie to faktycznie startowaliśmy z bardzo niskiego pułapu – po oberwaniu się dna każda zmiana musiał być in plus, ale przecież nawet nie będąc w unii korzystaliśmy z różnych środków pomocowych, przedakcesyjnych itp. Gdyby wzrost podyktowany był tylko geniuszem Polaków, to na mój chłopski rozum im bliżej naszych czasów tym tempo skoków powinno się zmniejszać przy wciąż rosnącej wartości. Tak się jednak nie stało.
Rutkiewicz nie twierdzi, że cały czas notujemy wzrost dzięki środkom unijnym. Pisze
Cytuj:
W pierwszych latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej (2004–2006) wpływ Funduszy Europejskich na gospodarkę Polski był nieznaczny
a za główne czynniki naszego wzrostu w 2008 r. uznał
Cytuj:
wzrost konsumpcji prywatnej (o 5,4% w stosunku do 5% w 2007 r.), będący rezultatem korzystnej sytuacji na rynku pracy i wysokiej dynamiki dochodów do dyspozycji w gospodarstwach domowych. Czynnik ten miał decydujący wpływ na wzrost PKB o 4,9% (wobec wzrostu o 6,7% w 2007 r.)
. Autor uważa jednak, i wg. mnie słusznie, że fundusze unijne były i są dla Polski bardzo istotne.
Myślę, że w makroekonomii czas tych kilku lat jest zbyt krótki, by powstała jakaś super wypasiona praca profesorska na ten temat. Póki co musimy korzystać z opracowań doktorków, choć jeśli o mnie chodzi ich pisanina jest bardziej dla mnie zrozumiała :D
Na zakończenie z raportu ibs: Podsumowując można powiedzieć, że choć badania empiryczne pokazują, że subsydia inwestycyjne są obciążone ryzykiem jałowej straty, substytucji oraz wypierania, to wyniki symulacji przeprowadzonych na potrzeby niniejszego badania pokazują jednak, że efekty pozytywne przeważają nad negatywnymi.
I tym optymistycznym akcentem dziękuję za uwagę – Yello – teraz możesz mnie zabić :roll: .
http://www.studreg.uw.edu.pl/pdf/2008_2_herbst.pdf
http://www.univ.rzeszow.pl/pliki/Zeszyt18/13.pdf
http://ibs.org.pl/site/upload/publikacj ... RR_IBS.pdf
http://biznes.pl/wiadomosci/kraj/bcc-wy ... detal.html
http://serwisy.gazetaprawna.pl/transpor ... w_pkp.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 07 lis 2012, 18:21 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
CICHY pisze:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... pRKTQh57WY
:smt082 :smt082 :smt082 :smt044

Co do rozważań makro i mikro ekonomicznych to odpowiedzi nie szukałbym w opracowaniach naukowych, gdyż opierają się na wyselekcjonowanych danych i sterylnych algorytmach. Odpowiedzi szukajmy w śród tych myszek doświadczalnych które opisują wszelkie te modele. Wystarczy pojechać do krajów które przeszły już tą drogę na której My od niedawna jesteśmy. I co dostrzegamy? Hiszpania z 45% stopą bezrobocia wśród osób młodych ( 18-35 lat). Włochy największy regres zakładania nowych gospodarstw domowych ze średnią wieku usamodzielnienia się 32 lata. Grecja - z toksyczną kombinatoryką gdzie około 30% taksówkarzy ma udokumentowaną niepełnosprawność ( są niewidomi), albo sterczące druty zbrojeniowe budynków ( jakby niedokończonych) w centrum Aten gdzie parter ma piękna bogatą witrynę sklepu z drogą biżuterią. To są normalne, zdrowe społeczeństwa? Nie w mojej ocenie nie!
:smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 07 lis 2012, 19:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Włochy największy regres zakładania nowych gospodarstw domowych ze średnią wieku usamodzielnienia się 32 lata.

To akurat poparte nawykami kulturowymi... :roll:
Na południu jest w tym największy problem :|

Dr. Dre pisze:
Grecja - z toksyczną kombinatoryką gdzie około 30% taksówkarzy ma udokumentowaną niepełnosprawność ( są niewidomi), albo sterczące druty zbrojeniowe budynków ( jakby niedokończonych) w centrum Aten gdzie parter ma piękna bogatą witrynę sklepu z drogą biżuterią.

Problem niedokończonych domów istnieje tam chyba od zawsze...

Obydwa kraje to typowo południowe (czyt. leniwe) narody. W samych Włoszech rozróżnia się rozwój południowej i północnej części kraju. Oczywiście południe występuje jako to leniwe... Hiszpania nie lepsza...

Dlaczego nie podasz przykładu Niemiec , Francji , Holandii , Belgii czy Danii?

Dr. Dre pisze:
To są normalne, zdrowe społeczeństwa? Nie w mojej ocenie nie!

Oczywiście , że nie :smt028

Mocno tematycznie odjechaliśmy... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lis 2012, 20:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
A zapytam grzecznie kolegę moderatora dlaczego moje wpisy dotyczące 11.11. znalazły się tutaj?
Zapewne to nie manipulacja ot pomyłka.
]:-> :smt033 :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lis 2012, 20:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
Zapewne to nie manipulacja ot pomyłka.

Podła manipulacja... :smt020

Zabrakło mi chęci na oddzielanie Twoich filmików , rysunków i linków - za dużo tego wrzucasz :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..