Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 14 mar 2013, 10:04 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
zubek pisze:
czy taka wypowiedź jest zgodna z wartościami chrześcijańskimi? tylko pytam - nie oceniam
doktorre - odpowiedź na nurtujące Cię pytanie, czy istnieje coś poza uznawanymi przez Ciebie wartościami może dać etyka. chrześcijaństwo wyznawane jest obecnie przez 33 % ludności świata. rozumując Twoim tokiem reszta to mordercy, pedofile, złodzieje, krzywoprzysięzcy itp.? przecież to bez sensu

Stwierdzenie że ktoś popełnił głupotę jest zachowaniem niechrześcijańskim? Ciekawe! No ale nie oceniam Ciebie. Tylko pytam.

Druga sprawa w którym miejscu ja napisałem że etyka chrześcijańska jest jedyną słuszną wartością? Co więcej gdzie ja napisałem że reszta to pedofile czy mordercy? Twoja nadinterpretacja jest niczym innym jak moje stwierdzenie że Ty jesteś faszystą. Zacznijmy czytać, a nie domniemać. OK! Bo przestaje mi się chcieć prostować te brednie.

To prawda zubek że uważasz że małe dzieci z Afryki powinno się mordować? Bo jest ich zbyt wiele? Dlaczego zubek tak sądzisz to barbarzyństwo, przynajmniej w mojej ocenie. Tak mamy prowadzić tą dysputę? Bezsensu. :smt078


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 10:21 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 mar 2013, 21:33
Posty: 7
cortland pisze:
ja owszem zaglosuje na pis. na po sie zawiodlem. ich interesuje tylko zasiadywanie w radach nadzorczych spoleczek i zarabianie min. 10k.


Wiesz co ja podzielam Twoje zdanie i zrobię to samo.

Nie oszukujmy się ale PO to układy, układziki i złodziejstwo.
Może PIS wiele nie zadziała, ale na pewno rozliczy złodziei i łapówkarzy.
Może to wiele nie zmieni ale na pewno w przyszłości jak ktoś będzie chciał kombinować
w polityce dwa razy się zastanowi.
Dla mnie nie ma partii ale głosować trzeba więc najmniejszym złem jest PIS


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 10:25 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
moderator w durny sposób pociął dyskusje...

przyznaję, lepiej to brzmi niż wyraz głupoty moderatora ;). kolejna sprawa - uważam, że wartości to jest coś, czego nie wiesza się co jakiś czas na kołku tylko z tego powodu, że mój rozmówca ich nie uznaje. albo się je ma, szanuje i stosuje, albo się nimi epatuje i ma w d. rozumiem, że wypowiedzi rozmówców mogą sprowokować do reakcji, co jest normalne i ludzkie, nie zmienia to jednak faktu, że agresywna retoryka jest mało chrześcijańska. to, co mnie najbardziej boli w Kościele to właśnie taki, warunkowy sposób pojmowania zasad, które są jego fundamentem.

Dr. Dre pisze:
Stwierdzenie że ktoś popełnił głupotę jest zachowaniem niechrześcijańskim?


kolejny się bawi w semantykę. zważaj po prostu na słowa doktorku.

Dr. Dre pisze:
gdzie ja napisałem że reszta to pedofile czy mordercy? Twoja nadinterpretacja jest niczym innym jak moje stwierdzenie że Ty jesteś faszystą. Zacznijmy czytać, a nie domniemać. OK! Bo przestaje mi się chcieć prostować te brednie.


wyraziłeś przypuszczenie, że jedyną rzeczą powstrzymującą niechrześcijan przed morderstwem jest kodeks karny. źle zrozumiałem? co się tyczy prostowania bredni.... to wyznanie wręcz wzruszające - ale nie jest tak źle, często mówisz jednak z sensem i wtedy nic nie musisz prostować :smt111 :smt111 :)

Dr. Dre pisze:
To prawda zubek że uważasz że małe dzieci z Afryki powinno się mordować? Bo jest ich zbyt wiele? Dlaczego zubek tak sądzisz to barbarzyństwo, przynajmniej w mojej ocenie. Tak mamy prowadzić tą dysputę? Bezsensu. :smt078

a tego to nie kumam. o co chodzi z tymi dziećmi?????!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 10:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
gobo007 pisze:
...nie chce mi się tracić czasu na polemikę.

gobo007 pisze:
Uważasz, że tylko wierzący to dobrzy ludzie, a ateiści to samo zło?
Myślisz, że na 10 przykazań ma monopol KK? To w większości zbiór zasad, któremu podporządkowują się wszyscy ludzie na całym świecie, bez względu na wiarę. To są po prostu normy społeczne. To, że ktoś nie wierzy nie znaczy, że je od razu złośliwie łamie.
Wszyscy wiedzą, że nie powinno się zabijać, kraść itp.

gobo007 pisze:
Mnie irytuje najbardziej obłuda - znajomość katechizmu na pamięć nie świadczy o wierze, skoro po wyjściu z kościoła zachowujemy się gorzej niż świnie.
Staram się żyć tak, by nie krzywdzić innych, by nie mieć wrogów. Jestem otwarty na inności i mnie one nie rażą. Staram się być tolerancyjny i uważam, że każdy powinien mieć swoje miejsce na tej planecie. Boję się skrajności i ludzi, którzy siłą i agresją narzucają swoją wolę. Samą agresję traktuję natomiast jako oznakę słabości i brak argumentów do rzeczowej dyskusji.

Tu sie zgadzam z Piotrem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 10:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
PS. YELLO, możesz połączyć ponownie oba wątki?


Oczywiście :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 12:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Dr. Dre pisze:
Druga sprawa w którym miejscu ja napisałem że etyka chrześcijańska jest jedyną słuszną wartością?

moim zdaniem tam gdzie jest na tłusto:
Dr. Dre pisze:
Mam jeszcze pytanie do wygłaszających tu swe laickie poglądy szanownych ojców. Bo pewnie kilku jest nim ... W jakim systemie wartości wychowujecie swoje dzieci? Rozumiem że dekalog jest odrzucony więc co jeśli nie on?. Może prawo Rzeczypospolitej Polskiej ? Może jakiś traktat unijny? Może poradnik zucha? Dlaczego nie zabijaj? Bo za to grozi więzienie? Odpowiedzcie proszę bo chcę poznać ten wywrotowy system wartości jaki przekazujecie dzieciom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 13:53 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Skoro nie zgadzacie się z PIS’owską wizją porządku społecznego który w pewnym sensie związany jest z dekalogiem ( żeby nie było, nie tylko PiS) to oczekuję od krytyków alternatywy. Przedstawcie własną wizję tego ładu. Nie tylko negacja czyjejś. Dlatego spytałem się prowokacyjnie o wartości w jakich wychowujecie swoje dzieci, ponieważ mam głębokie przeświadczenie że jest nim właśnie dekalog. Mało tego, ten Wasz „ateizm” nie jest niczym innym jak zwykłą obojętnością na wszelkie zjawiska jakie zachodzą w społeczeństwie, aby nie nazwać to normami etycznymi. „Najlepiej aby nikt i nic nie mówił mi co mam robić. Moje życie i wara każdemu kto będzie mnie pouczał”. Nie jest tak? Jeśli tak to ja się pytam, dlaczego Arski który opowiedział na forum jak to asertywnie nie przyjął księdza po Kolendzie, nie zaprosił go do domu i nie wyraził swoich przekonań religijnych, dlaczego nie poprosił Go aby wypisał jego rodzinę z KK? Dlaczego spora część tych zadeklarowanych „ateistów” stanowczo nie powie STOP i nie zerwie z tym małomiasteczkowym „dulskim” przywiązaniem do dekalogu czy obrządkiem chrześcijańskim. Ile to ja widziałem „pięknych” rodzin na przyjęciach komunijnych, jak to pięknie wręczali dziecku złote krzyżyki i święte obrazki. Ile było umizgów i słodkich min, eh… nie wspomnę o stole wigilijnym i święconych jajkach. Po prostu lubię prawdę i nie znoszę obłudy. Stąd te wychowanie i dzieci… Panowie. Bo reasumując, każdy z was w pełni korzysta z tego porządku chrześcijańskiego i nijak nie zamierza tego zmieniać. Oczywiście nazywając to tradycją, normami społecznymi, ba nawet uniwersalnymi. Nie ma uniwersalnych norm społecznych… W Niemczech za palenie jointa w miejscu publicznym można dostać mandat a w cywilizowanym dalekim wschodzie 40 lat więzienia. Przykładów tych różnic można mnożyć na pęczki. Gwałt na kobiecie w większości świata jest właśnie normą społeczną… no ale to według Was Europa w szczególności ta jej chrześcijańska część jest niepostępowa i nie cywilizowana… Przemyślcie to za nim w prawie każdym mieście Europy stać będą meczety ( jak choćby w Niemczech czy Francji)
P.S. Zubek - Synonimem słowa durny jest głupi więc skończ pleść trzy po trzy. Tylko aby się dopie…


I aby była jasność – nie słucham radia Maryja oraz uważam że O. Rydzyk jest mniej Chrześcijański Czy katolicki od Arskiego. :smt079


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 14:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
a dopuszczasz taką sytuację, że można uznawać wartości chrześcijańskie nie uznając Kościoła?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 14:42 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
...Arski który opowiedział na forum jak to asertywnie nie przyjął księdza po Kolendzie, nie zaprosił go do domu i nie wyraził swoich przekonań religijnych, dlaczego nie poprosił Go aby wypisał jego rodzinę z KK?


Przeczytaj co napisałem wcześniej i nie dopowiadaj sobie reszty :smt021
Zbyt mało o mnie wiesz żeby dochodzić do takich wniosków :roll:

Wracając do tematu rozdzielenia wątku - faktycznie wyszło to niefortunnie. Moja wina
:oops: Ale nie uważam , że na miejscu były Twoje słowa Dr. Dre...
I m.in. z tego powodu nie mam zamiaru z Tobą tutaj i na ten temat prowadzić dysputę :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 14:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Dr. Dre pisze:
Dlatego spytałem się prowokacyjnie o wartości w jakich wychowujecie swoje dzieci, ponieważ mam głębokie przeświadczenie że jest nim właśnie dekalog. Mało tego, ten Wasz „ateizm” nie jest niczym innym jak zwykłą obojętnością na wszelkie zjawiska jakie zachodzą w społeczeństwie, aby nie nazwać to normami etycznymi. „Najlepiej aby nikt i nic nie mówił mi co mam robić. Moje życie i wara każdemu kto będzie mnie pouczał”.

uściślijmy - dekalogu nie wymyślili chrześcijanie, ale go przyswoili, stąd nie mam pojęcia dlaczego akurat temu odłamowi judaizmu przyznawać jakieś szczególne zasługi w jego autorstwie? to są wartości zaczerpnięte z bajek żydowskich i nie zmienisz tego.
no i teraz co do wartości wyznawanych, ja osobiście bardziej czuję się duchem związany z cywilizacjami starożytnej grecji czy rzymu, bo wychodzi mi na to, ze to to co po nich zostało jest właśnie fundamentem dzisiejszej matematyki, architektury, filozofii, sztuki czy nawet demokracji, na moją wyobraźnię w każdym razie oddziaływuje zdecydowanie mocniej.
chrześcijaństwo wiekami swojej historii dowodzi jedynie własnej obłudzie, wiecznie pod prąd prawom człowieka pomimo głoszenia równości wszystkich wobec boga - jedyna junta wojskowa jakiej KK w XX wieku nie poparł to chyba tylko WRONa Jaruzelskiego, że o wywożeniu do ameryki południowej zbrodniarzy hitlerowskich po II wojnie nie wspomnę, niewolnictwie czy w ogóle feudalizmie którego kościół pozostał twierdzą do dziś zresztą też. wszelkie możliwe nauki wiecznie obłożone były kagańcem wartości chrześcijańskich: biologia, medycyna, astronomia, fizyka itd. rozwój cywilizacji europejskiej zaczyna się tam gdzie gdzie kończą się chrześcijańskie znaki zakazu - znów nie wiem za co miałbym więc być tej fantastycznej religii wdzięczny?
tak więc proszę daj mi żyć... Ty chcesz wierzyć w Adama i Ewę, płaską ziemię i drzazgę z krzyża świętego Twój wybór, nikt Ci tego nie broni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 15:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tak sobie myślę, że często to, co nazywamy wartościami chrześcijańskimi często zestawiane jest z postawą i działalnością Kościoła. tymczasem, aby zrozumieć ich istotę należało by się cofnąć do czasów
Jezusa i przeanalizować jego nauki. wszystko to, co było potem, jest tylko fatalną interpretacją Kościoła, obliczoną na zysk czy to polityczny, czy ekonomiczny. nie bez znaczenia w tym wszystkim jest też fakt, że w ciągu tych 2 tys. lat wielokrotnie na straży potęgi Kościoła stali ludzie, którzy ze swojej wątpliwej moralności czynili oręż, a z instytucji wspólnoty drogę do bogactwa i sławy.
fundamentalna zasada miłości do człowieka została gdzieś zgubiona, a zastąpiła ją pogańska wiara w obrazy, moc gestów i rytuałów, nadprzyrodzoną nieomylność kapłanów oraz ich przewodnią rolę społeczną. a wszystko to okraszone szantażem - strachem przed potępieniem. to co Jezus krytykował jest dzisiaj naszym udziałem i to wielokroć spotęgowane. głęboki humanizm jego nauk został zastąpiony wiarą w sens walki z Harrym Potterem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 16:13 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
YELLO_35 pisze:
Przeczytaj co napisałem wcześniej i nie dopowiadaj sobie reszty
Zbyt mało o mnie wiesz żeby dochodzić do takich wniosków


Cóż padłeś ofiarą przepływu myśli, w tym przypadku jesteś w niej jak Jan Kowalski i bynajmniej nie jest to nic osobistego. :smt058
YELLO_35 pisze:
Wracając do tematu rozdzielenia wątku - faktycznie wyszło to niefortunnie. Moja wina
Ale nie uważam , że na miejscu były Twoje słowa Dr. Dre...

Przepraszam Cię bardzo ale użyłem raz i to była reakcja na bezwzględną decyzję. Pokornie czekałem na zrozumienie argumentów innych userów, aż tu....Potraktowałeś mnie jak trola. nie lubię. Ale przepraszam. :smt058
YELLO_35 pisze:
I m.in. z tego powodu nie mam zamiaru z Tobą tutaj i na ten temat prowadzić dysputę
Oj! przestań za gorsze występki mi wybaczałeś. Nie rób foch'a :smt079 :smt111 Tak na poważnie to mam wrażenie że zbyt osobiście traktujesz swoją funkcję. Chcesz być zwykłym userem, a ta funkcja nie do końca się z nią godzi.
neandertalski pisze:
uściślijmy
/Ech... nie lubię intelektualistów :smt079 :twisted: no masz racje i co..., a ilu tobie podobnym w ogóle zastanawia się nad jestestwem, nad jakimkolwiek świadectwem. Ilu zadało sobie pytanie nad sensem i bynajmniej nie kupowania kredensu, bla bla bla... Chyba trochę naiwnie zakładasz że jesteś medianą społeczną. Prawie każdy czytał Arystotelesa? Nie wiem czy w Polsce nie ma już zjawiska wstecznego analfabetyzmu, a Ty mi tu o Starożytnej Grece. Tak bardzo psioczysz na Europę Chrześcijańską ale jakoś dziwnym trafem najpiękniejsze dzieła wszelkiej maści powstawały także w tym okresie, a i mam dziwne wrażenie, że te przełomowe powstały z inspiracji właśnie tego konserwatywnego kościoła. Udowadnianie kościołowi, że nie ma racji jest inspiracją czy nie? Bunt potrafi przenosić góry jak mawiał mój brat kiedy mnie lał, jak nie chciałem za niego sprzątać. :smt033 Żartuje? hmmm

Zakazany owoc smakuje lepiej ale co ja tam o bajkach.



Wracając do tematu PiS'u to idąc tropem wiary gubicie meritum... Zastanówmy się czy poza wizerunkiem i zmianą we władzach wszelkich spółek SP coś się zmieni? Obyczajowość około władzy to tylko zasłona dymna przed prawdziwym działaniem rządów. Mam nadzieje że macie tego świadomość. Więc tym razem PIS i jego Solidarna Polska, nie mylić z inną partią, bo to hasło kryje w sobie stary program PIS'u. Ktoś może to rozwinąć bo mi to kojarzy się wyłącznie z socjalną Polską. a Wam? Czy może jest już inne hasło i inna twarz tej partii? IV Rzeczypospolita? Znikające misie i banany z lodówki? Kto jest obecnie SpinDoktorre wizerunku? Kurcze nic nie wiem o PiS.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 16:30 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
zubek pisze:
a dopuszczasz taką sytuację, że można uznawać wartości chrześcijańskie nie uznając Kościoła?
jasne ale to nie ma sensu gdyż jak Ty go nie będziesz zmieniał na lepsze to kto? Kościół to ludzie i jest on taki jak oni. nie inaczej, a i jeszcze jedno Jeśli myślisz że większość wiernych praktykujących ślepo ufa hierarchom to jesteś w błędzie. Podobał mi się wczorajszy komentarz osoby mocno wierzącej - " Szybkie Konklawe bo dziadki nie mogły długo wytrzymać bez Facebooka". A więc za mało poznajesz nowych ludzi. ALE tym razem to nie będę się dziwił Yeloo_35 że nas upomni za OT'a. Koniec tej teologii. PIS jest na tapecie. :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..