Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 20:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 13:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
W pełni zgadzam się z alienem... ;)
Na projekt czekam z niecierpliwością, bo przez weekend to poprawię, trzeba to wszystko ładnie w słowa ubrać. Bez projektu nie da rady, sponsorzy zawsze chcą mieć wszystko na piśmie.

Do tego przedsięwzięcia trzeba oczywiście podchodzić optymistycznie, ale i z pewną dozą realizmu... Nie można mówić, że "jakoś to będzie", bo może nic z tego w ten sposób nie wyjść... Niczego nie można odkładać na później. Organizując warsztaty nabrałam w tym trochę wprawy i nie wiem mniej więcej po kolei co i jak trzeba zrobić, aby wszystko było zgodne z prawem itd. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik... Po prostu.

Z ulotkami bym się jeszcze wstrzymała, ale skoro już są podrukowane to okej, niech i tak będzie, może i w tym szaleństwie jest metoda ;) Jednak proponuję wszystkim trochę więcej opanowania i racjonalnego myślenia.
Sama porozdaję je też, a co mi tam... Pomogę przecież ;)

A co do warsztatów to sprawa jest ponownie w toku, ale o tym narazie jeszcze cicho-sza... ;)

Pozdrawiam ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 13:22 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Właśnie dostałam projekt, kawał dobrej roboty :) Biorę się więc i ja do roboty ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 18:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
A oto wstępny projekt:
Cytuj:
I. INFORMACJE PODSTAWOWE O GRUPIE MŁODZIEŻY I PROJEKCIE:

1. Nazwa grupy: „JWR” Jedna Wielka Rodzina
Miejscowość: Zgorzelec
adres (ulica, nr domu, nr mieszkania): (dane, które publicznie raczej nie powinny być dostępne)
kod: 59-902
poczta: Zgorzelec
powiat: zgorzelecki
województwo: dolnośląskie
e-mail: jwr@poczta.onet.ue
telefon: (dane, które publicznie raczej nie powinny być dostępne)

Nazwa projektu: „Nasz własny kąt”
2. Osoba odpowiedzialna za realizację projektu (tel., e- mail): (dane, które publicznie raczej nie powinny być dostępne)
mlodszybraciszek@op.pl
3. Kwota całkowita projektu: _______________
4. Kwota, o którą ubiega się grupa od PFDM: _______________

II. INFORMACJE O GRUPIE lub STOWARZYSZENIU

1. Kiedy grupa powstała: styczeń 1999r.
2. Dotychczasowe działania grupy:

Jesteśmy nie zarejestrowaną, lecz istniejącą już długo, grupą młodych artystów zajmujących się tworzeniem, nagrywaniem i promowaniem muzyki w naszym mieście. Na swoim koncie mamy już wiele występów przed różnymi sławami polskiej sceny muzycznej.

3. Nazwa, adres organizacji, która będzie prowadziła i użyczy grupie konta bankowego (dotyczy grup niesformalizowanych):__________________________________________________
4. Dane rachunku bankowego wnioskodawcy, na który zostaną przekazane środki:
• Właściciel rachunku:_____________________________________________________
• Numer rachunku:_______________________________________________________
• Nazwa banku:__________________________________________________________
• Adres banku:___________________________________________________________

III. INFORMACJE O PROJEKCIE (na co zostanie wykorzystana dotacja):

1. Nazwa projektu: „Nasz własny kąt”
2. Nazwa grupy: „JWR”
3. Kwota, o którą ubiega się grupa: ________________________
4. Liczba uczestników projektu (członków grupy i osób, do których skierowany jest projekt):

Członkowie: ok. 11 osób
Osoby (spoza grupy) biorące udział w projekcie: ok. 30 osób

5. Czas trwania projektu: nielimitowany

Streszczenie projektu:

W naszym mieście z każdym dniem maleje liczba tzw. „miejscówek” dla młodzieży, a to za sprawą osób, które nie potrafią się bawić. Na jednym z osiedli naszego miasta (Osiedle Centralne) znajduje się nieużywany od lat obiekt, na którym dawniej organizowane były różnorakie imprezy: od występów artystów z różnych dziedzin muzyki, poprzez wyświetlanie filmów dla mieszkańców osiedla, aż do wieców wyborczych. Niestety władze naszego miasta przestały się interesować amfiteatrem i obecnie stoi on nieużywany i z dnia na dzień coraz bardziej niszczeje.


6. Cel projektu:

- odnowienie elewacji budynku,
- renowacja ogrodzenia,
- renowacja miejsc siedzących,
- poprawa stosunków młodzieży z dorosłymi,
- poprawienie wizerunku miasta - obiekt znajduje się w pobliżu głównej stacji PKP,
- zorganizowanie czasu społeczności osiedlowej,
- stworzenie Osiedlowego Centrum Kultury,

7. Dla kogo projekt jest przeznaczony:

Projekt wypłynął ze wspólnej inicjatywy kilku młodych osób, lecz jest skierowany dla ludzi w każdym wieku. Chcemy stworzyć godne warunki dla wszystkich: młodzieży, rodziców z dziećmi i ludzi starszych. Pragniemy wkomponować „nasz własny kąt” w tryby całego miasta, do którego będziemy mogli dzięki temu przedsięwzięciu „dołożyć” coś od siebie.

8. Opis projektu:

Pierwszy etap naszej pracy sprowadza się do nagłośnienia pomysłu w szerszym gronie ludzi, aby zorientować jak inni ludzie podchodzą do tego projektu. W tym celu będziemy rozprowadzać ulotki, stworzona zostanie strona internetowa poświęcona naszemu przedsięwzięciu, sprawa zostanie nagłośniona w lokalnych mediach. Kolejną pozycją, która jest dla nas priorytetowa, jest otrzymanie zgody od władz miasta na jakiekolwiek działania dotyczące tego obiektu. Liczymy na poparcie lokalnych przedsiębiorców w kwestii finansowej, w zamian za np. umieszczenie ich bannerów reklamowych na ścianach amfiteatru. Obiekt wymaga sporego remontu, który wykonamy na własną rękę, aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy na sprzęt, nowe instalacje elektryczne, materiały budowlane itp. Nie chcemy wykorzystywać pieniędzy do własnych potrzeb, lecz cały budżet mądrze zainwestować. W okresie letnim i wiosennym planujemy organizować różnorodne imprezy, nie tylko o charakterze muzycznym, ale i np. przedstawienia teatralne oraz osiedlowe pikniki. Zamierzamy również zakupić parasole i stoliki, aby można było się tam posilić przy akompaniamencie dobrej muzyki, patrząc na bawiące się w piaskownicy pociechy. W okresie zimowym planujemy organizować projekcje filmowe (oczywiście wcześniej kupując projektor i ewentualnie również laptop), organizowanie zabaw z dziećmi. Mamy w planach wprowadzenie możliwości zakupu poczęstunku dla osób odwiedzających obiekt. Nasza grupa jest dość duża i każdy ma jakieś atuty i unikatowe pomysły, więc nie boimy się o brak organizacji.


Jeśli macie co do niego jakieś uwagi to bardzo proszę o zamieszczenie ich w komentarzach, pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 19:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Teraz to już dużo lepiej wygląda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 19:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej Bronek:)
Znamy sie od dzieciakow, jak wiadomo tez sie wychowywalem na Centralnym i z checia doloze "cegielke" od siebie - mam sporo pomyslow, wolne weekendy, troche narzedzi i zapewnie moge pomoc jeszcze w wielu,wielu rzeczach- pozdrowki
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 21:31 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:23
Posty: 453
Lokalizacja: Zgolek -> Ujazd
to mi sie podoba :) Kasiu wyslij mi na maila gotowe pisemko a ja to drukne i zaniose do twenty4help :) chyba lepiej zeby sie pobawili w cos takiego niz w jakies Dni Greckie :!: 8) chcecie stronke? ja mam konto 2GB, wiec jak cos to pisac :) stawiam CMS'a, Brono dostaje haselko i admina i robimy stronke :lol: Brono co Ty na to??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 22:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 maja 2006, 13:42
Posty: 42
gobo dzieki za wsparcie jesli zaczniemy juz jakies roboty a w tempie ktore chcem narzucic w poniedzialek juz chyba bedziemy latac dziury w scianach niestety jeszcze bez zgody ale jak sie nie zgodza to pozaluja :)...a co do stronki to bardzo gut pomysl ale 3ba by porobic troche fotek amfika wiec jutro po pracy wybiore sie z aparatem na park i pomysllimy..wsumie to narazie wystarczy samo forum bo chcem to tylko naglosnic a eksponowac bedzie mozna jak juz cos sie ruszy...dzis wroicl pierzchu i jutro ma misje martyne..wbija sie w gajerek i z moim blogoslawienstwem rusza na pana burmistrza zeby mu przyslowiowo poryc berecik..dzis juz mam fajrant bo jutro prawdopodobnie bedziemy robic na grzybku grilla takiego integracyjnego ale jeszcze rano umieszcze szczegolowe info zeby nikogo w blad nie wprowadzic i oczywiscie serdecznie zapraszam.....obowiazuje 3 poziom zachowania kultury..a zaznaczam ze jest ich tylko 4 wiec kulturka musi byc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 22:41 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sty 2006, 11:44
Posty: 1099
Lokalizacja: Wrocław
No pięknie pięknie z niecierpliwością czekam na dalsze doniesienia o postępach jakie będą następować .. ja niestety pomóc nie moge ale jestem z Wami duszą 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 22:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 maja 2006, 13:42
Posty: 42
wielka buzka madziu..i juz nie przesadzaj ze imprezy na grzybku sa takie straszne :P....zapraszam jutro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 22:54 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sty 2006, 11:44
Posty: 1099
Lokalizacja: Wrocław
bronek22 pisze:
wielka buzka madziu..i juz nie przesadzaj ze imprezy na grzybku sa takie straszne :P....zapraszam jutro



Przecież ja tego nie powiedziałam,że są straszne... a propozycja kusząca nie powiem :D Na która i co wogóle jest :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 23:01 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 kwie 2006, 15:05
Posty: 134
jak milo, ze ktos w naszym miescie chce w koncu cos budowac, a nie tylko narzekac, burzyc i buczec.. od paru dni obserwuje ten watek i przyznam, ze na poczatku bylem troche sceptyczny (to nie pierwszy taki zryw ;) ), ale widac, ze w koncu cos zaczyna ruszac.. Bronek nie trac entuzjazmu, jak nie wpuszcza drzwiami, to bierz ich oknem, walcz chlopie! ;)
cegielke dorzuce od siebie, a i paru znajomych wapniakow tez namowie jak bedzie zbiorka
pozdrowienia
AndrzejZ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2006, 23:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sty 2006, 11:44
Posty: 1099
Lokalizacja: Wrocław
Bronek :!: :!: :!: Bronek :!: :!: :!: (to jest entuzjastyczny okrzyk,żebyś wiedział,że są ludziska Tobie przychylni i całej tej akcji w naszym mieście :D )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2006, 5:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 maja 2006, 13:42
Posty: 42
bog zaplac(to moje podziekowanie)....mowie dziendobry miastu i dalej odliczamy czas do sukcesu....pozdro...i do roboty :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2006, 7:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
alien_zgc już Ci to wysyłam ;)
Pomysł ze stroną a la "Stop Giertychowi!" bardzo mi się podoba, rozmawialiśmy o tym wczoraj ;) Ale fakt faktem - lepiej poczekać na zgody i takie tam.

Podrukowałam ulotki, od poniedziałku zacznę je dawać ludziom ;)

bronek22 - piwko w sobotę możliwe nie jest, ponieważ ja w weekendy pracuję heh... :\
Samowolna naprawa amfiteatru? Niegłupi pomysł, możecie mieć kłopoty, ale co tam... ;) Poradzimy sobie, w sumie taka "desperacka" akcja może mieć fajny oddźwięk :)

W robotach budowlanych to ja raczej nie pomogę, ale myślę, że i dla mnie pracy nie zabraknie ;)

Pisać już artykuł o tym do "Gazety Powiatowej" czy jeszcze się z tym wstrzymać? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2006, 7:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 maja 2006, 13:42
Posty: 42
z tym artykulem to poczekajmy moze do poniedzialku,zobaczymy co chlopaki dzis zdzialaja u burmistrza,,jesli chodzi o piwko to chyba nie pracujesz 24 godziny a ja nie chcem Ci zabierac duzo czasu najwyzje pol godzinki,a jak chodzi o prace dla Ciebie kasiu to i tak juz zrobilas wiecej niz ktokolwiek...za co Ci bardzo dziekuje..wiec caluje Cie goraca ido uslyszenia zobaczenia....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..