Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 22:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06 paź 2008, 15:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
[scroll]Temat jakby aktualny lokalnie :D: [/scroll]

[center]Teatr Jeleniogórski wspólnie z Teatrem Görlitz organizuje przedstawienia
w języku polskim dla naszej publiczności w Zgorzelcu.
Serdecznie zapraszamy!



Bertolt Brecht


KARIERA ARTURA UI

15 października 2008 godz. 19.30 w Teatrze Görlitz

cena biletów: 2,00 Euro (ulgowy) 4,00 Euro (normalny)[/center]

Arturo Ui i jego kumple-gangsterzy stopniowo - korumpując, zastraszając, mordując, a przy tym obłudnie grając rolę dobroczyńców społeczności - zyskują coraz większą władzę nad mieszkańcami miasteczka. Skupiony na własnych interesach, bezwolny i w końcu otumaniony strachem tłum nie potrafi ich powstrzymać…

"Kariera Artura Ui" w reżyserii Wojtka Klemma w Jeleniej Górze to jeden z najlepszych politycznych spektakli ostatnich lat w Polsce i udana próba przywrócenia Brechtowi politycznej rangi.

Spektakl ma formę gangstersko-politycznej rewii, chwilami komicznej, chwilami przerażającej, w której aktorzy na oczach publiczności wcielają się w postaci mafiosów, sędziów, polityków, biznesmenów i dziennikarzy. A w przerwach między scenami tańczą.

Sednem interpretacji jest tytułowa rola, którą gra Andrzej Konopka. Jego Artur wygląda bardziej na lokalnego bandziora, kiedy w bluzie z kapturem i skórzanym płaszczu planuje z kuplami w pubie kolejny skok. Szybko jednak zmienia się w zręcznego politycznego gracza, który posługując się na przemian groźbą i pochlebstwem, podporządkowuje sobie ludzi. (…)

Roman Pawłowski „Polityczni gangsterzy”
Gazeta Wyborcza 19 września 2007





[center]W celu rezerwacji biletów prosimy zadzwonić pod numerem 0049 3581 653246 (w języku polskim) albo pod numerem 0049 474747 (w języku niemieckim) albo mailowo s.kutz@theater-goerlitz.de. Rezerwacje biletów rownież przez Dom Kultury w Zgorzelcu: 075 7752415.

Kasa teatru jest otwarta wt - pt 10.00 -13.00 i 14.00 - 18.00, so 10.00 - 12.30.

Informacje o naszym repertuarze - również w języku polskim - na stronie

www.theater-goerlitz.de
[/center]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2008, 11:05 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Szanowny Paździochu :D
wygląda, że my tu dwa tylko za kulturalnych robimy, ale co tam ;)
:smt028 :smt028
z ciekawszych pomysłów, bo pewnie nie wszyscy wiedzą:
http://opowiadanie.com.pl/
można jeszcze zdążyć

adminowi mówię, że mogłaby z tego być również lokalna inspiracja, choć jak chce, może wyciąć, przecież tej kultury u nas, aż się przelewa :o
aha, bilety do teatru wczoraj kupiłem :smt053

no, zapomniałem, informacja o dwóch lokalnych wydarzeniach:
    - Biblioteka Miejska i Dom Kultury zapraszają na wystawę pt 'Architektura Domów - Przysłupowych' w MDK 10 X, czyli jutro o godz. 17.00

    - 17 X, czyli za tydzień o godz. 19.00, Muzeum Śląskie w Goerlitz zaprasza na otwarcie wystawy 'Spotkanie'.
    z zaproszenia:
    "Dziesięć metrów długości miały płótna, na których w 1997 roku w katowickiem Centrum Kultury malowali podążając ku sobie dwaj twórcy. Jeszcze nie było wiadomo, co się między nimi wydarzy'
    Wystawa dwóch malarzy: Romualda i Romana /coś mi to przypomina/ ;)


Także nasze Muzeum Łużyckie szykuje ciekawą niespodziankę w najbliższych dniach :grin:


Ostatnio zmieniony 09 paź 2008, 11:22 przez bombas3, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2008, 11:09 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
ciekawszych pomysłów, bo pewnie nie wszyscy wiedzą:
http://opowiadanie.com.pl/
można jeszcze zdążyć


No dzięki - w pracy ryknęło mi z głośników... ;-)

bombas3 pisze:
Szanowny Paździochu
wygląda, że my tu dwa tylko za kulturalnych robimy, ale co tam


I tak bywa ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2008, 17:32 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
MDK. Wystawa nt Architektury domów przysłupowych, które, jak wszystkim zapewne wiadomo, są charakterystyczne dla obszaru zbiegu trzech granic i powinny być atrakcją turystyczną naszego regionu. A nie są.
Osób około sześćdziesięciu, dużo przemówień, prezentacji i osoby Burmistrza Miasta oraz Przewodniczącego Rady Miasta, co niewątpliwie podniosło rangę imprezy. Kanapki, ciasto i czerwone tanie wino, pewnie Kadarka.
Dużo akwarelowych wizerunków domów przysłupowych, każdy z natury i każdy inny. Niestety, nikt nie pomyślał o tym, aby coś po wystawie /będzie trwała tylko dwa tygodnie/ pozostało. Mam na myśli wydanie albumu z tym, co zawieszono na ścianach, tak aby można było sobie w dowolnej chwili do tematu wrócić. Nawet, jeżeli koszty przekraczałyby możliwości organizatorów /Biblioteka Miejska i MDK/, można byłoby to wydać na płytce CD, gwarantuję, że nabywcy by się znaleźli. A tak, wino wypite, przemówienia i oglądanie skończone, po tygodniu pozostanie mgliste wspomnienie, albo też i nie.
Wszystko to na górze w salach wystawowych, na dole natomiast mała wystawa jak domy owe powstawały, technologia, makiety i szczegóły konstrukcyjne budownictwa przysłupowego. Bardzo ciekawa, ale bez większego zainteresowania /makiety stworzone przez młodzież z Goerlitz/
Nie wiem także, dlaczego w zaproszeniu dwujęzycznym, które do mnie przyszło, jest wkładka wyłącznie w języku niemieckim? :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 paź 2008, 16:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 cze 2007, 12:58
Posty: 39
Lokalizacja: inąd
5 listopada w Goerlitz w kościele św. Piotra (ten z dwiema wieżami) odbędzie się koncert zespołu Farfarello. Bilety po 15 euro.
Polecam zespół, bo są naprawdę rewelacyjni. Można ich było zobaczyć m.in. na Altstadtfest.

podaję link, jest tam musikbox i mozna posłuchać:
www. farfarello.de


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 paź 2008, 19:41 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
potwierdzam, naprawdę warto posłuchać i zobaczyć, ale w kościele? :o
jakoś mi się nie bardzo kojarzą z tym miejscem :roll:
skąd ta informacja?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 paź 2008, 6:26 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 cze 2007, 12:58
Posty: 39
Lokalizacja: inąd
Z informacji zamieszczonych na ich stronie oraz z relacji znajomych. Sprawdzę jeszcze dokładnie na biletach, ale jestem przekonana, że chodzi o kościół.
Nota bene, też byłam zdziwiona. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 paź 2008, 8:35 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
jestem przekonana, że chodzi o kościół
obawiam się o akustykę, tam dobrze brzmią Organy Słoneczne, a nie muzyka wzmacniana wielkimi kolumnami, chyba, że zagrają akustycznie :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lis 2008, 9:48 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Nasz oficer wychowawczy (tak, Bombas, to o Tobie) jakoś się leni, więc uprzejmie donoszę, że tegoroczne Zgorzeleckie Spotkania Z Teatrem zapowiadają się nad wyraz ciekawie. Barcisia czy Pszoniaka chyba nie trzeba reklamować, więc zwracam uwagę na spektakl otwierający: "Moskwa-Pietuszki" Jerofiejewa. Już to kiedyś widziałem i powiem tak: RE-WE-LA-CJA! Nie znam wersji Andrzeja Bartnikowskiego, ale to jest tak dobry materiał, że tego chyba nie da się spieprzyć, więc niczym się nie ryzykuje poświęcając 15 PLN.

Cały program dostępny na plakatach i na stronie MDK.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lis 2008, 10:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 mar 2006, 18:00
Posty: 106
zapraszam na Słowianizację - w czwartek 6 listopada w
Muzeum Łużyckim w Zgorzelcu (ul. Daszyńskiego 15) zagrają Chrząszcze - Ola
Gierzban, Remik Cios i Grzegorz Żak, w całkiem nowym materiale słowianizującym. Warto
wpaść, bo pan dyrektor muzeum obiecał kupić miód pitny, że nie wspomnę o
wstępie wolnym! Start o 19.
Potwierdzam jakość Moskwy-Pietuszki. W dodatku zagra nasz krajan, Paweł Koślik.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lis 2008, 10:08 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Szwagier pisze:
Warto
wpaść, bo pan dyrektor muzeum obiecał kupić miód pitny, że nie wspomnę o
wstępie wolnym! Start o 19.


Ty wiesz jak zachęcić !!!

Tylko czy kupno jest jednoznaczne z konsumpcją? Mniejsza o to - będę :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lis 2008, 10:37 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
mrbyte pisze:
Nasz oficer wychowawczy
informuję, że z wojskiem nigdy nic wspólnego nie miałem :(
ale cieszę się widząc tu następców, propagujących wydarzenia kulturalne w mieście
Czyli - nie jest tak do końca źle :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lis 2008, 13:43 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
informuję, że z wojskiem nigdy nic wspólnego nie miałem :(


A to żałuj, bo jak znajomy opowiada o swoich wojskowych czasach, to wszyscy wokoło płaczą ze śmiechu. Cud, prawdziwy cud, że to się wszystko jakoś trzyma kupy. To zresztą chyba nie jest zaskoczeniem dla nikogo, kto czytał "Paragraf 22".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lis 2008, 14:51 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
"Paragraf 22"
, a może jakiś wątek z wojskiem związany, skoro to takie śmieszne? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lis 2008, 15:02 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
bombas3 pisze:
Cytuj:
"Paragraf 22"
, a może jakiś wątek z wojskiem związany, skoro to takie śmieszne? ;)



Ja sie nie śmiałem biegając w op1 czy mp4, ale śmiałem się kiedy indziej i Ci co nei byli nigdy nie uwierzą i nie zrozumieją .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..