Dzisiaj jest 29 mar 2024, 1:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2008, 10:06 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
zapory w jezdni, podobne do tych, które uniemożliwiają wjazd samochodów na Most Staromiejski

wydaje mi się nawet, że istnieje możliwość ich demontażu w razie potrzeby np. dojazd pogotowia.
Moje propozycje:
1. Wprowadzić od zaraz możliwość dojazdu pojazdów z zaopatrzeniem tylko w określonym przedziale czasu.
2. Mieszkańcy mogą otrzymać zezwolenia z UM na wjazd na Przedmieście Nyskie, które musieliby mieć umieszczone w widocznym miejscu w pojeździe
Jagna pisze:
i tak wszyscy bedą jeździć. Bo raczej nikt nie będzie sprawdzał czy to mieszkaniec czy też dostawca

a co na to Straż Miejska :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2008, 11:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Andreas ostatnim stwierdzeniem dobiłeś mnie - albo mieszkasz od niedawna z Zgorzelcu albo to był niezły dowcip ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2008, 21:40 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
Renegat pisze:
Andreas ostatnim stwierdzeniem dobiłeś mnie - albo mieszkasz od niedawna z Zgorzelcu albo to był niezły dowcip ....

W Zgorzelcu mieszkam od urodzenia i naprawdę jak najbardziej poważnie myślę, że skoro jest taka służba w mieście to możnaby i w tej sprawie liczyć na jej pomoc. :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 kwie 2008, 6:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Albo ja mam jakieś złe zdanie o SM albo Ty za dobre.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 kwie 2008, 19:54 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
andreas pisze:
Zgorzelcu mieszkam od urodzenia i naprawdę jak najbardziej poważnie myślę, że skoro jest taka służba w mieście to możnaby i w tej sprawie liczyć na jej pomoc.

Liczyć można. Problem w tym, że straż miejska nie ma prawa zatrzymywać pojazdów do kontroli (pisaliśmy już o tym). Owszem, mogli bu kontrolować pojazdy stojące na parkingach pod kątem pozwoleń na przebywanie w tej strefie ale w tym przypadku to nie one stanowią największy problem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 kwie 2008, 20:38 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
menelopa pisze:
andreas pisze:
Zgorzelcu mieszkam od urodzenia i naprawdę jak najbardziej poważnie myślę, że skoro jest taka służba w mieście to możnaby i w tej sprawie liczyć na jej pomoc.

Liczyć można. Problem w tym, że straż miejska nie ma prawa zatrzymywać pojazdów do kontroli (pisaliśmy już o tym). Owszem, mogli bu kontrolować pojazdy stojące na parkingach pod kątem pozwoleń na przebywanie w tej strefie ale w tym przypadku to nie one stanowią największy problem.


Moje propozycje mają sens tylko i wyłącznie w połączeniu z pomysłem Bombas3- słupki.
W takim razie skoro SM nie może samodzielnie zatrzymywać pojazdów to na Przedmieście Nyskie należałoby wysyłać patrole mieszane :) . Przecież wola współpracy jest, a jeśli kierowca otrzymałby mandacik za przekroczenie prędkości + premia za złamanie zakazu ruchu :P to być może dałoby niektórym do myślenia. :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 kwie 2008, 0:15 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Wygląda to na brak koordynacji miedzy "chcieć" i "móc".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2008, 11:37 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
Nominacja Zgorzelca do tytułu Modernizacja Roku 2007

http://www.zgorzelec.eu/aktualnosci/akt ... -2007.html

"Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu, wynikiem którego może być uzyskanie tytułu laureata oraz otrzymanie statuetki oraz tytułu "Modernizacja Roku". "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2008, 12:40 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
http://www.modernizacjaroku.pl/nominowa ... age23.html
konkretnie trzy projekty zgłoszono:
modernizację Stadionu :grin:
rewitalizację Przedmieścia Nyskiego
i adaptację kamienicy mieszkalnej na placówkę kulturalno-edukacyjną Muzeum Łużyckie/Ośrodek dla młodzieży :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2008, 22:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Trzeba miec tupet, by zglaszac modernizacje stadionu do konkursu, a z drugiej strony za wszelka cene chciec udowodnic, ze projekt ten zostal zrealizowany z nagieciem prawa...

Tak fatalnych rzadow nasze miasto nie mialo chyba nigdy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 cze 2008, 12:34 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
http://www.nowiny.jgora.pl/index.php?op ... 6&Itemid=1

:cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 cze 2008, 16:45 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
wczoraj na Przedmieściu już nawet obecność Przewodniczącego nie pomagała: tylko Policja przejechała chyba z dozwoloną prędkością :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 cze 2008, 17:59 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
A mnie dziś popołudniu na Przedmieściu wyprzedził pojazd Straży Pożarnej. Jechałem wg przepisów 20km/h. Tam naprawdę dojdzie do jakiejś tragedii i winnego nie będzie (poza kierowcą). :(

[ Dodano: Pią Cze 20, 2008 8:54 pm ]
Ale o prędkości na Przedmieściu to mamy odrębny temat:

http://zgorzelec.info/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

sam się na tym złapałem, że zmieniam wątki :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lip 2008, 11:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Samochody jak jeździły z nadmierną prędkością tak jeżdżą dalej. Gdzie te zmiany które zapowiedział Gronicz???
Lato w pełni, ogródki piwne otworzyły swoją działalność, zwiedzających turystów zza Nysy też troszkę spaceruje,... a Przedmieście wciąż pełne jest szybko przemykających samochodów o różnorakim tonażu.
Żaden z naszych pomysłów nie spodobał się- więc nie wprowadzono w ogóle żadnych ograniczeń.
Rozpoczął się "sezon ogórkowy" więc pewnie z wydawaniem jakichkolwiek decyzji będzie problem. :cry:

Niech to ..... !!!!! :smt021

Tak przy okazji, żeby nie zakładać nowego wątku... wie ktoś jak wygląda realizacja II etapu rewitalizacji Przedmieścia Nyskiego???
Marko, Tyś bliżej władzy (z mocy mandatu który pełnisz), wiesz cokolwiek na ten temat???
Czy również i tą obietnicą (kolejną zresztą!!) możemy już śmiało wrzucić do szuflady z napisem "nadpsute mięcho wyborcze przeznaczone dla naiwnego tłumu"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lip 2008, 11:42 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
"nadpsute mięcho wyborcze przeznaczone dla naiwnego tłumu"


Umyje się "Ludwikiem" i będzie jak nówka :smt044 :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..