Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 24 lip 2008, 12:23 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Jest lepiej - stoją znaki przed ogródkami piwnymi kierujące ruch na lewy pas. I zakryte tablice ze zmianą organizacji ruchu przed wjazdem od Daszyńskiego - nie wiem o co loto ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2008, 8:56 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
ze strony głównej:

Przed rokiem Przedmieście Nyskie było miejscem gdzie warto było przyjść dla relaksu, lepszego samopoczucia, czy w celu posiedzenia na ławeczkach po obiedzie w pobliskich restauracjach. Wszystko w czystym, schludnym i miłym dla oka miejscu. Skwerki były zadbane, zieleń wokół parkingów i alejek przystrzyżona prawie jak na najlepszych polach golfowych. Obecnie o wygląd praktycznie wizytówki miasta nikt nie dba. Chodząc po alekjach można poczuć się jak na trawie. Wszędzie porastają chwasty, a wśród kory, która miała być podłożem ochronnym dla krzewów rośnie dzika, niestrzyżona trawa.

(autor: S. Radzki)
foto: Adam Milintowicz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2008, 11:03 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwie 2008, 15:13
Posty: 56
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
stoją znaki przed ogródkami piwnymi kierujące ruch na lewy pas. I zakryte tablice ze zmianą organizacji ruchu przed wjazdem od Daszyńskiego


I co to niby mialo zmienic ??
Skoro zakaz stoi od Staromiejskiej i obowiazuje do "studzienki" to na tym odcinku nie powinno byc znakow w obie strony jak widoczne tutaj >> http://pocztowki.hostings.pl/bombas3/PN/IMG_3151.jpg

Nawet jesli kierowca polecialby sobie na pamiec i nie zauwazylby zakazu to widzac odwrocone znaki "chyba" zajarzylby ze cos jest nie tak. Gratulacje dla wladz naszego pieknego miasta. Zawsze zdumiewala mnie ich pomyslowosc...

PS Zanim pojawil sie fotografik zaliczylem mandacik, takze nie ma co, pelen looooozik :D:D:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2008, 11:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
akurat znak dla rowerów jest prawidłowo postawiony - zakaz wjazdu ich nie dotyczy. ale masz racje - jest to zmyłka ....

[ Dodano: Pią Lip 25, 2008 11:35 am ]
zauważyłem ciekawą rzecz - moc przerobowa checkpopint'u nie jest powalająca. policmajster jet w stanie zatrzymać dwa samochody na raz, więc trzeci i czwarty jest już bezpieczny. widziałem to kilka razy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2008, 12:40 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Samochody jadą pod prąd, i nic nie jest w stanie temu zapobiec :o
znaków drogowych przybywa i lada moment zaczną dominować nad zabytkami :)
Trawę przystrzygli, ale za alejki, ani chwasty rosnące między wysypaną korą, na razie się nie wzięli.
Cóż, sezon urlopowy :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2008, 21:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2008, 10:08
Posty: 77
Lokalizacja: Zgorzelec-Centrum
Dokładnie latem nie mają czasu na pielęgnację zieleni bo urlopy :smt028
Lepiej na jesien to robic... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2008, 23:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
w zimie zaczną ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2008, 6:33 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
XanThan pisze:
I co to niby mialo zmienic ??


Ano to , że auta jadące prawidłowo nie będą śmigały bezpośrednio przy stolikach. Te jadące pod prąd mnie nie interesują - bo to gapiostwo i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2008, 7:12 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwie 2008, 15:13
Posty: 56
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
XanThan pisze:
I co to niby mialo zmienic ??


Ano to , że auta jadące prawidłowo nie będą śmigały bezpośrednio przy stolikach. Te jadące pod prąd mnie nie interesują - bo to gapiostwo i tyle.


a czy wiesz o tym ze te stoliki przy ulicy nie moga stac?? wg przepisow, stwarzaja zagrozenie na drodze... :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2008, 8:17 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
XanThan - mogą - 2 m od krawężnika w kierunku osi jezdni. to nie jest "normalna" ulica, tylko droga w strefie zamieszkanej - prawie jak deptak. predkość max. 20 km, pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo, parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach itd.
tyle przepisy - reszta zależy od kultury kierowców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2008, 9:09 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 kwie 2008, 12:49
Posty: 11
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiosna,lato,jesien,zima zadna pora roku w naszym kochanym miescie nie daje szans firmie odpowiadajacej za porzadki dokonania sprzatania , uporzadkowania trawnikow czy tez pozamiatania chodnikow nie mowiac o ulicach.Jezeli chcemy spacerowac i odpoczywac nie patrzac na nieład i brud to polecam miasto za miedzą , kawiarenki na starym mieście. Tam znajdziemy bezpieczeństwo , spokoj i całkowity relaks. Jeżeli mamy ochotę pochodzić po polskim miescie - to polecam Lubań. Miasto nie wieksze , nie mniejsze od naszego Zgorzelca , a czyte , zadbane i bezpieczne. Jak włodarze tego miasta to robią?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2008, 11:51 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Katarzynka_50 pisze:
polecam Lubań. Miasto nie wieksze , nie mniejsze od naszego Zgorzelca , a czyte , zadbane i bezpieczne. Jak włodarze tego miasta to robią?

to prawda. możemy pozazdroscić - ale Lubań ma coś, czego niestety nam brakuje - RYNEK
ostatnio przegladajac wycinki gazet z ostatnich 40 lat spotkałem sie z różnymi koncepcjami lokalizacji centrum - a to warszawska i okolice, a to mały ryneczek, a to kosciuszki, później okolice MDK. jak widać teraz padła kolej na Przedmieście Nyskie - i choć jestem za, to nie moge wyjść ze zdziwienia jak "skomplikowaną", czaso - praco- i materiałochłonną jest to sprawą :roll: . i nie chcę dramatyzować, ale w tym tempie doczekamy się Przedmieścia Nyskiego za kilka ładnych lat. Oby nie. :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2008, 12:52 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
predkość max. 20 km, pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo, parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach
...tyle teoria
a praktyka? :|

co do tempa powstawania namiastki zgorzeleckiego rynku, proponuję zrobić małą ściepę dla inwestora, może przyspieszy ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2008, 13:01 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
XanThan pisze:
a czy wiesz o tym ze te stoliki przy ulicy nie moga stac?? wg przepisow, stwarzaja zagrozenie na drodze...


No i co z tego? Pytasz co to zmieni - odpowiedziałem Ci.
A skoro nie mogą to zgłoś to gdzie trzeba i wymagaj żeby nie łamano prawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lip 2008, 18:33 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
XanThan pisze:
a czy wiesz o tym ze te stoliki przy ulicy nie moga stac?? wg przepisow, stwarzaja zagrozenie na drodze...


No i co z tego? Pytasz co to zmieni - odpowiedziałem Ci.
A skoro nie mogą to zgłoś to gdzie trzeba i wymagaj żeby nie łamano prawa.

czy ja juz napisałem , ze stoliki stoją zgodnie z prawem, czy mi sie zdawało? :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..