Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 19:21 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Przedmieście Nyskie: bezlitosne mandaty

Dwadzieścia trzy mandaty na łączną kwotę 2300 zł oraz dwa wnioski do sądu grodzkiego to wynik dzisiejszej akcji policjantów na Przedmieściu Nyskim. Większość kierowców jeździło na pamięć i nie zwracało uwagi na znak zakazu wjazdu ustawiony na wysokości ulicy Nowomiejskiej. Petentów było tak dużo, że w pewnym momencie do jednego radiowozu dołączył drugi, a pod koniec akcji także trzeci. Ci ostatni jednak stanęli na początku drogi i informowali kierowców o zmianie organizacji ruchu. Kierowcy obwiniali przede wszystkim Burmistrza, który ich zdaniem niedbale wprowadził zmianę organizacji ruchu nie wstawiając jednak żółtych tablic informacyjnych. Od strony formalnej wszystko się zgadza, bo ustawodawca nie nakłada obowiązku ustawiania żółtej tablicy informacyjnej. W galerii zdjęć publikujemy zdjęcia kierowców "zapominalskich". Część z nich została ukarana mandatami, jednak większości się upiekło. Wyjątkowo nie publikujemy ich rejestracji.

fotki tutaj: http://foto2.zgorzelec.info/thumbnails.php?album=206


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 20:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Nie po raz pierwszy zdumiewa mnie beztroska i lekceważący stosunek burmistrza do, bądź co bądź, swoich wyborców. Rozwiązanie w postaci zmiany organizacji ruchu na Przedmieściu Nyskim jakie wprowadził to jedno, natomiast problem na jaki natknęli się mieszkańcy tamtych, i nie tylko, rejonów, związanych ze zmianą swoich utrwalonych wielomiesięczną jazdą po tamtej drodze przyzwyczajeń, to drugie.
Czy tak trudno było przewidzieć, że w pierwszych tygodniach po tej zmianie, wielu kierowców narazi się na mandat nie dlatego, ze świadomie złamali prawo, lecz jedynie dlatego, że jak większość z nas, kierowców, jeździ po prostu po mieście "na pamięć".
Czy koszt zakupu odpowiednich tablic ostrzegających o zmianie organizacji ruchu jest aż tak wysoki, czy po prostu żadnemu z ponad stu urzędników pracujących w UM nie wpadło do głowy takie rozwiązanie???
Rozwiązanie, dodam, które w wymierny sposób pomogłoby kierowcom w zmianie swoich przyzwyczajeń a tym samym uniknięciu mandatu i punktów karnych.

Naczelniczką Wydziału Infrastruktury, Środowiska i Spraw Mieszkaniowych jest urzędniczka o długoletnim stażu pracy w tym wydziale.
Nie sadzę, żeby nie zdołała przewidzieć takiego scenariusza rozwoju wydarzeń po wprowadzeniu zmiany zasad ruchu na Przedmieściu Nyskim. Pytanie wobec tego brzmi: dlaczego nie zamontowano tam takich tablic informacyjnych???

Postałem w tym rejonie około godziny obserwując reakcje kierowców. Byli zdumieni, kiedy zatrzymywała ich policja i karała mandatami. Złorzeczyli na władze miasta, byli wściekli na policję, choć do tych ostatnich trudno mieć pretensje, wykonywali przecież jedynie swoją pracę, wypisując mandaty kierowcom łamiącym obowiązujące przepisy.

Burmistrz powołany na to stanowisko w drodze wyborów bezpośrednich przez mieszkańców miasta, winien jest im przynajmniej minimum szacunku i troski. Brak wyobraźni co do skutków podejmowanych decyzji, w wyniku których naraża na kolizję z prawem własnych wyborców, naraża w przyszłości jego samego na utratę głosów tych z mieszkańców, którzy padli dzisiaj ofiarą nie tyle własnej lekkomyślności, co lekkomyślności i braku wyobraźni ich burmistrza.

I dlatego wciąż nie mogę wyjść ze zdumienia obserwując politykę lekceważenia i arogancji jaką prowadzi burmistrz naszego miasta wobec nas, mieszkańców. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 21:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Wszystko pięknie, fajnie tylko powiedzcie mi jedną rzecz. Mianowicie dlaczego dziś policja mogła się pofatygować na Przedmieście Nyskie i karać mandatami kierowców którzy nie przestrzegali znaków a mało kiedy mogła to zrobić w momencie kiedy kierowcy łamali przepisy nie przestrzegając prędkości?? Dlaczego nie chwalili się wtedy ile mandatów i punktów karnych rozdali??

Wielu kierowców jeździ na pamięć o czym nie jedna osoba juz tutaj wspomniała(szczególnie mieszkańcy) A z informacją nie bardzo władze miasta się postarały. Kilka dni wcześniej powinny pojawić się tablice informacyjne a nie znaki postawione kilka godzin przed wejściem życie nowej organizacji ruchu.

Panie burmistrzu plus za zrobienie czegoś minus za organizacje i bilans wychodzi na zero. Czekamy na nowe pomysły :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 21:07 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lis 2006, 15:58
Posty: 32
Ja i tak nie rozumiem, dlaczego nie zamknęli tej ulicy całkowicie. Póki co wygląda śmiesznie obstawiona niebieskimi strzałkami co kilka metrów. Jeszcze jutro obejrzę ją sobie na żywo, ale na zdjęciach wygląda to okropnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 21:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lip 2008, 18:54
Posty: 77
Lokalizacja: zgorzelec
przekorny pisze:
Nie po raz pierwszy zdumiewa mnie beztroska i lekceważący stosunek burmistrza do, bądź co bądź, swoich wyborców.

Zwłaszcza do jednego! Człowieku, czy mógłbyś wreszcie napisać coś, z czego nie będzie wylewać się żółć i jad.
Zmiany organizacyjne ruchu na tej ulicy od momentu jej oddania stanowią przedmiot forumowych dyskusji. Burmistrz wprowadził ograniczenie dające możliwość łatwego dojechania z centrum miasta i zatrzymania się na jednym z miejsc parkingowych, których w porównaniu do innych ulic w Zgorzelcu nie jest mało.
Dla przekornego, mam nieodparte wrażenie, na rogatkach Zgorzelca, powinien stać sam burmistrz z zastępcami i każdy z nich powinien trzymać żółtą tablicę. A wtedy okazłoby się, że trzymają pod złym kątem!
Może zamiast stać godzinę w jednym miejscu, dobrze byłoby zająć się jakąś pożyteczniejszą pracą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 21:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
w.konrad

Cytuj:
Zmiany organizacyjne ruchu na tej ulicy od momentu jej oddania stanowią przedmiot forumowych dyskusji. Burmistrz wprowadził ograniczenie dające możliwość łatwego dojechania z centrum miasta i zatrzymania się na jednym z miejsc parkingowych, których w porównania do innych ulic w Zgorzelcu nie jest mało.


To prawda, stanowią przedmiot forumowych dyskusji. Dlaczego więc tak wielu ludzi dzisiaj otrzymało mandat??? Otóż zapewne dlatego, że nie wszyscy czytają to forum!!! :P Pomyślałeś o takiej możliwości??? ;-)
Dlatego też powinny pojawić się w tamtym rejonie tablice ostrzegające o zmianie ruchu- pozwolę sobie powtórzyć.

Cytuj:
Dla przekornego, mam nieodparte wrażenie, na rogatkach Zgorzelca, powinien stać sam burmistrz z zastępcami i każdy z nich powinien trzymać żółtą tablicę.


Dla przekornego najistotniejszą kwestią jest to, żeby pomysły zainicjowane i wprowadzone następnie w życie przez burmistrza, jego zastępców i naczelników wydziałów, odpowiadały rzeczywistym potrzebom mieszkańców Zgorzelca. Żeby stanowiły efekt wysiłku i pracy władz miasta nakierowany wyłącznie na społecznie akceptowane rozwiązania. Jak do tej pory, trudno mi było dostrzec w pracy "armii" urzędników takich pomysłów. Ale może Ty mi w tym pomożesz??? Wymień kilka rozwiązań burmistrza, które zachwyciły Ciebie,..być może pominąłem je a dzięki Tobie i ja będę mógł się nimi zachwycić?! 8)

Cytuj:
Może zamiast stać godzinę w jednym miejscu, dobrze byłoby zająć się jakąś pożyteczniejszą pracą.


Będąc obecnym na Przedmieściu Nyskim na drugi dzień po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu i obserwując ich skutki - pracowałem. ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 22:19 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Jagna, odpowiadam na pytanie: dzisiaj rano otrzymałem kilka informacji od ludzi, którzy prawie mieli czołówkę na Przedmieściu, w zwiazku z tym wysłałem do KPP w Zgorzelcu zapytanie o rozwiązanie problemu i... na efekt nie trzeba było długo czekać, bo jak widać policja zadziałała skutecznie. Fakt... wielu kierowców zostało ukaranych, ale z drugiej strony to może pomóc w uniknięciu wypadków. Jeżeli na dzien dobry jest karanie mandatami to nie będzie później jazdy pod prąd na zasadzie "bo nigdy nie stoją".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 22:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lip 2008, 18:54
Posty: 77
Lokalizacja: zgorzelec
przekorny pisze:

Będąc obecnym na Przedmieściu Nyskim na drugi dzień po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu i obserwując ich skutki - pracowałem. ;-)


Zatem, za swoją złośliwość przepraszam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 23:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
Ten tego... Znakolandia :smt044

A kiedy będą ogródki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2008, 0:01 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Ja i tak nie rozumiem, dlaczego nie zamknęli tej ulicy całkowicie.
JA RÓWNIEŻ :grin:
nie rozumiem też nagłego wzrostu aktywności Policji w dniu wczorajszym, czyżby korzystali z okazji i poprawiali statystykę?, bo nie wierzę w aż tak dużą moc sprawczą Admina ]:->
Przecież dotychczas także nagminnie łamane były na Przedmieściu przepisy bez widocznej interwencji :roll:
a na to już nikt nie zwraca uwagi :cry: :
http://pocztowki.hostings.pl/bombas3/PN/IMG_3151.jpg
http://pocztowki.hostings.pl/bombas3/PN/IMG_3152.jpg
http://pocztowki.hostings.pl/bombas3/PN/IMG_3153.jpg
pewnie dopiero Jakuby coś tu może zmienią :|
tak myślę, jakby parę groszy dali bezrobotnym mieszkańcom Przedmieścia, to by wyręczyli oni zapracowane służby porządkowe i efekt byłby całkiem inny
a przecież Przedmieście miało być wizytówką Zgorzelca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2008, 6:34 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Nie miałem ze soba aparatu ale wczoraj miałem okazje zobaczyc to co zostało po wielkiej akcji zagospodarowania terenów naprzeciwko kościoła i stacji paliw Shela. Wielki szum w trakcie prac otwarcie z pompą a dzisiaj brud i zarośnięte kostkowane chodnki po których nikt nie chodzi.
A mieszkańcy tak aktywni w zwalczaniu stacji paliw tutaj jakos aktywnością nie grzeszą.
Czekamy wszyscy na działanie urzedników a sami jesteśmy pase.
Brak tablic o planowanej zmianie organizacji nie zwalnia od myślenia. Swoja droga to pierwszy z przybyłych radiowozów powinien ostrzegać i pouczać kierowców a ostatni dopiero karać .
Wygląda tak jakby po wykonaniu normowanej ilości mandatów zrezygnowano z dalszej mordęgi i wyznaczono patrol do prewencji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2008, 7:47 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
bog180 pisze:
Brak tablic o planowanej zmianie organizacji nie zwalnia od myślenia


Tak , masz rację - ale brak tych tablic źle jednak znaczy o osobach odpowiedzialnych za to. I nieważne , że przepisy tego nie wymagają. Gdyby to była krzyżówka w newralgicznym miejscu miasta bez tych tablic byłaby katastrofa.

bog180 pisze:
Swoja droga to pierwszy z przybyłych radiowozów powinien ostrzegać i pouczać kierowców a ostatni dopiero karać .
Wygląda tak jakby po wykonaniu normowanej ilości mandatów zrezygnowano z dalszej mordęgi i wyznaczono patrol do prewencji.


No właśnie !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2008, 8:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 kwie 2008, 12:49
Posty: 11
Lokalizacja: Zgorzelec
Opublikowane zdjecia obrazuja wyglad naszego calego miasta . Osiedle Zachod to tez nasze miasto i jest jeden gosapodarz ,ktorego my wybralismy. Niestety tak brudnego osiedla jeszcze nie bylo i calego miasta rowniez.Przeciez Zgorzelec to wizytowka naszej Polski . Kazdy turysta po przejsciu przez mosty zderza sie z balaganem brudem i zaniedbaniem miasta. Sprzata sie niektore tereny miasta okazjonalnie. Przy okazji jakis zdarzen np. Przedmiescie Nyskie i Jakuby. A jezeli chodzi o zmiane ruchu na ul.Daszynskiego - to wiekszosc kierowcow jezdzi niestety na pamiec.Nie patrzy na znaki dorgowe . O zmianie ruchu informowal nas dziennik info Zgorzelec ,prasa lokalna .Zgadzam sie z opinia ,iz w pierwwszym dniu zmiany ruchu mozna bylo zwrocic uwage kierujacym pojazdami , a nie od razu karac. Nie mniej sama slyszalam rozmowe ,bylo to w niedziele 20.07.br przy studzience - krzyzowka ul.Struga i Daszynskiego, miedzy funkcjonariuszem policji , a straznikiem miejskiem o zlym oznakowaniu ulicu Daszynskiego od strony Nowomiejskiej. Chodzilo o znajdujacy tam sie znak zakazu. Jak widac nie tylko kierowcy popelniaja bledy.Doswiadczeni pracownicy Pana burmistrza odpowiedzilni za wlasciwe oznakowanie miasta rowniez.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2008, 8:40 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
zarośnięte kostkowane chodnki

a gdzie jest ten Shell?
zarastająca kostka chodnikowa dowodzi, że wyłożenie nią jakiejś powierzchni, to nie koniec roboty. Tam gdzie ludzie chodzą, nic nie rośnie, natomiast tam gdzie nie - wyrastają dorodne okazy flory. Nikt w mieście nie wpadł jeszcze na pomysł /a może wpadł, tylko najpierw musi przystrzyc trawniki a nie ma wystarczającej ilości kosiarek, albo źle zaplanował pracownikom urlopy :D / wypalania chwastów za pomocą przenośnej butli i płomienia: skutek jest murowany i długotrwały. Wykładanie kostką przypomina mi AKCJĘ wyasfaltowania parku miejskiego za komuny, żeby nie musieć nic robić, analogia jak się patrzy :P a efekty widać na spacerze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2008, 8:54 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Jagna pisze:
dlaczego dziś policja mogła się pofatygować na Przedmieście Nyskie i karać mandatami kierowców którzy nie przestrzegali znaków a mało kiedy mogła to zrobić w momencie kiedy kierowcy łamali przepisy nie przestrzegając prędkości??

Ponieważ Komenda Powiatowa Policji podlega staroście a nie burmistrzowi. Dotychczas starosta nie miał w interesie aby burmistrz miał dobre notowania wśród mieszkańców. Dlatego nie starał się wpłynąć na komendanta policji aby ten skierował policjantów na przedmieście nyskie.
Nie wiem czy to niepweność co do rozkładu sił politycznych w powiecie, czy może wakacyjny luz sprawił, że pan komendant zaczął czytać forum (pozdrawiam :grin: ) i reagować na nasze posty. Mam nadzieję, że nie zabraknie czasu na czytanie i determinacji w reagowaniu na zgłaszane nieprawidłowości w mieście.

[ Dodano: Wto Lip 22, 2008 10:16 am ]
przekorny pisze:
Nie po raz pierwszy zdumiewa mnie beztroska i lekceważący stosunek burmistrza do, bądź co bądź, swoich wyborców

Nie po raz pierwszy zdumiewa mnie beztroska i lekceważący stosunek przekornego do ludzi łamiących przepisy. Bronisz jeżdzących "na pamięć" pisząc o zmianie organizacji ruchu ale karcisz tych samych kierowców jadących ul. Daszyńskiego "na pamięć" i nie zwalniają do wymaganego 20km/h na przedmieściu nyskim. Zastanów się o co Ci właściwie chodzi. Zasłaniajać się troską o mieszkańców zrzucasz całą winę na burmistrza zapominając jaka była idea wprowadzenia tych zmian. Owszem można było to inaczej zorganizować ale czy burmistrz ma być odpowiedzialny za to, że kierowcy nie jeżdzą zgodnie z przepisami?
aleksander pisze:
Jeżeli na dzien dobry jest karanie mandatami to nie będzie później jazdy pod prąd na zasadzie "bo nigdy nie stoją".

"Filozofia trepa" :smt075
Alek postaw tam kamerkę i odpłatnie informuj czy stoją czy nie stoją ;)
Policja mogła pouczać ale po co? Przecież im się to nie opłaca. Oni dalej myślą w kategoriach "pała i wąskie drzwi" a więc karać, karać, karać. Poza tym:
"Łatwa kasa" bo dużo samochodów zatrzymanych w krótkim czasie,
Spełnienie oczekiwań mieszkańców miasta,
Tworzenie wśród lokalnej społeczności pozytywnego wizerunku policji... czyli same plusy dla policji :-?

[ Dodano: Wto Lip 22, 2008 10:31 am ]
ada__ pisze:
Ja i tak nie rozumiem, dlaczego nie zamknęli tej ulicy całkowicie.

Ponieważ trudno aby cały ruch puścić ulicami Struga i Żeromskiego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..