Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 11:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Piotrusiu wynająłeś jakiegoś średnio inteligentnego do przytłumienia mojego niezadowolenia?? Daj mu pstryczka w ucho, wytłumacz, że nie tacy jak on nie dali rady i wyślij lepiej po zapałki do sklepu na rogu - bardziej się przyda niż wyklikując tego rodzaju bzdury... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 11:59 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
ejtam ejtam.... chylę czoło przed dowcipem i konceptem Pana przekornego :P jednak jak wspomniałem wcześniej nie należę do "bandy" Piotra :lol: Jestem jednoosobową i społeczną inicjatywą, niezgadzającą sie z utyskiwaniem innych współobywateli na wszystko co nas otacza. Chciałem wyrazić po prostu swoją opinię. Chyba mogę? Czy jest to tylko zarezerwowane dla "miszczów" debat tego forum? pozdrawiam :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 12:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
fisban, no dobra,... masz więc okazję wyklikać coś sensownego. Skoro, jak wspomniałeś, moja "krytyka" (choć wolałbym określenie "ocena") tego kulturalnego wydarzenia nie jest konstruktywna - daj mi przykład jak powinna ona wyglądać, żeby zasłużyć sobie na to miano??? :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 12:04 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Cezary - dyskutowanie z Tobą mija się z celem. Przy okazji rozmów jakubowych usłyszałem, od naszego wspólnego znajomego, że wkurza go, tracę czas na takie jałowe dyskusje (pozdrawia wszystkich szwagrów :) ) Oczywiście ja uważałem inaczej, że należy dyskutować, bronić racji, swojego punktu widzenia itd. Teraz widzę,że jednak to on miał rację a nie ja. I tyle w tym temacie, zbieraj siły na następne Jakuby bo te już przeszły do historii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 12:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Piotrze - ja z kolei słyszałem od naszych wspólnych znajomych sporo słów krytycznych wobec tegorocznych "Jakubów". Ponieważ jednak są oni bardzo delikatni, wolą więc milczeć, zamiast sprawiać Ci przykrość. Ciężar tego "okropieństwa" wziąłem więc na siebie i efekty tego widzisz sam...

PiotrArcimowicz pisze:
Oczywiście ja uważałem inaczej, że należy dyskutować, bronić racji, swojego punktu widzenia itd.


Ja wciąż tak uważam,... ;-)
Trudno jednak bronić czegoś, co jest trudne do obrony... Lepiej więc udać "zblazowanego i zapracowanego" i zamknąć dyskusję pod pierwszym lepszym pretekstem...
Mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazję przypomnieć Ci Twoje stanowisko wobec dyskusji...
;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 12:46 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Zapamiętuj, przypominaj, wyciągaj i rób co chcesz. Tajemniczy znajomi, tajemnicze rozmowy, tajemnicze opinie tych którym się nie podobało mogę jedynie przeciwstawiać równie tajemniczym rozmowom i opiniom tych którym się podobało. Jaki jest sens takiej dyskusji ? Pokazałem Ci materiały video, pokazuje Ci fakty a Ty sięgasz po argumenty typu "bo mi się tak wydaje i jak tak uważam". Ja uważam, ze wielka piramida w Gizie to tylko sterta kamieni, bo tak słyszałem od jednego znajomego, który twierdził, że był... Widzisz tylko to co chcesz zobaczyć jak to jest w przypadku obozu rycerskiego, na który jak twierdzisz przez trzy dni obecności nie udało Ci się trafić. W tej sytuacji dyskutujesz o czymś czego po prostu nie widziałeś, bo Ci się nie chciało albo nie pasuje do stawianych przez Ciebie tez...

Ps. A czasu przeszłego w słowie "uważałem" użyłem rozmyślnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 12:51 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Panie przekorny miło mi, że zwrócił Pan uwagę na moje wypociny, które pozwoliłem sobie zamieścić na tym szanownym forum. Nie wiem jak to powiedzieć ale....... przyznaję Panu rację. Moi znajomi też krytykowali tegoroczne Jakuby. A bo nie widzieli pokazu walk rycerskich, żednego wystąpienia teatralnego, jedzenie i napoje były drogie i nawet pogoda nie dopisała. Bulwar grecki taki długi i trzeba się nałazić, jednak po niemieckiej stronie jest wiele atrakcji..... Na pytanie czy pobrali sobie program, który u nas był za darmo a po niemieckiej stronie kosztował trochę, udzielali negatywnej odpowiedzi. Jeden argument był taki, aby miasto, obowiązkowo donosiło go pod drzwi mieszkańców.... Nie dziwię się, że niektórzy nie zauważali pewnych atrakcji, bo może nie było ich w odpowiednim czasie i miejscu..... Na temat wystroju i wyglądów Jakubów ..... wcześniej pisałem o wystawcach a co z mieszkańcami?? I tu biję się w pierś, że znowu masz rację Panie przekorny. Mieszkańcy Zgorzelca powini dostać to co najlepsze. Pewnie!!! A co ty drogi Panie przekorny zrobiłeś dla Jakubów. Przebrałeś się w strój z epoki? Jesli tak to prosze o jakąś fotkę :P a co zrobili Nasi kochani mieszkańcy? Przebrali się tak jak ludzie po stronie niemieckiej? Nie, nic takiego nie było. A na koniec Panie przekorny, wg mnie prawdziwa krytyka to taka , która w jakiś sposób zmusza krytykowanego do poprawienia jego działań pod wpływem argumentów a nie utyskiwań. Argumenty te muszą być realne, do zrealizowania i dostosowane do rzeczywistości. Oczywiściwe można snuć śmiałe plany ale ci którzy to robią to marzyciele, a ci którzy cały czas utyskują nie podając realnych argumentów to.... (tu należy wstawić wulgarne określenie przekornego, ale przecież to nie zinfo nie :P ) Piotr niestety ma racje i (powtarzam nie jestem w jego "bandzie"). Z Panem nie ma co dyskutować. Jesteś Pan zamknięty na argumenty innych i dyskusja z Panem niestety jest bezowocna...... Ale nie powiem, czasem w Pana wypowiedziach można znaleźć jakieś fajne kwiatki jednak cały Pana ogródek wypowiedzi jest zarośniety chwastami.....
Nic to, musi być ktoś kto wprowadza koloryt na forum. Pozdrawiam raz jeszcze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 12:58 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 paź 2007, 19:22
Posty: 49
Lokalizacja: Zgorzelec
Panie Przekorny - czepianie się organizatorów za przerwę w dostawie prądu to moim zdaniem cios poniżej pasa. Nie mam pojęcia gdzie mieszkasz, ale w sobotę awaria prądu była dość dużych rozmiarów. Prądu nie było na ulicach Lubańskiej, ks.Kozaka, Norwida, Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza, Struga, Wrocławskiej, Prusa i kilku innych. Czy za to też odpowiada organizator Jakubów? Może (idąc Twoim tokiem myślenia) powinni się do niego zgłosić Lidl, Stacja paliw BP czy Biedronka z Iwaszkiewicza i poprosić o zadośćuczynienie stratom? Awaria to awaria....
Co do samych Jakubów to mam podobne zdanie do Przekornego - obóz rycerski przy Struga nie zapewniał miejsca do prezentacji ich możliwości - na walki na poldery niewielu chciało się iść, mała scena ustawiona w fatalnym miejscu - a szkoda, bo na niej przynajmniej coś się działo, koncert gongów Wojtka Pokrzewińskiego - rewelacja, tylko znowu miejsce do niczego, co do dużej sceny to dla mnie porażka - pusta do 18 - 19, lubię Freski - ale to raczej nie jest repertuar na tego typu imprezę, teatr z inscenizacją legendy mieli możliwość obejrzeć (według mnie ) tylko nieliczni i ci wysocy - max dwa rzędy dookoła miejsca wystawiania.
Ogólnie znowu ludzi na imprezę przyciągnęły grille, pajdy ze smalcem i piwo. No i po raz kolejny - brak ławek i polowanie na miejsce, żeby na moment przysiąść.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 13:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Piotrze, to nie ja pierwszy sięgnąłem po "tajemniczych nieznajomych", lecz Ty:

PiotrArcimowicz pisze:
Przy okazji rozmów jakubowych usłyszałem, od naszego wspólnego znajomego,


... więc nie wiń mnie, że posłużyłem się podobnym argumentem... :-?

Pokazałeś materiały wideo i zgodziłem się co do tego, że brać rycerska musiała mi umknąć... "Fortecę" zbitą z desek widziałem - nie widziałem natomiast w jej pobliżu zastępu rycerzy (raz udało mi się "namierzyć" tam Zubka, ale chyba nie jego obaj mamy na myśli?? ;) ). Może poszli akurat na jakąś wyprawę z której zamierzali przywlec wzięte w niewolę białogłowy, może skoczyli na hamburgera do MacDonalds'a, nie wiem...

Jeśli złoszczą Cię moje pozostałe uwagi dot. "Jakubów" to po prostu nie odpisuj - tutaj jest forum dyskusyjne, a nie miejsce, w którym podkreśla się fakt niechęci do wymiany poglądów...

PiotrArcimowicz pisze:
A czasu przeszłego w słowie "uważałem" użyłem rozmyślnie.


Domyślam się, że nie zrobiłeś tego przypadkowo i domyślam się powodów Twojej obecnej niechęci do dyskusji... ;-)

fisban pisze:
A na koniec Panie przekorny, wg mnie prawdziwa krytyka to taka , która w jakiś sposób zmusza krytykowanego do poprawienia jego działań pod wpływem argumentów a nie utyskiwań. Argumenty te muszą być realne, do zrealizowania i dostosowane do rzeczywistości.


Jeśli rzeczywiście nie dostrzegłeś w moich wypowiedziach argumentów na poparcie tej czy innej tezy to proponuję wrócić do moich wcześniejszych wpisów i powolutku, ze zrozumieniem przeczytać je jeszcze raz... :smt058

Ps. 1. Na forum obowiązuje zakaz używania form "Pan", Pani"...

Ps. 2 Medea, od firm które byłaś łaskawa wymienić organizatorzy "Jakubów" nie pobierali wysokich opłat w zamian za możliwość handlu w trakcie trwania festynu - zobowiązując się w zamian do dostawy niezbędnej im do prowadzenia działalności energii...
Organizatorzy powinni więc udzielić im niewielkiej bonifikaty a jeśli uznaliby, że ponieśli straty w związku z niespodziewaną przerwą w dostawach prądu - niech zwrócą się o odszkodowanie do firm energetycznych. Zamiast tego wzruszyli ramionami powołując się na czynniki "wyższe" i poszli sobie na kawkę...


Ostatnio zmieniony 01 wrz 2011, 13:23 przez przekorny, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 13:28 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Panie przekorny :P wiem, wiem ale jakoś tak mi lepiej pisać...... wiesz jestem starej daty....... Nie znajduję jakichkolwiek, przygniatających argumentów, włącznie z Twoimi propozycjami i oczekiwaniami. Nie ma tam nic co ty byś zrobił na miejscu organizatora. Możemy ogłosić konkurs na tym forum w jaki sposób powinny wyglądać następne Jakuby. Użyj konkretów. Jak miejsce małej sceny ci się nie podoba to powiedz gdzie powinna być. Piotrek da ci kontrargunent dlaczego tak lub nie i wtedy wywiązuje się dyskusja. Nie można rzucać tylko oczekiwań nie przedstawiając kontrpropozycji. Bo wtedy pomyślę, że zajmujesz sie polityką ... :P przez małe "p" :smt084 a zresztą...... co ci będę mówił sam wiesz jak jest w dyskusjach ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 14:04 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
... więc nie wiń mnie, że posłużyłem się podobnym argumentem... :-?


Tracisz czujność :) Pozdrowiłem osobę która mi to powiedziała :)


przekorny pisze:
Zamiast tego wzruszyli ramionami powołując się na czynniki "wyższe" i poszli sobie na kawkę...


Czego nie rozumiesz w zdaniu - osobiście poinformowałem wystawców o awarii, jej przyczynach i czasie jej usunięcia ? Wszyscy to zrozumieli - oprócz Ciebie bo Ty wolisz dalej opisywać swoje "widzimisie" niż rzeczywistość.

Czy za to, ze w nie zarobili w sobotę tyle ile się spodziewali bo lało przez kilka godzin (i z tego tytułu "ponieśli straty" o wiele większe niż z powodu 1,5 h przerwy w dostawie prądu) - też odpowiadam jako jeden z organizatorów ? Do kogo mam mieć pretensje ? Do pana Boga ? Do sądu za złą pogodę wezwać archanioła Gabriela ? Czy może organizatorzy powinni wynająć jeden lub dwa samoloty od Rosjan i oczyścić niebo jak w Dzień Zwycięstwa ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 14:36 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
PiotrArcimowicz pisze:
Czy może organizatorzy powinni wynająć jeden lub dwa samoloty od Rosjan i oczyścić niebo jak w Dzień Zwycięstwa ?


Dobrze kombinujesz...
Skoro mgłę potrafili zrobić to i chmury rozgonią 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 16:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
fisban pisze:
Nie znajduję jakichkolwiek, przygniatających argumentów, włącznie z Twoimi propozycjami i oczekiwaniami. Nie ma tam nic co ty byś zrobił na miejscu organizatora. Możemy ogłosić konkurs na tym forum w jaki sposób powinny wyglądać następne Jakuby. Użyj konkretów. Jak miejsce małej sceny ci się nie podoba to powiedz gdzie powinna być.


fisban, usilnie prosiłem, żebyś ponownie przeczytał moje posty, tym razem ze zrozumieniem... :( Domyślam się kto się ukrywa za tym nowym nickiem, więc z czystej sympatii podam jeden z przykładów... i jeśli to co napisałem, nie jest konkretną propozycją, to nie wiem co mogłoby nią być:

Cytuj:
Mała scena z Grzesiem Żakiem - kto wpadł na pomysł żeby ustawić ją w miejscu, gdzie była ustawiona??? Powołując się na Twoje wcześniejsze wyliczenia natężenia ruchu,... nie sposób było przecież przystanąć i wysłuchać przygotowanego przez niego programu... Każdy przystający stawał się automatycznie zawalidrogą powodującą zator w ruchu i jako taki narażony był na gniewne pomruki. Sam przystawałem w tym miejscu kilkukrotnie i wiem co mówię (piszę). :P
Czy nie lepiej było ustawić ją w miejscu vis a vis wylotu z Nowomiejskiej (w miejscu gdzie teraz sterczały krzywo poustawiane, szpetne Toi-Toiki), gdzie jest nieco więcej miejsca? Stała tam kiedyś duża scena i dobrze było, moim skromnym zdaniem...


Pozdrawiam kolegę kierownika... ;-)

A teraz...

PiotrArcimowicz pisze:
osobiście poinformowałem wystawców o awarii, jej przyczynach i czasie jej usunięcia


Przepraszam najmocniej, powinienem napisać:
"Zamiast tego Piotr udał się osobiście do handlowców, zakomunikował im to co i tak sami zdołali zaobserwować (czyli fakt, że nie ma prądu) i określił przybliżona godz. powrotu energii do ich stoisk. Powołując się na siły "wyższe" uznał sprawę za załatwioną, wzruszył ramionami i poszedł sobie na kawkę".
Teraz lepiej...? ;)

PiotrArcimowicz pisze:
Czy za to, ze w nie zarobili w sobotę tyle ile się spodziewali bo lało przez kilka godzin (i z tego tytułu "ponieśli straty" o wiele większe niż z powodu 1,5 h przerwy w dostawie prądu) - też odpowiadam jako jeden z organizatorów ?


Jeśli w umowie zawartej z handlowcami zagwarantowałeś dobrą pogodę - odpowiadasz w całej rozciągłości... 8)

Jeśli jednak zagwarantowałeś w umowie (również ustnej) jedynie dostawę energii elektrycznej i z jakiś przyczyn handlowcy jej nie otrzymali - odpowiadasz za straty jakie ponieśli w wyniku jej braku.
Swoich strat jako organizator możesz sobie natomiast dochodzić w firmie energetycznej...

Piotrze, to Ty jako organizator nie dotrzymałeś zawartych w umowie zapisów! Dostawa prądu do stoisk była jednym z punktów (jak mniemam) umowy po zawarciu której handlowcy wpłacili określona kwotę pieniędzy. Zapłacili tym samym za wszystko co było gwarantowane im przez drugą stronę, czyli przez Was, organizatorów!!!
Powoływanie się na czynniki "wyższe" może być oczywiście jakimś tam usprawiedliwieniem, mogącym stanowiących jeden z elementów przeprosin za nieprzewidzianą niedogodność. Kolejnym zaś elementem (tym razem obowiązkowym), powinna być propozycja bonifikaty w takiej czy innej wysokości...


Ostatnio zmieniony 01 wrz 2011, 16:21 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 16:45 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:

Piotrze, to Ty jako organizator nie dotrzymałeś zawartych w umowie zapisów! Dostawa prądu do stoisk była jednym z punktów (jak mniemam) umowy po zawarciu której handlowcy wpłacili określona kwotę pieniędzy. Zapłacili tym samym za wszystko co było gwarantowane im przez drugą stronę, czyli przez Was, organizatorów!!!
Powoływanie się na czynniki "wyższe" może być oczywiście jakimś tam usprawiedliwieniem, mogącym stanowiących jeden z elementów przeprosin za nieprzewidzianą niedogodność. Kolejnym zaś elementem (tym razem obowiązkowym), powinna być propozycja bonifikaty w takiej czy innej wysokości...


No cóż... głową w mur tutaj walę. Jak policzysz te straty to daj znać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2011, 17:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
PiotrArcimowicz pisze:
głową w mur tutaj walę.


To raczej odwrotnie - to ja napotkałem mur,... samorządowego uporu i (chyba troszkę udawanego) niezrozumienia .

PiotrArcimowicz pisze:
Jak policzysz te straty to daj znać.


Wyślij tego rodzaju zapytanie do poszkodowanych handlowców i niech oni je określą. Masz przecież ich namiary (adresy/maile) w umowach, prawda?? :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..