Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 16:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11 gru 2005, 19:29 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 gru 2005, 19:14
Posty: 6
:wink: mam propozycję na nazwę osiedla przy ul. E.Orzeszkowej ,, Zasrane" niedość że właścicielom brak czasu na wyjście z psem poza osiedle i muszą one załatwiać się pod oknami sąsiadów to jeszcze teraz gdy są plany aby otworzyć tu psiesgo fryzjera. to dopiero będzie pole do popisu dla odkurzacza. miło jest popatrzeć gdy wiosną dzieci wychodzą na trawę rozkładając koc na świeżą kupke.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2005, 19:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
:?: czy to ta ulica, przy której mieszka nasz Burmistrz :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 gru 2005, 22:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
http://www.jajex.com/pokaz.php?sort=f&obr=6


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Psie kupki
Post: 14 gru 2005, 21:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 paź 2005, 19:04
Posty: 4
Czytam, czytam, i im więcej czytam postów w tym temacie, tym więcej mnie to wkurza! Większość z Was pewnie nie ma psa i nie macie pojęcia, jak wiele tracicie! Nie ma znaczenia metraz mieszkania, znaczenie ma miłość do zwierząt!

A juz o tych kupach, to naprawdę, szkoda gadać. Od lat mam psy, od lat z nimi chodze na spacery, od lat sprzątam, jak im się zdarzy walnąć nie tam, gdzie trzeba i od lat nie zauważyłam, zeby jakikolwiek CZŁOWIEK sprzątnął swoją kupę, np nad Nysą!!! (ale nie tylko tam, niestety). Człowiek w psiej kupie sie nie wytarza, a pies w takie "ludzkiej" niestety tak.
Kto nie wierzy, niech sie przejdzie!! Na spacer oczywiście i nad Nyse na przykład!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2005, 7:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 16 lis 2012, 14:37 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2005, 23:51 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2005, 20:49
Posty: 257
Lokalizacja: stąd
Trzymanie dużego psa w małym mieszkaniu to nie dowód miłości do zwierząt, tylko dowód na głupotę i egoizm właścicieli. Pół biedy, jesli pan wynagradza mu to np codziennym dwugodzinnym spacerem.
Miałem swego czasu ponad 60 kilogramowego wielkiego białego psa. Był w typie owczarka podhalańskiego skrzyżowanego z kaukazem. Wielkie bydlę. Miałem go tylko dlatego, że niedaleko mojego domu jest spory zagajnik gdzie z psem mogłem wychodzić na co najmniej trzy 45 minutowe spacery. Tam spokojnie mógł się załatwić bez strachu, że dzieci w coś wdepna albo wezmą do zabawy. A jesli miałem fantazję to brałem psa do samochodu i jechaliśmy gdzieś dalej na łąki.
Niestety ostatnio coraz częściej obserwuję, że właściciele duzych psów zakładają swoim pupilom kagańce i wypuszczają je z domu. Niech sobie piesek pobiega. Lata taki wielki bokser w kagańcu po ulicy, wali gdzie go najdzie ochota. Inne psy go gonią, bo nie może się nawet obronić przez ten kaganiec. I co mozna powiedzieć o jego właścicielach?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lut 2006, 20:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 kwie 2006, 22:06 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Uwaga sensacja !!!

29 kwietnia 2005r. napisaliśmy:
Cytuj:
Po kupie do psa

Urząd Miasta wypowiada wojnę kupom. Pierwszym elementem "gównianej" wojny jest specjalistyczny odkurzacz do sprzątania psich odchodów. Kosztował prawie 10 tysięcy złotych. Zapaskudzone chodniki to problem nie tylko Zgorzelca. W Berlinie postanowiono ścigać "zanieczyszczaczy" korzystając z badań DNA.


20 października 2005r. napisaliśmy:
Cytuj:
Niekonswkwencja, czy niegospodarność ?

W 29 kwietnia br. pisaliśmy: "Urząd Miasta wypowiada wojnę kupom. Pierwszym elementem "gównianej" wojny jest specjalistyczny odkurzacz do sprzątania psich odchodów. Kosztował prawie 10 tysięcy złotych."
Wiele osób bardzo trafnie zauważyło, że do tej pory ani razu nikt nie widział owego odkurzacza w akcji. Czy był to zasadny zakup ? Temat juz był już wielokrotnie poruszany na forum, jednak z uwagi na bezsilność dyskutantów umarł śmiercią naturalną. Zapewne sprawy by nie było, gdyby nie to, że przed maszym biurem pojawiła się wielka kupa, która nie zmieniła swojego miejsca już od 2 dni. Przypominamy, że nasza siedziba znajduje się naprzeciwko Urzędu Miasta, który sobą, swoim najbliższym otoczeniem i nie tylko jest wizytówką naszego miasta. Nasz przypadek jest tylko kroplą w morzu, ale mimo to odkurzacza na chodnikach jak nie było tak nie ma. Być może będziemy mieli jako atrakcję turystyczną "Legendę o odkurzaczu do psich odchodów".


7 kwietnia br. napisaliśmy:
Cytuj:
Odkurzacz w akcji !

Dzięki uprzejmości Rzecznika UM w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zdjęcie, na którym pracownik MPGK wykorzystuje... ...odkurzacz do sprzątania psich odchodów. Tak, to nieprawdopodobne zdarzenie wymaga opisania, bo jak dotąd jest to pierwszy namacalny dowód, że odkurzacz to nie legenda i przede wszystkim, że jest wykorzystywany. Na razie z odchodów czyszczona była trawa, którą w dniu 19 sierpnia ubiegłego roku "na zlecenie Burmistrza Mirosława Fiedorowicza pracownicy MPGK ułożyli wokół drzewek rosnących przy ulicy Domańskiego.", ale być może prace poszerzą się o inne rejony Zgorzelca. W końcu 29 kwietnia br. odkurzacz skończy roczek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 kwie 2006, 22:17 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Sprzęt rewelacyjny. W ile wyciąga setkę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2006, 20:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 sty 2006, 22:57
Posty: 40
Lokalizacja: Zgorzelec
Eee nie jest tak zle.Proponuje dokupiæ skuterka za drugie 10 ty¶. i stworzyæ "POGOTOWIE GÓWNIANE" na telefon oczywi¶cie :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2006, 23:28 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
ouuu shit :x


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2006, 16:10 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
A walczącym z psami sugerowałbym o kotach NIE zapominać.
By było sprawiedliwie.
(Dla wyjaśnienia,oczywiście(!) MAM psa w domu.)

Sądzę, ze temat sam by sie rozwiązał, gdyby na właścicieli kotów,psów nałozyć wysoką opłatę "czystościową".
Jak wysoką? Jakiś procent zarobków(?)
Władze Miasta byłyby odpowiedzialne za czystość miasta -pod "tym" względem.
Ale RYGORYSTYCZNIE by śledziły, u kogo pojawił sie "zwierzątek", i nakładałyby opłatę.
Skutecznie -nakładałoby by, i ściagało, a nie jak jest teraz- jest niby podatek, ale płaci go pewnie tylko z 5% posiadaczy(?)
Straż Miejska( nareszcie się by do czegoś przydała...) widząc pańcię, pańcia z pieskiem/psem - pytałoby obywatela:
"Obywatelu -prosze pokazać kwit opłaty"
Reaktywować instutucję rakarza.
Przeznaczyć odpowiednia pulę pieniędzy na schroniska dla psów/kotów.
Po dwu-pieciu latach populacja piesków/kotków spadłaby do _akceptowalnego_ poziomu.
Ludzie chcieliby być tacy szlachetni, ludzccy, nieba zwierzatkom przychylić.....
Ale takim swym działaniem, tym zwierzętom czynia wiecej złego- niz dobrego.
Potem takie niechciane/odrzucone zwierzaczysko -co ma robić -wałęsa się bezpańskie po mieście, żyjac ze smietników.....


Wtedy by sie okazało, jak wielu jest prawdziwych miłosników zwierzat, i do jak duzych wyrzeczeń dla nich są skłonni. Pańcie w blokach przestałyby rozpleniać stada kotów, jako srodek odszczurzajacy piwnice!
Na to sa środki odpowiednie, i czystość w piwnicach(!), a nie koty!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2006, 17:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sty 2006, 11:44
Posty: 1099
Lokalizacja: Wrocław
Tak bardzo wszyscy narzekaja na psie kupki,wszyscy sa przeciwni,a ilu z Was ma psa? ilu z Was wyprowadza go wlasnie na zwykly miejski trawnik? I ostatnie chyba najwazniejsze .. ilu z tych wlascieli za kazdym razem,a moze chociaz raz posprzatal po swoim pupilu?:twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2006, 17:27 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
madzia_zgc pisze:
Tak bardzo wszyscy narzekaja na psie kupki,wszyscy sa przeciwni,a ilu z Was ma psa? ilu z Was wyprowadza go wlasnie na zwykly miejski trawnik? I ostatnie chyba najwazniejsze .. ilu z tych wlascieli za kazdym razem,a moze chociaz raz posprzatal po swoim pupilu?:twisted:


Ja "narzekam" konstruktywnie ;)
To z mojego( co powyżej):
Cytuj:
(Dla wyjaśnienia,oczywiście(!) MAM psa w domu.)


Wiem więc raczej, o jakim problemie mówię.
I NIE jestem przeciwny obecności psów/kotów w naszym sąsiedzctwie..
Jestem BARDZO za!
Ale pod warunkami.

TAk, zdarzyło się sprzatnąć ze dwa-tzry razy, jak mój (wtedy jeszcze szczeniak) "narżnął" na chodniku.
Bo MOJA to była wina, ze wiedząc o tym, iż to zszceniak,
nie dałem mu w odpowiednim miejscu i czasie załatwic (jego) potrzeb fizjologicznych.
Pies to nie maszynka do "robienia" (dosłownie) kupek.
Załatwia się okresloną ilość razy dziennie. I mozna psa NAUCZYĆ,
BY ROBIŁ TO NIE TAM, GDZIE "POPADNIE"a tam, gdzie wolno..
:)
[/quote]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2006, 18:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sty 2006, 11:44
Posty: 1099
Lokalizacja: Wrocław
z_drw pisze:
I mozna psa NAUCZYĆ,
BY ROBIŁ TO NIE TAM, GDZIE "POPADNIE"a tam, gdzie wolno..
:)



Własnie, mozna czworonoga tego nauczyc... moja suczka nigdy nie "narobi" tam gdzie nie ma trawki :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..