Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 22:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27 cze 2008, 20:30 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Napisałem do burmistrza. Dziś dostałem odpowiedź i pomyślałem, że się nią podzielę, bo pewnie nie tylko ja miewam problemy z zaparkowaniem. W mailu do władzy pytałem o pomysł na miejskie parkingi.

Treść odpowiedzi:

Odpowiadając na Pana zapytanie przesłane pocztą elektroniczną w sprawie miejsc parkingowych, szczególnie w centrum miasta, uprzejmie wyjaśniam co następuje:

- wszędzie tam gdzie było to możliwe, w ciągu dróg zaliczonych do kategorii gminne, w centrum miasta, zostały wyznaczone miejsca postojowe dla pojazdów. Istnieje jeszcze możliwość przebudowy chodnika na ul. Dąbrowskiego (po stronie hotelu) w celu utworzenia parkingu, a także na ul. Staszica w dolnym jej odcinku po stronie parku. Hotel „Pod Orłem” zadeklarował przebudowę chodnika na ul. Dąbrowskiego na koszt własny, natomiast zadanie inwestycyjne w zakresie budowy miejsc postojowych na ul. Staszica będzie ujęte w projekcie budżetu miasta Zgorzelec na rok 2009. Burmistrz Miasta Zgorzelec również zabiega o przejęcie dróg zaliczonych obecnie do kategorii wojewódzkie (Piłsudskiego, Daszyńskiego, Boh. Getta i Armii Krajowej) w sieć dróg gminnych. Po przejęciu dróg będzie możliwe wyznaczenie miejsc postojowych w tych pasach ruchu drogowego gdzie parametry techniczne pozwalają na pozostawienie chodnika na minimalnej szerokości 1,5 m. Prace inwestycyjne zostaną rozłożone w czasie i będą prowadzone etapami,

- inną możliwością jest wprowadzenie w centrum miasta strefy płatnego parkowania. Ta czynność wymaga podjęcia stosownej uchwały Rady Miasta Zgorzelec oraz zabezpieczenia nakładów finansowych na przede wszystkim zakupienie i montaż parkometrów na parkingach. Sprawa będzie przedmiotem uzgodnień w momencie konstruowania projektu budżetu miasta na rok 2009.

Istotnym progiem technicznym uniemożliwiającym zwiększenie ilości miejsc postojowych w obszarze centrum miasta jest brak terenów pasów ruchu drogowego możliwych do zaadaptowania na parkingi. Pomimo tego Burmistrz Miasta Zgorzelec wstępnie podjął i będzie prowadził działania które powyżej opisałam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..