Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 16 lis 2008, 23:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dla mnie dobry pub to taki, gdzie jest dobre piwo. Czyli praktycznie każde spoza "Wielkiej Trójki" - Carlsberg Polska, Kompania Piwowarska, Żywiec. Te wszystkie lechy, tyskie, warki czy żywce to są "piwa przemysłowe" - ujednolicone, "bezbarwne" i nijakie. Dlaczego więc w 95% lokali je podają? Odpowiedź jest prosta - marketing, promocje, upusty i wszelakie gadżety. Zasadnicza rzecz, czyli piwo, jest co najwyżej dostatecznej jakości.

2Brothers - liczę, że będą u Was jakieś prawdziwe przaśne piwa, m.in. niepasteryzowane. Piwa z browaru lwóweckiego już niestety nie możecie zamówić, ale może coś z Browaru Amber, Browaru Ciechan albo niesamowite piwa Obołoń? Obok "masówki" serwujcie też coś innego, coś co Was odróżni i co przyciągnie inną klientelę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lis 2008, 13:29 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lis 2008, 9:27
Posty: 23
Lokalizacja: dzg
2Brothers pisze:
Dla ułatwienia dodam, że do pubu trafisz idąc od centrum w dół , ulicą Daszyńskiego w stronę pieszego przejścia granicznego( tego przez mostek). Będzie siłą rzeczy po prawej stronie, gdyż po lewej jest Nysa Łużycka

O ludzie !!!! tam jest przecież night –club ;) a nie pub !!!!!! ]nie dziwi więc taka popularność ]:->
A na poważnie to pewnie chodzi o ten lokal przed night –clubem. Zdarzyło mi się tam pare razy piwo wypić , ale tylko dlatego że było „po drodze” i szybko. Lokal w niczym nie przypominał pubu. Ostatnio natrafiłem w necie na jego opinię , brzmi niezachęcająco.:
Cytuj:
Jeśli chcesz dostać w zęby, zostać zwyzywanym przez pijanych małolatów zaprzyjaźnionych z obsługą lub spędzić miło czas wśród prostytutek oraz ich opiekunów z pobliskiego domu publicznego- serdecznie zapraszamy:-)Byliśmy, wstąpiliśmy i zapamiętamy- duże NIE dla knajpy
Z forum dowiedziałem się o zmianie gospodarza i mam nadzieje, że ten komentarz nt. Besta jest już „nieżywy”.
Przeszukując zgorzeleckie portale internetowe w dziale gastronomia można się dowiedzieć, że pub-ów ci u nas dostatek np.: Emos, Steff, Zagłoba, Zorbas, Wodnik, a nawet Tawerna Naoussa. Jest tez kuriozum o nazwie kawiarnia-pub„Cichy kącik”. „Naleśniki Świata „ to też pewnie pub,a czego nie ? Widać każdy ma swoje wyobrażenie pojęcia „pub” i „prawdziwy” . Według mojego najbliższy taki znajduje się po drugiej stronie Nysy .
2Brothers pisze:
Jak wynika z większości postów pewnej grupy forumowiczów wypowiadających się na tym temacie, jest to w tej chwili jedyny prawdziwy pub w Zgorzelcu.... i prawdopodobnie tak zostanie, choćby otworzyło sie jeszcze kolejnych 20
a co do tego to nie mam wątpliwości, czytałem wszystkie wypowiedzi i nie zamierzam polemizować. ;) Tylko jedna uwaga. Gdyby nie wnikliwe czytanie forum to skąd miałbym wiedzieć, że tam jest teraz jakiś nowy pub ?? Nad wejściem oprócz reklamy piwa nie ma zdaje się żadnej nazwy ? Czy to jest pub dla wtajemniczonych albo domyślnych ?

Z niecierpliwością czekam :smt030 na otwarcie pub-u w Zgorzelcu i wtedy sie okaże czy to pierwszy, prawdziwy czy też kolejny w sieci pubów zgorzeleckich ;) , licze na to pierwsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lis 2008, 15:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
2Brothers pisze:
Czyżby faceci przeszkadzali Ci w dobrej zabawie


Ależ skądże znowu. Chyba źle musiałes mnie zrozumieć hehehe ;)

Generalnie Wasz Pub nastawiony jest bardziej pod kątem męskiego grona. Tzn. telewizory, mecze itp. Sport raczej jest domena mężczyzn niż kobiet ;)

Nie ukrywam że miły byłby wieczór np z występem Chipendeils ;) ale także coś w stylu np. Miłosnej poezji śpiewanej - skoro planujecie muzyke na żywo :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lis 2008, 15:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
saso v.2.08 pisze:
O ludzie !!!! tam jest przecież night –club a nie pub !!!!!! ]nie dziwi więc taka popularność ]:->


saso v.2.08 pisze:
O ludzie !!!! tam jest przecież night –club ;) a nie pub !!!!!! ]nie dziwi więc taka popularność ]:->


jeden emotikon Ci uciekł :D
i dlaczego tak ci się ten pub w Görlitz podoba? bo jest tam Guinness? czy dlatego że irlandzki? i co w nim takiego prawdziwego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 10:16 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 wrz 2008, 14:40
Posty: 72
Lokalizacja: wrocław
Wiecie, zacząłem sie zastanwiać nad tym co tu napisał paawlus, tadam cz yARO_81 dotyczącego piwa.

Ja w sumie też nie pijam zbyt często tych najbardziej popularnych piw, no chyba że już muszę. Z piwami jak z WINDOWSEM - wiadomo że ma mnóstwo wad, ale wszyscy go używają - choć LINUX i MacOs są dużo lepsze ;-).

Wracając do tematu, mamy w sumie 6 nalewaków do piwa i jeden z nich możemy spokojnie zagospodarować dla "innego" piwa z beczki. Nawiązałem już kontakt z dysrtybutorem Guinnesa i czekam na ofertę. Obawiam się jedynie, czy faktycznie ludzie w Zgorzelcu będą pić to piwo, które nie jest tanie....

Ewentualnie jak sugerował paawlus można wykorzystać nalewak dla innego niekomercyjnego browaru. Muszę sie zastanowić jednak nad tym, bo jak wiadomo - rachunek ekonomiczny też jest ważny...

Wszystko wyjdzie "w praniu" ;).

Pozdrawiam i zapraszam w sobotę na 17.00.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 10:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
2Brothers pisze:
Wiecie, zacząłem sie zastanwiać nad tym co tu napisał paawlus, tadam cz yARO_81 dotyczącego piwa.

chyba źle mnie zrozumiałeś... ale to dlatego, że nadmiernie skracam myśl by nie zanudzać niecierpliwych czytelników :D :D
Ja nic nie mam do polskich marek a nawet je lubię. Natomiast nie uważam by Guiness był jedynym wyznacznikiem PUB-owości lokalu. Ale tak się już chyba przyjęło, że jak jest Guiness w ofercie to na pewno jest to PUB i odwrotnie jeśli to ma być PUB to musi być Guiness w ofercie :shock:
Choć jedno z drugiego wcale nie musi wynikać jak próbuje zasugerować saso w wersji beta :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 11:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
ja obiecuje, ze jesli bedzie Guiness i bedziecie go nalewac aby "zyl" w kuflu to bede go pic mimo iz drozszy :]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 11:42 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Nad wejściem oprócz reklamy piwa nie ma zdaje się żadnej nazwy ? Czy to jest pub dla wtajemniczonych albo domyślnych ?
obiecano, że będzie, choć kto chce, to trafi.
Atmosferę pubu /baru/, tworzy klintela. Problem, aby ściągnąć taką, która stworzy klimat i przyprowadzi kolejnych dobrych klientów. Recepta niby prosta, ale jak z praktyki wiadomo - trudna do zrealizowania. No i później trzeba tych klientów utrzymać.
Co do piwa o którym pisał paawlus, jestem jak najbardziej za. Niech będzie coś innego i niekoniecznie Guiness, bo nie wróżę powodzenia, choć czasem sam lubię się napić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 13:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
2Brothers - jak najbardziej rozumiem zasady rynku - robicie biznes żeby zarabiać, a wiadomo że ludzie piją te piwa, które już znają. Dobrze jak jednak jeden nalewak będzie "należał" do jakiegoś innego przaśnego piwa - np. Koźlaka z browaru Amber. Jest to piwo, które powinno się "spodobać" większości, w odróżnieniu od Guinnessa, który jest ciekawy, ale na masową sprzedaż nie macie raczej co liczyć. Poza kegiem moglibyście mieć jakieś ciekawe piwa butelkowe.
Jako, że jesteś z Wrocławia to polecam Ci zapoznać się z ofertą "Drink Hali" na Rydygiera oraz sklepu "101 piw" na Legnickiej/Inowrocławskiej. Wypróbujesz oraz pogadasz z właścicielami co i jak - wtedy łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. Powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 14:12 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lis 2008, 9:27
Posty: 23
Lokalizacja: dzg
tadam pisze:
dlaczego tak ci się ten pub w Görlitz podoba? bo jest tam Guinness? czy dlatego że irlandzki?

bo przede wszystkim jest pubem a nie barem czy restauracją i idealnie pasuje do niego formuła podana już wcześniej na tym forum :
Cytuj:
Ludzie+obsługa+wystrój+klimat - hamstwo=miły czas na luzie bez stresu.

A Guinness ? owszem znane i nawet idzie wypić ale znam wiele lepszych o różnej barwie, smaku, konsystencji i mocy. Kto zwiedzał Belgię i był czasem spragniony ;) wie o czym piszę . Gdyby to był koncert życzeń to zaproponował bym np. zestaw Trappist beer, a konkretnie Chimay w 3 smakach.
2Brothers pisze:
rachunek ekonomiczny też jest ważny...
no właśnie i to dotyczy obu stron ;) . Dobre, oryginalne piwo (jakiekolwiek by to nie było) lane „z kija” musiało by w miarę szybko schodzić …inaczej przestanie smakować jak piwo. Uwzględniając różne gusta i grubość portfelika nie liczył bym na to. Więc podsuwam propozycję ……może w ofercie powinny znaleźć się też niektóre oryginalne piwa butelkowane. Lepsze świeże butelkowane niż beczkowe kwaśne.

[ Dodano: Wto Lis 18, 2008 2:25 pm ]
paawlus pisze:
polecam Ci zapoznać się z ofertą "Drink Hali" na Rydygiera oraz sklepu "101 piw" na Legnickiej/Inowrocławskiej

dzieki paawlus ...przy okazji i ja złapałem namiary gdzie może dostane moje ulubione pywko bo niestety nawet w Niemczech nie moge go spotkać a akurat we Wrocławiu bywam często.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 21:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lis 2008, 0:01
Posty: 22
Lokalizacja: zza rogu
o której otwarcie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 21:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
2Brothers pisze:
Pozdrawiam i zapraszam w sobotę na 17.00.


jurenito - czytaj może choć ostatnią stronę ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2008, 21:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lis 2008, 0:01
Posty: 22
Lokalizacja: zza rogu
YELLO_35 pisze:
2Brothers pisze:
Pozdrawiam i zapraszam w sobotę na 17.00.


jurenito - czytaj może choć ostatnią stronę ;)

Przepraszam,lecz gdzie jest mowa o otwarciu pubu? Pytałem o otwarcie pierwszej beczki :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lis 2008, 13:01 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 wrz 2008, 14:40
Posty: 72
Lokalizacja: wrocław
Kończąc temat piwa, powiem jedynie, że w tej chwili są takie browary jakie są. Mam świadomość, że zawsze będą jakies "ale", bo ilu jest ludzi, tyle jest i gustów. Czas pokaże na jakie zmiany się zdecydujemy.

Zostało nam bardzo mało czasu do otwarcia, a my wciąż mamy mnóstwo rzeczy nieskończonych. Staramy się, aby PUB był wręcz "idealny", ale teraz wiem, że nie uda sie zrobić wszystkiego na otwarcie co sobie zakładalismy. Czasem wrodzony "perfekcjonizm" strasznie przeszkadza - a obaj w tym wzgledzie jestesmy podobni.

Myślę, że potrzeba trochę czasu. Robimy praktycznie wszystko sami, a mój brat po zaliczeniu "deprechy" dzielnie broni się przed wylądowaniem w psychiatryku ;).
To na nim spoczywa najwięcej obowiązków....

Tak, staram się wytłumaczyć już teraz z pewnych niedociągnięć, jakie się mogą się pojawiąć.
Zespół jest bardzo młody, ale szybko sie uczy:).

Zapraszam na otwarcie, a promocja jaką wymyśliliśmy z pewnością zaskoczy wielu wielbicieli PIWKA ;).

Szukajcie plakatów na mieście...

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lis 2008, 16:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Za ochronę kto ściąga?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..