Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 12:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: EQUAL
Post: 30 paź 2008, 13:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
serfowałem sobie po internecie i znalazłem stronę naszego EQUAL-a.
A na stronie glównej jest:
"W porozumieniu z władzami miasta Zgorzelca firmy wyróżniające się otrzymają certyfikaty, które pozwolą na zwiększenie ich konkurencyjności."
ktoś wie co zdziałał ów EQUAL i jak zwiększyła się konkurencyjność firm? I cóż to za certyfikat czarodziejski?

i czy ten projekt jeszcze działa? bo prawie wszystko jest tam napisane w czasie przyszłym :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2008, 15:08 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Coś mi się przypomina z lat minionych. Wygląda to na zamoknięty kapiszon, zresztą skończył żywot w r. 2006.
http://pl.wikipedia.org/wiki/EQUAL
O ile wiem, nie pozostawił trwałych /jeśli jakiekolwiek/ sladów w życiu lokalnym.
Ale, może wypowie się ktoś bardziej kompetentny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2008, 20:54 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 paź 2007, 19:22
Posty: 49
Lokalizacja: Zgorzelec
Z tego co wiem - projekt zakończył się w grudniu ubiegłego roku. DIAMENT ZGORZELCA dostała firma RICARDO... Ale i ja jestem ciekawa jakie przyniosło to efekty dla niepełnosprawnych....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lis 2008, 23:57 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Dokładniejsze informacje powinny znajdować się na stronie Fundacji Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Zgorzelcu. To właśnie ta fundacja zarządzała projektem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2008, 15:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Equal ma swoją stronę i tam można się czegoś dowiedzieć. EQUAL

na przykład:
Cytuj:
Przewidywane rezultaty uzyskane w wyniku realizacji projektu:
1. Nowe lub udoskonalone metody promocyjne:
- model rozwijania świadomości konieczności stałego podnoszenia kwalifikacji wśród pracodawców i pracowników.
2. Nowe metody współpracy:
- Wzorcowe Centra Wsparcia Sieci Kooperacji: wspólne miejsce spotkań – sala multimedialna wyposażona w 5 stanowisk komputerowych, stały dostęp do Internetu, drukarka, kserokopiarka, tel/fax, materiały biurowe;
- transgraniczny model elastycznej specjalizacji MŚP w ramach sieci, oparty na wykorzystaniu technologii informacyjnych i nowych technologii oraz form nowoczesnego marketingu.
3. Nowe bazy danych:
- baza danych sieci Kooperacji MŚP branż metalowej, drzewnej i tworzyw sztucznych Euroregionu Nysa.


Niestety nie mogę znaleźć czy któryś z tych punktów został zrealizowany i w jaki sposób. może chociaż ta nowa baza danych gdzieś jest???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2008, 18:54 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 paź 2007, 19:22
Posty: 49
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie wiem czy piszemy o tym samym projekcie - ten o którym ja wiem prowadziła Fundacja Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy... coś mi się wydaje, że to dwa różne projekty


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2008, 19:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Cytuj:
Nie wiem czy piszemy o tym samym projekcie

rzeczywiście... EQUALI było chyba więcej. Strasznie to zagmatwane i pokręcone. Ale chętnie dowiem się o efektach każdego z nich. :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2008, 8:36 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 paź 2007, 19:22
Posty: 49
Lokalizacja: Zgorzelec
chyba niewiele z nich wynikło korzyści.... jakoś nikt się niczym nie chce pochwalić....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2008, 15:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Medea pisze:
chyba niewiele z nich wynikło korzyści...

chyba wiem dlaczego...
na samym dole tej strony jest raport. Z niego wynika (str. 9), że respondenci to głównie dzieci, więc czego można się było spodziewać :D

Obrazek

Może starostwo coś wie na ten temat? w końcu oni się pod tym podpisują ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2008, 17:31 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Medea pisze:
Nie wiem czy piszemy o tym samym projekcie - ten o którym ja wiem prowadziła Fundacja Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy... coś mi się wydaje, że to dwa różne projekty

To jest ten sam projekt.
Fundacja Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Zgorzelcu była tak zwanym administratorem projektu (instytucją zarządzającą, rozliczającą i koordynującą) realizowanego w ramach PIW EQUAL pod nazwą "Nowe szanse dla transgranicznego rynku pracy i gospodarki Euroregionu Nysa". Projekt relizowano z partnerami, którzy odpowiadali za poszczególne obszary działania. Fundacja Niepełnosprawnych..... była jednym z partnerów przy realizacja całego projektu. Drugim partnerem z terenu Zgorzelca było starostwo. Projekt realizowano blisko trzy lata, odbyło się szereg spotkań, seminariów, konferencji i warsztatów poświęconych wymianie doświadczeń z partnerami krajowymi oraz zagranicznymi z Włoch, Hiszpanii oraz Niemiec. Powstały dokumenty, wskazujące na kierunki działań i możliwości wykorzystania wielu doświadczeń w tym w zakresie np. SOP - Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw lub jak niektórzy twierdza szerzej SOB - Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Inne obszary, to kwestia pokonywania barier i korzyści i wynikających z zatrudnienia niepełnosprawnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2008, 17:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Marko pisze:
Powstały dokumenty, wskazujące na kierunki działań i możliwości...

Marko, czy wiesz może gdzie można zobaczyć te dokumenty? Są jakieś wnioski, raporty, analizy, które można zobaczyć? Przez trzy lata na pewno coś powstało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2008, 18:21 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Najbardziej wiarygodne źródło to sama FCWP, która mieści się w budynku starostwa przy II AWP nr 8. Nie pamiętam nr pokoju, ale jest to drugie piętro, po wejściu do korytarza należy skręcić w lewo i po lewej stronie trzecie drzwi. Telefon jeśli dobrze pamiętam 075 77 13 694. Szefową fundacji jest p. Ewa Komenda.
Jeśli będziesz potrzebował więcej informacji to służę pomocą ale dopiero w poniedziałek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2008, 20:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Cytuj:
ale jest to drugie piętro

i to jeszcze pewnie bez windy! Marko aż tak mnie to nie interesuje, żeby aż tak się poświęcać :grin:
Zaciekawił mnie po prostu temat. Są strony w internecie. Bardzo w nich dużo o założeniach i o tym co będzie, potem trochę o przebiegu - już bez tego rozmachu i ani słowa o wynikach. Prawdę mówiąc myślałem, że ten projekt trwa :roll:
Cytuj:
Jeśli będziesz potrzebował więcej informacji to służę pomocą ale dopiero w poniedziałek.

nie spieszy się... poczekam 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2008, 20:55 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Wygląda to na zamoknięty kapiszon,
czyżbym się mylił? :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lis 2008, 9:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Mam nadzieję Marko że spokojnie spędziłeś weekend bez telewizora :)

Marko pisze:
służę pomocą ale dopiero w poniedziałek.

... no to mamy już poniedziałek. Czy już wiadomo coś o rezultatach tego trzyletniego projektu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..