Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 6:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: I dzień wiosny
Post: 21 mar 2009, 18:10 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 maja 2008, 13:18
Posty: 203
Lokalizacja: z Kortezu od Davilli
"Ostateczne wypędzenie Eriki Steinbach" pod takim hasłem Młodzież Wszechpolska w Zgorzelcu, nad graniczną Nysą Łużycką, obchodziła dziś pierwszy dzień wiosny. Była to jedna z wielu lokalnych odsłon tej ogólnopolskiej inicjatywy wymierzonej w niemiecki rewizjonizm i relatywizację historii. W Zgorzelcu rozprowadziliśmy kilkaset oświadczeń wśród Polaków i... kilkadziesiąt po niemiecku. Z wizerunkiem marzanny steinbach obeszliśmy całe centrum miasta, wszędzie spotykając się z żywym, życzliwym poparciem mieszkańców i ...konsternacją Niemców. Kilku kolegów po dotarciu na most wkroczyło również na "teren wroga" ulotkując na niemieckim starym mieście (m.in.kilka egzemplarzy trafiło do wycieczki autokarowej z centralnej Rzeszy). Po rozdaniu ostatnich materiałów, na moście staromiejskim, zgodnie ze staropolskim obyczajem, utopiliśmy "steinbachannę" życząc sobie wzajemnie by antypolskie wybryki wpływowych środowisk w Niemczech traktowane były przez polski rząd z należytą stanowczością.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 mar 2009, 22:12 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Czy nawet taka walka z ta panią nie jest realizacja jej celów szczególnie tu na granicy?
Chyba sie dajemy wkręcać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 mar 2009, 23:30 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Bastiad czy mogę zaprosić ciebie i twoją młodzież wszechpolską na wspólny wyjazd do Oświęcimia wraz z młodymi Niemcami . Reakcje stron mogą ciebie zaskoczyć .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2009, 0:30 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwie 2008, 9:45
Posty: 61
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Bastiat pisze:
"Ostateczne wypędzenie Eriki Steinbach"

Cytuj:
ogólnopolskiej inicjatywy wymierzonej w niemiecki rewizjonizm i relatywizację historii

Cytuj:
wszędzie spotykając się z żywym, życzliwym poparciem mieszkańców

Cytuj:
Kilku kolegów po dotarciu na most wkroczyło również na "teren wroga"
Cytuj:
wycieczki autokarowej z centralnej Rzeszy

Cytuj:
antypolskie wybryki wpływowych środowisk w Niemczech


Bastiat,

pomijając powyższą retorykę,

skoro z takim zainteresowaniem obserwowałeś konsternacje Niemców przy wręczaniu ulotek: wyobraź sobie sytuację, gdy grupa radykalnych prawicowców niemieckich (daleko nie szukać) spaceruje po Zgorzelcu (ze słomianą kukłą, którą na końcu w dość jednoznacznym geście topi w Nysie) i wręcza mieszkańcom ulotki o poczynaniach politycznych np. panów Kaczyńskich czy Giertychów.

Chociaż może porównanie jest niezbyt dobrze dobrane, bo przypuszczam, że większość Niemców nie miała bladego pojęcia, kim u licha jest ta Erika Steinbach...

p.

PS. Rzeszy Niemieckiej nie ma już od dość dawna, chyba, że w głowach co niektórych, głównie na wschód od linii Odra-Nysa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 8:42 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 maja 2008, 13:18
Posty: 203
Lokalizacja: z Kortezu od Davilli
przemjerm pisze:
PS. Rzeszy Niemieckiej nie ma już od dość dawna, chyba, że w głowach co niektórych, głównie na wschód od linii Odra-Nysa...

tu pozostaje mi tylko przypomnieć niemiecką konstytucję z 1937

przemjerm pisze:
Bastiat,

pomijając powyższą retorykę,

nie ja to pisałem więc nie do mnie :P to jest opis sytuacji nakreślony przez Prezesa MW Roberta Winickiego.

przemjerm pisze:
skoro z takim zainteresowaniem obserwowałeś konsternacje Niemców przy wręczaniu ulotek: wyobraź sobie sytuację, gdy grupa radykalnych prawicowców niemieckich (daleko nie szukać) spaceruje po Zgorzelcu (ze słomianą kukłą, którą na końcu w dość jednoznacznym geście topi w Nysie) i wręcza mieszkańcom ulotki o poczynaniach politycznych np. panów Kaczyńskich czy Giertychów.

1. Nie ma czegoś takiego jak radykalna prawica
2. Nie ma takich grup w Niemczech więc zbytnio nie mogę sobie tego wyborazić
3. Ta Pani ingeruje w naszą politykę wewnętrzną więc mamy do tego prawo, oni nie choć jakby palili Giertycha, Tuska czy Kaczyńskich i byli ze środowisk prawicowych to oczywiście przyłączę się ;)

przemjerm pisze:
Chociaż może porównanie jest niezbyt dobrze dobrane, bo przypuszczam, że większość Niemców nie miała bladego pojęcia, kim u licha jest ta Erika Steinbach...

Po ostatnich wydarzeniach związanych z Panem Bartoszewskim większość Niemców już raczej wie o kogo chodzi.

bog180 pisze:
Czy nawet taka walka z ta panią nie jest realizacja jej celów szczególnie tu na granicy?

Reakcje mieszkańców Zgorzelca były pozytywne choć mam mieszane uczucia w tym temacie.
Z jednej strony ludzie i media z Polski przyczyniają się do nagłośnienia zjawiska rewizjonizmu w Niemczech robiąc im reklame i de facto oni stają się teraz ofiarami polskiej nagonki.
Z drugiej strony jakbyśmy wszyscy nic nie robili to jest stronnictwo przeszłoby do działan i za pośrednictwem sądów europejskich odbierało naszym obywatelom majątki.

Robert Gruszecki pisze:
Bastiad czy mogę zaprosić ciebie i twoją młodzież wszechpolską na wspólny wyjazd do Oświęcimia wraz z młodymi Niemcami . Reakcje stron mogą ciebie zaskoczyć .

Ja chętnie ;) nie wiem jak inni i jak to będzie z czasem bo teraz zaczeły się mecze Nysy ;)


Ostatnio zmieniony 22 mar 2009, 8:43 przez Bastiat, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 11:44 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwie 2008, 9:45
Posty: 61
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Cytuj:
tu pozostaje mi tylko przypomnieć niemiecką konstytucję z 1937

To przypomnij, bo z tego co ja wiem, jedyną obowiązującą na terenie BRD konstytucją jest ta z roku 1949 (z późniejszymi zmianami).
Cytuj:
nie ja to pisałem więc nie do mnie :P to jest opis sytuacji nakreślony przez Prezesa MW Roberta Winickiego

Do Ciebie chyba też, bo cytujesz go tu na forum (zresztą bez podawania źródła cytatu) podpisując się własnym nickiem.
Cytuj:
1. Nie ma czegoś takiego jak radykalna prawica

"Młodzież Wszechpolska (MW) – działająca w Polsce od 1989 skrajnie prawicowa organizacja młodzieżowa (...)" (wikipedia). "Radykalna" w moim poście możesz zastąpić słowem "skrajna", dla mnie bez różnicy.
Cytuj:
2. Nie ma takich grup w Niemczech więc zbytnio nie mogę sobie tego wyborazić

Byś się zdziwił...
Cytuj:
3.jakby palili Giertycha, Tuska czy Kaczyńskich i byli ze środowisk prawicowych to oczywiście przyłączę się

Nie wiem, czy oni byliby z tego zadowoleni, podobnie jak wy, gdyby na waszą manifestację odpowiedzieli własną...

Tyle na ten temat, z mojej strony EOT, bo wiem, że długo możesz odpowiadać argumentami jak wyżej, a ta dyskusja nigdzie nie prowadzi.

p.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 11:55 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
ja tylko bastiatowi chciałem pogratulować. dopięliscie swego - nareszcie nie róznicie sie juz niczym od Steinbachowej i jej nazistowskich kmiotków - te same metody, ta sama retoryka, ten sam ładunek nienawiści - i na koniec samouwielbienie. :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 12:30 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 maja 2008, 13:18
Posty: 203
Lokalizacja: z Kortezu od Davilli
przemjerm pisze:
To przypomnij, bo z tego co ja wiem, jedyną obowiązującą na terenie BRD konstytucją jest ta z roku 1949 (z późniejszymi zmianami).

Z tego co wiem to wg. konstytucji niemieckiej ich państwo ma granice z 1937 ( sory za pomyłkę :P )

przemjerm pisze:
Do Ciebie chyba też, bo cytujesz go tu na forum (zresztą bez podawania źródła cytatu) podpisując się własnym nickiem.

można i też tak uznać, nie mam zamiaru temu faktowi zaprzeczać gdyż on miał miejsce ;)

przemjerm pisze:
"Młodzież Wszechpolska (MW) – działająca w Polsce od 1989 skrajnie prawicowa organizacja młodzieżowa (...)" (wikipedia). "Radykalna" w moim poście możesz zastąpić słowem "skrajna", dla mnie bez różnicy.

mhm wikipedia czyli coś takiego smiesznego które to twierdzi, że PIS i PO są prawicowe a ta ostania trzyma się ideii wolnorynkowych ? troche to smieszne ale co tam.

przemjerm pisze:
Byś się zdziwił...

z tego co wiem to u naszych zachodnich sąsiadów w mieście działa prężnie tylko lewica ( NPD, Antifa)

zubek pisze:
ja tylko bastiatowi chciałem pogratulować. dopięliscie swego - nareszcie nie róznicie sie juz niczym od Steinbachowej i jej nazistowskich kmiotków - te same metody

takie same metody ?

zubek pisze:
ta sama retoryka

?? gdzie kłamiemy w żywe oczy tak jak oni ?

zubek pisze:
sam ładunek nienawiści

gdzie nienawiść ?

zubek pisze:
i na koniec samouwielbienie

???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 13:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Ta akcja narodowców mnie nie interesuje. Faktem natomiast jest, że pani Steinbach znaczy WIELE WIĘCEJ w niemieckiej polityce niż niektórzy mogą sądzić. Liczą się fakty, a nie to co niektórzy "komentatorzy"próbują większości wmówić. Proponuję poczytać sobie np. wypowiedzi prof. Krasnodębskiego (uniwesytet w Hamburgu).

PS przemjerm - widzę, że swoje strony (m.in. http://www.jermaczek.eu/ ) prowadzisz jedynie w języku niemieckim. Doceń piękno polskiego języka ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 13:35 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Pierwszy Prof. czwartej erpe? Przecież równie dobrze można właczyć genialnego Jarosława, najlepszego premiera od 1939.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 18:10 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sty 2009, 9:11
Posty: 102
Lokalizacja: centrum
http://www.nacjonalista.org/wiadomosci. ... 019&licz=1
popieram fajna akcja ]:-> :D

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 6:13 pm ]
Robert Gruszecki pisze:
Bastiad czy mogę zaprosić ciebie i twoją młodzież wszechpolską na wspólny wyjazd do Oświęcimia wraz z młodymi Niemcami . Reakcje stron mogą ciebie zaskoczyć .

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ]:-> :D

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 6:17 pm ]
przemjerm pisze:
PS. Rzeszy Niemieckiej nie ma już od dość dawna, chyba, że w głowach co niektórych, głównie na wschód od linii Odra-Nysa...

I tu się mylisz , zapoznaj się z tym
http://wiadomosci.onet.pl/1936003,12,me ... ,item.html
http://wiadomosci.onet.pl/1935985,12,st ... ,item.html
]:-> :D

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 6:19 pm ]
zubek pisze:
ja tylko bastiatowi chciałem pogratulować. dopięliscie swego - nareszcie nie róznicie sie juz niczym od Steinbachowej i jej nazistowskich kmiotków - te same metody, ta sama retoryka, ten sam ładunek nienawiści - i na koniec samouwielbienie.

:oops:
]:-> :D

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 6:40 pm ]
paawlus pisze:
Ta akcja narodowców mnie nie interesuje.

A szkoda czas stanąć po słusznej stronie mocy. ]:-> :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 19:47 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 10 kwie 2007, 8:43
Posty: 118
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
1. Nie ma czegoś takiego jak radykalna prawica

A ONR jest radykalny, żeby fajniej brzmiało.
Cytuj:
2. Nie ma takich grup w Niemczech więc zbytnio nie mogę sobie tego wyborazić

Cytuj:
z tego co wiem to u naszych zachodnich sąsiadów w mieście działa prężnie tylko lewica ( NPD, Antifa)

Chcesz czy nie chcesz, naziści też do "skrajnej prawicy" się zaliczają.
Cytuj:
3. Ta Pani ingeruje w naszą politykę wewnętrzną więc mamy do tego prawo, oni nie choć jakby palili Giertycha, Tuska czy Kaczyńskich i byli ze środowisk prawicowych to oczywiście przyłączę się

Nie ważne, że od ładnych kilku lat postulują za wypędzeniem Polaków z niemieckich miast przygranicznych i przesunięciem granic ;) Jak się znajdzie wspólnego wroga, to wszystkie stare waśnie można puścić w niepamięć :)

A powyższa wypowiedź Patrioty jest idealnym przykładem tego, że niektórzy nie powinni mieć dostępu do internetu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 20:15 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 maja 2008, 13:18
Posty: 203
Lokalizacja: z Kortezu od Davilli
jacobbs pisze:
A ONR jest radykalny, żeby fajniej brzmiało.

nie jest...

jacobbs pisze:
Chcesz czy nie chcesz, naziści też do "skrajnej prawicy" się zaliczają.

niby w jaki sposób skoro to ideowo lewica ? no najwyżej, że się do prawicy zaliczają bo uważa tak jakaś grupka ludzi którzy książki na oczy nie widzieli i się wielce cwaniaczą

jacobbs pisze:
Nie ważne, że od ładnych kilku lat postulują za wypędzeniem Polaków z niemieckich miast przygranicznych i przesunięciem granic

niemiecka prawica do tego nawołuje ? chyba lewica.... chłopie zacznij cos czytać bo już mnie wkurzasz na każdym polu...

jacobbs pisze:
Jak się znajdzie wspólnego wroga, to wszystkie stare waśnie można puścić w niepamięć

a jakie niby mamy z nimi waśnie ? Niemcy to wspaniały naród.

jacobbs pisze:
A powyższa wypowiedź Patrioty jest idealnym przykładem tego, że niektórzy nie powinni mieć dostępu do internetu.

Nadajesz się do nazioli, nie ma co.... jeszcze aborcję wprowadź ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 22:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
jacobbs pisze:
A powyższa wypowiedź Patrioty jest idealnym przykładem tego, że niektórzy nie powinni mieć dostępu do internetu.

chodziło Ci o te znaki zapytania? czy emotikony bo nie za bardzo łapię, w którym miejscu się tak Tobie naraził.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 6:50 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 maja 2008, 13:18
Posty: 203
Lokalizacja: z Kortezu od Davilli
tadam pisze:
chodziło Ci o te znaki zapytania? czy emotikony bo nie za bardzo łapię, w którym miejscu się tak Tobie naraził.

ludziom mającym gdzieś jakąkolwiek wolność można się wszystkim narazić....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..