Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 19:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 mar 2009, 2:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
24.02.2009

Wojna o hipermarkety pod Zgorzelcem

Radni chcą zmiany granic Zgorzelca. Kuszą wielkie pieniądze z podatków.

W ciągu kilku ostatnich lat Zgorzelec stał się ważnym ośrodkiem handlowym na styku trzech granic. Powstały nowe hipermarkety i galerie handlowe, do których kupujący zjeżdżają nie tylko z miasta i okolicy, ale także z Niemiec i Czech.

Markety i galerie wybudowano na terenie gminy wiejskiej.
- Ale pretensje, że przez nie cierpi handel w mieście, ludzie mają do nas - wyjaśnia Władysław Wróblewski, radny Zgorzelca.
Podczas ostatniej sesji postawił wniosek: trzeba zmienić granice administracyjne Zgorzelca - tak, by hipermarkety, o których wszyscy mówią, że są zgorzeleckie, faktycznie się nimi stały.

Gra jest warta świeczki, bo wtedy podatki wpływałyby do miejskiej kasy. O jaką kwotę chodzi?
- W tym roku szacujemy, że będzie to około 1,3 mln zł - mówi Grażyna Grzechnik, skarbnik gminy wiejskiej Zgorzelec.

Nic więc dziwnego, że wniosek o zmianę granic miasta i wchłonięcie hipermarketów poparł burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.
- Gmina wiejska zbudowała sobie centra handlowe, które tak naprawdę żyją z miasta i mocno wpływają na handel w samym Zgorzelcu. Dlatego uważam, że coś tu jest nie tak - tłumaczy samorządowiec.

Kazimierz Janik, wójt gminy wiejskiej, jest zdumiony takimi planami.
- Zamiast pracować i samemu się o coś postarać, miejscy radni chcą sięgnąć po cudze sukcesy. Na pewno nie oddam hipermarketów - zapowiada stanowczo Kazimierz Janik.
Jak wyjaśnia Zofia Wysocka-Puchala, dyrektor Wydziału Geodezji i Nieruchomości Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na zmiany granic administracyjnych między gminami muszą się zgodzić oba zainteresowane samorządy. Do tej pory na Dolnym Śląsku tego rodzaju procedury administracyjne próbowały już przeprowadzać m.in. Gryfów i Świeradów-Zdrój.

Radni z tej ostatniej miejscowości chcieli powiększyć swój teren kosztem gminy Mirsk. Samorządowcy z Gryfowa planowali oderwać się od powiatu lwóweckiego i przyłączyć do lubańskiego. O zmianę granic starano się w Kątach Wrocławskich i Chocianowie. We wszystkich tych przypadkach plany spaliły na panewce.

Janusz Pawul - POLSKA Gazeta Wrocławska
za: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/wydarzenia/965425.html


materiał TV Łużyce: http://www.luzyce.info/index.php/zgorze ... -kase.html


Jeżeli motywacją jest jedynie włączenie "gruntów marketowych", a nie jakaś szersza, przyszłościowa koncepcja, to należy tylko ubolewać. Swoją drogą pamiętam jak bodaj 10 lat temu (okres reformy terytorialnej) głośno mówiło się o przyłączeniu do Zgorzelca Łagowa i Jędrzychowic. Myślę, że to jednak szybciej niż później nastąpi. Faktem decydującym jest też to, że "karty rozdaje" w takiej sprawie MSWiA oraz pozostałe organy rządowe, którym bliżej do UM Zgorzelec niż gminy wiejskiej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2009, 7:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2006, 17:23
Posty: 50
Lokalizacja: Łagów
Lepiej połączyć się z Goerlitz =>większe możliwości

Nasz burmistrz ma coraz lepsze pomysły, za co On tak naprawdę pobiera spore pieniądze wraz ze swoją drużyną. Bo co robi to widać, wystarczy się rozglądnąć wkoło...
żenada!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2009, 8:46 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sty 2009, 9:11
Posty: 102
Lokalizacja: centrum
W całej tej historii postrzegam Gronicza jako klasycznego trutnia. Jak widać ten pan podczas swojej kadencji nie zrobił nic a jak już coś wymyśli to kupa śmiechu. I tu chylę czoła przed grupą Inicjatywną ds. Referendum o odwołanie burmistrza - MIELI RACJĘ – tylko trochę za bardzo wszyscy przyglądali się z boku zamiast się włączyć. Z tego co mi wiadomo ludzie związani z Wójtem Janikiem też mogli pomóc w referendum mając ku temu wiele powodów nie pomogli ich strata. Dlatego powiem przewrotnie niech im Gronicz te markety zabierze – śmierć frajerom. To samo tyczy się środowiska Porozumienia Prawicy za które POlatworma się już wzięła-patrz odwołanie Szymańskiego (tak na marginesie to wyjątkowy z niego był nieudacznik na tym stanowisku). Patrzeć tylko jak się wezmą za Pisuary zgorzeleckie. Mam tylko nadzieję że wyborcy wyciągną z tego wnioski na przyszłość. ]:-> :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2009, 10:42 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
Osobiście jest mi obojętne, czy Zgorzelec będzie sięgał na pół Dolnego Śląska, czy tylko będzie próbował sięgać po co lepsze grunty powiatu. Dla mnie argumentacja, że mieszkańcy Zgorzelca robią zakupy w sklepach na terenie Gminy Zgorzelec i to jest powód tej inicjatywy, jest mało poważna. Przecież, jeżeli tak wielu wyjechało z tego miasta do Wrocławia, Krakowa, Dublina czy Londynu i tam wydają swoje pieniądze, nie stanowi argumentu za przejęciem gruntu tych miast z ich najbardziej dochodowymi sklepami. Tak rozpatrując ten problem należałoby się zastanowić, czy nie przejąć część gruntów wymienionych , a także innych miast? Zabawne.
Gdyby Burmistrz w tej sprawie wypowiedział się 1.o4 - można by zrozumieć wypowiedź. W każdy inny dzień roku nie wiadomo, czy to śmieszne, czy żenujące.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2009, 11:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Cytuj:
Kazimierz Janik: Zamiast pracować i samemu się o coś postarać, miejscy radni chcą sięgnąć po cudze sukcesy.

jeden śmieszniejszy od drugiego. Od dobrych kilku lat słyszę, że to pan Janik wybudował te markety a teraz pan Gronicz chce czerpać zyski z inwestycji pana Janika. Znaleźli się biznesmeni. :smt084


Ostatnio zmieniony 04 mar 2009, 11:14 przez tadam, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2009, 12:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Pogubiłem się nieco - markety żyją z niemieckiego klienta czy dzięki mieszkańcom Zg-ca? Bo tak wychodzi z całego nagrania.
Co ciekawe - inne miasta potrafią jakoś uatrakcyjnić swoje miasta i nie zerkają łapczywie na gminy.

Odnośnie estetyki (temat obok) - ja bym nie płakał gdyby ryneczek zniknął - to koszmarny obraz centrum miasta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2009, 12:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
YELLO_35 pisze:
Pogubiłem się nieco - markety żyją z niemieckiego klienta czy dzięki mieszkańcom Zg-ca?

markety pana Janika żyją dzięki mieszkańcom pana Gronicza :lol: w czym tu się gubić? :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2009, 13:59 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
markety pana Janika żyją dzięki mieszkańcom pana Gronicza :lol: w czym tu się gubić? :D


No to już mam jasność...pomroczną ;)



btw - pomysł przejęcia jest genialny w swej prostocie ;) I dlatego apel:
dziubas17 pisze:
Lepiej połączyć się z Goerlitz =>większe możliwości

Jest jak najbardziej na miejscu ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2009, 17:20 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
I znowu mamy pasztet Gronicz chce uderzyć w wójta Janika, bo nie po drodze mu politycznie.Znowu sobie coś ten mały człowiek wsadził do głowy.To że to niby pomysł radnego Wróblewskiego to farsa.To jest zakrojony plan na wielką skalę rządzących w mieście.
Myśli że uda mu się ten numer?.Niech sprzeda swoje tereny i pozyska inwestorów.A niech nie będzie teraz żerował na sukcesach innych.Tereny gminy są od dziesiątków lat ich terenami i wara od tego.Gronicz marzy i szuka sukcesów.
Zegar bije, wybory za 1,5 roku lub przyśpieszone za 1 rok.A tu coraz większa klapa tego układu, pod kierownictwem Gronicza.Sami jego ludzie mają już go dosyć.Większość pracowników Urzędu Miasta
CZEKA NA JEGO ZMIANĘ.Ja to już dawno powiedziałem że ten człowiek
[b]Szkodzi Miastu Zgorzelec[/b],Jest hipokrytą i zamiast pomagać wielu osobom to co najmniej bezinteresownie przeszkadza.Ma bardzo zły charakter,wchodzi w spory,nie jest dyplomatą.
I dla tego to już go zgubiło.Takich jak on, jest wielu w Bolesławcu i podają się za Napoleona.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2009, 20:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 lis 2008, 13:00
Posty: 222
Lokalizacja: Zgorzelec
nikos pisze:
Takich jak on, jest wielu w Bolesławcu i podają się za Napoleona.

A ja się pytam o cooo...chodzi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2009, 21:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Nikosowi chodzi prawdopodobnie o zakład psychiatryczny w Bolesławcu :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2009, 5:53 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
nikos pisze:
hipokrytą i zamiast pomagać wielu osobom to co najmniej bezinteresownie przeszkadza

Nikos, daj spokój!!
Wg mnie nie powinniśmy już kopać leżącego.
Burmistrz wraz ze swoimi przybocznymi zaszył się gdzieś w ciemnej części naszej rzeczywistości i udaje, że jest dobrze. Niech pozostaje w takim przekonaniu.
To, że nie pomaga przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności z pewnością wynika z jego znajomości ekonomii.
Cóż możesz wymagać od człowieka, który nigdy nie miał poważnie do czynieni a z przedsiębiorcami, który ucieka od ludzi.
Dla mnie obecnie urzędujący burmistrz oraz jego gwardia przyboczna już wystarczająco się przedstawiła.
Posypuję głowę popiołem.
To przeze mnie Oni dostali się do władzy. To ja na nich głosowałem. To ja udzieliłem im mandatu zaufania.
Pomyliłem się. Przyznaję się do tego.
Ponieważ widzę, jak rządzi u nas koalicja PIS-PO, coraz częściej chce mi się krzyczeć

KOMUNO WRÓĆ !!

FIEDOROWICZ MUSI WRÓCIĆ I NAPRAWIĆ WSZYSTKO!!

Niech wraca i naprawia wszystko.

Zastanawiam się jedynie, jak ja w tym wyglądam. W końcu zmieniłem zdanie o osobie.
Stawiałem na niego w ciemno, bo zaufałem ludziom, którzy przekonywali mnie, że będzie właściwym człowiekiem.
Nie jest i nie będzie.

P
G


Ostatnio zmieniony 05 mar 2009, 5:59 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2009, 7:39 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Renegat pisze:
Nikosowi chodzi prawdopodobnie o zakład psychiatryczny w Bolesławcu :lol:

Witam
Tak właśnie,oto mi chodziło.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2009, 13:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Proponuję skończyć te nieustanne połajanki w KAŻDYM temacie jaki to Gronicz jest be itd. - wyborcy go rozliczą, a "twórczość forumowa" wbrew oczekiwaniom niektórych, nie ma na szczęście takiej mocy! WRACAMY DO TEMATU lub go zamykamy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2009, 14:28 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sty 2009, 9:11
Posty: 102
Lokalizacja: centrum
paawlus pisze:
Proponuję skończyć te nieustanne połajanki w KAŻDYM temacie jaki to Gronicz jest be itd. - wyborcy go rozliczą, a "twórczość forumowa" wbrew oczekiwaniom niektórych, nie ma na szczęście takiej mocy! WRACAMY DO TEMATU lub go zamykamy!

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Mówi się o Groniczu bo to on wywołał ten temat - PROSTE. ]:-> :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..