Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 10:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 lip 2009, 11:43 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Wszyscy wiemy,że Aptek ci w Zgorzelcu mamy dostatek!!!
Tylko w godzinach nocnych dostęp jest po prostu niemożliwy!!!!
Sama doświadczyłam wczoraj tego faktu.
Po opuszczeniu Oddziału Ratunkowego,ze spuchniętą od ukąszenia owada nogą,próbowałam zrealizować receptę i???
Pawilon na Kościuszki/do niedawna pewny punkt całodobowy/:zamknięte,bez wywieszki,która z Aptek ma dyżur!
Spacerek do tej w nowiutkim bloku;jest wywieszka,że dyżuruje ta na Chopina 1A,a na niej informacja,że trzeba do tej na Jeleniogórskiej/Carfur/,czyli?Do Łagowa!!!
Totalna wściekłość!!!
Na każdym rogu nocny sklep z wódą i piwem/artykuł :lol: pierwszej potrzeby/.
Komu podlegają Apteki,i kto ustala harmonogram ich nocnych dyżurów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lip 2009, 11:48 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja widzę tutaj mozliwosć rozwiązania tego problemu w taki sposób aby placówki handlowe które chcą sprzedawac alkohol w porze nocnej zobowiązane były do prowadzenia czynnej w tym czasie apteki ]:-> :smt026 ]:-> Kto nie będzie sprzedawał leków ten nie dostanie koncesji na sprzedaż alkoholu w porze nocnej :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lip 2009, 12:37 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Cha,cha,cha!!!
Jakie to zabawne,skup się na meritum sprawy,bo dowcip Ci się nie udał!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lip 2009, 13:39 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Lenka dokładnie miałem ten sam dylemat jakiś czas temu, też latałem za lekiem po godz. 22:00 po Zgorzelcu z marnym skutkiem.
Niestety ale prawa wolnego rynku regulują to bezlitośnie NIE OPŁACA SIĘ W ZGORZELCU handlować lekami w porze nocnej w przeciwieństwie do alkoholu, który to sprzedaje sie o każdej porze dnia i nocy przez 365 dni (ba co 4 lata przez 366 dni) w roku. Sądzę, ze mój pomysł rozwiązałby problem przynajmniej w jakimś zakresie (nie wiadomo jakim zapleczem z lekami dysponowałby monopolowy) ale zdaję sobie sprawę z tego ze jest on utopijny nikt go nie zrealizuje, dlatego też jest z żartobliwym tłem.
Nie bierz tego do Siebie bo nie miałem na celu obrazić ani ośmieszyć Twoją osobę, ale życie jest niestety takie jakie jest i jak się aptece (placówce handlowej) nie opłaca w nocy handlować to jest zamknięta. Ot prawa rynku. Bez interwencji lub regulacji kogoś z zewnątrz nic się nie zmieni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lip 2009, 14:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
makaron pisze:
Niestety ale prawa wolnego rynku regulują to bezlitośnie

w przypadku aptek prawa wolnego rynku są jak na lekarstwo :P więc nie mieszaj ludziom w głowach :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lip 2009, 18:29 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
lenka pisze:
Pawilon na Kościuszki/do niedawna pewny punkt całodobowy/:zamknięte,bez wywieszki,która z Aptek ma dyżur!
Spacerek do tej w nowiutkim bloku;jest wywieszka,że dyżuruje ta na Chopina 1A,a na niej informacja,że trzeba do tej na Jeleniogórskiej/Carfur/,czyli?Do Łagowa!!!
Totalna wściekłość!!!


Oo.. widze, ze to nagminne robić tak ludzi w chujków... ja owego czasu tak samo
"biegałem".

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lip 2009, 22:23 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
w przypadku aptek prawa wolnego rynku są jak na lekarstwo :P więc nie mieszaj ludziom w głowach :-?


Tadam jaśniej proszę. rozwiń swoje przemyślenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2009, 17:51 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Temat mało interesujący?
Tak właśnie żyjemy,ciągle narzekając na rzeczy błahe...
Może faktycznie niepotrzebnie się wpisałam!
A co tam duża liczba podatników starszych,niezmotoryzowanych!!!
Oni już na odstrzał...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lip 2009, 15:10 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
lenka pisze:
Może faktycznie niepotrzebnie się wpisałam!


Nic bardziej mylnego.

Problem zaistniał w momencie , gdy apteka na Kościuszki zlikwidowała nocne zmiany. Stało się tak faktycznie ze względów ekonomicznych - nocą sprzedawano głównie pieluchy , podpaski i ...prezerwatywy (sic!!!). Interes marny , a artykułu na pewno nie pierwszej potrzeby - choć to zależy akurat od punktu widzenia 8) Tyle ja słyszałem - więc to nie pewnik.

Słyszałem również , że nie ma żadnego prawnego przymusu ani przepisu , który nakazywałby aptekom uzgadniać dyżury nocne (jak drzewiej bywało) - i dlatego mamy taką sytuację :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lip 2009, 15:20 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
YELLO_35 pisze:
nocą sprzedawano głównie pieluchy , podpaski i ...prezerwatywy (sic!!!)

Wcale nie takie (sic!) Lepiej pofatygować się raz w nocy do apteki i kupić prezerwatywy i podpaski niż potem latać za pieluchami przez 2 lata. Taniej będzie na pewno ;)

Jeśli ktoś pilnie potrzebuje jakiegoś leku ratującego życie lub uwalniającego od silnego bólu to taki lek powinien uzyskać na pogotowiu (izbie przyjęć). Jeśli jednak tak się nie dzieje to coś jest nie w porządku z systemem opieki zdrowotnej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lip 2009, 15:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
makaron pisze:
tadam pisze:
w przypadku aptek prawa wolnego rynku są jak na lekarstwo :P więc nie mieszaj ludziom w głowach :-?


Tadam jaśniej proszę

ojoj, nie zauważyłem wywołania do tablicy... :oops:
Apteki i sprzedaż leków to jednak nie to samo co sprzedaż kartofli. Nie można podjechać pod blok z penicyliną i wciskać wszystkie guziki domofonu krzycząc "świeża penicylinka, tanio!". Tu są recepty, jakieś cenniki, ograniczenia jeśli chodzi o prowadzenie apteki... bodajże farmaceuta musi, hurtownie ze zobowiązaniami wobec kilku chyba producentów leków, którzy muszą spełnić jakieś tam drakońskie normy itd itp. Twierdze, że to nie są akurat prawa wolnego rynku tylko poprostu rynku. Ot taki szczegół.

Ale wracając do tematu. Tutaj jest wg mnie jedno z niewielu miejsc, gdzie można wykorzystać publiczne pieniądze! Jeśli jest taka społeczna potrzeba by leki były dostępne całą dobę a to się nie opłaca, to taką sprzedaż można wesprzeć z budżetu np. miasta. Mamy kilkanaście aptek, ogłosić przetarg "w dół" czyli kto weźmie najmniej za dodatkową pracę w nocy. Wybrać trzy najtańsze oferty i ustalić dyżury. Proste... ale pewnie względy formalnoprawne stoją na przeszkodzie bo to śmo owo... dlatego będzie można kupić o 3 w nocy piwo a nie będzie można kupić insuliny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2009, 14:13 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
Apteki i sprzedaż leków to jednak nie to samo co sprzedaż kartofli. Nie można podjechać pod blok z penicyliną i wciskać wszystkie guziki domofonu krzycząc "świeża penicylinka, tanio!". Tu są recepty, jakieś cenniki, ograniczenia jeśli chodzi o prowadzenie apteki... bodajże farmaceuta musi, hurtownie ze zobowiązaniami wobec kilku chyba producentów leków, którzy muszą spełnić jakieś tam drakońskie normy itd itp. Twierdze, że to nie są akurat prawa wolnego rynku tylko poprostu rynku. Ot taki szczegół.

Tak tak tadam wszystko sie zgadza i tak właściciele aptek postępują tylko co to ma do nocnej zmiany??? :|
Apteka na Kościuszki zlikwidowała tylko nocną zmianę a nie zaprzestała całkowitego handlu.
Cały sens tkwi w nieopłacalności handlem lekami w porze nocnej a nie w pozwoleniach i umowach. W większych miastach funkcjonują takowe całą dobę ponieważ jest więcej klientów w porze nocnej. Ot i cała tajemnica "wolnego rynku" albo jak wolisz "rynku", notabene handel alkoholem też nie rządzi się wolnym rynkiem ponieważ musisz posiadać pozwolenie o ile dobrze pamiętam to w pewnych odległościach od kościołów i szkół też nie dostaniesz pozwolenia na handel alkoholem. Wódeczką też nie możesz handlować np pod szkołą na chodniku ale jak już wcześniej pisałem nie w tym jest sedno.
Natomiast ingerencja budżetu miasta na przykład w sfinansowanie pracy nocnej zmiany w aptece niweluje wpływ wolnego rynku lub jak wolisz rynku bo bez względu na opłacalność lub nieopłacalność nocnej zmiany koszty jej funkcjonowania są pokrywane z innych źródeł. I dotyczy to każdego rodzaju asortymentu.
Pamiętaj o tym, że apteka to placówka handlowa nastawiona na zysk a nie instytucja non profit pomimo, że musi spełniać pewne warunki to i tak podstawowym kryterium działania jest opłacalność.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2009, 15:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
:roll: nie przyszło by mi do głowy nazwać handel alkoholem wolnym - ale opuśćmy ten temat, bo tu o apteki idzie :)

Cytuj:
Natomiast ingerencja budżetu miasta na przykład w sfinansowanie pracy nocnej zmiany w aptece niweluje wpływ wolnego rynku lub jak wolisz rynku bo bez względu na opłacalność lub nieopłacalność nocnej zmiany koszty jej funkcjonowania są pokrywane z innych źródeł.


Podatki płacone są przez społeczeństwo po to, by sfinansować rzeczy, które są poza zasięgiem zwykłego inwestora np. oświetlenie ulic. Jeśli w Zgorzelcu nie opłaca się prowadzić apteki nocą to wynika z tego szkoda dla całego społeczeństwa, bo wspomniana insulina może uratować życie jednemu albo tabletki przeciwbólowe mogą zelżyć cierpienia innemu. W takim wypadku społeczność robi ściepe by ktoś w mieście jednak czuwał z tabletkami i w razie potrzeby nawet o 3 w nocy móc się zaopatrzyć. Nie chodzi tutaj o rynek w sensie ekonomicznym tylko o działanie społeczne, a zaburzenie rynku ekonomicznego przy takim rozwiązaniu jest niewielkie gdyż po licytacji "w dół" uzyskuje się dotację zbliżoną do strat poniesionych prowadzeniem apteki w nocy.

Można też iść na pogotowie, ale wówczas zajmujemy czas tym, którzy są do "poważniejszych" zadań i w sumie też jest działaniem na szkodę społeczeństwa.

Można też nic nie robić, bo się nie opłaca... ale powiedz to lence :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2009, 18:32 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Tadam skoro masz tak sprecyzowany pogląd w tej sprawie to działaj, proponuję zacząć od rozmów z radnymi :) no i życzę powodzenia.
A tak wracając do tematu to dalej nie rozumiem co chciałeś przekazać swoim zdaniem:
"w przypadku aptek prawa wolnego rynku są jak na lekarstwo :P więc nie mieszaj ludziom w głowach :-?"
Wg mnie o fakcie likwidacji nocnej zmiany w aptece przy ul. Kościuszki zadecydował mechanizm wolnego rynku "nie opłaca się to nie handluję w nocy". Nie jestem z tego faktu zadowolony jak Lenka i inni bo jak już wcześniej wspomniałem, tez poganiałem w nocy za lekiem z marnym skutkiem ale muszę to przyjąć do wiadomości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2009, 19:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
makaaaaron... chodziło mi o to, że apteki funkcjonują na rynku dość mocno regulowanym a nie wolnym i tyle. Co tu dalej rozwijać???

A jeśli chodzi o mój pogląd to jest to rzeczywiście mój pogląd i prawdę mówiąc nie mam zamiaru rozmawiać z radnymi bo nie mam na to ochoty, ale jak mi ochota przyjdzie to pogadam, czemu nie. Póki co uzewnętrzniam go tutaj tak dla podtrzymania razgawora :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..