Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 sie 2013, 16:45 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Ja mam inne doświadczenia z Netią. Mam umowa na max. prędkość łącza 20 Mb/s, oczywiście to jest mrzonka i internet dochodzi w porywach do 15-16, ale nie o tym mowa. Miałem ostatnio niezwykłą przyjemność przez ponad tydzień odnotować nagły, niczym nieuzasadniony spadek do niecałych 4 Mb/s. Awaria została naprawiona w niewiadomy sposób (wysłali fachowca na 12, o 10 sprawdzałem połączenie i dalej było 4 Mb/s), jak fachowiec przyszedł to nagle bez niczego podskoczyło do 13. Przez kilka miesięcy użytkowania zdarzały się nagłe utraty połączenia, czasami na dwa dni. Jednak jak już internet jest, to śmiga bardzo ładnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sie 2013, 19:49 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
Po co się męczyć z z NETIĄ i jakimiś 20Mbit skoro od Tomkowa można mieć 80Mbit?Skoro mają możliwość techniczną aby dać taką prędkość 20Mbit tym bardziej mi śmiga bez problemów. :smt027


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sie 2013, 14:10 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
A propos darmowego internetu...
http://www.twojezaglebie.pl/dabrowa/w-dabrowie-gorniczej-buduja-siec-internetowa-ktora-polaczy-rozne-czesci-miasta/
Cytuj:
Roz­ko­pane pobo­cza w poszcze­gól­nych dziel­ni­cach Dąbrowy Gór­ni­czej, nie są wyni­kiem prac kana­li­za­cyj­nych, a rezul­ta­tem inten­syw­nych robót zwią­za­nych z budową sze­ro­ko­pa­smo­wego inter­netu na tere­nie miasta.
Zada­niem powsta­ją­cej sieci będzie połą­cze­nie: Anto­niowa, Cen­trum, Goło­noga, Korzeńca, Łęknic, Mydlic, Pie­kła, Strze­mie­szyc Wiel­kich, Two­rze­nia, a także Ząb­ko­wic. – Cały pro­jekt zakłada budowę 54 kilo­me­trów nowo­cze­snej sieci świa­tło­wo­do­wej o para­me­trach sieci następ­nej gene­ra­cji (NGN), którą zostaną połą­czone 63 insty­tu­cje gminne, jak i ważne jed­nostki uży­tecz­no­ści publicz­nej. Powsta­nie cen­trum zarzą­dza­nia sie­cią oraz sześć punk­tów węzło­wych wraz z wypo­sa­że­niem m.in. w sys­temy bez­pie­czeń­stwa – przy­po­mniał Bar­tosz Maty­le­wicz, rzecz­nik pra­sowy dąbrow­skiego magistratu.
W 2014 roku, w opar­ciu o wybu­do­waną sieć świa­tło­wo­dową, zostaną oddane do użytku 23 publiczne, dar­mowe punkty hot­spot . - Budo­wana sieć zaspo­koi potrzeby tele­ko­mu­ni­ka­cyjne mia­sta na następne 30 lat. Będzie sta­no­wić solidny fun­da­ment konieczny, by spro­stać wyzwa­niu cywi­li­za­cyj­nemu, jakim jest wpro­wa­dze­nie Dąbrowy Gór­ni­czej w erę cyfrową - zakoń­czył Bar­tosz Matylewicz.

Szkoda że nie mamy kogoś z głową na karku w UM.
Nie potrafimy wykorzystać szansy rozwojowej jaką dają funduszu unijne. A fundusze za parę lat się skończą lub miasto utraci możliwość ich absorbcji przez nadmierne zadłużenie (konieczność wyłożenia wkładu własnego)
U nas tylko igrzyska i chleb (hala i Jakuby).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2013, 12:34 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Działa wam internet z dialogu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2013, 12:37 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Wczoraj była ogólnopolska awaria. W większości miejsc nie było internetu od rana, u mnie od 19. Dzisiaj rano już wszystko jest ok.
U Ciebie dalej nie ma?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2013, 12:53 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Od wczoraj z rana nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2013, 15:43 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Pochwaliłem się że działa i... już przestał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2013, 16:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
U moich rodziców też nie działa. Na infolinii Dialogu usłyszeliśmy, że jest ogólnopolska awaria, a utrudnienia mogą trwać do jutrzejszego wieczora.
Niewyobrażalne dla mnie jest to, taki operator na ponad 2 dni odcina ludzi od sieci. Wynika z tego, że albo fatalnie zarządza swoją infrastrukturą, albo ma d...y, a nie informatyków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2013, 17:58 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomo czy dzisiaj ruszy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2013, 18:14 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
U mnie wczoraj wieczorem znów działało. Może weź zresetuj router, bo dziwne by awaria trwała aż tak długo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2013, 8:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
a tak z ciekawości zapytam, widział ktoś kiedyś u nas LTE? plus/polsat ma w swojej ofercie od jakiegoś czasu, ale zdaje się, że mapa zasięgu skutecznie nas omija. zastanawiałem się, czy może przypadkiem nie jesteśmy w zasięgu jakiegoś niemieckiego LTE, gdyby tak było ciekawe ile kosztowałby taki internet zaprenumerowany u sąsiadów zza rzeki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2013, 8:20 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
mapa zasięgu LTE dla plusa w Polsce
http://www.plus.pl/indywidualna/pomoc/MapaZasiegu/
mapa zasięgu LTE dla Niemiec
http://www.lte-anbieter.info/verfuegbar ... testen.php
:smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 wrz 2013, 6:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
czyli LTE nie opłaca się nikomu ciągnąć pod granicę, ani z tej strony ani z tamtej.
a z innej beczki - korzysta ktoś z internetu a playu? ja mam póki co jeszcze w plusie ale planuję się przenieść do innego operatora.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 wrz 2013, 8:03 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Internet w Play ma jedną wadę. Jest limit prędkości nałożony przez operatora. W zależności jaki pakiet wybierzesz to ograniczona zostaje prędkość od 1 Mb/s w najniższym pakiecie do tylko 6 Mb/s w najwyższym.

Obecnie w T-Mobile mam pakiet danych w abonamencie i na iPhone 5 na terenie Zgorzelca w roznych miejscach osiągamy wyniki od 10 Mb/s do aż 30 Mb/s w zależności gdzie jestem. Dla mnie takie ograniczenia są niedopuszczalne.

Teraz Play wprowadza LTE, z ograniczeniem do 15 Mb/s. Większe prędkości przez większość czasu uzyskuje na 3G od T-Mobile.
T-Mobile i Orange tez bedą mieć LTE. Prawdopodobnie bez takich ograniczeń prędkości. Należy mieć nadzieje że ktoś pomyśli o naszym rejonie i będzie LTE w Zgorzelcu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 wrz 2013, 10:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
na to LTE u nas raczej nie liczę w ciągu najbliższych kilku lat, plus je serwuje już od jakiegoś czasu i ciągle nie jesteśmy w zasięgu, play dopiero startuje i tradycyjnie zaczyna od największych miast - przy czym trzeba im pogratulować pomysłu internetu jako bonus do końca roku 2014 dla abonentów będących w zasięgu LTE, nawet jeżeli abonament telefoniczny ma się tylko na poziomie 30 zł.
na tym tle nie sądzę aby tmobile i orange zaczynali LTEizację kraju od strzech...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..