Dzisiaj jest 29 mar 2024, 8:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 paź 2010, 16:51 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Tak wówczas nie zakupiono rękawów, ale w 2009 miał taki obowiązek Gronicz i tego nie zrealizował.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 paź 2010, 7:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 sie 2009, 13:42
Posty: 71
Lokalizacja: sąsiad przekornego
Czyli pod tym względem Fiedorowicz i Gronicz niczym się nie różnią. Obu zabrakło determinacji bądź wyobraźni aby lepiej przygotować się do powodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 paź 2010, 8:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Ktoś kto nie realizuje obowiązków a do tego jeszcze dochodzi do strat w mieniu to wg mnie ponosi odpowiedzialność !!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 paź 2010, 11:15 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
jendrzej pisze:
Ktoś kto nie realizuje obowiązków a do tego jeszcze dochodzi do strat w mieniu to wg mnie ponosi odpowiedzialność !!!!


W Polsce brak odpowiedzialności - nie wiedziałeś????? :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 paź 2010, 19:40 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Ale można na takiego gościa nie głosować, bo jest nieodpowiedzialny i robi co chce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2010, 21:24 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Ktoś wie jak wygląda sytuacja po powodzi w rejonie Zgorzelca? Pytam, bo doszły mnie słuchy, że w niektórych rejonach ludzie nie maja łóżek, stolików, kuchenek itd. Nie wiem czy to jednostkowe przypadki czy faktycznie nie dostali jeszcze pieniędzy? Jeśli tak to czy można gdzieś podwieść jakiś stolik czy używana kuchenkę gazową, bądź do kogo się zgłaszać z takimi rzeczami?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lis 2010, 13:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
mała ciekawostka:

http://www.mdr.de/mediathek/fernsehen/5869234.html

myślałem, ze niemcy tego nie powiedzą, a jednak. materiał na temat Witki zaczyna się około 8 minuty 40 sekundy, przed reportażem pani spikerka przyznaje, że budowa zapory Witka kilkadziesiąt lat temu była realizowana w ramach polsko niemieckiego wspólnego projektu, za który obie strony płaciły wspólnie i po równo.
tak więc to nie była tylko nasza - polska zapora, ale nasza wspólna polsko-niemiecka.

P.S.y
trzeba wybrać (kliknąć) na tej stronie najpierw:
Freitag
a później:
Sachsenspiegel
z godziny 19:00


Ostatnio zmieniony 20 lis 2010, 18:20 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2011, 11:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Właśnie czytam raport NIK o zarządzaniu kryzysowym i jest tam wzmianka o postępowaniu starostwa podczas powodzi na terenie powiatu zgorzeleckiego:
http://www.nik.gov.pl/plik/id,3352,vp,4245.pdf

Ważne fragmenty: "brak podjęcia adekwatnych do potencjalnego
zagrożenia działań starostwa, nieskuteczność przyjętego systemu powiadamiania i zapewnienia przepływu informacji w sytuacjach kryzysowych pomiędzy właściwymi osobami i podmiotami na terenie powiatu (Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu);"

Jest też małe usprawiedliwienie takiego stanu rzeczy: "Częściowo przyczyną tego były nie odpowiadające późniejszej rzeczywistości przekazywane starostwu prognozy
przewidywanego poziomu opadów atmosferycznych"

Ja jednak znalazłem inny fragment, który mnie zdziwił i wcale nie ma związku z powodzią, a raczej z naszym codziennym życiem:

"NIK ustaliła, że PZZK ( to skrót od Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego) powiatu zgorzeleckiego, zatwierdzony przez Wojewodę Dolnośląskiego w sierpniu 2010 r., nie wskazywał wszystkich potencjalnych zagrożeń zdrowia i życia mieszkańców powiatu oraz bezpieczeństwa mienia, m.in. przekroczeń dopuszczalnych stężeń zanieczyszczenia powietrza."

Ostatnio ciągle słyszymy o takich zagrożeniach w Krakowie i na Śląsku - w niektóre dni wręcz zabrania się wychodzenia dzieci z przedszkoli, czy szkół na spacery, a także odradza alergikom, czy astmatykom ruszania się z domu itp.
Nami jaki widać się nikt nie martwi :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2011, 16:18 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2010, 14:03
Posty: 20
Lokalizacja: Z-c
Przecież do Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego należą od lat Ci sami ludzie, dyspozycyjni. Oni chyba nawet nie zauważyli że żyjemy w innej epoce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2011, 21:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Właśnie czytam raport NIK o zarządzaniu kryzysowym ...


Ja powiem tyle - fajnie i wygodnie ocenia się procedury i działanie wszelkich służb post factum. O tyle wygodniej , że zazwyczaj znamy skutki owych katastrof czy kataklizmów. W swym życiu zawodowym miewam (na szczęście rzadko) do czynienia z sytuacjami , których żadne procedury nie obejmują - a to tylko dlatego , że zdarzyło się to na taką skalę pierwszy raz. Podobnie było z ową powodzią - bo kto z nas wierzył , że zerwie się tama na Witce? :roll: Jeszcze tego samego wieczora tłumaczyłem mojej Kasi (od niedawna mieszkanka Jerzmanek) , że co jak co ale tama nie puści... :| Puściła niestety.

atomic pisze:
Oni chyba nawet nie zauważyli że żyjemy w innej epoce


W innej , fakt. Takich sytuacji nigdy nie było :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lip 2012, 9:38 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak sytuacja w regionie? I na mieście?

Ekstremalna burza. Olszyna Lubańska pod wodą - z głównej...


Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 9:40 przez YELLO_35, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2012, 18:32 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Od 1 stycznia 2013 roku połowimy na Zalewie Witka - z głównej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..