Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 0:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2011, 13:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
zawitałem do tej pizzerii w tym tygodniu bo po drodze mi było i będę chwalił, tylko trzeba uważać bo duża pizza jest naprawdę duża, 45 cm średnicy na tablicy to jednak nie był żart.
jeżeli się nie można zdecydować na jeden smak a nie chce się zamawiać dwóch pizzy, to jest tu możliwość zrobienia dwóch smaków na jednym placku - pół na pół, fajny pomysł. pizzę "cztery sery" będę polecał, jeżeli ktoś lubi taki smak;)
dobre ciasto się chwali, wg mnie takie jak trzeba czyli cienkie ale nie herbatnik czy inny naleśnik, tylko właśnie - ciasto.
szkoda trochę, że sztućce plastikowe i talerzyki papierowe, ale biorąc pod uwagę skromne zaplecze lokalu, trudno się czepiać, zawsze można wziąć na wynos.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2011, 13:39 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
neandertalski pisze:
zawitałem do tej pizzerii w tym tygodniu bo po drodze mi było i będę chwalił, tylko trzeba uważać bo duża pizza jest naprawdę duża, 45 cm średnicy na tablicy to jednak nie był żart.
jeżeli się nie można zdecydować na jeden smak a nie chce się zamawiać dwóch pizzy, to jest tu możliwość zrobienia dwóch smaków na jednym placku - pół na pół, fajny pomysł. pizzę "cztery sery" będę polecał, jeżeli ktoś lubi taki smak;)
dobre ciasto się chwali, wg mnie takie jak trzeba czyli cienkie ale nie herbatnik czy inny naleśnik, tylko właśnie - ciasto.
szkoda trochę, że sztućce plastikowe i talerzyki papierowe, ale biorąc pod uwagę skromne zaplecze lokalu, trudno się czepiać, zawsze można wziąć na wynos.


potwierdzam spostrzeżenia :)

moim zdaniem La Vista i Afirmacja robią na dzień dzisiejszy najlepsze picce w mieście :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2011, 13:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
ja do tej pory miałem jedną ulubioną pizzerię w mieście - da Franco, teraz będę miał dwie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2011, 21:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
neandertalski pisze:
ja do tej pory miałem jedną ulubioną pizzerię w mieście - da Franco, teraz będę miał dwie ;)


Oj chyba jednak tylko jedną, bo o ile się orientuję to De Franco już nie ma


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2011, 22:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Tia, teraz zwać się będzie Don Rafuś. Dużą pizzę wielkości podstawki pod kufelek można będzie nabyć drogą kupna, uiściwszy wcześniej jedyne 85 złotych polskich. Rezerwacja stolików na 2 tygodnie wcześniej!!! :smt111


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2011, 22:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
ej nie załamujcie mnie - myślałem, że tam się tylko remontują...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 wrz 2011, 8:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
przekorny pisze:
Tia, teraz zwać się będzie Don Rafuś

Więc to jednak prawda co mówią na mieście? Myślałem że plotki...


Ostatnio zmieniony 17 wrz 2011, 8:06 przez cortland, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2011, 15:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
cortland pisze:
Myślałem że plotki...


Nie plotki..nabył lokal..ponoć na żonę..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2011, 15:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 7:56 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2011, 9:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
skoro więc da Franco po kilkunastu latach działalności niestety odchodzi do historii, mam takie nieśmiałe pytanie - zna ktoś może przepis wg którego doprawiano tam pizzę frutti di mare?
nie ukrywam, że zajadałem się tą pizzą tam właśnie od dosyć dawna i nigdy ani nigdzie nie udało mi się zjeść tak dobrze zrobionej tego rodzaju pizzy...
być może skoro lokal przestał istnieć można by jakoś do owego przepisu dotrzeć? nie ukrywam, że kilka razy w zaciszu domowym próbowałem odkryć tę tajemną recepturę, ale wychodziło mi to dosyć nieudolnie niestety.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2013, 13:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
zdaje się, że powstała instytucja dnia pizzy 9 lutego, może będzie kiedyś przeciwwagą dla walentynek;)
tak czy owak zumi zrobiło mapę pizzerii w kraju, może w związku z tym warto swoim głosem wesprzeć i którąś z naszego miasteczka?
http://pizza.zumi.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2013, 19:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
...warto swoim głosem wesprzeć i którąś z naszego miasteczka?


Na naszych mieszkańców w takich tematach można zawsze liczyć... :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2013, 22:41 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 17:44
Posty: 169
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja również polecam Gatto Nero, lepszej w Zgorzelcu nie jadłem.

Próbowałem również ostatnio z nowej na Konarskiego i niechętnie tam wrócę. Nie ze względu na sama pizzę (choć ciasto w niej było za grube, jak w tych kupnych z kartonu), ale obsługę.
Zamówiłem dwie pizze i tak się składa, żę ja i moja rodzina, nie wyobrażamy sobie zjeść je bez sosu czosnkowego. Powtarzałem panu przyjmującemu zamówienie kilka razy, że proszę o 3 sosy czosnkowe, dostawca przywiózł jeden (po kropelce na kawałek pizzy). Powiedział ze to nie jego wina, że szef przyjmował zamówienie. Ze swojej strony zachowałem się dość łagodnie, bo mogłem odmówić przyjęcia zamówienia, ale przyjąłem, myślałem ze ze strony szefa zdarzy się jakiś telefon choćby z przeprosinami, no ale jednak takowego nie było. Na pewno większy koszt by poniósł jakbym odmówił, niż jakby wydał parę grosików na telefon.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2013, 18:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lip 2009, 10:06
Posty: 401
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Ja również polecam Gatto Nero, lepszej w Zgorzelcu nie jadłem.


Ja także polecam Gatto Nero, jednak jedyne co bym w niej zmienił to rozmiar :) Mogłyby być większe, rozmiary jak w La Viscie mile widziane :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2013, 20:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 17:44
Posty: 169
Lokalizacja: Zgorzelec
michaelos pisze:
Cytuj:
Ja również polecam Gatto Nero, lepszej w Zgorzelcu nie jadłem.


Ja także polecam Gatto Nero, jednak jedyne co bym w niej zmienił to rozmiar :) Mogłyby być większe, rozmiary jak w La Viscie mile widziane :D



W Gatto Nero jest pizza 45 cm, nazywa się "rodzinna"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..