Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 3:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 lis 2011, 22:56 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie bardzo wiem gdzie o tym napisać...

Kto widział oznakowanie pasów na krzyżówce Warszawska , Dąbrowskiego , Domańskiego , Konarskiego? Ja wczoraj nocną porą śmignąłem i po fakcie zorientowałem się , że teraz jadąc środkowym pasem od strony Ujazdu nie mogę jechać prosto tylko skręcić w lewo - w Konarskiego lub Domańskiego :-? Prosto jedziemy teraz z pasa prawego.

Nawiązując do tytułu wątku - chyba łoś to wymyślił :roll:


PS. Wydzielone z wątku o źle parkujących łosiach.


Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 19:57 przez YELLO_35, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2011, 23:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
że teraz jadąc środkowym pasem od strony Ujazdu nie mogę jechać prosto tylko skręcić w lewo - w Konarskiego lub Domańskiego :-? Prosto jedziemy teraz z pasa prawego.


Arek zauwaz, ze wielu Niemcow tak jezdzi nie patrzac na znaki. Podobnie jest na Reymonta gdzie prawy pas jest do jazdy na wprost i w prawo a lewy tylko do skretu w lewo.
Wg mnie powinno to uplynnic troche ruch bo auta skrecajace w lewo nie beda blokowac tych jadacych na wprost ewentualnie nie trzeba bedzie ich omijac.

Ale i tak zycie wszystko zweryfikuje ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2011, 23:27 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Bardzo możliwe , że to lepsze rozwiązanie. Tam problemem były auta skręcające w Konarskiego - ale to sporadycznie. Ja to teraz marnie widzę - zwłaszcza w godzinach szczytu :|

yARO_81 pisze:
Ale i tak zycie wszystko zweryfikuje


Dziś kobitę Niemiec "wyhaczył" na tej krzyżówce :-? Oby przeżyła...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2011, 23:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Dziś kobitę Niemiec "wyhaczył" na tej krzyżówce :-?


Ciezko bylo nie zauwazyc 4 radiowozow... Domyslilem sie, ze sprawa blacha nie jest :(

YELLO_35 pisze:
Oby przeżyła...


Taka nalezy miec nadzieje...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lis 2011, 7:55 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Odnośnie nowych pasów na tej krzyżówce - teraz to będzie kicha, ponieważ dużo aut skręcało na strzałce w prawo chcąc się dostać na krzyżówkę koło sądu i dalej gdzieś tam ... co rozładowywało ruch i nie tworzyły się gigantyczne kollejki :)

Zmodyfikowanie środkowego pasa do sketu w lewo od strony ujazdu ma tylko sens w przypadku, gdy będzie tam oznakowanie skrętu bezkolizyjnego w lewo inaczej nie ma to sensu, ponieważ dalej te auta będą blokowane przez auta jadące z naprzeciwka - następny problem to znależenie "luki" w ruchu dla tych aut skręcających bezkolizyjnie w Domańskiego. Obawiam się, że jak wprowadzą tam skręt bezkolizyjny to wydłuży się cały cykl świetlny na tym skrzyżowaniu i w efekcie dłużej postoimy - może stąd te liczniki czasu, aby zamydlić oczy :P

Dotychczas ruch puszczany był na światłach ulicą Warszawską z obu stron, czyli od ujazdu i od centrum miasta - auta jadące na wprost nie miały problemu z przejazdem - auta skręcające w lewo z jednego czy drugiego kierunku ustawiały się "na środku" skrzyżowania i pozostałe wymijały je z prawej strony - nie zauważyłem, żeby to rozwiązanie nadmiernie blokowało krzyzówkę nawet w godzinach niby szczytuy :P

Wydaje mi się, że teraz będzie gorzej - co by nie mówić do tej pory wszystkie eksperymenty z tym skrzyżowaniem w naszym mieście kończyły się porażką i powracano do tego rozwiązania, ponieważ jest jednak najlepsze z uwagi na fakt, że nie jest to "klasyczna" krzyżówka ze względu na przesunięcie ulic :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lis 2011, 10:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Kolego manzir - macie absolutną rację 8)
Będzie kicha...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lis 2011, 15:38 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
Kolego manzir - macie absolutną rację 8)
Będzie kicha...

jaka władza taka organizacja... jedno koreluje się z drugim... jaka to niesamowicie ogromna logistycznie operacja wymienić światła...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lis 2011, 15:50 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
Apropo świateł na warszawskiej


Urząd nie podał terminu włączenia sygnalizacji - informacja urzędu miała w treści "sygnalizacja wyłączona do odwołania...."

W cywilizowanym kraju firma wykonująca remont nie miałaby prawa nawet brać udziału w przetargu gdyby w ofercie na wykonanie roboty, nie byłoby szczegółowego harmonogramu!!!

To jest skandal i wstyd dla urzędników że dopuścili do takiego bajzlu, do tego jeszcze doszedł prokurator i ofiara śmiertelna wypadku.

Niedopuszczalne moim zdaniem było zostawienie tego skrzyżowania bez tymczasowej sygnalizacji, bądź policjanta z lizakiem co by ogarnął to co się tam wyprawia. (to droga krajowa tuż przy granicy, do tego główna arteria komunikacyjna Zgorzelca, tam jeżdżą tysiące pojazdów na dobę)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lis 2011, 16:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Igor - szkoda się stresować. Urzędnicy już mają weekend, premie też już pewnie zostały podzielone. Interes się kręci, a kogo interesują kierowcy, wypadki? Przecież nie chodzi o to, by wprowadzić zmiany na lepsze, ale o to by stwarzać pozory pracy, by nikt nie zarzucił urzędnikom bezczynności. Jestem ciekawy ilu kierowców będzie wdzięcznych UM za wprowadzone zmiany. Poza blacharzami pewnie nikt!


Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 16:10 przez gobo007, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lis 2011, 16:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
gobo007 pisze:
Urzędnicy już mają weekend, premie też już pewnie zostały podzielone. Interes się kręci, a kogo interesują kierowcy, wypadki?

... a 'pierwszy' myśli o nowym menu do knajpy :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lis 2011, 14:51 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
Jadąc ulicą Warszawską od Łużyckiej na skrzyżowaniu przy UM nigdy nie można było skręcić w ul. Konarskiego i nadal ten zakaz obowiązuje tam, mówi o tym znak pionowy zamontowany na nowych światłach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lis 2011, 15:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 lut 2007, 16:41
Posty: 96
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Igor - szkoda się stresować. Urzędnicy już mają weekend, premie też już pewnie zostały podzielone. Interes się kręci, a kogo interesują kierowcy, wypadki?


A Tobie ktoś każe chodzić do pracy jak masz wolne po 40-godzinnym tygodniu pracy? Nie sądzę....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lis 2011, 11:17 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
mylene pisze:

A Tobie ktoś każe chodzić do pracy jak masz wolne po 40-godzinnym tygodniu pracy? Nie sądzę....


OT- jak byk!!! Musisz to robić? Nie widzisz czego dotyczy temat? :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lis 2011, 16:03 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Mylene - nie, nikt mi nie każe, ale różnica jest taka, że moja praca nie jest szkodliwa dla innych. Idiotyczne decyzje zapadające w UM pokazują jednoznacznie, że kierowcy, petenci nie są istotni, nie konsultuje się żadnych zmian, a wystarczy jedna kretyńska decyzja, by rozwalić istniejącą i funkcjonującą od lat organizację ruchu w mieście. Kto i dlaczego zlikwidował boczne sygnalizatory!!! W wielu miastach wręcz instaluje się dodatkowe, trzecie, takie mini, by auta szybciej ruszały. U nas jest jeden, centralny nad skrzyżowaniem. Mało który kierowca patrzy ciągle w górę - stąd pojawiają się teraz opóźnienia. Nie chce mi się nawet pisać o szczątkowym ruchu w Domańskiego i wydzieleniu pasa do skrętu. Kolejny idiotyzm: jadąc od PKSu i skręcając w lewo, w Warszawską za szybko zapala się zielone dla pieszych przechodzących przez Warszawską. Potrącenia są moim zdaniem kwestią czasu.

Po co wprowadzać takie głupie i nieprzemyślane zmiany! Co one polepszyły? Na 100% natomiast jakiś urzędas wziął, albo weźmie za to premię. Marnotrawienie publicznych pieniędzy i nic poza tym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lis 2011, 17:03 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
gobo007 pisze:
nie konsultuje się żadnych zmian, a wystarczy jedna kretyńska decyzja, by rozwalić istniejącą i funkcjonującą od lat organizację ruchu w mieście.
Ja bym bardzo chciał przeczytać jakieś uzasadnienie tych zmian. Biorąc poprawkę na zwykłe przyzwyczajenie to nie widzę sensu nowej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Może jestem za głupi. Pewnie użyto do jego projektowania nowe modele symulujące oparte na prawie Bernoulliego. :smt082 No ale trzeba uwierzyć "fachowcom".
gobo007 pisze:
Kto i dlaczego zlikwidował boczne sygnalizatory!!!
Tu mamy raczej do czynienia z propagowaniem nowych aut z panoramicznym dachem. Nie mam nawet szyberdachu cholera :cry: Mamy za mało nowoczesne samochody do tych nowoczesnych sygnalizatorów. Trzeba pomyśleć o kupnie nowego, koniecznie z panoramą.
gobo007 pisze:
W wielu miastach wręcz instaluje się dodatkowe, trzecie, takie mini, by auta szybciej ruszały. U nas jest jeden
Burmistrz ma wizję spokojniejszego, bardziej zrównoważonego społeczeństwa coś na wzór mieszkańców Cicely z serialu "Przystanek Alaska". ;) Po co sie spieszyć... W związku z czym w dniu pierwszego opadu śniegu wychodzimy wszyscy na ulicę, cieszyć się i świętować. :P To ma głębszy przekaz którego nikt nie zrozumiał. Ehhh
gobo007 pisze:
Potrącenia są moim zdaniem kwestią czasu.
"Chris o poranku" będzie musiał ustrzec starszych aby uważali na tych światłach. :roll:

gobo007 pisze:
Po co wprowadzać takie głupie i nieprzemyślane zmiany! Co one polepszyły? Na 100% natomiast jakiś urzędas wziął, albo weźmie za to premię. Marnotrawienie publicznych pieniędzy i nic poza tym.

Może jednak jest jakaś mądrość w tej zmianie. Trzeba wolniej, spokojniej, więcej sie uśmiechać, ustępować ...bo jak nie to... BEDZIE JESZCZE GORZEJ! ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..