forum.zgorzelec.info
http://forum.zgorzelec.info/

Wypadek w pracy
http://forum.zgorzelec.info/viewtopic.php?f=61&t=5157
Strona 1 z 1

Autor:  klasyczny39 [ 07 maja 2014, 22:28 ]
Tytuł:  Wypadek w pracy

Moja znajoma przewróciła się w pracy. Po prostu potknęła się , ma nadciśnienie czy coś. Była na (pogotowiu)zwolnieniu wypadkowym(2 miesiące, od ortopedy, nadłamana główka ramienia i zerwane mięsień chyba ). Bhp-owiec telefonicznie zebrał info , przesłał do podpisu(nie podpisała) ,napisał iż żadne odszkodowanie się nie należy , ponieważ to wina znajomej .Ma mieć przeszkolenie jak stąpać-chodzić. Zaznaczam podłogi ok.o nic nie zahaczyła . Pytanie”Czy należy się odszkodowanie? I od kogo.Świadków brak, pracuje sama.

Autor:  cortland [ 08 maja 2014, 16:49 ]
Tytuł:  Re: Wypadek w pracy

potknęła się o coś co nie powinno leżeć tam gdzie leżało? jeżeli nie to za co to odszkodowanie?

Autor:  mroslo [ 08 maja 2014, 19:17 ]
Tytuł:  Re: Wypadek w pracy

Tak na moje rozumowanie, jeżeli upadek był spowodowany przez chorobę znajomej to moim zdaniem nie było wypadku w pracy a co za tym nie należy się wypadkowe zwolnienie lekarskie z powodu braku czynnika zewnętrznego, który przyczynił się do wypadku. Jeżeli chodzi o odszkodowanie to, jeżeli jest odpowiednio ubezpieczona (np pobyt w szpitalu) to trzeba sprawdzać u ubezpieczyciela.

Autor:  andreas [ 08 maja 2014, 19:23 ]
Tytuł:  Re: Wypadek w pracy

1. Odkszodowanie na pewno należy się z Prywatnego ubezpieczenia na życie (jeśli takie ktoś miał opłacane i lekarz orzecznik określiłby % uszczerbek na zdrowiu). Jeśli byłoby to zdarzenie uznane za wypadek przy pracy to wtedy przede wszystkim świadczenie z tytułu niezdolności do pracy ('chorobowe') wynosi 100% i po zakończeniou leczenia można złożyć wniosek do ZUS-u o określenie stopnia uszczerbku na zdrowiu w związku z ww zdarzeniem (wypadkiem) i po zbadaniu przez lekarza z ZUS-u i określeniu % uszczerbku na zdrowiu nastąpi ewentualna wypłata odszkodowania.
2. Zgłoszenie wypadku nalepiej zrobić na piśmie opisując zdarzenie (sytuację).
3. BHP-owiec (a dokładniej Zespół powypadkowy-najczęścej BHP-owiec i przedstawiciel pracowników) powinni osobiście przesłuchać poszkodowanego i spisać jego zeznania na osobnym dokumencie (załączniku do Protokółu). Wtedy sporządzają Protokół powypadkowy (czas na przesłuchanie i sporządzenie 2 tygodnie od dnia powzięcia informacji o zdarzeniu). W tym protokóle poszkodowany możne wnieść swoje uwagi (jest na to odpowiednie miejsce), ale podpisać go musi. Później zatwierdza go pracodawca i jeden egzemplarz zatrzymuje u siebie a drugi otrzymuje poszkodowany. W każdym Protokóle jest uzasadnienie decyzji o uznaniu zdarzenia za wypadek przy pracy bądź nie.
4. Jeśli osoba poszkodowana nie będzie się z nim zgadzała to możne się odwołać do sądu pracy o sprostowanie protokołu powypadkowego i zmiane kategorii wypadku (takie sprawy są bezpłatne).

Nie znam szczgółów zdarzenia, ale jakby co proszę o mail na Priv to postaram się pomóc.

Autor:  ostry2k [ 10 maja 2014, 21:52 ]
Tytuł:  Re: Wypadek w pracy

Nie każdy wypadek w pracy to wypadek przy pracy...

Autor:  krzysiek999 [ 07 lip 2014, 19:55 ]
Tytuł:  Re: Wypadek w pracy

to wszystko nie jest takie proste, jak się potkneła bo jest chora to wszystko jasne

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/