Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 cze 2014, 23:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że ten facet bredzi obiecując złote góry? Chce obniżać opłaty, utworzyć dworzec PKS - pytanie jest tylko jedno: ZA CO?
Wiem, że niektórzy zaczynają już kampanię wyborczą, że rozpoczął się już bieg do koryta, ale takiego pajacowania moim zdaniem w Zgorzelcu jeszcze nie było. Czekam na kolejne pomysły w stylu likwidacji podatków lokalnych, oraz dopłat do wszystkiego dla zameldowanych w Zgorzelcu.
Żenujące jest to, że człowiek ma nas za skończonych debili i ma nadzieję, że uwierzymy w jego bajki. Chamstwo i tupet - to dla mnie dwa zwroty idealnie podsumowujące jego idee.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 5:08 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 gru 2009, 9:26
Posty: 86
Lokalizacja: szafy
Nie jestem w temacie , z jaką partia tego Pana można powiązać PO,PIS może inną ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 7:23 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
polityka jego kampanii jest prosta :grin: obejmuje naprawę wszystkich posunięć obecnego Burmistrza z których to mieszkańcy są nie zadowoleni :) i jest to dobre założenie w drodze do władzy,a czy my to kupimy to inna bajka :smt068


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 11:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja czekam aż pojawi się obietnica budowy lotniska, bo tym przebiłby wszystkich.
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 11:21 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2005, 7:55
Posty: 20
Lokalizacja: Royston Vasey
gobo007 pisze:
Ja czekam aż pojawi się obietnica budowy lotniska, bo tym przebiłby wszystkich.

...albo centrum lotów kosmicznych.

Klon kampanii z lat 90 ubiegłego wieku. Pan Irek ma w sztabie doradców sprzed ćwierć wieku.
Takiego populizmu elektorat nie łyknie w dzisiejszych czasach.
W dzisiejszych czasach kit wciska się ludziom w sposób bardziej wyszukany i wysublimowany.
Dla mnie kandydat do odstrzału na pół roku przed wyborami.
Ale na miejskiego Stańczyka kampania idealna


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 13:06 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
A co? Może lepszy obecny burmistrz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 13:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Jeśli mam być obiektywny, to na pewno.
Popatrz ile poczyniono inwestycji w czasie jego kadencji: place zabaw, ulice, parki, hala (której zwolennikiem jednak nie jestem), ścieżki rowerowe itp. Widać to czego wcześniej nie było - dobrą współpracę z różnymi instytucjami. Rafał jest już drugą kadencję i myślę, że spokojnie ma szansę na trzecią.
Oczywiście, że nie wszystko wypaliło ale bilans i tak jest na plus.

A w brednie Aniszkiewicza o obniżkach chyba wierzą tylko dzieci. Niech sprawdzi rzetelnie jak w innych miastach wyglądają opłaty za wodę, ścieki, ogrzewanie, mieszkania, podatki. Lokujemy się gdzieś w środku stawki i naprawdę najdrożej u nas nie jest.

Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 15:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 wrz 2008, 17:19
Posty: 22
Lokalizacja: Zgorzelec City
gobo007 pisze:
Jeśli mam być obiektywny, to na pewno.
Popatrz ile poczyniono inwestycji w czasie jego kadencji: place zabaw, ulice, parki, hala (której zwolennikiem jednak nie jestem), ścieżki rowerowe itp. Widać to czego wcześniej nie było - dobrą współpracę z różnymi instytucjami. Rafał jest już drugą kadencję i myślę, że spokojnie ma szansę na trzecią.
Oczywiście, że nie wszystko wypaliło ale bilans i tak jest na plus.

A w brednie Aniszkiewicza o obniżkach chyba wierzą tylko dzieci. Niech sprawdzi rzetelnie jak w innych miastach wyglądają opłaty za wodę, ścieki, ogrzewanie, mieszkania, podatki. Lokujemy się gdzieś w środku stawki i naprawdę najdrożej u nas nie jest.

Piotr


Co do Kampanii Pana Aniszkiewicza wypowiedzieć się nie mogę, ale osobiście uważam, że zasługi, które przypisujesz obecnemu Panu Burmistrzowi są słabym argumentem za tym, aby został na stanowisku. Ja akurat uważam, że za kadencji Pana Gronicza zdarzyło się sporo negatywnych rzeczy np:

- pogorszyła się sytuacja nauczycieli poprzez zamknięcie mogiłek i próby zamykania górnika, prywatyzację przedszkoli i szereg małych zmian wpływających na zarobki tej grupy,

- negatywne lub kulejące inwestycje budowlano-remontowe na terenie miast: odbudowa jazu, bezsensowna (moim zdaniem) przebudowa ulicy Kościuszki, zalewane/dziurawe ścieżki rowerowe, wycinanie drzew w całym mieście itd

- nieistniejąca do tej pory strefa inwestycyjna pod Zgorzelcem,

- brak zróżnicowania ofert na lokalnym rynku pracy,

Uważam, że zamiast zająć się poważnymi problemami Pan G. stawia halę, robi boiska i inne tego typu inwestycje, które mają nas utrzymywać w przekonaniu, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Są to moje luźne uwagi na temat pracy obecnego burmistrza. Mieszkałem ponad 20 lat w Zgorzelcu, a od kilku mieszkam we Wrocławiu jednak regularnie odwiedzam rodzinę, która jest w Zgorzelcu oraz śledzę to forum. Uważam, że przez kilka ostatnich lat wiele pieniędzy zostało zmarnowanych na mniej ważne inwestycje kosztem spraw pierwszorzędnych.

Na koniec chciałem dodać, że nie jestem zwolennikiem, żadnego z pretendentów do stołka burmistrza. Mówię to jako osoba, która chciała kiedyś wrócić do swojego rodzinnego miasta, ale w obecnej chwili nie widzi tutaj perspektyw. :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 18:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Myślę że przed ocenami warto byłoby napisać kim ten człowiek jest lub był i to jest chyba podstawa do przypuszczeń jaki będzie w przyszłości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 19:32 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Powiem krótko - zaczyna się wyścig do koryta i padną pewnie jeszcze bardziej absurdalne obietnice, dlatego na wszystko trzeba patrzeć z przymrużeniem oka.
Zgadzam się z Gobem, że za kadencji RG dużo w mieście się zmieniło. Trzeba pochwalić za to, że umiejętnie wyciągano z UE środki na dofinansowanie. Poprzednicy w "swoich" czasach nie wykazali się niczym, dlatego duży plus dla obecnego burmistrza za to, że w ogóle są jakieś inwestycje w mieście.
Dostrzegam więcej plusów, niż minusów -> to, że niektóre inwestycje kulały nie jest winą burmistrza, tylko chorych przepisów przy wyborze ofert w przetargach, dlatego wygrywały firmy, które pieprzyły robotę. Inwestorów też na chama nikt za kark do nas nie przyciągnie. Nauczycielom dostało się po pupie w całej Polsce i jest to raczej winą niżu demograficznego.
Patrząc obiektywnie - miasto teraz się zmienia na plus. Poprzednicy tylko gadali i przed wyborami próbowali coś zrobić, aby ponownie dostać się do koryta. Śmiem twierdzić, że RG spokojnie utrzyma się na następną kadencję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 21:37 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja wiem czy na plus? Miasto sie zwija: większe zakłady pracy, dworce, tego już nie ma. Za to na pewno wycinają drzewostan jak szaleni i fundują betonową pustynie. Ale ty go bronisz bo zbudował wam ten paskudny bunkier na Lubańskiej który za parenaście lat będzie tak samo piękny jak PKP Miasto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 22:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
A co miasto ma do PKP? Nie ma nic! Trudno mieć do kogoś pretensje, że dworzec padł - zarówno PKS, jak i PKP. Co ma miasto do zakładów pracy? NIC! Jak wyobrażasz sobie dotowanie PRYWATNYCH firm z państwowej kasy? Idąc tym tropem można oskarżyć włodarzy miasta o Ebolę w Afryce lub koklusz na innym końcu świata.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2014, 0:49 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Panowie spokojnie. Wg mnie najważniejsza kwestia. Czy za rządów Pana Burmistrza Gronicza zadłużenie miasta wzrosło, czy zmalało i o ile?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2014, 6:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Podejrzewam, że wzrosło, jak i większości gmin, czy powiatów w Polsce.
Jeśli to zadłużenie powstało po to, by uzyskać wkład własny potrzebny do inwestycji np. z UE to nie ma w tym nic złego. Kiedyś fundusze się skończą i można będzie zadłużenie spłacać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2014, 8:47 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Gobo w wielu miejscach się z tobą zgadzam ale w temacie dworców i komunikacji mam zupełnie inne zdanie. Jednym i drugim Dworcem Pan Burmistrz winien się co najmniej interesować a do ruiny obu doprowadziła poza innymi polityka miasta i powiatu za chwilę będzie podmiot odpowiedzialny za komunikacje zgodnie z ustawą i on będzie się ustawowo martwił . Ale cóż najpierw będą wybory a po nas choćby.... taka postawa włodarzy to cecha nie najlepsza. Chociaż sam okres rządów szczególnie w mieście należy zaliczyć do lepszych gorzej w powiecie tam sukcesów brak i brak na nie perspektyw


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..