Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 3:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 wrz 2014, 9:03 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Jeżeli ktoś nie jest zadowolony z obecnej władzy, jaśnie panującej nam w Zgorzelcu od lat ośmiu, proszę aby napisał tu o tym co go boli, na co liczył, czego oczekiwał, co go zawiodło.
Proszę o taktowne wypowiedzi, bez utarczek słownych z oponentami. Kultura drodzy moi, kultura.

Zapraszam zatem do dyskusji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 14:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 sie 2014, 6:43
Posty: 5
Najgorsze jest to, że znowu zacznie nawijać makaron na uszy i go wybiorą na kolejną kadencję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 14:48 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Widzę, że kampania się rozkręca, aby nie być gołosłowna proponuję wróćmy do roku 2006( Czyli chwilę po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej) i ówczesnej
kampanii wyborczej wygranej przez PO i Gronicza wyglądało to tak :

"...Zgorzelec stać na skok cywilizacyjny. Chcemy wykorzystać szansę, jaką przed Polską otworzyło wejście do Unii Europejskiej. Poprzeczkę stawiamy sobie wysoko, gdyż tylko ludzie ambitni osiągają wiele. Nie interesuje nas: „jakoś to będzie”. Nasz program jest obietnicą składaną nie tylko na najbliższe wybory. Zwycięstwo pozwoli na jego szybka realizację. Chcemy go rozszerzyć i aktualizować wraz ze zmieniającymi się warunkami zewnętrznymi, jest to program mieszkańców dla mieszkańców.
GŁÓWNE CELE PROGRAMU:
1. Podniesienie jakości kształcenia dzieci i młodzieży oraz modernizacja bazy szkolnej.
2. Stworzenie centrum Zgorzelca z rozwiniętą funkcją handlowo-usługową.
3. Bezpłatny internet dla mieszkańców Zgorzelca.
4. Połączenie gminy miejskiej i wiejskiej w jeden organizm administracyjny.
5. Podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez monitoring głównych ulic i parków.
6. Podniesienie jakości leczenia w szpitalu i w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej.
7. Utworzenie terenów zielonych, które wraz z istniejącymi parkami staną się atrakcjami turystycznymi Zgorzelca.
8. Zadbanie o cmentarz komunalny w Zgorzelcu, który wymaga renowacji, nowych terenów a w chwili obecnej także uporządkowania.
9. Uzdrowienie sportu masowego w Zgorzelcu poprzez zmianę systemu finansowania stowarzyszeń i instytucji sportowych oraz budowę przyszkolnych boisk, jako podstawowego miejsca rozwoju sportowego młodzieży.
10. Budowa nowoczesnej hali widowiskowo-kinowej, jako nowoczesnego obiektu kulturalnego, w którym miejsce znajdzie także biblioteka miejska oraz centrum informacji kulturalnej.
11. Pomoc w rozwiązywaniu problemów, z jakimi borykają się wspólnoty mieszkaniowe.
12. Dynamiczna promocja Zgorzelca jako element spójnej polityki miasta w zakresie pozyskiwania inwestorów.".....
Przeczytaliście ? to sami oceńcie, wybory w 2010 są jednak znacznie ciekawsze :)
Punkt pierwszy to mniemam złośliwie, powstanie prywatnej szkoły podstawowej do której Gobo i burmistrz Gronicz odprowadzają dziś swoje pociechy. :lol:
Do dziś nie rozumiem jak będąc przełożonym wszystkich dyrektorów szkół podstawowych nasz burmistrz oddaje swoje dziecko do szkoły prywatnej. Jeżeli On nie ufa swoim podwładnym to jak my mieszkańcy możemy ?
:shock:
Ktoś opisze punkt 2 programu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 15:58 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
pkt 2 - w centrum Zgorzelca jest dużo funkcji Handlowo - usługowych, ul. Warszawska i Daszyńskiego mają pełno sklepów, które co chwilę się otwierają i zamykają i tak w kółko;
pkt 4 - jestem ciekaw jak chcieli to zrobić, zlikwidować etat wójta gminy p. Janika? hahaha
pkt 5 - zainstalowano nowe kamery na skrzyżowaniu kolo Urzędu Miasta, oraz monitoring fortu Bolka i Lolka, stare kamery wymagają modernizacji ( to tyle monitoringu przez 8 lat );
pkt 6 - jest opisany w artykule do konkurencyjnej redakcji od niezadowolonego pacjenta ( http://www.zinfo.pl/artykuly/16376 )
co do reszty pkt nie wypowiadam się bo została w części zrealizowana, albo nie mam wiedzy w tym temacie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 19:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Marta - wiem, że zrozumienie pewnych faktów jest dla Ciebie zbyt trudne i żadne rozsądne tłumaczenia do Ciebie nie trafiają, ale powiem Ci dlaczego daję dziecko do prywatnej szkoły.
Odpowiedź Cię zaskoczy: robię to dlatego, że tak jest dla mnie taniej.
Większość dzieciaków po szkole lata na prywatne kursy językowe, za które płaci się kilka tysięcy za rok. Ja na języki obce dziecka po lekcjach nie prowadzę, bo nie mam na to czasu. Ma sporo niemieckiego i angielskiego podczas zajęć w ciągu dnia, a ze względu na charakter pracy mojej i mojej żony nikt nie mógłby go na takie zajęcia popołudniowe wozić. Dla ludzi pracujących po wiele godzin ponad etat bardzo ważne są takie rzeczy jak długo otwarta świetlica, dobra opieka pedagogiczna i kontakt z nauczycielem prowadzącym.
Nie wiem po co bredzisz o zaufaniu do kadry pedagogicznej itd. Tu nie o to chodzi. Idź pod szkołę i przeprowadź ankietę dlaczego rodzice wybrali taką szkołę. Większość odpowie Ci podobnie jak i ja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 19:46 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
UPS
Nie czytałam tego artykułu na zinfo, ale w treści jest dosadny, a komentarze niestety w dużej części są zbieżne z moim doświadczeniem
Przyznać muszę że zrealizowano :
9. Uzdrowienie sportu masowego w Zgorzelcu poprzez zmianę systemu finansowania stowarzyszeń i instytucji sportowych oraz budowę przyszkolnych boisk, jako podstawowego miejsca rozwoju sportowego młodzieży.
Na całe szczęście w całej Polsce oddano 2600 orlików ( http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... 2600-boisk ) to i w naszym Zgorzelcu mamy je przy szkołach, naprawdę super sprawa dzieciaki i nie tylko mają się gdzie wyżyć. W mojej ocenie zasługa władz lokalnej jest, ale sprowadza się o wypełnienia wniosków bo pieniądze szły odgórnie z ministerstwa (dane są w artykule)
Niestety nie obyło się bez CBA( http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b to mnie akurat jednak nie dziwi. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 20:14 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Gobo - znowu Ty ?
Nie mam nic do prywatnej szkoły. Jeżeli jednak piszesz, że szkoła prywatna jest tańsza od publicznej to wytłumacz mi dlaczego jeszcze istnieją szkoły publiczne. Żarty sobie robisz, z osób gorzej zarabiających od Ciebie, a jak wiesz jest ich zdecydowana większość. Dobrze zarabiasz w Elektrowni ok udało Ci się i się ciesz ale zamilcz. Hasło reklamowe szkoły prywatnej :
Płatna szkoła prywatna - taniej niż publiczna - zapraszamy
Prowokujesz w dzisiejszej gazetce, którą dostałam od burmistrza Gronicza: pod tytułem Sześciolatki w Szkołach ( jakim prawem urząd to wydaje i finansuje z moich podatków) poczytasz że jesteś w błędzie zapraszam do lektury. Jest dużo lepiej zajęcia świetlicowe w grupach do 25 dzieciaków,świetlica do 18-tej a zajęć dodatkowych kochany po uszy :) wystarczy uwierzyć i przepiszesz swoje pociechy do szkoły publicznej. Wątpię jednak byś "łyknął" tą propagandę sukcesu twojego nie kolegi , raczej znajomego burmistrza Gronicza. Najgorzej jest wówczas, gdy wierzy się we własne kłamstwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 20:28 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Proszę o taktowne wypowiedzi, bez utarczek słownych z oponentami.


Martaw33 pisze:
Punkt pierwszy to mniemam złośliwie, powstanie prywatnej szkoły podstawowej do której Gobo i burmistrz Gronicz odprowadzają dziś swoje pociechy


viper126pzgc - o takiej dyskusji myślałeś?

Martaw33 - kolejna Twoja osobista wycieczka zostanie "doceniona" ostrzeżeniem :smt021 Po trzecim pożegnasz się z tym forum :smt028
Ja nie będę z Tobą dyskutował - zbyt długo tu jestem i zbyt dobrze znam takie typy jak Ty :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 20:46 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Wnoszę o uchylenie ostrzeżenia
gobo007 pisze:
Marta - wiem, że zrozumienie pewnych faktów jest dla Ciebie zbyt trudne i żadne rozsądne tłumaczenia do Ciebie nie trafiają,


to jest wypowiedź pełna miłóści ?

YELLO_35 pisze:
Punkt pierwszy to mniemam złośliwie, powstanie prywatnej szkoły podstawowej do której Gobo i burmistrz Gronicz odprowadzają dziś swoje pociechy

Burmistrz jest osobą publiczną, a Gobo chwalił się w innym wątku znajomością z Burmistrzem
ze szkoły prywatnej( bez nazwy).
"Mniemam złośliwie" - zostało użyte w odniesieniu do :
1. Podniesienie jakości kształcenia dzieci i młodzieży oraz modernizacja bazy szkolnej.
Nie rozumiem więc tego "ostrzeżenia i wnoszę o jego uchylenie,

Określenie mnie "typem" jest nie na miejscu. Ze względu na powyższe wnoszę o jak na wstępie.
Liczę na szybką odpowiedź. Marta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 20:51 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Martaw33 - powtarzam - nie dyskutuję.
Martaw33 pisze:
Gobo chwalił się...

To Twoja interpretacja jego tłumaczeń - wg mnie nigdzie się tym nie chwalił :smt075
Zejdź z Niego i innych osób Tobie nieprzychylnych - a będzie "żyło Ci się lepiej". A już na pewno dłużej na tym forum :roll:

Martaw33 pisze:
Wnoszę o uchylenie ostrzeżenia

Znaj dobroć mą :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 21:07 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Chwalił się chwalił pamięć mam dobrą 11 strona Bredni ANISZKIEWICZA tam czytamy:

gobo007 pisze:
Gronicza znam, nasze dzieci chodzą razem do szkoły, ale co to ma do rzeczy? Jesteśmy na "cześć", ale nie jesteśmy kolegami. Raczej znajomymi. To chyba nie jest karalne?


By żyło się lepiej :) to bardzo przewrotne twierdzenie
Tak czy owak dziękuję za usunięcie ostrzeżenia i powróćmy do tematu :smt058


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 21:09 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
viper126pzgc - o takiej dyskusji myślałeś?


Nie to miałem na myśli i nie tego się spodziewałem :(

Zaczęło się całkiem przyzwoicie. Niestety w bardzo krótkim czasie zrobił się z tego śmietnik :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 21:16 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Nie to miałem na myśli i nie tego się spodziewałem :(
Zaczęło się całkiem przyzwoicie. Niestety w bardzo krótkim czasie zrobił się z tego śmietnik


Ano sam widzisz - i przyznasz pewnie rację, że teksty typu :

Martaw33 pisze:
Takie forum jacy moderatorzy


Są tu kompletnie bez sensu... :smt021
Widać kto tu zakłócił temat...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 21:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Ano sam widzisz - i przyznasz pewnie rację, że teksty typu :Martaw33 pisze:Takie forum jacy moderatorzySą tu kompletnie bez sensu... Widać kto tu zakłócił temat...


W innym wątku miało być o bredniach Aniszkiewicza, tu miało być o niespełnionych obietnicach Gronicza.

Dlaczego jest tak, że zawsze kończy się na słownych przepychankach użytkowników forum??? Czyż nie można zwyczajnie wymienić się spostrzeżeniami i opiniami?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2014, 21:23 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Dlaczego jest tak, że zawsze kończy się na słownych przepychankach użytkowników forum??? Czyż nie można zwyczajnie wymienić się spostrzeżeniami i opiniami?


Ja to pytanie zostawiam bez odpowiedzi...
Dobrej nocy :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..