Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 16 sty 2015, 12:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
manzir pisze:
niech sam parkuje auto na rogatkach miasta

manzir pisze:
Gero to PANISKO i chce się wszędzie pokazać samochodem
czytasz calosc wypowiedzi czy tylko czesc?

manzir pisze:
wprowadzimy opłaty pod twoim domem
wyobraz sobie, ze nie mialbym z tym najmniejszego problemu. Takim argumentem mnie nie przekonasz. Mi by nie przeszkadzalo jakby mieszkancy mieli 50zl rocznie placic, Zreszta to nie auta mieszkancow centrum blokuja miejsca.

manzir pisze:
Dlaczego JA mam płacić za jakieś dziwne zachcianki
napisz jeszcze do UM, ze nie zyczysz sobie remontow i odsniezania ulic po ktorych TY nie jezdzisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 16 sty 2015, 13:32 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 lis 2013, 17:09
Posty: 43
Gero, przeczytałem jeszcze raz twoje wpisy i manzir ma trochę racji w tym co napisał.
Chcesz, żeby ludzie stawiali swoje auta oddalone od centrum i lecieli na piechotę, obojętnie czy są to pracownicy czy mieszkańcy, żebyś ty mógł sobie znaleźć super miejsce w centrum, i jeszcze załapać się na darmową 15-minutówkę.

Cytuj:
Zreszta to nie auta mieszkancow centrum blokuja miejsca.

Mi się wydaje, że to jednak większość mieszkańców korzysta z tych parkingów, a luz wieczorem i nocą wynika z tego, że ludzie chowają auta do garażu.

Dziś wracając z Goerlitz na ul.Wolności istny Bangladesz samochodowy. Niby 2-kierunkowa, a przejechać jak nie było.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 16 sty 2015, 14:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
ScottyT pisze:
żebyś ty mógł sobie znaleźć super miejsce w centrum
Ty tez nie czytasz uwaznie. Wiec moze przypomne co napisalem wczesniej:
Gero pisze:
Mi to osobiscie nie przeszkadza - o ile jestem sam. Jak jade z dziecmi chcialbym jednak miec taka opcje ze zostawiam je na 5 min w samochodzie, parkuje bezposrednio pod wybranym obiektem i zaraz wracam
Czesto parkuje auto vis-a-vis oogolniaka i chodze na piechote.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 16 sty 2015, 15:32 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lis 2006, 1:03
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
Widzę, że niektórzy zauważają problem braku miejsc postojowych. Ul Wolności istny bangladesz, ul Staszica to samo, Getta tragedia, Czachowskiego zapomnij o wolnym miejscu, Warszawska, Sienkiewicza, Kościuszki itd. Piszecie, że parkometry to be, że wydrenują kieszeń mieszkańców. Może parkometry to jest zły pomysł, ale żaden z Was żadnego innego rozwiązania nie przedstawił. Zostawić tak jak jest i nic z tym nie zrobić? Samochodów nie ubędzie, miejsc parkingowych nie przybędzie a na taki stan rzeczy jaki jest obecnie to ja się nie godzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 16 sty 2015, 16:59 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
prosty_garbus pisze:
na taki stan rzeczy jaki jest obecnie to ja się nie godzę.


Obawiam się że tyle Ci pozostało.
A żebyś nie napisał że żadnej innej propozycji nie dostałeś, to jedno co Ci pozostaje to iść śladem Ryszarda Siwca z roku 68. :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 16 sty 2015, 18:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
prosty_garbus pisze:
...żaden z Was żadnego innego rozwiązania nie przedstawił...


Gero pisze:
Ty tez nie czytasz uwaznie.


Martaw33 pisze:
...jeżeli brakuje miejsc postojowych to trzeba je budować...


że posłużę się cytatami... :smt075
:smt020

manzir pisze:
Nie bądź złośliwy


Zdecydowanie dementuję :smt027


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 16 sty 2015, 20:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
W większości polskich miast i miejscowości turystycznych w najbardziej "popularnych" miejscach znajdują się parkometry. Czy ktoś na nie narzeka? Tak, zapewne prawie wszyscy, ale do czasu. Docenia się to rozwiązanie wtedy, gdy sami potrzebujemy znaleźć pilnie miejsce lub wtedy, gdy widzimy, że parkometry generują realne zyski dla miasta.

Moim zdaniem pierwsze pół godziny parkowania powinno być bezpłatne, aby każdy mógł spokojnie załatwić swój interes w danym miejscu. Parkowanie w soboty płatne np. do 14oo, w niedziele darmowe - większość lokali i urzędzów jest nieczynna, a i zainteresowanie zakupami w centrum spada, bo ludzie w weekendy najczęściej decydują się na większe sprawunki w marketach. Opłaty w tygodniu powinny pobierane być np. do 18oo - to rozwiązanie sprawdza się chociażby we Wrocławiu. Absolutnie nie wprowadzałabym całodobowych abonamentów, dzięki którym miejsce parkingowe byłoby zajęte przez "auto reklamowe" - najczęściej w postaci zerdzewiałego grata obklejonego od góry do dołu bannerami.

https://www.nasztomaszow.pl/polityka/plusy-ujemne-i-minusy-dodatnie-strefy-platnego-parkowania/ - polecam zapoznanie się z treścią artykułu :)

Nie można oszczędzać przy jednoczesnej chęci rozwijania się. Polacy to marudny naród - nie podobają im się zmiany, narzekają i je odrzucają, a później, gdy wychodzi im to jednak na dobre - wychwalają je pod niebosa. Z parkometrami będzie dokładnie tak samo :) Przyjęły się podatki płacone za posiadanie psa, przyjęło się Halloween, przyjmą się i parkometry w Zgorzelcu, skoro w innych miastach funkcjonują od lat, a ludzie nie strajkują.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 17 sty 2015, 5:26 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
kasia145 jest troszkę racji w tym co piszesz, bo rodacy są troszkę marudni, a nie raz postępują chaotycznie.
Ale
kasia145 pisze:
Przyjęły się podatki płacone za posiadanie psa


Co to znaczy? Piszesz o właścicielach psów?

kasia145 pisze:
przyjęło się Halloween


Po czym wnosisz? Wiesz że nie jest to "pozytywne święto" , czy bawią Cię te maski lub dynie?

kasia145 pisze:
przyjmą się i parkometry w Zgorzelcu, skoro w innych miastach funkcjonują od lat, a ludzie nie strajkują.


Ahaaa!! To znaczy że jeśli nie strajkują to jest wszystko dobrze? :shock:
Reasumując- jeśli jesteś ugruntowana w tym przekonaniu to ja Ciebia pazdrawlaju :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 17 sty 2015, 11:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Gero pisze:
Zreszta to nie auta mieszkancow centrum blokuja miejsca.

w takim razie proponuję bezpłatne parkowanie dla mieszkańców i parkomaty dla reszty świata - może być wtedy nawet 5 zł za godzinę, niech se miasto dorobi. cały czas się zastanawiam jak rozumieć tabliczki informujące na płatnych parkingach w Goerlitz, że "Bewohner frei" - czy oznaczają dosłownie, że mieszkańcy nie płacą?
pozwolę sobie zauważyć jeszcze tylko, że dla przyjezdnych straszny problem zaparkowania raz na jakiś w centrum jest problemem okresowym - mniej lub bardziej, natomiast dla mieszkańców tzw. centrum jest codziennością i jakoś nie zauważyłem w postach aby ktokolwiek w związku z tym uważał się za tak poszkodowanego jak przyjezdni. ja przyjąłem do wiadomości, że skoro tu mieszkam to widziały gały co brały, więc proponuję wszystkim innym również przede wszystkim pokorę i cierpliwość :) sam nie raz muszę zrobić kilka okrążeń po okolicy aby gdzieś zaparkować i w związku z tym często samochód swój muszę zaparkować nie tam gdzie bym chciał ale tam gdzie mi się uda znaleźć miejsce i tyle. jednak w związku z tym wcale nie domagam się aby zakazać wjazdu do centrum peryferian co bez wątpienia ułatwiłoby mi życie - żyj i pozwól żyć innym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 17 sty 2015, 12:34 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
neandertalski pisze:
"Bewohner frei" - czy oznaczają dosłownie, że mieszkańcy nie płacą?
to oznacza ze mieszkancy moga za free, natomiast takich tabliczek nie ma w strefie gdzie sa parkomaty. Chyba ze jest to prywatny teren, a oznaczenie dotyczy bardziej mozliwosci wjazdu.

neandertalski pisze:
muszę zaparkować nie tam gdzie bym chciał ale tam gdzie mi się uda znaleźć miejsce
dzieki parkomatom byc moze mialbys wieksze szanse, czego naturalnie nie sprawdzimy bo raczej taki pomysl nie zostanie wprowadzony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 17 sty 2015, 19:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
to, że Twój pomysł nie został/nie zostanie wprowadzony wcale z założenia nie oznacza, ze był dobry.
a ja zacząłem być zwolennikiem parkometrów:) poważnie, sprawdziłem po prostu ile to kosztuje mieszkańców strefy w inych miastach i tak wyszło mi, że w Warszawie mieszkańcy centrum płacą roczny abonament w wysokości 30 zł:
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html
dla porównania bliżej, czyli w Świdnicy taki abonament to 50 zł:
http://swidnica.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html
jeżeli rozmawialibyśmy o takich stawkach abonamentów rocznych dla mieszkańców centrum w Zgorzelcu, proszę bardzo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 17 sty 2015, 19:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
neandertalski pisze:
że Twój pomysł

rozumiem neandertalski, ze starasz sie jak mozesz mi dociac, ale chyba pewnie rzeczy przeoczyles. Otoz, nie jest to moj pomysl, nie ja wymyslilem parkometry ani nie ja zalozylem ten temat. Co najwyzej moge byc zwolennikiem tej wersji.

Poza tym postaraj sie oceniac fakty rzetelnie, a nie wmawic komus cos czego nie powiedzial ani nie pomyslal

Gero pisze:
Mi by nie przeszkadzalo jakby mieszkancy mieli 50zl rocznie placic

neandertalski pisze:
proszę bardzo

Od poczatku nie chodzi o wycyckanie z kasy mieszkancow stref. Moze na poczatku przesadzilem z tymi 200zl za rok, ale wydawalo mi sie ze to nieduzo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 17 sty 2015, 21:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
jeśli dobrze pamiętam wspominałeś raczej o 150-200 zł za pół roku?
ale zaraz wyjdzie na to, że znów się Ciebie czepiam :/ czyż nie?
Gero znów zawodzi Cię twoja intuicja... no i chyba też trochę pamięć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 17 sty 2015, 23:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
W Goerlitz oprócz tego, że są płatne parkingi miasto wydzierżawiło prywatnej firmie/osobie parkingi pod kamienicami blisko centrum. Dzierżawca musi utrzymywać te miejsca w należytym stanie technicznym w lecie i zimie (koszenie trawy/odśnieżanie itp.). Każdy kto chce tam parkować płaci miesięczny abonament ok. 30Euro i ma indywidualne miejsce z tabliczkąi nr rejestracyjnym pojazdu. Oczywiście tylko część parkingów jes wydzierżawiona, a te darmowe są po prostu oddalone nieco od budynków i trzeba się przejść kilkanaście/kilkadziesiąt metrów z parkingu do domu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 18 sty 2015, 0:34 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
neandertalski pisze:
za pół roku
tak czy inaczej pozniej zweryfikowalem te kwote, wiec jakie to ma znaczenie?

neandertalski pisze:
Gero znów zawodzi Cię twoja intuicja... no i chyba też trochę pamięć.
Ze pamiec to sie moge zgodzic, ale co ma do tego intuicja?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..