Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: prace umarly
Post: 08 maja 2006, 20:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 kwie 2006, 15:05
Posty: 134
czy ktos moze wie, co dalej z "ta rewitalizacja", bo prace jakos stanely i nic sie nie dzieje i podobno nic sie juz dziac nie bedzie. czy ktos cos wie na ten temat?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2006, 4:56 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Wczoraj około południe starsza pani mieszkająca na Daszyńskiego pod nr 24 doznała udaru mózgu. Karetka pogotowia nie mogła dojechać z powodu prac drogowych. Próbowano podjechać od strony Dworku Scultetusa (dom opieki społecznej) i ulicy Szkolnej, ale, wg. relacji sąsiadki tej pani, kierowniczka tej placówki odmówiła możliwości przejazdu przez dziedziniec. Dziwne to, tak samo jak brak reakcji osób odpowiedzialnych za rewitalizację, bo przypadek z karetką i trudnościami z jej dojazdem jest już drugi w ciągu ostatnich tygodni. To jest skandal, że ludzie potrzebujący pomocy, nie mogą jej uzyskać na czas z powodu organizacyjnych zaniedbań na budowie. Przypomnę, że mieszkańcy wystosowali pismo do burmistrza w tej sprawie już dwa tygodnie temu, ani odpowiedzi, ani zmian nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2006, 10:59 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
odpowiedz jest i właśnie woczoraj dostałem od kuby autoryzację po drugim podejściu z moimi poprawkami za co kupie dziękuję a poniższy tekst wstawiam poniżej:

=======================
pierwsza część wywiadu dotycząca dworca PKP Miasto znaduje się pod tym adresem:
http://zgorzelec.info/forum/viewtopic.php?p=14125#14125

poniżej część druga:

ZINFO: Panie Burmistrzu jeszcze jedno pytanie odnośnie pisma, które Pan dostał od mieszkańców i firm, które się znajdują prze ul. Daszyńskiego. Jak wygląda w tej chwili sytuacja i czy miast obędzie zwracało jakieś koszty lub będzie partycypowało w ponoszonych przez firmy ponoszonych kosztach, ponieważ rzeczywiście jest błoto i nie ma dojść do firm.

M.F.: Chcę powiedzieć, że miasto jest inwestorem, natomiast wykonawcą jest zupełnie inna firma. Temat rewitalizacji Przedmieścia Nyskiego był znany co najmniej od 2 lat. Organizowane były spotkania z właścicielami nieruchomości, przedstawialiśmy plany jak to będzie i kiedy ewentualnie cały proces ruszy. Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że trzeba to robić, bo ta cześć miasta jest nieestetyczna i nieładna. Wszyscy chcą, żeby nasza starówka wyglądała jak niemiecka.

ZINFO: Ale chodzi o dojścia do firm, twarde podesty.

M.F.: Rzeczywiście nie może być tak, że klient nie może wejść do restauracji, dostawcy nie mogą się dostać z towarem, czy z produktami. Trzeba to przemyśleć, aby był taki dostęp by placówki te mimo prowadzonych robót mogły funkcjonować. Natomiast, chwileczkę, mogliśmy to zostawić i nie ruszać tego..

ZINFO: Ale czy nie można wymóc na firmie aby to zostało spełnione ?

M.F.: to nie ulega dyskusji, bo ja to pismo dopiero wczoraj przeczytałem i tu nie ma o czym rozmawiać, bo dostęp do instytucji, firm i restauracji musi być. Nie wiem na razie w jakiej formie, ale musi być zabezpieczony.

ZINFO: A kiedy to zostanie zabezpieczone ?

M.F.: Szybko.

ZINFO: Ale w tym tygodniu ? Za dwa tygodnie ?

M.F.: W tym tygodniu to już nie damy rady, ale jest to temat ważny, który trzeba rozwiązać. I ja się zgadzam z treścią tego pisma. Byłem przekonany, że będzie to zabezpieczone, ale niestety nie jestem w stanie fizycznie każdej inwestycji w mieście przypilnować.

ZINFO: A jeżeli chodzi o tą zabytkową piwniczkę, która została odkopana przy Kruczej Bramie. Czy coś więcej może Pan powiedzieć ? Czy miasto będzie się starało w jakiś sposób to zabezpieczyć?

M.F.: Miasto łoży duże środki finansowe na nadzór konserwatorski, który wykonuje Pan Grabowski. Ten Pan był u mnie na rozmowie i zobowiązałem się, że zabezpieczę pewne środki finansowe na prowadzenie tych prac.

M.F.: Umowa jest taka, że wszystkie znaleziska, zostaną sklasyfikowane, a te stanowiące rzeczywiście wartość muzealną będą rozbierane i deponowane w muzeum w Bolesławcu. Nie wiem teraz jak sprawa wygląda, gdyż nie rozmawiałem jeszcze z Panem Grabowskim na ten temat, będzie to przedmiotem naszego najbliższego spotkania. Rozważymy taką możliwość, by przenieść to w inne miejsce i udostępnić dla turystów. Jednak poczekam ze swoim stanowiskiem na opinię
konserwatora.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2006, 11:49 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Rzeczywiście nie może być tak, że klient nie może wejść do restauracji, dostawcy nie mogą się dostać z towarem, czy z produktami. Trzeba to przemyśleć, aby był taki dostęp by placówki te mimo prowadzonych robót mogły funkcjonować.

doałbym: przemyśleć i jak najszybciej zrobić :!:
Cytuj:
Miasto łoży duże środki finansowe na nadzór konserwatorski, który wykonuje Pan Grabowski. Ten Pan był u mnie na rozmowie i zobowiązałem się, że zabezpieczę pewne środki finansowe na prowadzenie tych prac.

Piwniczka została zasypana :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2006, 15:39 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
oto wstępna ciekawostka: koło mostu staromiejkiego został odkryty 14 wieczny zabytek jest to prawdopodobnie brama "Nyska" która prowadziła na zadaszony most. Na litografiach z 16 wieku jest widoczna okrągła basteja. Już w przyszłym tygodniu zostanie założony archeologiczny wykop stacjonarny, w którym będą poszukiwane fundamenty wieży.

Jeżeli chodzi o piwniczkę, to otrzymałem informacje (także od Pana Grabowskiego), iż były to niegdyś piwnice budynku firmy garbarsko- malrskiej, w których znajdowały sie jakieś urządzenia wodne. Więcje inforamcji podam po spotkaniu z Panem Grzegorzem Jaworskim, z którym chcę się umówić na wywiad.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2006, 15:52 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Już w przyszłym tygodniu zostanie założony archeologiczny wykop stacjonarny, w którym będą poszukiwane fundamenty wieży.

jestem bardzo ciekawy, w którym to będzie miejscu to stanowisko :?: patrząc na stare rysunki musiałoby to być gdzieś na terenie ogródka Staromiejskiej :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2006, 15:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Właśnie dzwonił do mine Pan Jaworski i w poniedziałek jesteśmy umówieni na termin w sprawe znalezionych tam zabytków. Niestety wszystko wskazuje, że słowa Burmistrza wypowiedziane podczas wywpasu w sprawie znalezisk na Przedmieściu Nyskim były nie do końca prawdziwe... Ale czas pokaże...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2006, 20:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 kwie 2006, 9:30
Posty: 74
raport z dnia dzisejszego tj 19 maja, na ulicy Wrocławskiej i Daszyńskiego ZADNYCH robót, tylko prace archeologiczne przy Kruczej Bramie, oraz ośmiu pracowników na ulicy Nowomiejskiej przy pracach ziemnych. Prawdobodobnie wszystko jest zgodnie z harmonogramem, jednak zgodnie z projektem Rewitalizacji, gdzie jest mowa o "zaangażowaniu mieszkańców" chcielibyśmy zobaczyć jakikolwiek harmonogram prac . Wiąże sie to z zywotnymi interesami mieszkańców.
Również oczekuję odpowiedzi w sprawie umów dotyczących Partnerstwa Publiczo-Prywatnego.
Smieszy mnie wypowiedz Burmistrza, że nie jest w stanie fizycznie dopilnować każdej inwestycji w mieście, swiadczy to o jego braku zdolności organizatorskich, o tym, że nie potrafi kierować ludzmi, delegować zadań, lub nie wie co to jest nowoczesne zarzadzanie.
Wypowiedz Burmistrza jest autoryzowana, zabrało to trochę czasu, jednak mógł to przejrzeć polonista,w dalszym ciągu czyta się cięzko i nie wszystko jest w pełni zrozumiałe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2006, 13:46 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
ESK2010 - nie narzekaj już na wypowiedzi pod kątem polonistyki, co ? Może sobie nie zdajesz spray, ale to naprawde wielki wysiłem przepisać cały wywiad (sam to robiłem) sprawdzić go pod kątem błędów (to też) a następnie sprawdzic go pod kątem stylistyki wypowiedzi itd (by kuba)... Skup się raczej na zrozumieniu wypowiedzi a nie na przecinkach...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2006, 15:40 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Też się przychylam do oceny, że do szczegółów już można się nie "przyczepiać" :)
Jest kolosalna pozytywna różnica pomiędzy tymi wersjami, którymi byliśmy częstowani jeszcze niedawno, a tą ostatnią.
Identycznie jak pomiędzy stylistyką wyopowiedzi Wałęsy z jego pierwszych wystąpień, a ostatnimi.
Każdemu zdarzają się w wypowiedzi lapsusy.
Ważne, by wypowiedż nie byłą słowotokiem bez konkretów, i by była przedstwiona w "zjadliwy" sposób.
Warto zważać na to, by nie "wylać dziecka z kąpielą".
Skoro już uzyskujemy te wywiady (dające wiedzę znacznie szerszą, niż ze źródeł "nieautoryzowanych") to warto tego źródła "nie przesilać" :))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2006, 16:02 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Ciąg dalszy projektu Rewitalizacji Przedmiescia Nyskiego.
Zaniepokojony montowanymi krawężnikami na odcinku ul. Struga - ul. Nowomiejska, których wg wielokrotnych zapewnień Architekta Miejskiego pana Adama Cebuli, miało nie być (miały być tylko zaznaczone innym kolorem bruku) - udałem się na rozmowę z naczelnikiem Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta, panem Markiem Pawlińskim.
Dobrze się złożyło, bo był również obecny p. burmistrz Gierwielaniec i Wykonawca, który niestety nie przedstawił mi się, (a może to przeoczyłem :? ), więc nie przytoczę jego nazwiska.
Okazało się, że nie będzie tak źle i krawężnik od strony budynków będzie "wtopiony" w bruk, czyli na jednym z nim poziomie. Ale: na odcinku rewitalizowanym ma obowiązywać ruch typu "L", czyli: "lokalny". Co to jest za ruch i czym się charakteryzuje? Mogą się tam poruszać pojazdy o masie do 3,5 tony (także parkować), szybkość określona znakami to 30 km/godz. W żadnym wypadku nie ma mowy o tzw. "ruchu uspokojonym", który miał obowiązywać wg pierwszego projektu Przestrzennego Zagospodarowania Przedmieścia Nyskiego. Gdzie się więc ten "ruch uspokojony" podział?
Zajrzałem do dwóch uchwał Rady Miasta traktujących o "planie przestrzennego zagospodarowania Przedmieścia Nyskiego": nr 190/2000 oraz 128/03 uchwalającej zmiany w tej pierwszej.
Obie mają paragrafy o nazwie: Kształtowanie elementów układu komunikacyjnego" niewiele się różniące. W obu jest zapis o tzw "ruchu uspokojonym" na Przedmieściu Nyskim: "odcinki (-ek) ulic (-y) o ruchu uspokojonym należy kształtować zgodnie z (przepisami szczególnymi oraz) "Wytycznymi projektowania ulic: G.D.D.P. - Warszawa 1993 - Aneks 8, które brzmią:
http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/PN/protest/5.jpg
http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/PN/protest/6.jpg
ktoś najwidoczniej zapomniał o obowiązujących uchwałach i gna :lol: z robotą, żeby nie uciekły środki unijne. Co z tej roboty (jaki pożytek) będzie, to już mniejsza :shock:
A przecież lokale gastronimiczne usytuowane wzdłuż odcinka Przedmieścia przylegającego do rzeki miały wielokrotnie obiecywane warunki do wystawiania ogródków letnich na ulicy: jak to będzie możliwe przy obowiązującym "ruchu lokalnym" i nieprzestrzeganych 30km/godz (na 100%) :?:
Dobrze, aby ktoś kompetentny odpowiedział na te pytania, bo ja w trakcie wspomnianej rozmowy takiej odpowiedzi nie uzyskałem :(
Nic też, jak myślę, nie straciły na aktualności uwagi sprzed ponad roku:
http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/PN/protest/10.jpg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2006, 21:39 
No cóż. Starałem się wszystko przeczytać i jakoś dotarłem do końca... Jednym słowem - wszystko w porządeczku, tak się "robi" u nas (w Polszy naszej kochanej). Tak więc nie ma podstaw do niepokojów. :?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 cze 2006, 16:32 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Z tymi krawężnikami jest coś nie tak :? , najpierw ich wcale miało nie być, potem tylko od strony Nysy, teraz się tego namnożyło:
http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/sp ... pn3141.jpg
czyżby jakieś nadwyżki :?: :lol:

o co chodzi :?: :roll:

a latarnie pewnie stare zostaną, nawet je już pomalowano jak wszystkie w mieście


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 cze 2006, 17:08 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
ciekawi mnie tylko to, że napięcie idzie dalej górą zamiast gdy jest szansa puszczenia w ziemii - dołem. Wszak kolejny remont przedmieścia przy dobrych wiatrach będzie dopiero za ok 100 lat...

a może się nie znam...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 cze 2006, 22:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
A najlepsze jest to że już kilka krawężników zdążyło odpaść hehe :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..