Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Psie kupki
Post: 30 kwie 2005, 6:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Cytuj:
Urząd Miasta wypowiada wojnę kupom. Pierwszym elementem „gównianej” wojny jest specjalistyczny odkurzacz do sprzątania psich odchodów. Kosztował prawie 10 tysięcy złotych


Nareszcie słuszna decyzja urzędników miejskich, ba, może i samego burmistrza. :lol: Nie straszne im psie kupy, są za uporządkowaniem miasta i zaczynają od gówienek :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: psie kupki
Post: 09 maja 2005, 19:26 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 sty 2005, 8:02
Posty: 34
Oj, śmiechu warty temat, ale niestety prawdziwy.
Psie odchody to może nie jest sprawa priorytetowa (jak listy na poczcie) ale jak przed twoje okna wychodzi PANI z trójką jamników i dwoma wilczurami na dodatek, a wszystkie zaczynają sranko na komendę, to zaczyna być problemem wyjście z domu czy przejscie przez ulicę.
Miałem kiedyś psa, podróżowałem z nim po ościennych krajach i tam mnie nauczono jak opiekować się załatwiającym się publicznie pupilkiem. W Niemczech kupiłem trochę większego rozmiaru "zęby Drakuli" jakie ofiaruje się do zabawy dla dzieci, do tego wkłada się plastikowy woreczek i kupkę chap w ząbki obrót urządzeniem i po krzyku. Rączki czyste, chodniczek czy trawniczek też, i służba miejska nie ma co robić, a kupkę w woreczku odstawia sie do najbliższego śmietnika. Całość mieści się z powodzeniem w kieszeni. Mała rzecz a cieszy! I nie potrzeba inwestycji za kilkanaście tysięcy złotych. (nawiasem mówiąc jeszcze tego wariactwa nie widziałem w użytkowaniu).
A dla władz komunalnych i sanitarnych mogę przyrząd udostepnić, bo mi pies już zdechł ze starości nie brudząc do śmierci chodników i trawników.
Barnaba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2005, 19:38 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 sty 2005, 10:05
Posty: 146
Lokalizacja: Zgorzelec
cos nie wieze ze ta inwestycja miasta ma sens. powaznie mowiac to policja i straz miejska powinna sie za to ostro zabrac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2005, 19:39 
Chodzą ludzie z pieskami i te pieski tam też robią....
A przy wejściach wiszą regulaminy. Jest w nich informacja:
zakaz wprowadzania psów!!!....


pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2005, 19:46 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 sty 2005, 10:05
Posty: 146
Lokalizacja: Zgorzelec
a widzisz. jak by taki wlasciciel dostal sobie mandacik 50zl to juz by myslal troszku. chodzic niech se chodza. ta tabliczka powinna brzmiec "zakaz srania psow na terenie cmentarza" ale widocznie takiej nie powiesza :P ja lubie zwierzeta wszelakie ale naprawde nasze trawniki i ogolnie mowiac tereny zielone to sa obsrane az milo!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 maja 2005, 0:45 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
http://www.fobar.pl/kosze.htm
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 34&v=2&s=0
http://fakty.interia.pl/swiat/news?inf=615818
http://www.inowroclaw.info.pl/aktualnosci.php?id=3153
http://www.eslupsk.pl/wiadomosci.php?po ... numer=2962
http://www.wadowita.pl/_informacje/index.php?dzial=112
http://dogs.pl/news.php3?id=350

psie gówna - problem ogólnokrajowy :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 maja 2005, 10:24 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
a ja dzisiaj widzialem na podjezdzie na domanskiego takie cos:

stoja sobie samochody w dwoch rzedach - jak zwykle, w rzedzie po prawej stoi sluzbowy maluch strazy miejskiej w ktorym straznik wiezie jakas kolezanke (w godzinach pracy)

i teraz uwaga: samochody ruszaja, ale pierwszy w kolejce samochod stoi i do niego gramoli sie jakas pani w srednnim wieku, jednak tobi to z taka gracja ze spokojnie kilkanascie sekund jej zeszlo, pytanie: co robi straznik ?

mijajac samochod taranujacy ruch 2 razy zatrabil, obrocil sie jeszcze zeby sprawdzic czy kierowca widzial i nie zwalniajac pojechal dalej :)

No poprostu rewelacja. Jak potrzebna jest interwencja i trzeba wlecis mandat za stawanie na miejscach dla niepelnosprawnych to sa pierwsi, bo sie nie trzeba wysilac i wiadomo co robic, a jak potrzebna jest interwencja typu opisanego powyzej, albo na przyklad z karaniem ludzi wyprowadzajacych psy to nic.

Lenie smierdzace ruszyli by sie i pobawili by sie w sledzenie ludzi z psami to by byl efekt. Jak zaczela sie nagonka na stawajacych na miejscach dla niepelnosprawnych to raptem sie miejsca zrobily na dluuuuugi czas puste, a z psami tak nie mozna? Sam ostatnio sie zdenerwowalem jak prawie wdeplnalem na srodku chodnika w g... kupe.
8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: dla aleksandra
Post: 10 maja 2005, 17:50 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 sty 2005, 8:02
Posty: 34
chyba nie oglądałeś, albo nie pamiętasz seriału "Polskie Drogi", jak Kuraś powiadałał: O! Pan Naczelnik będzie miał szczęście, bo w kupę wdepnął" Cóż, biedaku Ciebie to szczęście ominęło. a szkoda!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 maja 2005, 18:33 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 11:35
Posty: 31
Lokalizacja: Zgorzelec
10 tysiaków za jeden odkurzacz?? :shock: No i kto niby z nim chodzi?? Jeden na całe miasto?? W nietkórych krajach to właściciele chodzą za swoimi pupilami z miotełkami i woreczkami i wszystko sprzątają na bieżąco... :evil: Tak też powinno być u nas, jeśli chcemy, by nasze miasto/państwo miało choć trochę ładniejsze ulice, po których przyjemnie by się spacerowało bez narażenia naszego obuwia na spotkanie 3-ego stopnia ze śmierdzącymi odchodami...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 maja 2005, 23:52 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
Mandacik 200zl za kupke i by sybko sie problem sam rozwiazal. A pieniazki zamiast wydawac, do miasta by same przyszly....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2005, 10:25 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2005, 0:14
Posty: 161
Lokalizacja: Zgorzelec
A najlepiej to sprawic sobie kotka ;) Ma kuwetke, zalatwia sie tam potem tylko sprzatasz piasek i nie masz brudnych ulic ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2005, 10:32 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
O ile wiem, to Straż Miejska ma jakieś pieski na stanie. Czy ktoś wie, lub widział, gdzie i w jaki sposób załatwiają one swoje potrzeby fizjologiczne :?: :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2005, 20:53 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 11:35
Posty: 31
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
O ile wiem, to Straż Miejska ma jakieś pieski na stanie. Czy ktoś wie, lub widział, gdzie i w jaki sposób załatwiają one swoje potrzeby fizjologiczne :?: :)


...niestety nie była mi dana ta przyjemność :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2005, 5:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Pieski załatwiające swoje ptrzeby fizjologiczne gdzie popadnie, są prawdziwą plagą naszego miasta. Powrót ze spaceru do parku z dzieckiem, bez psiej kupy przyklejonej do podeszwy buta, to niel ada wyczyn na pograniczu akrobacji cyrkowej.
Ja też miałem niejedną przygodę wynikłą ze spotkania z wałęsającym się czworonogiem. Jedną z nich chcę Wam opowiedzieć.
Niespełna rok temu, gdy szedłem sobie z synkiem na cmentarz, posprzatac kwterę moich dziadków, w okolicy ul. Tuwima w oczy rzucił mi się taki oto obrazek.
Elegancko ubrana paniusia, z papierochem w zębach trzymała na bardzo długuej smyczy swego pupila. Spytacie co w tym dziwnego? Przecież to normale że ludzie wyprowadzają swoje zwierzęta na spacer. Owszem, normalne, ale nie to co działo się wtedy. Pies nie spacerował, pies stał; stał spokojnie w piaskownicy i... wypróżniał się do piasku! Jego właścicielka ze stoickim spokojem, jak gdyby nigdy nic, stała i nadal ćmiła papierosa. W jednej chwili nagła krew mnie zalała, nie wytrzymałem i grzecznie, a jednocześnie stanowczo zwróciłem tej pani uwgę. Na co ona, miast zabrać psiura z piaskownicy, posprzątać itd., naubliżała mi na czym świat stoi, a na koniec dodała żebym zabierał dzieciaka iszedł dalej swoją drogą, a nie czepiał się ludzi, bo gdzie niby jej pies ma załatwiać swoje potrzeby?
Tak skończyła się moja przygoda, a podobnych miałem ostatnimi czasy, bez liku.
I na koniec jeszcze jedno moje spostrzeżenie.
Wydawać by się mogło że park (myślę tu o parku pomiędzy ul. Kościuszki, a dworcem PKP Zgorzelec Miasto) to miejsce rekreacji i spacerów dla okolicznych mieszkańców. Ten jednak kto myśli podobnie, nie wie nawet w jak wielkim jest błędzie. To nie miejsce rekreacji, to nie teren spacerowy. Co więc to jest spytacie? Już czym prędzej odpowiadam! Z moich obserwacji i niedawnych doświadczeń wynika jednoznacznie że nie jest to nic innego, jak tylko JEDEN WIELKI PSI SZALET! Tam właściciele wyprowadzają swe czworonogi, patrząc spokojnie jak te wypróżniają się na trawniki, alejki i niemalże pozostałym parkowiczom na buty!
I to by było narazie na tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2005, 15:24 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
sposob na to jest tylko jeden, niestety wymaga naszej odwagi i zaciecia:
1- na horyzoncie osoba z psem w niedwuznacznej pozycji :)
2- robimy kilka zdjec i informujemy osobe zeby postprzatala
3- a) posprzata - koniec sprawy
b) nie posprzata - patrz punkt 4
4- dzwonimy z komorki na 112 (czyt. POLICJA) i informujemy o zdarzeniu
5- osoba chce zbiec z miejsca wiec idziemy za nia informujac jednoczesnie przez telefon w ktorym kierunku sie udajemy
6- osoba dostaje mandat bo mamy dowody wskazujace na popelnienie wykroczenia :)

Tylko tak to mozna powstrzymac ten proceder, bo zanim panowie od blokad na kola zaczna dbac o czystosc w miescie to albo musi minac sporo czasu, alebo ktos w tym miescie pomysli rozsadnie i zlikwiduje ta komorke przeznaczajac jednoczesnie ta kase na policje. Wtedy bedzie kasa na patrole po miescie i sie skonczy nocna dewastacja mienia, powywracane kosze na drogach i pomazane sciany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..