Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 gru 2014, 12:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Sezon grzewczy rozkręcił się na dobre.
Powiedzcie gdzie kupujecie ekogroszek? Jaki kupujecie? Za ile? Jak się spala? Czy macie spieki? Czy macie dobrego speca od kotła?

Ostatnio kupiłem lepszy (teoretycznie) ekogroszek i mam koszmarne spieki. Wszelkie nastawy przerobiłem i brakuje mi już pomysłu (a obsługuję kocioł ponad 5 lat). W zasadzie czekam aż wypalę ten badziew... :roll:

Jak to jest u Was? :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2015, 13:34 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Ponad 200 wyświetleń i ani jednego komentarza??? :shock:
Czy naprawdę tylko ja ogrzewam dom ekogroszkiem?

Ostatnio dwukrotnie reklamowałem opał - ciekaw jestem Waszej opinii.
Bo osobiście zauważyłem zwiększenie jakości i zmniejszenie cen u innych dostawców - konkurencja wymusiła takie działanie :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2015, 10:41 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
ogrzewam dom ekogroszkiem

ja ogrzewam ruskim gazem to nie pomoge :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2015, 9:33 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
http://demotywatory.pl/4560601/Nawet-Rz ... mieni-kupa

Tak mi się skojarzyło z jedną zgorzelecką mocno reklamowaną firmą - otrzymałem 100PLN za reklamację badziewnego ekogroszku lub propozycję dostarczenia na swój koszt i zbadania jakości przez jakieś laboratorium :roll: I dopiero wtedy otrzymałbym zwrot za całą tonę :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2015, 10:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 paź 2013, 23:25
Posty: 40
To dokładnie ta "zgorzelecka firma". Od słynnego pożaru składowiska sprzedają koks :lol:
YELLO, ja kupuję na Powstańców przed przejazdem kolejowym, nie mam z nim żadnego problemu, spala się dobrze, mało popiołu, energetyczny. Próbowałem w kilku innych miejscach i po tych doświadczeniach postawiłem na w/w firmę. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2015, 10:40 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
s.p.o.r.t. pisze:
YELLO, ja kupuję na Powstańców przed przejazdem kolejowym,


Mnie ogranicza nieco potrzeba workowania - bo nie każdemu chce się workować :roll:
Oni tam workują?

Ostatnio kupiłem 3 tony w Leroy Merlin z rabatem 10% z karty DOM - w sumie z transportem zapłaciłem 635/tona. Jakościowo jest OK :smt023

Kiedyś był bardzo dobry w Castoramie - ale cena przywózki (HDS + tona ładunku więc inny przelicznik) mnie mocno zniechęciła...

Teraz dopalam rosyjski (!!!) wungiel z Reymonta - koszmarnie pyli przy zasypywaniu. Wczoraj znalazłem w nim spore fragmenty betonu :smt075 Te spore nie wpadną na ślimak ale były też i mniejsze. No i wiem skąd ostatnio miałem takie dziwne dźwięki :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2015, 14:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 paź 2013, 23:25
Posty: 40
Workują, pobierając ponad złotówkę ( nie wiem dokładnie ) za worek z tony wychodzi im 36 worków więc to koszt możliwy od 40-56pln.
Jest możliwość kupna na sztuki, dużo ludzi kupuje po 4-6 worków przez cały sezon. Właściciele bardzo otwarci i sympatyczni i myślę że nie zrobią problemu by sobie np. załadować w swoje worki a nawet sami załadują w Twoje przy wcześniejszym uzgodnieniu terminu odbioru. Z tego co się orientuję to dowożą tylko do 2,5t ale mogę się mylić.
Z Reymonta paliłem w zeszłym roku, dużo popiołu, pyłu, energetycznie średnio. Po spaleniu drugiej tony kupiłem 2 worki na próbę przy Powstańców i sprawdził się.
Cena, nie znam obecnej - informują telefonicznie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2015, 17:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
s.p.o.r.t. pisze:
...kupiłem 2 worki na próbę przy Powstańców i sprawdził się.


To bardzo dobra metoda :smt023

Jak wypalę ten leroy'owy to zajrzę do nich. Bo kilka lat temu nie workowali więc ich skreśliłem ;)
A'propos worków - pozostało mi ich od cholery i w sumie nie wiem co z tym zrobić :|
Ale to najmniejszy problem...

Dzięki za info.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2015, 8:05 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Doigrali się :

https://www.facebook.com/FaktyTVPWrocla ... 039119516/

tak coś podskórnie czułem, że to ich dzieło :smt003

Niech się im do tyłka dobiorą, bo mi krwi mocno napsuli... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2015, 8:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
bo mi krwi mocno napsuli...
Rozumiem ludzie z Polski, co nie wiedza co to za firemka, ale Tobie to się dziwie, ze się dałeś nabrać.

Ciekawe czy "dziennik" zinfo coś o tym napisze, przecież oni tacy rzetelni i w zasadzie od lat uprawiają dziennikarstwo na najwyższym poziomie oraz tropią wszelkie lokalne afery np. słynna "akcja z pedofilem". :smt044 :smt044 :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2015, 9:11 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Rozumiem ludzie z Polski, co nie wiedza co to za firemka, ale Tobie to się dziwie, ze się dałeś nabrać.


Był czas, że jakość była OK :roll:
A czas i jakość dostawy wręcz wzorcowa. To trzeba jasno powiedzieć.

Gero pisze:
Ciekawe czy "dziennik" zinfo coś o tym napisze, przecież oni tacy rzetelni i w zasadzie od lat uprawiają dziennikarstwo na najwyższym poziomie oraz tropią wszelkie lokalne afery np. słynna "akcja z pedofilem"


Wątpię. Teraz ich ulubieniec na fejsie zadymę robi - może i dobrze. Widać, że się lubią :D

Wycinek z mojej reklamacji z dnia 11 stycznia 2015 :

Cytuj:
... Ale nie to w tym wszystkim jest najgorsze - bo najgorsze jest to, że ów ekogroszek to mieszanina złego i dobrego węgla. Objawia się to tym, że kocioł bardzo nierówno pracuje, a wręcz wygasza się samoistnie. Dysponuję wysypaną z podajnika kotła partią tej mieszaniny - jeśli potrzeba Wam dowodów na to to podrzucę do biura worek ok.10kg. Uprzedzam, że nie zamierzam na swój koszt dostarczać Wam owego trefnego węgla...


Za każdym razem na odpowiedź czekałem równe 2 tygodnie - jakby na zwłokę celowo działali :smt075
100PLN odzyskałem... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2015, 18:39 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dziś na TTV był reportaż - wypisz wymaluj prawie identyczna sytuacja jak u mnie. Prawie - bo mój badziew się jednak chwilami palił :smt075 :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2015, 23:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 paź 2015, 22:57
Posty: 2
Ja kupiłem ekogroszek Pielekorz bez nadmiernego wysiłku. Złożyłem bezpłatne zlecenie kupna na ... i po kilku dniach dostałem oferty na mail. Polecam, bo nie pobierają opłat od kupujących, a ceny można wyrwać ciekawe.

---------

edit by YELLO_35


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2015, 12:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
bjaro - no i teraz się zastanawiam czy spamerzy weszli na wyższy poziom (że nawet nie ukrywają linków) czy tak normalnie w świecie wpadłeś podzielić się z nami swoją wiedzą :)
Jak odpowiesz to będę wiedział jak to jest :)

--------------------

A'propos palenie węglem :

Jak palić czysto węglem i drewnem
2015-10-29
- z głównej :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lis 2015, 13:08 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 12 paź 2009, 13:06
Posty: 315
Lokalizacja: Zgorzelec
Do tej pory węgiel brałem z Lubania skład opału Janar ( ulica Torowa 1). Według mnie i obserwując piec to jest tam najlepszy ekogroszek w regionie(porównując ze Zgorzelcem,Zawidowem). Szybko osiąga temperaturę,mało popiołu wytwarza. Teraz zamówiłem węgiel na internecie z Mysłowic z firmy Bartex http://bartexwegiel.pl/sklep/index.php?id_product=21&controller=product 820 zł za tone.Ja wziąłem ekogroszek silwer,jest też gold który według informacji na stronce wytwarza mniej % popiołu i ma więcej MJ/kg.Transport jest w cenie ,przywożą na paletach(na palecie 1 tona) w workach. Też jest to dobry węgiel,może wytwarza minimalnie więcej popiołu ale nie narzekam na niego i nie żałuje zakupu(porównałem go z węglem z Lubania).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..