Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22 mar 2005, 7:10 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 sty 2005, 21:14
Posty: 264
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja wiem jeszcze, ze organy z kosciała z Zatonia, zostały przeniosiene, i znajuduja sie teraz w kosciele św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu :)

A co do grupy - nie trudno... Szukasz pare osob ciekawych historii, ustalacie miedzy soba spotkania i juz :) (Działacie)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2005, 11:17 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 sty 2005, 10:05
Posty: 146
Lokalizacja: Zgorzelec
to.... kiedy? po swietach w sobote?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2005, 14:38 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lut 2005, 16:52
Posty: 49
Lokalizacja: Bogatynia
viper126pzgc pisze:
Króciutko odnośnie zdjęć. Musisz mieć coś nie tak ze swoim sprzętem. Zdjęcia zamieszczone są prawidłowo, bynajmniej te które ja zamieszczałem. U wszystkich z którymi rozmawiałem wszystko otwiera się OK.

Nie pisałem że zdjęcia się nie otwierają, wszystko z nimi jest OK. Tylko zdjęcie starego Zatonia jest odwrócone o 180 stopni. Prezbiterium kościoła powinno być po prawej stronie zdjęcia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2005, 16:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 sty 2005, 21:14
Posty: 264
Lokalizacja: Zgorzelec
Aż taki problem samemu obrucić o 180 stopni ?? Chyba nie, wiec po co stwarzac problemy ...


Pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2005, 17:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Zdjęcie odwrócone. Dzięki Janek za oświecenie. Myślałem że Piniowi wyświetla odwrócone o 180 stopni, a tu chodziło o odbicie lustrzane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2005, 0:49 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lut 2005, 16:52
Posty: 49
Lokalizacja: Bogatynia
Polski cmentarz w Zatoniu.
Kto nie wierzył niechaj wierzy ołtarz na polskim cmentarzu w Zatoniu naprawdę stoi.

http://www.zinfo.hostings.pl/Pinio5/Zw097.jpg

I jeszcze ten "polski napis na dole zdjęcie...."

Zdjęcie to zrobiłem w sierpniu 2004 roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2005, 6:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ten ołtarz - sposób jego wykonania, to normalna profanacja. Do tego jeszcze ten odwrócony krzyżyk. Gdzie ten ksiądz miał rozum :?: To normalnie jakieś nienormalne jest. takich rzeczy to nawet w najtańszych amerykańskich filmach nie pokazują. Myślę że jak kiedyś opowiem o tym i podobnych przypadkach swoim wnukom (jeżeli będzie ktoś taki), to mi chyba nie uwirzą i pomyślą że to objawy starczego zdziecinnienia :lol: To jednak fakt - w takim kraju żyjemy :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2005, 7:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Wszystko co chciałoby się teraz powiedzieć trafnie ujął Janek. Mi zawsze taki widok wyłamuje nadgarstki :!:
Swego czasu w Jędrzychowicach, widziałem jak wyrzucono z cmentarza resztki poniemieckich nagrobków, całość zaorano i już...
Największe (w bardzo negatywnym znaczeniu) wrażenie zrobiła na mnie trumna (używana) wyrzucona na pryzmę śmieci przy cmentarnym murze. Szlag mnie trafił nagły, szkoda że nie miałem wówczas przy sobie aparatu.
Dla mnie człowiek i pamięć po nim jest zawsze taka sama i nie ważne czy był to Niemiec, Murzyn, czy Polak. Ważne jak żył i jakim był człowiekiem.
Jeżeli zaś tyczyczy się polskich grobów na wschodzie to zapewne są w lepszym stanie niż te niemieckie które tu dotrwały do naszych czasów. Więc lepiej niech wszyscy ci krzykacze którzy upominają się o Polskie cmentarze na wschodzie, siedzą cicho bo tu u nas ta sprawa też nie jest w najlepszym porządku, a nawet jest gorzej. Wstyd i hańba :!: :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2005, 22:34 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
Ten ołtarz to musi sataniści, bo jak inaczej... Albo po pijaku ktoś składał... Zgroza. A co do traktowania trumien jako śmietników, to widziałem też taki myk. I też w naszej okolicy, na czynnym cmentarzu zda się komunalnym. A polskie cmentarze na Wschodzie rzeczywiście często wyglądają nieźle w porównaniu z tymi poniemieckimi u nas- widziałem parę, bo jeździłem na inwentaryzacje inskrypcji- tylko że tam są dwa sprzyjające elementy: 1) rodziny mieszane 2) Polacy i katolicy, którzy pozostali. A u nas, co by nie mówić, wysiedlenie w pasie przygranicznym przeprowadzono jak na polskie normy cholernie konsekwentnie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwie 2005, 21:54 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lut 2005, 16:52
Posty: 49
Lokalizacja: Bogatynia
Jeszcze raz wrócę do ołtarza w Zatonu. Znalazłem taki portal z fotografiami Dolnego Śląska http://wroclaw.hydral.com.pl. Jest tam również dział Zatonie.
Neandertalski, a może byś umieścił tam jedno albo dwa zdjęcia tego ołtarza z odpowiednim komentarzem? (Ty zrobiłeś ich więcej i jest tam więcej szczegółów). Zobaczylibyśmy jaki będzie ogólnopolski oddźwięk. Ja będę głosował na 6.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwie 2005, 23:03 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
Chłopaki, ktoś w tym wątku (3 str. zda się) pisał o Spytkowie. Tak się składa, że byłem tam przedwczoraj. Z całego dworu to tam niewiele zostało- szczerze mówiąc, do Spytkowa zbłądziłem (dosłownie. Idąc skrajnymi polami Ręczyna) namierzając raczej cele archeologiczne- ale obiekt wart obwąchania, już choćby przez samą skalę założenia (potężne). A w pobliżu jest kopczyk, który w świetle archiwaliów z Drezna może być śladem jeszcze jednego założenia w stylu "zamek na wodzie" czy coś w ten deseń, z zachowaną częścią podpiwniczenia. Chyba że zagalopowałem się z lokalizacją tego drugiego zamku. Czyli przed wojną Spytków (Wanscha- nb. jedna z bardziej frapujących słowiańskich nazw miejscowych okolicy) to znów taki koniec świata nie był;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2005, 10:30 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 sty 2005, 10:05
Posty: 146
Lokalizacja: Zgorzelec
panowie moze sie ruszymy wkoncu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2005, 20:56 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lut 2005, 16:52
Posty: 49
Lokalizacja: Bogatynia
Proponuję najpierw zdjęcie 9z z widokiem ogólnym na kościół, a potem 15z z tym że najlepiej by było zakombinować je i stworzyć składankę umieszczając na brzegach szczegóły, jak nie masz czasu to mogę ja spróbować a wynik do akceptacji umieszczę na forum. Co do map (obu) to nadal z góry dzięki - prosił bym o skan w jak największej rozdzielczości.
A co do bliższego kontaktu to jezdem za!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2005, 10:27 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lut 2005, 16:52
Posty: 49
Lokalizacja: Bogatynia
Co do folwarku klasztornego to znam tylko jeden, zaraz przy kościele przy wjeździe do Bogatyni od strony Zgorzelca. Dzisiaj tam urzęduje TARGET.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2005, 22:32 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lut 2005, 16:52
Posty: 49
Lokalizacja: Bogatynia
Tak dla kontrastu. Pojechałem sobie na wycieczkę do Wigancic (od czeskiej strony, bo polskie Wigancice już nie istnieją). Tam też jest opuszczony kościół z poniemieckim cmentarzem
http://www.zinfo.hostings.pl/Pinio5/Wigancice/Wis1.jpg
http://www.zinfo.hostings.pl/Pinio5/Wigancice/Wis2.jpg
Tutaj był kiedyś cmentarz przykościelny
http://www.zinfo.hostings.pl/Pinio5/Wigancice/Wis3.jpg
i co się z nim stało?
Czesi, kraj w którym główna wiarą (jak podaja różne źródła) jest ateizm potrafią uszanować takie miejsca
http://www.zinfo.hostings.pl/Pinio5/Wigancice/Wis4.jpg
http://www.zinfo.hostings.pl/Pinio5/Wigancice/Wis5.jpg
http://www.zinfo.hostings.pl/Pinio5/Wigancice/Wis6.jpg
I to by było na tyle.
PS
Dla zainteresowanych. Posiadam jeszcze fotki z resztek poniemieckich cmentarzy w Trzcińcu, Opolnie, Bogatynia (Obserwator)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..