Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01 mar 2007, 12:06 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Niestety nie ale osobiście Ci obiecuje, że zmienie a przynajmniej zrobię wszystko by zmienić ten stan na naszym terenie... prace trwają ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2007, 8:43 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Informacja

Goerlitzki Europa-Haus, a konkretnie pan Winter organizuje tygodniową wycieczkę rowerową dla młodzieży polskiej i niemieckiej w wieku 15-25 lat. Projekt ma charakter intergacyjny i jest dofinansowany ze źródeł zewnętrznych, dlatego opłata za udział jest w granicach 30 euro /za noclegi, posiłki itd/ za całość. Jest 8 miejsc do wzięcia. Termin wycieczki: koniec lipca, po zakończeniu roku szkolnego. Trasa wycieczki: Goerlitz/Zgorzelec - Albeck/Świnoujście. Przewidywana porcja dziennych kilometrów: ok. 60, poza tym do dyspozycji towarzyszący samochód, dla słabszych zawodników :)
Zgłoszenia albo bezpośrednio do Europa-Haus /Untermarkt/, albo pośrednio do mnie.


Ostatnio zmieniony 12 maja 2007, 15:55 przez bombas3, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2007, 23:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Pan Winter do realizacji tego typu projektów dostaje dofinansowanie z DPJW, problem jest w tym, że jeszcze nie ustalono jeszcze budżetu na bieżący rok.
bombas, zanim coś poprzesz, sprawdź, czy twoje dobre imię na tym nie ucierpi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2007, 7:12 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
bombas, zanim coś poprzesz, sprawdź, czy twoje dobre imię na tym nie ucierpi...
Informacja jest tylko informacją, o której przekazanie mnie poproszono i nie ja biorę odpowiedzialność za jej rzetelność. Jeśli natomiast ktoś to firmuje swoim nazwiskiem, ma kilka wcześniej zakończonych powodzeniem takich projektów, popiera to i firmuje stowarzyszenie, w którym zasiadają wiarygodne osoby i które istnieje już od 15 lat, to uważam, że mogę, bez większego ryzyka pomóc, informując o takiej akcji zainteresowanych.

Co do tego, że:
Cytuj:
nie ustalono jeszcze budżetu na bieżący rok

to wiem, że często tak się robi, prowadząc działania równolegle, dla zaoszczędzenia czasu i dotrzymania terminów, oczywiście nieraz ryzykując, że coś nie wypali, ale bywa, że inaczej nie można, bo by nic nie wyszło.

Rozpisałem się trochę, bo uważam, że ważne jest zrozumienie idei takich przedsięwzięć: dla mnie są one pożyteczne z wielu powodów dla uczestniczącej w nich młodzieży /integracja, wzajemne poznawanie się, pozbywanie uprzedzeń, które mają starsze pokolenia, uczenie aktywności i współdziałania etc/ i jeżeli ktoś je organizuje, to warto to wspierać. Jeśli natomiast ktoś widzi w tym jakieś zagrożenia /jak przypuszczam Ty/, to powinien o tym powiedzieć publicznie, uzasadnić swoje stanowisko i podać stosowne argumenty.

W kontekście powyższego, nie sądzę, abym wyglądał na dużego ryzykanta :-?
[scroll]jeszcze korekta: termin wycieczki to koniec lipca a nie, jak podałem, koniec czerwca, za co przepraszam.[/scroll]_________________
Jeśli się już skoczyło z mostu wszystko się uspokaja. Dopóki nie uderzy się w wodę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2007, 11:38 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Skoro opisujecie co organizuje pan Winter to na miejscu jest poinformować że THC Promil organizuje Bikeowy Weekend - rowerową imprezę dla dzieci i nie tylko. Szczegóły na www.thcpromil.pl To już w najbliższą sobotę!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2007, 12:11 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
oczywiście menelopa, wszystkie newsy o imprezach rowerowych są ważne :grin: w końcu sprawa jest wagi ponadnarodowej :smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sie 2007, 17:36 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2007, 22:13
Posty: 7
Lokalizacja: Krypta na cmentarzu
Jejuś jak ja się cieszę że nie muszę jeździć rowerem po zgorzeleckich drogach !! Rower to moja pasja , poruszam się nim przy każdej okazji jaka się trafi, mam jednak spore szczęście że mieszkam tu, gdzie mieszkam i że mogę jeździć w każdym miejscu , oczywiście oprócz tras szybkiego ruchu ;)
W NL jednak bardziej szanują rowerzystów , mają oni super drogi do jazdy nie trzeba się obawiać z której strony najedzie nas kierowca auta ;]
W mniejszych miasteczkach gdzie nie ma wytyczonych tras rowerowych i jeździ się ulicą i tak rowerzyści są górą ! bo nie oni ale kierowcy muszą uważać , kierowca nie ma prawa nawet zatrąbić :) musi poprostu "poczekać" , a co najfajniejsze , jadąc ze swoim facetem czy kim kolwiek innym, nie trzeba jechać "gęsiego" można jechać obok :P

Dlatego ilekroć jestem w pl to "cierpię" bo muszę poruszać się autem albo pieszo nie odważyłabym się wsiąść na rower , bardzo ubolewam z tego powodu :( rower dla mnie , to jak narkotyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2007, 18:00 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
no tak, potwierdzam opinie Vampirelli :(
Wlasnie wrocilem z malej wycieczki po belgijskiej Gandawie :grin:
10 zdjec, bo sie wiecej nie miesci, reszta pozniej, pozdrawiam :smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2007, 11:21 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
To wygląda jak po jakimś konkursie rzutu rowerem w dal :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2007, 13:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
To w tej Gandawie drogi gorsze jak w Sulikowie. Byłem w Sulikowie na rowerze mam ze 30 kilo nadwagi a rower wyglądał lepiej niz te w gandawie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2007, 17:25 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
wzialem na obiektyw extremalne przypadki, poza tym, Gandawa byla tuz po corocznym festiwalu, cos jak wieksze Jakuby plus Altstadtfest :grin:
nizej normalny gandawski parking normalnych rowerow :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2007, 22:15 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
Wow, jestem pod wrażeniem :shock: :smt023 . No i tu się zaczynają problemy, bo u nas to:
1. Nie uraczysz takiego dużego parkingu (ewentualnie po jakimś supermarketem :D)
2. Jeśli już odważysz się pozostawić swój jednoślad to jest duża szansa na to, że ktoś 'życzliwy' się nim zaopiekuje (a później szukaj wiatru w polu :| ).
3. Wątek dróg już był poruszany i ten temat pozostawię bez komentarza.

PS.
Pozdrowienia dla Policji, która dwoi się i troi, aby było bezpieczniej :D.


Ostatnio zmieniony 09 sie 2007, 13:54 przez andreas, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2007, 10:36 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
ad.1 Wielkość parkingu jest adekwatna do ilości mieszkańców - Gandawa ma ich ponad 230tyś ;)
ad.2 To fakt ale to się chyba już zmienia. Kończy się głupia moda na "wypasione rowery". Ludzie zaczynają jeździć w mieście na rowerach miejskich, które stanowią mniejszy kąsek dla złodzieji (w porównaniu do rowerów górskich) bo grupa docelowa dla kradzionego towaru jest nieco inna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sie 2007, 12:59 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Pokazany wyżej porking rowerowy jest przy stacji kolejowej, największe skupisko miejskie tych pojazdów, bo to jest miejsce przesiadania się z roweru na pociąg i odwrotnie. Inne są mniej lub bardziej normalne pod względem wielkości i rodzaju pojazdów.
Zrobię selekcję zdjęć i wrzucę jeszcze parę co ciekawszych, cóż się bowiem nie robi dla popularyzacji tego rodzaju komunikacji :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sie 2007, 17:19 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2007, 22:13
Posty: 7
Lokalizacja: Krypta na cmentarzu
Cytuj:
Pokazany wyżej porking rowerowy jest przy stacji kolejowej, największe skupisko miejskie tych pojazdów, bo to jest miejsce przesiadania się z roweru na pociąg i odwrotnie. Inne są mniej lub bardziej normalne pod względem wielkości i rodzaju pojazdów.

To jest dokładnie tak samo jak w Holandii , choć coraz częściej są popularne rowery "składaki" jedziesz nim na Dworzec , tam zamiast zostawiać go na parkingu , składasz ,chowasz w specjalną torbę i gotowe ! :D wtedy nie trzeba i didatkowego biletu na rower
Jak będzie mi się kiedyś chciało , wrzucę jakieś foto z rowerowego parkingu ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..