Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 13:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 148  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05 gru 2007, 9:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
OK Belushi - jeśli nie sprawiłoby Ci kłopotu to weź aparat - muszę sprawdzić flesz , bo coś mi w kulki leci.

pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: pomocy
Post: 25 gru 2007, 0:18 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lis 2007, 23:09
Posty: 31
Lokalizacja: Kolonia BRD
ludziska...

Potrzebuje kupic karte Compact Flasch do aparatu. Ale teraz nie wiem w czym jest rzecz, bo jedne karty firmy Sandisk 2GB nazywaja sie ultra II a inne tej samej firmy EXTREME III czy jakos tak i sa drozsze. Jaka to wlasciwie jest roznica??? I czy poza cena w ogole jest jakakolwiek???

Bo pojemniosc jest ta sama....jak ktos sie zna to prosze o odpowiedz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 gru 2007, 1:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiesz chopie, mogę się mylić ale wydaje mnie się, że to extreme III to ma się do ultra II podobnie jak np. 2 GB SD do 2 GB SDHD - niby to drugie jest pewniejsze, trwalsze, szybsze - ale na boga! mój pierwszy PC miał 8 Mb RAM i 1 GB HDD i 2 Mb grafikę - toż to teraz niejedna komórka ma wyższe parametry! Sprawdź aparat, jeżeli czyta Compact Flasch - EXTREME III to pewnie też zaakceptuje ultra II - jeżeli nie wykorzystujesz go jako kamery, to różnicy pomiędzy jedna a drugą nie powinieneś zauważyc wcale!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 gru 2007, 12:15 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2005, 10:52
Posty: 195
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć?
Cytuj:
Karty Compact Flash - Ultra II firmy SanDisk charakteryzują się wysoką prędkością zapisu danych (9 megabajtów na sekundę) oraz odczytu na poziomie 10MB na sekundę. Dzięki tym prędkością zapisu oraz odczytu urządzenia wyposażone w karty Compact Flash Ultra II, działają zdecydowanie szybciej niż w przypadku zwykłych kart.
Karty są kompatybilne, ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi karty Compact Flash.

# Typ: CompactFlash High Speed
# Pojemność: 1 GB
# Szybkość zapisu/odczytu: 9MB/sec / 10MB/sec
# Gwarancja: 5 lat


Cytuj:
SanDisk Extreme III to rodzina kart pamięci przeznaczona dla zaawansowanych fotografów oferująca największą wydajnością oraz wytrzymałość na temperatury pośród kart oferowanych na rynku.

Producent gwarantuje zapis i odczyt danych z minimalną prędkością 20 MB/s co zapewnia komfortową pracę nawet na duzych plikach. SanDisk Extreme III są wyposażone w oprogramowanie RescuePRO, dzięki to, któremu możemy odzyskać przypadkowo skasowane dane. Karty mogą pracować w ekstremalnym zakresie temperatur od - 25 stopni do + 85 stopni.

Prędkość oraz wytrzymałość termalna karty zawdzięczają zastosowaniu Technologii ESP która umożliwia równoległe procesy odczytu i zapisu danych, po przyspieszonej magistrali.


Cytuj:
Linia kart SanDisk Extreme IV jest skierowana do zawodowców i zaawansowanych amatorów, którzy fotografują w trudnych warunkach klimatycznych. Nowe nośniki pamięci działają w imponującym zakresie temperatur od -25 do +85 stopni Celsjusza. Dzięki temu można ich używać zarówno na dużym mrozie jak i w palącym słońcu, czy w rozgrzanym od reflektorów studiu.

Specyfikacja techniczna
# Pojemność: 2.0 GB
# Szybkość zapisu: 40 MB/sek.
# Szybkość odczytu: 40 MB/sek.
# Roboczy zakres temperatur: od - 25°C do +85°C
# Wymiary: 36 x 42 x 4 mm


więc odpowiedź na swoje pytania masz w cytatach :) wypisane ultra II, extreme III i extreme IV. czytamy ze zrozumieniem i wiemy wszystko... mi się nie chce tłumaczyć, bo wszystko jest w miarę czytelnie opisane...

turek, nie ma kart SDHD ;) są SDHC...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 gru 2007, 23:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
kolonczyk:
Cytuj:
Potrzebuje kupic karte Compact Flasch do aparatu.

najpierw zastanów się do jakich foceń potrzebujesz kartę, chcesz max. zapisu czy ma być szybko.
Compact Flash jest trochę przereklamowane (sam szukaj szybszych), ale jesli chodzi ci o max pojemności bez wzgledu na czas długości zapisu i odczytu, to szukaj najtańszych (ale odpuść sobie karty no name z Chin!!!).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2007, 17:26 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sty 2005, 0:46
Posty: 73
Lokalizacja: Zgorzelec
witam.
po nowym roku mam zamiar kupić aparat fotograficzny.Czy możecie mi jakiś polecić taki do ceny około 1500pln.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2007, 22:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Do jakich celów potrzebny Ci ten aparat? To jest podstawowe pytanie. Krajobrazy? U Cioci na imieninach?
Jesteś amatorem?
I czy 1500 to cena aparatu z dodatkami (akku + ładowarka itd.) czy bez?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 gru 2007, 14:29 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sty 2005, 0:46
Posty: 73
Lokalizacja: Zgorzelec
a wiec tak jestem amatorem ale interesuje sie fotografia aparat będzie mi potrzebny jak i do krajobrazów i jak to napisałeś "u cioci na imieninach". a cena 1500pln to bez aku i ladowarki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 gru 2007, 22:31 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Zależnie od punktu zakupu do 1500PLN masz do wyboru (tak po krótce):
Canon S3 IS lub S5 IS - 5 ma gorącą stopkę i bardziej szumi ,
Panasonic FX 18 - nowość Panasa bez gorącej stopki ale podobno niezły , też szumi jak to Panas ;)
Olympus SP 560 UZ - wart uwagi ze względu na dolny zakres ogniskowej - choć tak wielki zakres powoduje z kolei zniekształcenia ,
Fuji S 9600 - jeśli się uda w tej cenie złapać to najlepszy zakup ,
Fuji S 6500 fd - bezkonkurencyjny w tej cenie aparat (ok.1100-1200 a nawet taniej) - obiektyw ten sam do model 9600 ale mniej pixeli - mniej szumi niż droższy brat ale nie ma gorącej stopki ,
Fuji S 8000 fd - niby dobry i nowy ale mam mieszane uczucia ;)

Innych marek nie omówię - IMHO nie warto. To co różni modele Fuji S 6500/9600 od innych w tym wątku to ręczny pierścień regulacji ogniskowej - stary Panas FZ 50 to miał ale szumiał jak nieszczęście - choć optykę miał akurat super. Ponadto Fuji ma większą (fizycznie) matrycę od konkurencji. Jeśli więc planujesz zakup lampy zewnętrznej to inwestuj w S 9600 - jeśli nie to polecam S 6500. Zwracam uwagę na zasilanie - Fuji ma akku AA - inne firmy często akku dedykowane co nieco utrudnia sprawę. Ostatni aspekt - wygląd. Fuji wygląda jak aparat - konkurencja dość często jak pudełko zapałek ;) I nie ułatwi Ci zakładania filtrów na obiektyw - bo chowają go do środka...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 gru 2007, 10:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Panasonic FX 18 - nowość Panasa


Nie FX 18 tylko FZ szumi to fakt, ale nawet przy ISO 400 na standartowym formacie zdjęcia 10 x 15 za cholerę tego szumu nie będzie widać, a przy większym ISO każdy aparacik będzie szumiał - prawda? ;) Ogólnie polecam - posiadam i używam amatorsko (tez okolice, dżdżownice i u cioci na imieninach). Ale tak jak dla amatora to napewno przyda się funkcja iA automatycznie dobiera i sugeruje użytkownikowi dobór programu, tak aby w przyszłości sam dobierał go do odpowiedniej sceny. Ja focę przedewszystkim moje dzieciaczki dlatego cenię sobie "priorytet migawki", dodatkowo można pochwalić bardzo szybką pracę zoomu i gotowość aparatu do pracy po właczeniu ok. 1s. Standartowy, dedykowany akumulator jest dość wydajny i w jeden wieczór u cioci byłoby go ciężko wydoić, gdyby jednak do tego doszło to dokładnie 2 godzinki i aparat znowu jest w pełni sprawny.
Za mój dałem co prawda troszkę więcej niż 1500 zł, ale gdyby było to nawet więcej to powiem, że warty był każdej mojej ciężko zapracowanej złotówki - POLECAM! :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 gru 2007, 14:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Nie FX 18 tylko FZ szumi to fakt, ale nawet przy ISO 400 na standartowym formacie zdjęcia 10 x 15 za cholerę tego szumu nie będzie widać, a przy większym ISO każdy aparacik będzie szumiał - prawda?


Tak , oczywiście , że FZ 18 - zwykła literówka.
Przy ISO 800 nie szumi Fuji S 6500 - znaczy szumi ale widać to dopiero na cropach.
Jak znam amatorów to sugerowanie czegoś nie powoduje , że kiedyś sam to ustawi - bo po co skoro aparat to zrobi za niego ;) Poza tym programy nie zawsze wychodzą na plus - np. "muzeum" podbija ISO i wyłącza dźwięki - a nie zawsze tego chcemy.
Akku dedykowane starczy na imieniny - ale ile wytrzyma ma mrozie? Posiadanie jednego akku to w ogóle nieporozumienie - żaden szanujący się fotograf nie pozwoli sobie na takie ryzyko ;) Jest jednak przewaga FZ 18 nad S 6500 - ten pierwszy ma stabilizację - na ile przydatną tego do końca nie wiem , bo to zazwyczaj chwyt marketingowy. Ja wolę wyższe ISO bo na więcej pozwoli niż stabilizacja - kwestia rodzaju fotografii jaki się uprawia.

Tu masz próbkę ISO 800 z Fuji S 6500:

Obrazek

pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2008, 1:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
żaden szanujący się fotograf nie pozwoli sobie na takie ryzyko

No tak tylko mówimy tu o amatorce....

YELLO_35 pisze:
Jest jednak przewaga FZ 18 nad S 6500 - ten pierwszy ma stabilizację - na ile przydatną tego do końca nie wiem


Na tyle przydatną, że Uwierz albo nie przy zoomie x12 i wiekszym troszeczkę zawodzi ale przy programach nocnych (sam byłem w szoku, ale zdjęcia, które wymagały przesłony otwartej nawet do siedmiu sekund !przy ISO 100!!! wyglądają !zaznaczam "prawie" jak ze statywu) swoją drogą ten aparacik (skoro tak Preferujesz ISO - w programach zwiększonej czułości oferuje ISO do 6400 np "panning"), także myślę, że nie ma na prawdę za bardzo o co do niego czepić...
Pewnie lustrem to nigdy nie będzie... ale zważywszy cenę to w tych granicach pozostaje tylko konkurent Olympus x 18 Ultrazoom.. Sensowne lustro (przynajmniej Nikon D80 + sensowny KIT) to wydatek ok. 4000 tys. zł, także nie ma co wybrzydzać zanaddto i w czym wybierać bo w lustrzance zoom x18 uzyskamy przy drogim obiektywie... Faktem jest, że na dniach (nie pamiętam dokładnie modelu) pojawił się też jakiś Fuji z ultrazoomem x 18 i w zupełnie rozsądnej cenie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2008, 11:10 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
W 7-mio sekundowe "antyszejki" nie uwierzę - ale rozumiem co kryje się pod hasłem "prawie" ;) Ale sam piszesz o ISO 100 - no właśnie - bo to max co wygląda rozsądnie w Panasach. ISO 6400 to chwyt marketingowy podobnie jak w S 6500 (max 3200). Panas obniża wtedy rozdzieliczość jeśli się nie mylę (piszą o podwyższonej czułości). Konkurent Olek SP 560 UZ jest dobrą propozycją - podobno lepszą niż Fuji S 8000 fd. Tylko nie piszemy o jednej rzeczy - Fuji ma format RAW - Panas go chyba nie ma. Nie chce mi się sprawdzać szczerze mówiąc ;)

Lustro? Sensowny kit? Nie ma sensownych kitów umówmy się ;) Są tylko zadowalające - ale amatorowi to starczy - tu się zgadzam. Tylko po co mu model D80 skoro D40 jest za połowę tej ceny?

Amator nie powinien w ogóle sięgać po lustra - bo i po co? Chyba , że preferuje lans poprzez długie tele i dobre body na torsie ;)

Jedno jest pewne - obydwa modele są warte uwagi - ewentualny klient powinien pójść do sklepu i "pomacać" jak mu dany model leży w dłoni - wtedy dokonać wyboru. S 6500 już kończy swoją karierę - i jest problem z zakupem. FZ 18 zaczyna - jest nawet w Goerlitz.
I tego się trzymajmy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2008, 13:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Pasikonik też zapisuje w formacie RAW, jezeli chodzi o D80 - racja, miałem na myśli D40 a tak jakoś stuknęło mi się D80 - chyba dlatego, że osobiście mi się bardziej podoba.
Pasikonika, jednak mimo wszystko będę wychwalał "pod niebiosa" i nie dlatego, że jestem tu nieobiektywny - bo go mam, a dlatego że nie mam jak na razie do czego się w nim przyczepić. Dla mnie jako amatora z fotograficznym zacięciem, chcącego robić dobre foty - a to już dużo, że chcę. Aparat ten ma takie możliwości, że jak już się nauczę je dobrze wszystkie wykorzystywać i w końcu się nimi znudzę, to Yello będzie się uczyć focić ode mnie :) z całym szacunkiem Yello do Twojej powalającej twórczosci, ale wkurza mnie jak ktoś robi lepsze foty od moich :grin:
Przed zakupem jego, fociłem takim wynalazkiem jak Digimax A40, więc możnaby rzec, że przesiadłem się z trabanta do passata. Jednak w międzyczasie miałem okazję pofocić troszeczkę D80 i wszelkie porównania przed zakupem sprowadzały się właśnie do niego, i w tej cenie (pasikonika) otrzymujemy aparacik niewiele ustepujący D80 (amator na pewno nie zauważy różnicy).
A i jeszcze dorzucę na koniec o jego niebanalnej ogniskowej f= 4,6 mm do 82,8 mm co daje nam przyzwoity szeroki kąt :) Wreszcie staję z aparatem przy wysokiej choince, w ciasnym pokoju i mieści mi się cała w kadrze ;)

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2008, 14:32 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Aparat ten ma takie możliwości, że jak już się nauczę je dobrze wszystkie wykorzystywać i w końcu się nimi znudzę, to Yello będzie się uczyć focić ode mnie


Nie znam Twoich prac więc nie wiem czy będę się mógł nauczyć ;) Ale chciałbym pogłębić wiedzę :)

turek pisze:
z całym szacunkiem Yello do Twojej powalającej twórczosci, ale wkurza mnie jak ktoś robi lepsze foty od moich


Nie wiem czy określenie "powalająca" to nie ironia ale skoro robię wg Ciebie lepsze niż Ty to dzięki :) ;)


btw - Underdoog coś milczy ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 148  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..