Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 cze 2015, 15:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 kwie 2014, 18:02
Posty: 9
Witam.
Nazywam się Mateusz i mam 23 lata. Kiedy tylko pogoda pozwala jeżdżę na obserwacje. Do dyspozycji mam 2 teleskopy. Refraktor 120/600 oraz Newtona 10". Szukam osób, które chciałby spojrzeć i nacieszyć oczy widokami nocnego nieba, a np. nie mają sprzętu. Wszyscy są ile widziani, zarówno osoby, które się astronomią interesują, jaki i tacy, którzy nigdy nie mieli styczności z tą dziedziną ;) Zapraszam wszystkich, którzy chcą spojrzeć na Księżyc, Słońce, planety oraz obiekty głębokiego nieba. Jeżeli ktoś jest chętny na sesje obserwacyjne albo ma jakieś pytania niech da znać tutaj, bądź kontaktuje się telefonicznie :)
Mój nr. 533645143.
Pozdrawiam ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2015, 15:49 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lis 2007, 11:24
Posty: 300
Ja mam Syntę 8,ale z dziesięatki chętnie bym popatrzył :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2015, 19:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
towerfox pisze:
Kiedy tylko pogoda pozwala jeżdżę na obserwacje.


Co to są za miejsca? Zakładam że nie zaśmiecone miejskim światłem. Fajne zajęcie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2015, 0:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
Udostępniasz ten sprzęt odpłatnie, czy za darmo można sobie popatrzeć?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2015, 11:12 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 kwie 2014, 18:02
Posty: 9
@urys
Jak będzie pogoda, to odezwij się do mnie to zgadamy się na obserwacje. Najlepiej telefonicznie.

@MARUNIO
Ostatnio jeżdżę na pole w Jędrzychowicach. Nie jest to jakaś super miejscówka, ale póki co daje radę. Wciąż szukam miejsca idealnego gdzieś w okolicy.

@obcy
No bez przesady. Oczywiście, że za darmo. Nie szukam zarobku, tylko staram się zainteresować ludzi astronomią ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2015, 13:05 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lis 2007, 11:24
Posty: 300
towerfox pisze:
@urys
Jak będzie pogoda, to odezwij się do mnie to zgadamy się na obserwacje. Najlepiej telefonicznie.

@MARUNIO
Ostatnio jeżdżę na pole w Jędrzychowicach. Nie jest to jakaś super miejscówka, ale póki co daje radę. Wciąż szukam miejsca idealnego gdzieś w okolicy.

@obcy
No bez przesady. Oczywiście, że za darmo. Nie szukam zarobku, tylko staram się zainteresować ludzi astronomią ;)


Ja mam kilka fajnych miejscówek z dala od świateł :) Jedna w Czechach zaraz przy granicy. Kilka wyeksponowanych pagórków ze świetnym widokiem.

Towerfox mogę zapytać jeszcze o twoje doświadczenie z obserwacjami? Wczesniej korzystałem tylko z lornetki, odkąd mam teleskop szukam coraz to ciekawszych obiektów, ale nie zawsze się udaję. Można zapolować jeszcze na kilka galaktyk w Pannie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2015, 14:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 kwie 2014, 18:02
Posty: 9
Messier'a jeszcze całego nie przeleciałem. Głównie dlatego, że lubi łowić gromady. Do tego Księżyc i Planety no i Słońce. Na tych obiektach się skupiam. Ale powoli zbieram się do tego, żeby przelecieć wszystkie eMki, mimo tego, że mgiełki jakoś mnie nie urzekły.

Ostatnio pogoda nie rozpieszcza, a teraz jeszcze Księżyc daje ostro, więc DSy odpadają. W przyszłym tygodniu będzie można zacząć prowadzić jakieś sensowne obserwacje.

A powiedz jeszcze jaką masz lornetkę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2015, 15:35 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lis 2007, 11:24
Posty: 300
Lornetka to uproszczenie. Mam bird watcha Nikona. Taka lunetka z powiększeniem 15-40 średnica ok 60mm.
Gromadki też uwielbiam. Szczególnie kuliste :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2015, 18:45 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 kwie 2014, 18:02
Posty: 9
W kuliste dopiero się zaczynam wgryzać. Póki co same otwarte wyhaczałem. Ostatnio jak zobaczyłem M13 w 10", to ciary przeszły mnie po plecach :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2015, 19:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
urys pisze:
Ja mam kilka fajnych miejscówek z dala od świateł :) Jedna w Czechach zaraz przy granicy. Kilka wyeksponowanych pagórków ze świetnym widokiem.


To ja poproszę o namiary :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2015, 21:28 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
towerfox - szkoda, że przy okazji zaćmienia Słońca nie odezwałeś się :

http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b

Poznałbyś m.in. Bogusia który przesłał powyższy tekst - i poznałbyś ekipę z Goerlitz.

Jak masz ochotę to więcej mam na blogu :

http://arkadiuszkucharski.blogspot.com/ ... sonca.html

Od siebie dodam, że w Izerach (okolica schroniska Orle) są świetne punkty do takich obserwacji - w sensie, że bez oświetlenia sztucznego.

W tym numerze Angory rozpisali się nieco o paradzie planet na wieczornym niebie - w tym tygodniu :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2015, 22:09 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 kwie 2014, 18:02
Posty: 9
@YELLO_35
Jeszcze będzie okazja ;)

Widzę, że kilka osób z okolic się tym interesuje. Co powiecie na jakieś spotkanie obserwacyjne?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2015, 9:17 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lis 2007, 11:24
Posty: 300
towerfox pisze:
@YELLO_35
Jeszcze będzie okazja ;)

Widzę, że kilka osób z okolic się tym interesuje. Co powiecie na jakieś spotkanie obserwacyjne?


Weekend 13,14 czerwca wypada kilka dni przed nowiem. Księżyc nie będzie przeszkadzał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2015, 10:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 kwie 2014, 18:02
Posty: 9
O ile będzie pogoda i nie będę musiał jechać do Lublina, to jestem jak najbardziej za. Póki co wyjazd stoi pod znakiem zapytania. Więcej będę wiedział na początku przyszłego tygodnia. Ewentualnie niech chętni na spotkanie określą się jakie terminy im najbardziej odpowiadają. Ja na szybkie obserwacje mogę w każdej chwili wyskoczyć. Na dłuższe posiedzenia najbardziej odpowiadają weekendy, które z reguły mam wolne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2015, 7:55 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 kwie 2014, 18:02
Posty: 9
Dzisiaj o ile się pogoda nie zrypie, będę celował w Księżyc, Saturna, Jowisz, Wenus i pewnie w kilka kulek. Jak ktoś jest chętny, niech dzwoni. Zgadamy się co do miejsca i godziny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..