Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01 sty 2012, 14:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 paź 2008, 19:36
Posty: 2
Lokalizacja: Zgorzelec
cześć.

Od dłuższego czasu mam problemy gastryczne, które coraz bardziej dają o sobie znać. Lekarz radzi gastroskopie, ale ja panicznie boje się tego badania zwłaszcza, że krążą o nim legendy. Kto robił gastroskopie w Zgorzelcu i może polecić lekarza który ma w miarę delikatne podejście? Jeśli ktoś ma ciekawe doświadczenia w tym temacie proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2012, 16:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie wiem jakie legendy słyszałaś, ale nie ma się czego bać. Przerabiałem to przed laty i szczerze mówiąc nie pamiętam kto mi robił to badanie. Ale - powtarzam - bać się nie ma czego. Rzecz jest bezbolesna, tylko uczucie nieciekawe gdy coś się rusza w żołądku. Śmiało można podchodzić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2012, 19:30 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 wrz 2010, 11:13
Posty: 320
Lokalizacja: Zgorzelec
Jeśli chodzi o szpital i badanie ze skierowaniem w Zgorzelcu to polecam doktora Rudzińskiego. Przyjmuje też prywatnie.
Tutaj są trzy opinie :
http://www.znanylekarz.pl/marek-rudzins ... /zgorzelec
A tu jak prywatnie trafić :
http://placowki.mp.pl/unit/index.html?id=715419

Myślę, że pomogę. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2012, 19:45 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
O, to, to - bodajże właśnie Rudziński mi robił badanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2012, 20:23 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
Alicja, badanie endoskopowe jest badź co bądź zabiegiem inwazyjnym i z tego względu nie licz na miłe przeżycia. Jednak nie chodzi tu o ból, bo to raczej nie boli, ale ważne jest coś innego. Jak wynika z literatury fachowej i badań statystycznych, gastroskopia jest jednym z tych zabiegów, które niosą największe ryzyko zakażeń szpitalnych - np. WZW B/C. Choćby z tego powodu warto przemyśleć czy "skórka jest warta wyprawki" - tzn. czy koniecznie musisz mieć aplikowaną tą rurkę do przewodu pokarmowego. Czy inne metody nie są wystarczające.
Dodam, że z prywatnych rozmów ze znajomymi lekarzami wiem, że co najmniej 3/4 z nich "nie dałoby sobie zrobić" gastroskopii. To chyba jest dość wymowne...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2012, 23:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
krzywuss - ktoś, kto nie cierpiał na dolegliwości żołądkowe może się mądrzyć. Sam miałem przewlekłe zapalenie żołądka i do dziś mam przepuklinę rozworu przełykowego- oczywiście na początku nic o tym nie wiedząc - leczenie objawów początkowo ogólnodostępnymi lekami, a później przez lekarza rodzinnego, który wróżył co może mi dolegać (na podstawie opisywanych objawów) - oczywiście leczenie było zupełnie bezskuteczne. Objawy wstępnie nie wskazywały wcale na żołądek, czy przełyk (choćby kołatanie serca, niepokój, zimne poty, zrywanie się w środku nocy nie wiadomo dlaczego i wiele, wiele innych). W końcu na forach medycznych znalazłem sporą grupę ludzi mających podobne objawy. Radzili gastroskopię - zrobiłem ją i nie było tragicznie - średnio przyjemne, ale bezbolesne. Diagnoza, leki i po miesiącu zapomniałem o koszmarze ciągnącym się przez blisko 2 lata. Jakiś czas temu znowu coś zaczęło się dziać - znowu radzono mi gastroskopię i po raz drugi ją zrobiono, włącznie z pobraniem wycinka na test ureazowy. Szybko i bezboleśnie. Tym razem winnym okazał się być już nie żołądek.

Jeśli ciężko jest funkcjonować, odczuwa się sporo dziwnych objawów - niekoniecznie wskazujących na żołądek, a wyniki są ok, to nie ma co czekać. Ja żałowałem tylko, że zdecydowałem się tak późno.

Żółtaczką można zarazić się wszędzie, a gastroskopii nie robi się dla przyjemności - sięga się po nią jak nie wiadomo co się dzieje, a lekarzowi rodzinnemu kończą się pomysły.

krzywuss - jakie inne metody diagnostyki Twoim zdaniem wchodzą w rachubę? Odpowiem Ci krótko, że żadne, albo prawie żadne.
Możesz zdecydować się na połknięcie kapsułki z kamerą, która nie pobierze wycinków, nie zawsze daje jednoznaczne wyniki i nie jest refundowana przez NFZ, a prywatnie kosztuje od 1 do 2 tys.
Kontrast podaje się najczęściej w przypadku schorzeń przełyku i wcale też nie jest on zdrowy.
Gastroskopia to najtańszy i najpewniejszy sposób diagnostyki. Sprawdzany jest przełyk, żołądek i dwunastnica - inaczej z taką dokładnością nie jesteś w stanie sprawdzić tych części ciała.
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..