Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 15:46 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
bombas: Zgodnie z Twoją radą, cał dzień próbowałem dzisiaj się skotnaktować z Panem Kapałczyńskim, niestety bez efektu. Jednak jednocześnie dzwoniłem do Wrocławia do Miejski Konserwator Zabytków, podk któreg ten Pan podlega. Jutro rano mam się z nim skontaktować.

Sprawa jest taka: Kapałczyński nic jeszcze nie zrobił w sprawie MDK, a po drugie wydał pozwolenie na wybudowanie czegoś nowoczesnego w miejscu, które jest naszą perłą, a jego historia sięga kilkuset lat.

Jeżeli nie zostanie podjęta interewencja złożę na niego skargę u przełożonego. Jeżeli ktoś potrafi poradzić sobie ze swoją pracą to niech poszuka innej i będę drązył ten temat i podsuwał nowe dopóki się nie zainteresuje, a jak po kliku razach nie będzie skutku, zażądam jego zwolnienia w związku z niewykonywaniem swoich obowiązków.

Kuba, a moze wystąpic z prośbą o interwencję do burmistrza ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 17:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
zaraz zaraz - spokojnie. alex - to, ze ci sie projekt hotelu nie podoba, nie znaczy że jest on zły - to jest twoje subiektywne odczucie.jest on w takim samym stopniu nowoczesny jak pomysła p. Cebuli. Nie da się odbudować tego, co tam kiedys stało - bo nie da sie zbudować barokowej czy renesansowej kamienicy, wiec może warto sie zastanowić co tam postawic tak, by wszystko ze soba współgrało.

To, że cos ma nowoczesna bryłe wcale nie znaczy, że nie pasuje do starego otoczenia.Przykład? - proszę bardzo - Most Staromiejski. nowoczesna lekka konstrukcja - pasuje ? pasuje. Jak budowano poprzedni, całe misato biadoliło, że jest za nowoczesny i nie będzie pasował do katedry. Jak budowano ten współczesny, wielu załowało, że nie bedzie miał wygladu poprzednika.Ja tez ale zmieniłem zdanie :)

pozostawmy te kwestie architektom. Myslę że miasto powinno mieć zespół architektów który by nad tym wszystkim czuwał. myslę ze była by to zdrowsza sytuacja niż powierzanie wygladu naszego miasta jednemu tylko człowiekowi. jaki by on nie był.

no i na koniec kompetencje konserwatora..... chyba jednak szkoda pisać. nie pamietam jakoś by kazał zlikwidowac jakąś samowolkę.każdy robi co chce. a potem "legalizuje" to.
tak na prawdę to sensu zupełnie nie ma urząd, którego przedstawiciel ma siedzibe w jeleniej i wpadnie (albo i nie) raz w miesiacu do naszego pięknego inaczej miasta.
taki konserwator powinien być na etacie w zgorzeleckim magistracie.

no i z tą "perełką" to bym nie przesadzał ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 17:33 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
To, że cos ma nowoczesna bryłe wcale nie znaczy, że nie pasuje do starego otoczenia

tak, wcale nie znaczy, ale w tym konkretnym przypadku twierdzę, że ten hotel to nieporozumienie. I nie zgadzam się, że do gadania mają tu wyłacznie architekci. Nie tylko architekci będą tu przebywać i nie tylko architekci będą się zżymać, że ktoś postawił tu coś takiego.
A szukanie przyczyny tego stanu rzeczy w czynnikach organizacji władz jest rzeczą chwalebną, tylko ze niczego nie zmienia.
Po co więc rekunstruować Plac Pocztowy nawiązując do jego zabudowy przedwojennej, kiedy można postawić jeszcze ze trzy wieżowce typu manhattan i będzie doskonałe towarzystwo dla obecnego projektu hotelu nadnyskiego i wieży młyńskiej.
Chciałbym być dobrze zrozumiany. Nie chcę toczyć wojny z projektantem, inwestorem, Zubkiem i paroma jeszcze osobami. Chodzi mi o to, jak ta dzielnica będzie wyglądała za lat pięć, dziesięć i dwadzieścia. Związałem z nią pewien okres mojego życia i nie jest mi to obojętne. To kwestia odpowiednich decyzji, odwagi ich podjęcia i wyobraźni. Mam jakiś tam swój mały udział w uratowaniu pierzei nadnyskiej, może uda się nie zeszpecić tego jednego z piękniejszych miejsc w Zgorzelcu. I byłbym szczęśliwy, gdyby w końcu zaczęło nam zależeć na wizerunku naszego miasta.
Odbyło się wiele międzynarodowych konkursów architektonicznych, których przedmiotem było Przedmieście Nyskie, nie bez powodu: jest warte tego, aby powstało tu coś wyjątkowego. Czy ktoś na te prace zwraca uwagę? Czy ktoś z nich czerpie natchnienie? Czy ma tu być przedłużenie stylu powszechnie już panującego obecnie w Zgorzelcu?
A zapytać się o zdanie konserwatora zabytków Kapałczyńskiego należy, bo wiem, że na pewnym etapie był bardzo przeciwny projektowi tego hotelu, potem nagle zmienił zdanie, podobnie jak władze miejskie w stosunku do inwestycji pana P.


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2006, 17:44 przez bombas3, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 17:41 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas - znasz mnie, więc nie muszę ci udowadniać, że nie jestem, wielbłądem ;(
dopóki każdy bedzie uważał że się na wszystkim zna, to nasze miasto będzie wyglądało, tak jak wygląda. zostawmy fachowe sprawy fachowcom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 17:50 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
dopóki każdy bedzie uważał że się na wszystkim zna, to nasze miasto będzie wyglądało, tak jak wygląda. zostawmy fachowe sprawy fachowcom.
Przecież się "fachowcy" tym zajmują, nie tylko zresztą tym. I co z tego mamy? Nie jestem ekspertem od wszystkiego, ale obecny ustrój daje mi możliwość wpływania na to co się wokół mnie dzieje i staram się z tego korzystać w odróżnieniu od wielu innych obserwatorów. I innym też radzę z tego korzystać, bo nie wiadomo kiedy może się ten przywilej skończyć :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 17:54 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
akurat w kwestii wygladu miasta jestem jak najbardziej przeciwny demokracji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 18:28 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Różnie jak myślę, rozumiemy w tej kwestii zasady demokracji.
Nie porzez większość powinniśmy decydować o kształcie budowli, bo od tego są architekci, ale nikt nie może nam odbierać prawa do protestowania przeciwko temu, co nam się nie podoba i współdecydowania w kwestii wyboru fachowców. Tak przynajmniej ja to rozumiem.
Druga sprawa: przecież architekt miejski pan Adam Cebula jest ze wszech miar fachowcem, więc co z jego projektem? zresztą pozytywnie przez Ciebie ocenionym :?: :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 19:14 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
ja nie jestem fachowcem - dla mnie to co widziałem (zdjęcie kartonowej makiety) wydaje sie w porządku, ale alternatywny projekt również. ale ja jestem laikiem - nie wiem jak sie to ma (czy raczej bedzie miało) do rzeczywistosci.

Nadal uważam, że jeden pan Cebula to za mało. chyba bedzie szkoda, jak się okaże, że nie miał w czymś racji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 19:43 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Może to nie całkiem na temat, ale w jakiś sposób wiąże sie z naszym wątkiem:
http://www.bip.iap.pl/gfx/zgorzelec/fil ... Miasto.ppt
publiczna dyskusja nad tym dokumentem ma sie odbyć 27 kwietnia br. o godz.11.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu / ul Armii Krajowej 10A/. Nie wiem dlaczego wybrano takie miejsce i taką porę :?: :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 20:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
...


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2006, 20:47 przez Jagna, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 20:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
A ja mam dość tej rewitalizacji :!: :!: :!: Dziś zerwali chodniki i co :?: :?: :?: I wychodząc z domu topie się w ogromnym błocie :!: :!: :!: Czy nie mogli przynajmiej przy wejściach do budynków czegoś położyć :?: Przecież to tragedia pomijając juz fakt że od 7:00 rano spania nie ma bo koparki itp hałasują pod oknami. A kultura osobista panów przy tym pracujących to już tragedia totalna czy ja muszę przez cały dzień słuchac pod oknami tych wszystkich przekleństw nie jedno dziecko tutaj mieszka :!: :!: :!: :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 20:51 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
nie da sie czegos zrobić nic nie robiąc. ja się cieszę , że sie zmienia, choć też mam to za oknem. trzeba zacisnąć zęby - za rok o tej porze bedzie po wszystkim (podobno)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 21:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Jakoś w to nie wierzę, ale nie powinni tez ludziom aż tak utrudniać życia. Tez masz totalne błoto wchodząc i wychodząc z domu?? Naprawdę wyjść nie można bo po kostki stoi się w błocie!!W dodatku padać nie przestaje aż boje się co bedzie rano!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2006, 20:51 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Pytanie do Pana rzecznika (korzystam z okazji jaką on sam stworzył) , a w zasadzie więcej z małym wprowadzeniem.

Leży przede mną PROGRAM REWITALIZACJI CZĘŚCI OBSZARU MIASTA ZGORZELEC stanowiący załącznik do uchwały numer 168/04 Rady Miasta z dnia 27 kwietnia 2004. (pobrany stąd : http://www.bip.zgorzelec.iap.pl/7318,73 ... t3416.html)
Dla niezorientowanych dokument ten był niezędny by możliwe było pozyskanie środków z ZPORR na "rewitalizację". Jego lektura zrodziła we mnie o to takie pytania.

1. Dlaczego zrezygnowano z przyjętego w programie partnerstwa publiczno - prawnego, na rzecz sprzedaży ziemi jednemu z zgorzeleckich przedsiębiorców. (to część zasadnicza pytania), dzięki temu de facto miasto straciło kontrolę nad tym terenem, a w sytuacji zawiązania partnerstwa jednak taką kontrolę zachowywało ?

2. Kiedy w zasadzie dokonano sprzedaży ?

3. Czy projektowany hotel jest w zgodzie z punktem IV podpunkt IV.2 Uporządkowanie starej tkanki urbanistycznej poprzez odpowiednie zagospodarowanie pustych przestrzeni w harmonii z otoczeniem

4. Czy nastapi realizacja punktu Kształtowanie Bulwaru Greckiego i terenów zieleni nad Nysą Łużycką z wyznaczeniem przestrzeni rekreacyjnych, promenad nadrzecznych i tarasów widokowych w oparciu o elementy małej architektury. (punkt IV, podpunkt II.1)

5. Czy pomimo wygaśniecia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego władze miasta nie odczuwają potrzeby działania w duchu tego dokumentu, zacytuje za programem :

Przy wszelkiego rodzaju działaniach budowlanych dotyczących zabudowy nakazuje zachować dotychczasową wysokość budynków, liczbę kondygnacji, szerokości elewacji, liczbę osi okiennych oraz formę i spadek dachu z wyłączeniem budynków wskazanych do przebudowy. W przypadku opracowywania ciągów nowej zabudowy, pozwala kształtować ją tylko z uwzględnieniem zasad kompozycyjnych, form podziałów elewacyjnych oraz układu osi okiennych zabudowy istniejącej.
Dopuszcza kształtowanie elewacji budynków występujących na obszarze planu z materiałów budowlanych nawiązujących ściśle do rozwiązań tradycyjnych (tynki, okładziny kamienne i ceramiczne, drewno, szkło). Przestrzenie ogólnodostępne wewnątrz bloków zabudowy mieszkalno-usługowej określa tylko na cele parkowania, zieleni, rekreacji, wypoczynku i obsługi komunalnej, służącej wyłącznie użytkownikom poszczególnych bloków zabudowy,


6. Czy możliwe jest opublikowanie wniosku aplikacyjnego na rewitalizację Przedmieścia Nyskiego ?

7. Czy miasto ma zamiar zaragować na znikomy sposób zabezpiecznia prowadzonych w tej chwili robót przy wybieraniu ziemi.

8. Kiedy inwestor rozpocznie budowę hotelu i czy przypadkiem nie nastąpi to po UŁOŻENIU kostki. Jesli tak czy zobowiąże się do poniesienia kosztów wszelkich uszkodzeń ?

Dziękuje więcej pytań nie mam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2006, 22:46 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Czy projektowany hotel jest w zgodzie z punktem IV podpunkt IV.2 Uporządkowanie starej tkanki urbanistycznej poprzez odpowiednie zagospodarowanie pustych przestrzeni w harmonii z otoczeniem

nie jest.
I pytanie: kto wie, co się kryje pod nazwą Bulwar Grecki? tzn jak teren obejmuje :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..