Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 kwie 2015, 12:31 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Również ruszyły prace prze zmianie organizacji ruchu przy wylocie z granicy. Chyba niedługo będzie można wreszcie pojechać ul. Kościuszki do góry.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2015, 13:19 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
A ja coś o nowej organizacji ruchu w Zgorzelcu.

http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d=27&id=12131&long&t=news2b

Na skrzyżowaniach Daszyńskiego-Kościuszki-Piłsudzkiego, Piłsudzkiego-Wolności, Kościuszki-Traugutta powstają niebezpieczne sytuacje a każdego dnia na jezdniach 'domalowywane' są nowe znaki poziome dezinformujące kierowców.
Miejscowi jeżdżą na pamięć, ale co mają powiedzieć osoby spoza Zgorzelca?

Wg Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz.U. nr 220, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 r.) wprowadzenie tymczasowego oznakowania barwy żółtej w przypadku dróg gminnych jest tylko zalecane.

Kosztem bezpieczeństwa użytkowników dróg podczas zmiany organizacji ruchu na wspomnianych wyżej skrzyżowaniach postanowiono zrezygnować z oznakowania tymczasowego (żółtego).

Chciałbym kolejny raz pogratulować wyobraźni i roztropności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2015, 15:47 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
andreas pisze:
Kosztem bezpieczeństwa użytkowników dróg podczas zmiany organizacji ruchu na wspomnianych wyżej skrzyżowaniach postanowiono zrezygnować z oznakowania tymczasowego (żółtego).
i nie oznaczono nim nowych oznaczeń pionowych aż do czasu wprowadzenia ostatecznej organizacji ruchu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2015, 20:22 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo i andreas - wydzieliłem z wątku o estetyce :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2015, 9:14 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
andreas pisze:
Chciałbym kolejny raz pogratulować wyobraźni i roztropności.

Żenada. Co prawda należy znać hierarchię znaków i sygnałów na skrzyżowaniu, ale wiele rzeczy w tym mieście jest robionych bez zastanowienia.

Malowanie pasów w poniedziałek po to żeby przez 3 dni wprowadzić zamęt.
Moje gratulacje dla UM

Tak jakby nie można było pomalować pasów dziś po wieczór - przecież prognoza pogody to nie są jakieś utajnione dane. A tak jedni jeżdżą wg znaków poziomych, drudzy wg pionowych, a reszta ma zagwozdkę.

Dobrze, ze tylko 3 dni bo przecież mogliby zaplanować otwarcie na 1 czerwca!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2015, 10:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Nowa organizacja ruchu już w piątek
2015-05-07
- z głównej...


Na moje oko to zabrakło dużych tablic informujących o przygotowaniach do zmiany organizacji ruchu - zamienionych potem na informację o tej zmianie. Nie wiem co przepisy ruchu drogowego na taką tablicę ale zdrowy rozsądek to podpowiada - a powszechnie wiadomo, że w PL jedno z drugim niekoniecznie się spotyka ;)

Generalnie to myślę, że wyjdzie nam to na dobre :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2015, 11:25 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Na moje oko to zabrakło dużych tablic informujących o przygotowaniach do zmiany organizacji ruchu - zamienionych potem na informację o tej zmianie. Nie wiem co przepisy ruchu drogowego na taką tablicę ale zdrowy rozsądek to podpowiada - a powszechnie wiadomo, że w PL jedno z drugim niekoniecznie się spotyka


Pewnie niedługo zjawi się miejscowa firma co zacznie łatać drogi i jeszcze większy bałagan wprowadzi. Wytnie dziury, a za parę dni zacznie je łatać jak to ma w zwyczaju.

Ul. Kościuszki już cisną do góry pod prąd. Na dole auta stoją na pasie ruchu i pewnie tak będzie i jutro. Piłsudskiego do granicy, powinni wprowadzić zakaz postoju po prawej stronie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2015, 12:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2015, 13:06
Posty: 7
Kompletnie nie mogę się przyzwyczaić do zmiany organizacji :\


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2015, 19:03 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Na tych dwóch krzyżówkach powinny być ronda!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2015, 12:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
a mnie się ten układ podoba z małym ale - połączony pas do jazdy prosto i w prawo jadąc od granicy w górę i kościuszki w dół, wg mnie połączenie pasów w lewo i na wprost byłoby szczęśliwsze. wydaje mi się też, ze nie zaszkodziłby przed skrzyżowanniem koło rossmana na kościuszki dla jadących od dołu jakiś znak postawić, w tej chwili nie ma żadnego, czyli obowiązuje prawa wolna, boję się, że może z tego jakieś nieszczęście wyniknąć. no i przywróciłbym parkowanie ukośne na kościuszki, tyle, że w odwrotnym skosie niż było.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2015, 9:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
wg mnie jest babol na skrzyżowaniu koło rossmana. jadąc od dołu kościuszki nie ma żadnego znaku, jadąc traugutta jest ustąp pierwszeństwa, jadąc kościuszki górą droga z pierwszeństwem przejazdu. w tym układzie jest zonk, bo jadący od dołu kościuszki prosto, powinien zatrzymać się na skrzyżowaniu gdy od traugutta będzie coś jechać.z kolei ten kto jedzie traugutta musi się zatrzymać gdy zobaczy, ze ktoś jedzie kościuszki z dołu prosto. powinien być przed skrzyżowaniem dla jadących kościuszki od dołu znak pierwszeństwa przejazdu i wszystko będzie OK, ale albo ktoś zapomniał albo złomiarze go zawinęli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2015, 12:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
manzir pisze:
Na tych dwóch krzyżówkach powinny być ronda!
tak, zbudujmy najlepiej wszędzie ronda.

neandertalski pisze:
mnie się ten układ podoba
Mnie rowniez. Co prawda za pierwszym razem jak jechalem to uczucie dziwne bylo :smt033 Oszczednosc czasu i kilometrow jest spora.

Jadac Pilsudskiego w gore trzeba tylko uwazac na tych co jada Daszynskiego od studzienki, bo niektorzy jezdza na pamiec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2015, 12:25 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Dlaczego cała daszynskiego jest obstawiona samochodami, mimo tego że jest znak b36 zakaz zatrzymywania się i postoju?

Dlaczego nie robią z tym porządku?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2015, 12:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 gru 2011, 11:42
Posty: 30
Lokalizacja: Zgorzelec
jest na to rozwiazanie - dzwonic na policje lub straz, podajac powod ze staja tam auta mimo znaku zakazu i powoduja zagrozenie w ruchu drogowym


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2015, 17:04 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
tak, zbudujmy najlepiej wszędzie ronda.


Jestem za!

Jak ktoś nie potrafi się po nich poruszać, to proponuję powtórną naukę jazdy i egzamin, tylko prawdziwy, a nie kupiony, tak jak ma w zgolu podejrzewam 50% kierowców!!!
Dlaczego w zielonej jest tak płynny ruch, bo pewnie nie jest to zasługa wszędobylskich rond! Kultura jazdy też tu jest wszystkim obca - każdy ma się za panisko i musi pierwszy jechać swoim gruchotem!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..