Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 mar 2015, 10:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Tak a propos najlepszej golonki w mieście to ja polecam golonkę z pieca właśnie ze wspomnianej wyżej restauracji RUSTICA. PYYYYYYCHAAAAAAAAAA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2015, 7:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Jagna - kopę lat :smt023

Golonkami się objadasz??? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwie 2015, 18:13 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
W restauracjach bywam w Zgorzelcu raczej rzadko, ale zauważyłem, że w wielu knajpach jakość potrawy zależy od tego jaki kucharz jest na zmianie, czasem kilka miesięcy jest dobrze, zmieni się kucharz i wszystko smakuje inaczej :)

Np. pizza, jadłem chyba we wszystkich pizzeriach w Zgorzelcu i nieraz niedługi czas po wyśmienitej trafiała się pizza nie do zjedzenia (ten sam rodzaj pizzy z menu!)
Na dzień dzisiejszy moje ulubione pizze robi espresso, rustica, gondola i jak ktoś lubi pizze w stylu amerykańskim (na grubym cieście) to kalifornia też jest ok.

Ciekawe dania są przy jakubie (smakoszem wielkim nie jestem, ale królik czy kaczka są dla mnie jak najbardziej okej)

W szalotce można też dobrze zjeść, ale też trzeba trafić w ich zmienne menu i dobrać coś do swoich upodobań (choć porcje mogłyby być trochę większe, porcja jest raczej dla kobiety niż dla mężczyzny :)

Kuchnia azjatycka to moim zdaniem tylko Goerlitz i china-thai na promenadenstrasse, albo vietnam-wok na berlinskiej (vok to azjatycki fast food, a china-thai to już restauracja)
Jak ktoś lubi indyjskie jedzenie, to krishna na Dr. Friedrichsstrasse powinna trafić w gust smakosza takiej kuchni idealnie.


Ale absolutny numer jeden na szybki obiad "na mieście" to łużyczanka, mistrzowskie miejsce karmiące od lat zgorzelczan. To miejsce jednoczy wszystkie klasy społeczne, wszystkie wykonywane zawody, wiek, wykształcenie, wszyscy jedzą z tych samych talerzy przy wspólnych stołach :) Lubię klimat tamtych cerat na stołach, soli i pieprzu w słoikach z dziurkami i zawsze miłej obsługi :) Jedzenie zawsze smakuje dobrze i tak samo, to chyba jedna z najdłużej działających jadłodajni w mieście i chyba ostatnia w klimacie baru mlecznego. Wielbiciele wykwintnych lokali nie będą zachwyceni wystrojem, ale za to wszyscy ci, którzy chcą zjeść szybko i dobrze powinni wyjść zadowoleni :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2015, 20:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lut 2015, 20:44
Posty: 17
Słyszałem dużo dobrych opinii na temat Restauracji Rustica. Byłem tam wczoraj i byłem dziś, dwa razy pocałowałem klamkę. Czyżby restauracja przeszła do lamusa ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2015, 6:58 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
No nie gadaj - było tam sympatycznie i smacznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2015, 17:42 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lut 2015, 20:44
Posty: 17
Dziś też byłem w Rustica i dalej zamknięte. Na drzwiach jest kartka z informacją, że dziś restauracja nieczynna. Jak dobrze pamiętam to ona wisi już czwarty dzień. Niestety nie zdążyłem sprawdzić tej pizzy :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2015, 9:03 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
Polecam Restaurację "Magnolia" ex "Kuchnia Polska" na Dzaszyńskiego 42.

Lokal przeszedł gruntowny face lifting, a jedzonko palce lizać. Mi najbardziej smakowały domowe ukraińskie pierogi z mięsem, łosoś z grila plus żur na zakwasie.

Godne uwagi także polędwiczki zawijane w boczku z żurawiną czy też dorsz z grilowanymi warzywami.

Dania przygotowywane są przez rodowitą Ukrainkę z Charkowa.

Ceny w porównaniu z obleganym przez ludków made in Germany Expresso bardzo konkurencyjne.

Pytanie dlaczemu wszystkie lokale na przedmieściu Nyskim zamykane są podczas weekendu już o 23:00 :shock: Czyżby sąsiedzi zza zachodniej granicy kładli się spać ? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2015, 12:33 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Restauracja Rustica już działa, bo odwiedziłem ją w weekend.
Na szczęście nie została zamknięta.


Tu jest Polska i lokale otwarte po 23 to rzadkość. To problem nie tylko Zgorzelca, ale i całego kraju


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2015, 13:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 kwie 2015, 12:16
Posty: 4
Bardzo lubię jeść w restauracji Rustica, moim zdaniem obecnie nie ma w naszej okolicy "smaczniejszego" miejsca ;) Ceny są okej, standardowe, bez szału, ale i bez tragedii - raz na jakiś czas spokojnie można wybrać się w to miejsce, do czego zresztą wszystkich bardzo zachęcam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2015, 13:18 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
zgc_qwerty pisze:
Tu jest Polska i lokale otwarte po 23 to rzadkość. To problem nie tylko Zgorzelca, ale i całego kraju


Patrząc przez pryzmat zielonogórsko wrocławski to sorry aleeee podczas łykendu nie jest to rzadkość, a wręcz oczywista oczywistość


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2015, 8:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 maja 2015, 19:58
Posty: 1
Ja też byłem wczoraj ze znajomymi w restauracji Magnolia,byliśmy miło zaskoczeni jakością i cenami potraw,super!!Karczek i golonka o nie spotykanym smaku a pierogi z mięsem palce lizać!!!! :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2015, 17:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lut 2015, 20:44
Posty: 17
A ja polecam golonkę działoszyńska z Temidy.
Trochę inaczej mi ja podali niż na zdjęciu ale była bardzo dobra i mega tania, niespełna 15 zł w zestawie z kapustą więc można zmianę podania wybaczyć :)

https://www.facebook.com/13890099613898 ... =1&theater


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2015, 11:11 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
marchewnik30 pisze:
Bardzo lubię jeść w restauracji Rustica, moim zdaniem obecnie nie ma w naszej okolicy "smaczniejszego" miejsca ;) Ceny są okej, standardowe, bez szału, ale i bez tragedii - raz na jakiś czas spokojnie można wybrać się w to miejsce, do czego zresztą wszystkich bardzo zachęcam :)


Co prawda Twój tekst brzmi jak spam ale po wczorajszej wizycie mogę się pod tym podpisać :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 cze 2015, 6:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
po wizycie mogę się pod tym podpisać

potwierdzam - jedyna uwaga to rozmiarówka :) jakby placek był odrobinę większy byłoby idealnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 cze 2015, 9:58 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 cze 2015, 9:56
Posty: 5
Ja często zaglądam do Staromiejskiej, fajne miejsce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..