Dzisiaj jest 29 mar 2024, 1:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 27 kwie 2016, 16:54 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
To wszystko się zgadza. Faktem jest jednak też to, że jak by nie społeczeństwo to wykrywalność by spadła (ze stratą dla takowego). Czy zatem nie jest na rękę dzielnicowemu że "jego" społeczeństwo stara się być mu pomocnym, bo abstrahując, wiąże się to też z zyskami w jego kierunku?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 27 kwie 2016, 18:45 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Zgoda i masz szansę/okazję przekazać te informacje w godzinach jego służby - jeżeli posiadasz informacje niecierpiące zwłoki, to dzwonisz na nr alarmowy po patrol i oni zainterweniują, a później przekażą informację/sprawę do dzielnicowego - to takie logiczne i proste .....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 28 kwie 2016, 0:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Jeżeli facet naparza psa to Ty dzwonił byś na 112?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 28 kwie 2016, 6:57 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Oczywiście - jeżeli robiłby to teraz w trakcie pisania tego postu, to dzwonię na nr alarmowy po patrol - przyjeżdżają, opowiadam co zaszło, zabierają psa do weterynarza w celu wykonania obdukcji i w tym momencie rusza cała "machina". Jeżeli natomiast przypuszczasz tylko lub domyślasz się, że facet katuje zwierzę, to możesz poczekać/wstrzymać się do godzin urzędowania dzielnicowego, aby on zajął się tą sprawą - jeżeli gość to psychopata i obawiasz się o życie zwierzaka, to tylko trzeba dzwonić na nr alarmowy, aby zamknęli go lub zabrali zwierzaka do schroniska => zwierzak, czy człowiek powinniśmy zawsze tak samo postępować ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 28 kwie 2016, 7:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Jeżeli facet naparza psa to Ty dzwonił byś na 112?


Ja najpierw na 997 - dopiero gdy tu nic nie da (możliwe to?) to na 112.
Nie zapominajmy jednak, że 112 to nr alarmowy - w przypadku gdy bicie psa trwa od jakiegoś czasu to nie jest to sytuacja alarmowa :roll:

MARUNIO pisze:
Faktem jest jednak też to, że jak by nie społeczeństwo to wykrywalność by spadła (ze stratą dla takowego). Czy zatem nie jest na rękę dzielnicowemu że "jego" społeczeństwo stara się być mu pomocnym...


Jak świat długi i szeroki to policja korzysta z informatorów (nie mylić z donosicielami) - interes jest obopólny i nie ma co dywagować kto odnosi większe korzyści :|

Społeczeństwo w tych czasach powinno być szczególnie wyczulone na różne sytuacje - swego czasu błędem obecnie rządzących było gadanie o tym, że jesteśmy krajem bezpiecznym. Cały świat uczula swoich obywateli na pozostawione walizki na lotniskach, na dziwnie zachowujących się osobników. U nas usypia się czujność obywateli twierdząc, że są bezpieczni :roll:

Reasumując - kontakt z dzielnicowym musi być. Powinno się bardziej dołożyć starań do zapoznania ludzi z tą osobą. Powinno się go informować w sytuacjach (nawet podejrzenia) gdy sąsiad leje żonę (przykładowo - bo bywa odwrotnie). Ale gdy akurat w tym momencie sąsiad leje swoją połowicę to dzwonić na 997 - a nie do dzielnicowego na miły Bóg :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 28 kwie 2016, 7:08 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Oczywiście - jeżeli robiłby to teraz w trakcie pisania tego postu, to dzwonię na nr alarmowy po patrol - przyjeżdżają, opowiadam co zaszło, zabierają psa do weterynarza w celu wykonania obdukcji i w tym momencie rusza cała "machina". Jeżeli natomiast przypuszczasz tylko lub domyślasz się, że facet katuje zwierzę, to możesz poczekać/wstrzymać się do godzin urzędowania dzielnicowego, aby on zajął się tą sprawą - jeżeli gość to psychopata i obawiasz się o życie zwierzaka, to tylko trzeba dzwonić na nr alarmowy, aby zamknęli go lub zabrali zwierzaka do schroniska => zwierzak, czy człowiek powinniśmy zawsze tak samo postępować ;)


Otóż to :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 28 kwie 2016, 12:08 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
http://www.tvn24.pl/dzielnicowy-jak-yet ... 500,s.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 28 kwie 2016, 14:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
" Interweniować, zanim młody człowiek zejdzie na złą drogę i zaczyna spotykać się z niewłaściwymi ludźmi. Sprawiać, żeby ludzie czuli się u siebie bezpiecznie."
Cytat z powyższego artykułu.

...ale zanim go o tym powiadomię to muszę w jakiś sposób dowiedzieć się czy teraz ma wolne, czy może ma służbę. :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 28 kwie 2016, 19:18 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO nie bij piany - z Arkiem jasno Ci wyłożyliśmy co i jak, a Ty dalej swoje, aby tylko wyszło na twoje - dzień, czy weekend nikogo jeszcze nie zbawił, nie nawrócił, nie odmienił etc. :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 29 kwie 2016, 15:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Miałem nie pisać o swoim przykładzie, ale zmusiłeś mnie do tego.
W niedawnym okresie padłem ofiarą rabunku. Domyślam się kto to był, jednak zgodnie z procedurą zgłosiłem sprawę na policję. Przez kilka kolejnych dni kradzieże powtarzały się u okolicznych sąsiadów. Ok. 4 dni potem dostrzegłem że podejrzany przeze mnie gość, wraz z dwoma kolesiami coś knują (w samo południe). Mieli ze sobą jakieś dziwne przedmioty. Przyszło mi do głowy że mogą to być łupy z włamań. Uznałem że warto by o tym poinformować mojego dzielnicowego- niestety nie odbierał. Na 997 i 112 z takimi sprawami raczej się nie należy zwracać (moim zdaniem)
Zakładając ten wątek nie ukrywam rozgoryczenia, a czarę goryczy przelała świadomość, że w końcu z moich podatków są utrzymywane te służby, które de facto nie robią nic.
Szkoda że na to forum zagląda i wypowiada się tak nie wiele osób, bo jak widzisz zdania są podzielone i wcale nie muszę popierać zdania twojego, czy Arka. Sądzę, że gdyby Ciebie to dotknęło -pisał byś inaczej. Piszesz że „biję pianę” i chcę aby itak stanęło na moim- nie do końca, bo każdy ma prawo do swojego zdania i nie życzę Ci abyś to zdanie zmienił, bo życzył bym Ci źle.
Ufff ale się rozpisałem, nie sądzę jednak abyś coś zrozumiał wszak „ mądrej głowie dość dwie słowie, a głupiemu to i referatu mało”- jak powiedział Sofronow.
Piszesz:
manzir pisze:
dzień, czy weekend nikogo jeszcze nie zbawił, nie nawrócił, nie odmienił etc. :smt075

To jasne, ale może czemuś zapobiegł!!

Kończę to „bicie piany” bo widzę że odnosi to odwrotny skutek. Cóż, niech zatem zostanie MĄDRY POLAK PO SZKODZIE.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 29 kwie 2016, 17:22 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Mieli ze sobą jakieś dziwne przedmioty. Przyszło mi do głowy że mogą to być łupy z włamań. Uznałem że warto by o tym poinformować mojego dzielnicowego- niestety nie odbierał. Na 997 i 112 z takimi sprawami raczej się nie należy zwracać (moim zdaniem)


No to widzisz - skoro mieli fanty to sprawa ewidentnie nadaje się na 997. Podejrzenie sprzedaży łupów albo samo ich posiadanie to już temat dla patrolu. A nie dzielnicowego, który przykładowo może właśnie zjadać kolację... :roll:

MARUNIO pisze:
...widzę że odnosi to odwrotny skutek...


Ja uważam, że wiele wyjaśnił :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 29 kwie 2016, 18:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
No to widzisz - skoro mieli fanty to sprawa ewidentnie nadaje się na 997. Podejrzenie sprzedaży łupów albo samo ich posiadanie to już temat dla patrolu. A nie dzielnicowego, który przykładowo może właśnie zjadać kolację...


Zgadzam się - śmiało można dzwonić na 997 nawet w przypadku tylko podejrzenia, że mogą posiadać fanty lub noszą się z zamiarem popełnienia przestępstwa.

YELLO_35 pisze:
MARUNIO pisze:
...widzę że odnosi to odwrotny skutek...


Ja uważam, że wiele wyjaśnił


Również uważam, że nasza dyskusja wiele wyjaśnia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: DZIELNICOWY
Post: 11 maja 2016, 17:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
manzir wybacz że wracam do wątku w tak "błahej" sprawie. Uważam jednak że mając taki staż na tym forum, powinieneś doszlifować umiejętność cytowania- co widać powyżej.
Mam nadzieję że jaśniej pisać nie muszę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 88 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..