Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 lut 2007, 0:38 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Rewitalizacja Przedmieścia Nyskiego trwa nadal,
dla przypomnienia 'perełki' tej inwestycji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2007, 12:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
ta pierwsza fota mi się podoba!!! :smt026

Może przesuną teraz schody na prawo troszkę i będzie dobrze :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2007, 12:23 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
a pierwsza jak się okazuje jest najmniej kontrowersyjna bo ta część ściany ma być rozebrana i ma być tam wjazd do parkingów podziemnych.

Nie mniej jednak poprosiłem Adama Cebulę o zabranie głosu w tym temacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2007, 12:37 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 08 sty 2005, 10:06
Posty: 100
Lokalizacja: Aut+ Zg
Troche to sie juz ciagnie...hmm.. inwestycja bez konca.
Tak dzisiaj z nudow weszlem na link kamerki online mostu teraz sa 2 widoki na niemiecka strone oraz na polska i co wywnioskowalem: na niemiecka az milo popatrzec wszystko czyste uporzadkowane a na naszej hmmm... jak by to byl inny swiat inny wymiar
Mam jednak nadzieje ze za pare lat dogonimy sasiadow.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2007, 22:22 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Do konca czerwca inwestycja ma być zakończona o ile się nie mylę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2007, 23:02 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2006, 9:27
Posty: 118
Lokalizacja: Z hodowli porów na Kaukazie
No, ja nie mogę. Jak można taką fuszerkę odwalać? Polskie złote rączki są, jak widać, w natarciu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2007, 10:33 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
pierwsza jak się okazuje jest najmniej kontrowersyjna bo ta część ściany ma być rozebrana i ma być tam wjazd do parkingów podziemnych
aha, a co ze schodami? :o
widać, że projekt Placu Pocztowego autorstwa A. Cebuli znowu nieaktualny :| kto więc decyduje o tym, co się dzieje w mieście? władza się zmieniła, metody pozostały :-?
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/ppoczt.jpg
dlaczego wjazd do parkingu ma być naprzeciw Mostu, przecież mógłby być tam, którędy obecnie wjeżdżają samochody na teren 'budowy' :grin: po co komu spaliny i ruch samochodowy przed mostem dla pieszych??? :smt021 :smt030 po co rozbierać istniejący mur, na który Deutsche Post dała 50 tys złotych???
to grozi pogorszeniem i tak nienajlepszych stosunków międzynarodowych i może wywołać jakiś konflitk ;) :smt084

Cytuj:
Mam jednak nadzieje ze za pare lat dogonimy sasiadow.
tak, nawet przegonimy, szczególnie idąc dotychczasowym tempem :D


Ostatnio zmieniony 10 lut 2007, 10:44 przez bombas3, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2007, 10:36 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2005, 10:52
Posty: 195
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć?
aleksander pisze:
a pierwsza jak się okazuje jest najmniej kontrowersyjna bo ta część ściany ma być rozebrana i ma być tam wjazd do parkingów podziemnych.


ale coś mi się nie wydaje żeby ta "ścieżka" pomieściła chociażby jedno auto większe niż FIAT 126p :P ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2007, 10:53 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
coś mi się nie wydaje żeby ta "ścieżka" pomieściła chociażby jedno auto większe niż FIAT 126p
a może to ścieżka rowerowa?? :shock: :grin: :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2007, 10:56 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2005, 10:52
Posty: 195
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć?
bombas3 pisze:
Cytuj:
coś mi się nie wydaje żeby ta "ścieżka" pomieściła chociażby jedno auto większe niż FIAT 126p
a może to ścieżka rowerowa?? :shock: :grin: :smt026


podziemny parking dla rowerów... to jest pomysł ;D a jaka z tego dochodowa atrakcja turystyczna może być ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 cze 2007, 14:37 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Pojawiły się na skwerku przedmiejskim ławki. Ładne, solidne, zwrócone do rzeki i przymocowane do podłoża. Zastosowano innowacyjne mocowanie: na osiem punktów zamocowania każdej ławki /po dwie śruby dla każdej nogi/ wykorzystane zostały tylko dwa. Może z powodów oszczędnościowych, może z pośpiechu a może ze zwykłego niedbalstwa, które od początku cechuje wykonawcę. Jedenaście ławek, razy sześć, to daje sześćdziesiąt sześć zaoszczędzonych śrub, nie wiem ile kosztuje śruba z nakrętką? :o, ale oszczędność jest pozorna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2008, 5:42 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
ze strony głównej:
Cytuj:
Przedmieście Nyskie ma zostać wyłączone z ruchu (oprócz dostawców i mieszkańców posesji).



nareszcie :smt026 :smt096


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2008, 21:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Paździochu i tak wszyscy bedą jeździć. Bo raczej nikt nie będzie sprawdzał czy to mieszkaniec czy też dostawca :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2008, 0:03 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Jagna:

Cytuj:
Paździochu i tak wszyscy bedą jeździć. Bo raczej nikt nie będzie sprawdzał czy to mieszkaniec czy też dostawca :(


...i tym samym ponownie zakończy się porażką kolejny "świetny" pomysł władz. Wydawać by się mogło, że po niepowodzeniu z kosztownymi eksperymentami ze światełkami przy przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki, na jakiś czas będziemy mieli spokój z nietrafionymi decyzjami. Tymczasem, jak się wydaje, władza usilnie probując błysnąć własnymi innowacyjnymi produktami intelektu "Naczelnych" tego miasta. :(

A może by jednak połączyć pomysł "ludu", mam na myśli utrudnienia w ruchu drogowym w postaci np. rzeźb, który to pomysł wyszedł, o ile się nie mylę, prosto z głowy Adama Cebuli, czy też kwietnikami o których niejednokrotnie tutaj pisaliśmy...z zamknięciem ruchu drogowego na Przedmieściu Nyskim????
Faktem jest, co zauważyła Jagna, że nie powstrzymamy młodych-gniewnych w wypasionych furach rodziców, przed manifestowaniem mocy silników "ich" samochodów.
Pomysł z zamknięciem ruchu drogowego na Przedmieściu jest jak najbardziej trafny,...ale wymaga, moim skromnym zdaniem, nieco dopracowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2008, 6:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
mój pomysł jest taki:
usunąć jedyną przyczynę odwiecznych problemów z motoryzacją na Przedmieściu: możliwość ruchu tranzytowego.
Wstawić w okolicy 'krzywej barierki' /trzecie zdjęcie powyżej/ zapory w jezdni, podobne do tych, które uniemożliwiają wjazd samochodów na Most Staromiejski. Radykalne, skuteczne i rozwiązujące raz na zawsze problem. Uspokoi się okolica, zrobi się bezpiecznie i zniknie w ten sposób także potrzeba sprawdzania czy to mieszkaniec, czy dostawca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..