Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 lip 2007, 12:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lis 2006, 15:58
Posty: 32
Czy wasze dzieci chodzą /bądź chodziły/ do naszego żłobka? Nie jestem do końca przekonana, żeby wynajmować niańkę do dziecka. Wolałabym oddać je do żłobka. Tylko, czy to dobry żłobek? Niby jedyny w mieście, ale jak ma być niezbyt ciekawie to zdecyduję się na niańkę. A może ktoś słyszał o tak zwanych żłobkach domowych, gdzie jest mniej dzieci? Może ktoś będąc na wychowawczym przyjąłby jeszcze jedno dziecko pod opiekę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2007, 12:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Zlobek znam "od srodka" bo moja Mamuska tam pracuje:)
Nasz Kuba tez idzie tam od wrzesnia, bedzie mial wtedy 11 miesiecy.
Mysle, ze najlepszym wykladnikiem tego, jak dzieciakom jest w zlobku jest fakt, iz widzac moja mame na przyklad w markecie, juz 2-3 lata po opuszczeniu zlobka rzucaja sie jej na szyje:) Moze bym nie uwierzyl, ale sam bylem swiadkiem takich akcji:)
Rodzicow niezadowolonych zbyt wielu nie znam. Zwykle sa to osoby, ktorym nie odpowiadaja godziny pracy tej instytucji. Niskie oplaty i likwidacja innych zlobkow w miescie spowodowaly, iz dziecko trzeba zwykle zapisywac pol roku wczesniej. Tak wiec fakt, iz chcesz zapisac dziecko nie jest rownoznaczny z tym, ze znajdzie sie wolne miejsce. Najlepiej odwiedz zlobek, powiedz, ze chcialabys oddac dziecko i interesuja Cie warunki jakie tam panuja. Obejrzysz sale, zabawki, kuchnie i mysle, ze nie bedziesz miala watpliwosci:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2007, 13:36 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lis 2006, 15:58
Posty: 32
Na pewno udam się jeszcze na obejrzenie go "od środka". Ale dzięki za informacje, na pewno zrobię to w takim razie jak najszybciej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2007, 19:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 gru 2006, 12:36
Posty: 27
Moje dziecko chodziło do tego żłobka 2 lata.
Plusy:
-tanio
-godziny pracy ok
-nauka siadania na nocnik (co w domu jest trudne)
-szybka socjalizacja z innymi dziećmi
-dziecko uczy sie bycia kilka godzin dziennie bez rodziców
-nauczył sie być bardziej samodzielny
-każdy najmniejszy katar powoduje ze trzeba iść z dzieckiem do lekarza i przynieść zaświadczenie o stanie zdrowia,

Minusy (dla mnie to pewnie sprawa indywidualna):
-nie można zobaczyć dziecka jak sie bawi i co robi na gorze, ponieważ odbiera sie je w szatni na dole
-każdy najmniejszy katar powoduje ze trzeba iść z dzieckiem do lekarza i przynieść zaświadczenie o stanie zdrowia,
-dzieci nie wychodzą na podwórko
-nie uczestniczy sie w imprezach dla dzieci np. bal karnawałowy

Ogólnie jest ok. Myślę, ze dzieci maja lepszy kontakt z opiekunkami niż mogą mieć rodzice, którzy maja duże oczekiwania i wymagania, ale nie będę sie wdawała w szczegóły.
jeśli chodzi o ten punkt z zaświadczeniem od lekarza to jest dla mnie w plusach i minusach, ponieważ duzo dzieci ma alergie.Musiałam brać dzień wolnego żeby pójść do lekarza, czasami sie zdarzało ze pani rano odmówiła mi przyjęcia dziecka.Ale z drugiej strony to dobrze, ponieważ rodzice przyprowadzają chore dzieci i moje tez było po paru dniach chore.
Mimo wszystko polecam.
Moje dziecko w przedszkolu chorowało tylko raz przez cały ten rok, a inne które siedziały z nianiami do 3 lat w domu chorowaly bardzo często.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2007, 19:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej
Ja tylko sprostuje troszeczke Twoja wypowiedz:
dzieci wychodza na zewnatrz! Zalezy to oczywiscie od temperatury na zewnatrz, ale w cieple dni dzieciaki bawia sie na swiezym powietrzu.

Wchodzac do zlobka idziesz przez pomieszczenie, na ktorym jest napisane FILTR. Kiedys sprawdzano dzieci jeszcze bardziej restrykcyjnie, zarowno w zlobkach jak i przedszkolach.
Rodzicom wydaje sie, ze to fanaberia, ale wielu z nich nie ma co zrobic z chorym dzieckiem, nie chcac isc na zwolnienie i na sile wypycha je do zlobka mimo kaszlu, goraczki, przyjmowania antybiotykow itd. Rodzice czesto zachowuja sie nieodpowiedzialnie. Sami wyobrazcie sobie sytuacje, ze przebierajac na dole w szatni slyszycie obok malego "gruzlika". Pierwsza zdrowa reakcja jest strach o wlasne dziecko. Najlepszym przykladem jest sytuacja, gdy jednego dnia dziecko przyjdzie z jakims wirusem, biegunka a na drugi dzien okazuje sie, ze nie przyszla polowa grupy, bo choruje.
To chyba dobrze, ze pielegniarki, bo takie sa tez wsrod personelu staraja wylapac sie takie przypadki.
Pozdrawiam
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lip 2007, 20:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
My też planujemy żłobek dla naszego Oliwerka. Na pewno będzie samodzielniejszy, a i obcowanie w grupie przyniesie korzyści. Fajnie gobo, że twoja mama pracuje bo żona trochę się obawia lecz po przeczytaniu twojego posta będzie łatwiej podjąć decyzję. Do zobaczenia we wrześniu w żłobku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lip 2007, 20:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lis 2006, 15:58
Posty: 32
Ja planuję żłobek może od listopada, może trochę później, bo jeszcze nie wiem, czy się zdecyduję oddać takie 5 miesięczne maleństwo, bo z tego co czytałam w necie, to rodzice oddają raczej już starsze dzieci, mimo że można oddać już 4-miesięczne. Jeszcze mam trochę czasu do namysłu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2011, 10:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lut 2010, 12:37
Posty: 8
Lokalizacja: Zgorzelec
W związku z tym, że w Zgorzelcu powstało kilka nowych punktów opieki nad dziećmi postanowiłam troszkę odświeżyć temat. Może macie jakieś swoje opinie i przemyślenia które mogą ułatwić rodzicom wybór przedszkola, żłobka etc. dla naszych milusińskich!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lis 2011, 22:59 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
a więc i ja pytam gdzie i czy są inne żłobki oprócz powszechnie znanego przy Broniewskiego?

[ Dodano: Sro Lis 16, 2011 12:52 am ]
Temat mi się zaognił więc stwierdzam po objechaniu żłobków (z racji powrotu do pracy żony konieczność znalezienia opieki nad półrocznym i półtorarocznym dzieckiem).
- w żłobku na Broniewskiego brak miejsc; jest pełna lista zapasowa więc wbić się 'na zapas' nie ma szans;
- 'Chatka Puchatka' na Francuskiej - miejsca są, obsługa sprawia wrażenie miłej i fachowej, cena przyprawia o zawrót głowy - 600 zł za dziecko;
- 'Wyspa Skarbów' na ul. Żeromskiego - wrażenie też miłe, cena milsza sercu - ok. 300 zł.

Wnioski:
dla dziecko pow. 2 lat opieka jest za nieduże pieniądze w komfortowych warunkach;
dzieckiem poniżej półtora roku pomimo niższej kłopotliwości jest inaczej;

po luźnej rozmowie z jedną z pań z ww. jednostek okazuje się że był składany wniosek do UM o dofinansowanie działalności żłobka, jednak UM nie jest zainteresowany takim wsparciem obywateli.

Od siebie dodam tyle że raczej chciałbym nie głosować na formację która woli przepuścić miliony na halę o wątpliwej przydatności dla miasta, a nie jest w stanie się pochylić nad rzeczami dużo ważniejszymi dla społeczeństwa.

Czemu raczej? Bo pewnie znowu druga tura będzie wyborem między mniejszym złem a lewicą i wynik dalej będzie taki sam...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2016, 12:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 lip 2016, 12:19
Posty: 1
Niania to nie jest dobry pomysł, zdecydowanie należy zapewnić dziecku prawidłowy rozwój poprzez kontakt z dziećmi przestrzeń inna niż domowa. Ja posłałam swoją Oliwkę do ekstra przedszkola i to bez polecenia. Tak w ciemno. W Krakowie już od 8 lat jestem i z mężem zdecydowaliśmy się na nowy żłobek. Nie zawsze pamiętajcie to co już dawno jest jest oki, a nowe od razu oznacza złe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..